האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מבנה שכבות חדש מסגסוגת אלומיניום משפר חוזק וגמישות בו זמנית

מבנה שכבות חדש מסגסוגת אלומיניום משפר חוזק וגמישות בו זמנית

חוזק וגמישות תמיד היו נושאים סותרים שמדעני חומרים מקווים לפתור. מאמר זה מציע שיטה חדשה המשפרת את הפלסטיות החזקה של סגסוגות אלומיניום בו זמנית. 

בהשוואה לחומרי TiCp/Al-Mg-Si המוערמים, תשואות הסגסוגת המתקבלות. החוזק גדל מ-380 MPa ל-443 MPa, וההתארכות האחידה הוגדלה מ-5.0% ל-6.4%, מה שמספק גישה טכנית חדשה עבור פיתוח ומחקר של תכנון והכנה של מבנים הטרו-מבנים באמצעות ננו-חלקיקים.

מבנה שכבות חדש מסגסוגת אלומיניום משפר חוזק וגמישות בו זמנית

בחומרי מטריצת אלומיניום מחוזקים בחלקיקים, ננו-חלקיקים יכולים להגביר משמעותית את חוזקה של סגסוגת המטריצה ​​ואף לשפר את הפלסטיות שלה. עם זאת, כאשר תכולת החלקיקים גבוהה, כיצד לפזר ננו-חלקיקים בצורה אחידה היא עדיין אחת הבעיות הקשות בתחום זה. עבודה רבה הראתה שעיוות פלסטי גדול יכול לשפר את פיזור החלקיקים, וננו-חלקיקים יכולים ביעילות לשכלל את מבנה התבואה של סגסוגות אלומיניום ולעדן את השלבים המשקעים. על מנת להשתמש בפיזור של ננו-חלקיקים לתכנון מיקרו-הטרו-מבנים חדשים ולשפר סגסוגות אלומיניום התכונות המכניות של המטריצה ​​מספקות רעיונות חדשים.

לאחרונה, פרופסור Jiang Qichuan (המחבר המקביל) מאוניברסיטת ג'ילין, פרופסור חבר Qinglong Zhao (המחבר המקביל) ואחרים הכינו בהצלחה סוג חדש של מבנה שכבות הטרוגני בסגסוגת אלומיניום באמצעות שיטת יציקת סגסוגת מאסטר ותהליך הגלגול המצטבר. בהשוואה לחומר המרוכב אל-מג-סי המסורתי מחוזק ננו-חלקיקים, סגסוגת Al-Mg-Si מגולגלת מרוכבת/חומר מרוכב ננו משפר בו זמנית את החוזק והפלסטיות של סגסוגת האלומיניום הבסיסית. תוצאות קשורות פורסמו ב- Materials Research Letters עם הכותרת "בו-זמנית מוגברת חוזק וגמישות באמצעות המבנה ההטרוגני ההיררכי של סגסוגות Al-Mg-Si/ננו מרוכבים". המחבר הראשון של המאמר הוא תלמיד הדוקטורט Geng Run.

המחבר השתמש בסגסוגת Al-Mg-Si כסגסוגת הבסיס, והוסיף את חלקיקי הננו-TiC המסונתזים במקום לתוך סגסוגת הבסיס בשיטת יציקת הסגסוגת הראשית. לאחר מכן, הגיליון המגולגל קר של סגסוגת הבסיס והיריעה המגולגלת קר של החומר המרוכב מחוזק חלקיקי ננו-TiC מגולגלים במצטבר. לבסוף התקבלה יריעת למינציה מרוכבת בעלת 32 שכבות היוצרות מבנה הטרוגני רב-שכבתי. שכבת המטריצה ​​ושכבת החומר המרוכב יוצרות מבנה גרגיר גבישי בגודל כפול, ובמקביל, גודל הפאזה הכרומטוגרפית של המטריצה ​​גדולה יותר מגודל שלב המשקע של שכבת החומר המרוכב.

תוצאות מתיחה בטמפרטורת החדר מראות כי לצלחת המגולגלת המרוכבת יש את חוזק המתיחה הגבוה ביותר, ובהשוואה לחומר המרוכב המורכב המצטבר המסורתי, החוזק והפלסטיות שופרו בו זמנית. בהשוואה לחומר המרוכב TiCp/Al-Mg-Si המוערם, חוזק התפוקה של סגסוגת Al-Mg-Si/חומר מרוכב ננו גדל מ-380 MPa ל-443 MPa, וההתארכות האחידה עלתה מ-5.0% ל-6.4%. הניתוח מראה כי בחומר המגולגל המרוכב, עקב החדרת שכבת המטריצה, לשכבות שונות יש פלסטיות חזקה שונה. בשל יכולת העיוות השונה, יוכנס כוח גזירה נוסף, אשר תורם יותר לפיזור כיווני של ננו-חלקיקים. הנספח קובע מודל לאנזיטרופיה של חוזק מתיחה, המתאים לחומרי מטריצת אלומיניום מחוזקים בננו-חלקיקים בעלי מבנים דומים.

לבסוף, חלוקת השכבות של ננו-חלקיקי TiC (TiCp), המבנה ההטרו-מבנה החדש של גרגירים בגודל דו-מודאלי ושלבים משקעים מספקים חוזק גבוה יותר ומשפרים את בעיית הפלסטיות המופחתת עקב הקושי בפיזור החלקיקים. מאמר זה מספק גישה טכנית חדשה לפיתוח ומחקר של תכנון והכנה של מבנים הטרוגניים באמצעות ננו-חלקיקים.

באופן כללי, מאמר זה מציע שיטה חדשה לתכנון וייצור של חלקיק קרמי רב-שכבתי מבנה מרוכב חזק וקשיח, ובכך לשפר בו זמנית את הפלסטיות החזקה של סגסוגת אלומיניום, ובהצלחה ב-Al-Mg-Si בחומר המרוכב למינציה של מתקבלים סגסוגת מטריצה ​​והחומר המרוכב TiCp/Al-Mg-Si, ננו-חלקיקי TiC עם פיזור שכבות, גרגרי גביש בגודל דו-מודאלי ופאזות משקעים.

קישור למאמר זה: מבנה שכבות חדש מסגסוגת אלומיניום משפר חוזק וגמישות בו זמנית

הצהרת הדפסה חוזרת: אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה חוזרת: https://www.cncmachiningptj.com


מבנה שכבות חדש מסגסוגת אלומיניום משפר חוזק וגמישות בו זמניתPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין שירותי.מוסמך ISO 9001:2015 &AS-9100.
חנות לעיבוד שבבי מתמחה בשירותי ייצור לענפי בנייה ותחבורה. היכולות כוללות חיתוך פלזמה וחיתוך דלק חמצן, עיבוד בהתאמה אישית, MIG ו מתאם אלומיניום ריתוך כרסום דיוק אלומיניום בהתאמה אישית, יצירת גלילים, הרכבה, מכונת עיבוד של מחרטה נירוסטה cnc פיר, גזירה ו שירותי עיבוד שבבי CNC Swiss. החומרים המטופלים כוללים פחמן ו חלקי לוחות כיסוי לעיבוד נירוסטה פסיבציה.
ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן האספקה ​​הצפוי. אנו נתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות ( [email protected] ).