האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מדברים על השיטה והתהליך של שיפוץ מכונת יציקה

מדברים על השיטה והתהליך של שיפוץ מכונת יציקה

תקציר: הסבר את המשמעות והערך של שיפוץ מכונת יציקה, והסביר בפירוט את כל התהליך של תיקון מכונות יציקה, כולל בדיקה לפני תיקון, הכנת נתונים, הכנת חלקים, תהליך פירוק, התאמת התקנה ואימות תוצאות. הסבירו את אמצעי הזהירות הכלליים, נקודות המפתח והטיפולים הקשים, הניתוח וההסברים במהלך השיפוץ של סוג זה של ציוד מורכב של מכונת יציקה.

מילות מפתח: למות הליהוק תהליך תיקון שיפוץ מכונה

במפעלי יציקה, מכונות יציקה הן בדרך כלל ציוד המפתח של חברה, בעלות ערך גבוה והתחלפות נמוכה. על מנת להבטיח תפעול תקין וייצור בטוח של כלי מכונות, יישום תחזוקה מתוכננת ומונעת של הציוד הוא חלק חשוב בניהול הציוד התעשייתי, והוא חשוב יותר עבור מכונות יציקה.

סביבת הייצור של מכונות יציקה ירודה יחסית, פיח, שמן סיכה, ערפל מים של חומר שחרור, יחד עם טמפרטורה גבוהה, לחות גבוהה, בלאי מכונות וקורוזיה בסביבה זו חזקים בהרבה מסביבות אחרות (כגון כלי עיבוד עיבוד אחרים) , בתוספת יציקה המכונה מייצרת 24 שעות ביממה, תחזוקה יומית ותחזוקה בדיקה נקודתית, פעמים רבות עקב ייצור לקוי, אורך החיים העיצובי של מכונת היציקה הוא בדרך כלל 12 שנים, מערכת עבודה של 20 שעות, זה בדיוק לסוג זה של ייצור יש השפעה גדולה יותר על פני השטח של המבנה המכני. האיכות הפנימית, כגון עייפות מתכת, מתח וכדומה, לא הגיעה לרמת ההחלפה, והתחזוקה של מכונת יציקת המות היא חסכונית מאוד.

לשיפוץ מכונות יציקה יש עומס עבודה גדול ותקופת תיקון ארוכה. עבור הציוד עצמו, יש צורך לפתור, להחליף או לתקן חלקים מכאניים, חלקים חשמליים, להתאים ולתקן מערכות חשמל, להרכיב ולתקן את כל המכונה, על מנת להגיע לניקוי ושיפוץ מקיף לפני התיקון, לשחזר את הציוד עצמו. ביצועים ודיוק שצוינו, להבין את המצב הטכני הקיים של הציוד לפני התיקון, להכין תוכנית תיקון מעשית, להתכונן באופן מלא לטכנולוגיה ולייצור, ולאמץ באופן פעיל טכנולוגיות חדשות, חומרים חדשים ושיטות ניהול מודרניות, לעשות עבודה טובה בתחום הטכני, ניהול כלכלי וארגוני להבטחת איכות התיקון והפחתת עלויות התיקון.

מדברים על השיטה והתהליך של שיפוץ מכונת יציקה

1. בדיקה והכנה לפני תחזוקה

1.1 הכנת נתונים לפני תחזוקה

בדוק את המדריך של הדגם המתוקן, כרטיס זיכרון PLC וכרטיסי זיכרון אחרים. בנוסף, האם המדריך תואם את הדגם, תאריך המספר הסידורי של מפעל המכונה, תוכן המדריך, כגון דיאגרמת מעגל בקרה חשמלית, דיאגרמת סולם תוכנית, תרשים עקרונות שימון הידראולי, דיאגרמת מיקום, מבנה מכני ותרשים פריסה. , הוראות הפעלה וטבלת אזעקות וכו'.
מהם שינויי התחזוקה במהלך השימוש והאם הנתונים נרשמים. באופן כללי, במהלך תהליך הייצור והשימוש, תמיד יהיו תחזוקה ותיקון. האם התוצאות של תהליכי תחזוקה אלו נרשמות, במיוחד האם השינויים בתוכנית מתועדים במדריך, בכרטיס הזיכרון האם זה תוקן.

בדקו היטב את החיווט, במיוחד האם יש זיהוי מסוף לחיווט שהשתנה, האם הממסר שנוסף בשינוי מוגדר, ואם אין זיהוי, יש צורך להבהיר את החיווט מאוחר יותר. בדיקה ותחזוקה במקום, יש הרבה מצבים כאלה, ויש להקדיש תשומת לב מיוחדת.

1.2 בדיקת מראה וליקויים

בין אם המראה נקי, מכונת יציקת המות עובדת בסביבה ירודה במשך זמן רב, ועל פני השטח של כלי המכונה יש כתמי שמן, שבבי אלומיניום,
כמה חלקים חסרים, מה הצנרת והחיווט רופפים, שבורים, טיפול זמני וכו', בפעולת הייצור של מכונת יציקת הגזרה, קל לפספס את לוחית הכיסוי, הבורג החסר, ואת המתג של לוח ההפעלה ייפגע.

1.3 בדיקת פערים

זיהוי מרווח בין תבנית נעה לבין מוט גדול

יש לבדוק תחילה את הפער בין התבנית הנעה לבין המוט הגדול במצב המותאם. הרגל הנעה של התבנית הנעה ניתנת לכיוון גובה, בין אם המוט הגדול נמצא באמצע ה תותב של התבנית הנעה (ניתן למדוד במד חשיש), במרווח העליון והתחתון במקרה של איזון, נבדק הפער בין התבנית הנעה למוט הגדול, והערך הנמדד המתקבל הוא זיהוי יעיל של התבנית הנעה. בלאי של המוט הגדול של תותב. שיטת מיקום הזיהוי היא כפי שמוצג באיור:

בדיקת נתוני הקלטה

נתח על סמך הערכים הרשומים לעיל. באופן כללי, יש להחליף את שרוול הנחושת של התבנית הנעה; המוט הגדול מושחז מחדש ומצופה כרום, ולאחר מכן בודקים את המוט הגדול.

1.4 בדוק את הרווח בין פין החיבור לבין התותב במרפק

הפער בין ה-LINK PIN לבין התותב בחלק המרפק משפיע על כוח ההידוק של כלי המכונה, מקביליות ורעש במהלך התנועה.
לפי האיור, בדקו את הרווח בין פין החיבור של מנגנון הפתיחה והסגירה של התבנית לבין שרוול הפלדה בעזרת מד מישוש, ובדקו ארבעה מצבים לכל סיכה.

בדוק את מפת המיקום

מפת המיקום התקרבה

נתוני מרווח פיני חיבור:

כאשר סיכת החיבור נבדקת, פתיחת/סגירת התבנית נמצאת במצב הידוק התבנית ללא עומס. בתור הציוד שיש לשפץ, בדרך כלל נדרש להחליף את שרוול הפלדה של פין החיבור. בעת הבדיקה, שימו לב במיוחד אם פין החיבור מסתובב במהלך התנועה. הצד היחיד של שרוול הפלדה נשחק, מה שגורם נזק לחור האוזן של התבנית. במידת הצורך, יש להסיר את הסיכה לצורך בדיקה, הקשורה לעומס העבודה בעיבוד ולהצעת המחיר.

1.5 בדיקות סילוק אחרות

מוטות מובילים ותותבים מוצלבים, מוטות מובילים ותותבים של מפלט חייבים להיבדק ולתעד, ונדרשות החלפות בנסיבות רגילות.

1.6 תבנית ניידת, זיהוי מישור תבנית קבוע

בסביבת השימוש של מכונת היציקה, מישור התבנית משמש במשך זמן רב עם אותה תבנית, ובדרך כלל יש טמפרטורה גבוהה במהלך השימוש, או קורוזיה של חומר שחרור חומצי, המטוס יהיה אכול ושקע. חומר מעופף, לחץ היציקה הנדרש למוצר מופחת מאוד, ולמוצר יהיו בעיות איכות. אם צריך לעבד את התבנית, תחילה בדוק את השטיחות, והמשיך לפי התרשים. שיטת המיקום היא כדלקמן:

לאחר הבדיקה, בצע רישום נתונים:

1.7 בדיקת מערכת לחץ

מכונות קטנות ליציקה משתמשות בדרך כלל במשאבות כנפיים כפולות. קח כדוגמה את מכונת יציקת הדפוס של Toshiba DC350J: ערך הלחץ של משאבת הזרימה הנמוכה בלחץ גבוה PF1 נדרש בדרך כלל להיות 15MPA, ומשאבת הזרימה הגדולה בלחץ נמוך PF2 הוא 14.5MPA, אם היא מכונה בגודל בינוני 500/650/800, יש גם משאבת זרימה גדולה PF3 עם ערך לחץ של 7MPA, כך שהמכונה יכולה להזיז את המפעיל באופן רציף ויציב. בנסיבות רגילות, כאשר הלחץ של משאבת הלחץ הנמוך מגיע לערך המוגדר של הקלת העומס שסתום URG1, PF2 מוקל, והשמן ההידראולי העולה על גדותיו יתקרר על ידי המצנן, בתוספת פעולות נוספות להחזרה לשמן לקירור, כך שטמפרטורת השמן ההפעלה תהיה איזון דינמי. אם יש דליפה פנימית של החותם או שסתום גוף במיקום מסוים של המערכת ולחץ המערכת לא יכול להגיע להגדרת הלחץ של ההצפה שסתום, לא תהיה הצפת שמן הידראולי. לצידן אין אפקט קירור מכיוון שלא נכנס שמן הידראולי, וטמפרטורת השמן עולה. , הצמיגות יורדת, ולחץ המערכת אינו מגיע לערך שנקבע, וכתוצאה מכך נוצר מעגל קסמים, הגורם לכלי המכונה לעבוד בתנאים לא יציבים במיוחד, מה שגורם לעלייה בשיעור הפגמים במוצר ואף לכשל בייצור. לחץ המערכת ירוד, באופן כללי, האיטום גרוע, הדליפה הפנימית של משאבות ו שסתוםיש לטפל בהם כראוי, ויש לבדוק את לחץ המערכת. להלן תיאור קצר של בדיקת מערכת הלחץ:

1.8 בדיקת מערכת סיכה

בדיקה מקדימה של מערכת הסיכה של מכונת יציקת היציקה גוזלת זמן כדי לבדוק אם לנקודת הסיכה יש גלישה כמותית.

1.9 בדיקת רכיבי חשמל וחיווט

רשום את הדגם של החלק החסר, האם יש צורך בהחלפת החיווט וכו' לתיעוד מפורט. בתהליך השימוש במכונת יציקה, בהשוואה למכונת עיבוד מתכת, בגלל מלוכלך, שמן, לחות, טמפרטורה גבוהה וסביבות קשות אחרות, ההסתברות לגרום לתאונות גבוהה יותר.

1.10 על פי ניהול האתר והייצור של הלקוח, בצע הבנה מפורטת של ביצועי ההזרקה של מכונת היציקה. 

בעבודה רגילה, מהן האזעקות של ההזדמנות ליציקה, אילו בעיות נוצרות, מהן ביצועי ההזרקה, במיוחד המהירות המהירה ואפקט ההטענה. אילו תחומים צריך לשפר, האם היו שינויים בעבר וכו'. כך שבמהלך תהליך התחזוקה ניתן להגיע לטיפול ממוקד מיוחד להשגת אפקט תחזוקה ממוקד ושיפור.

1.11 תיאום מכשירים היקפיים

בדוק היטב את המכשירים ההיקפיים כדי לראות אם המכשירים ההיקפיים שלמים, האם הפעולה יציבה, האם יש צליל חריג, האם הצנרת מעוותת, החיווט אינו חשוף או הקצוות שבורים.

2. בהתבסס על הבדיקה לעיל, לנהל משא ומתן עם הלקוח לקביעת תוכנית התחזוקה וחתימה על החוזה

הסכימות העיקריות שנקבעו הן:

●תחזוקה באתר או תחזוקה במפעל.
●התאמה של תכנית ייצור וקביעת לוח זמנים תחזוקה
●חתימה על חוזה (טקסט חוזה, מצורפים לתנאים טכניים, מצורפים לענייני בנייה וכו')

3. הכנה לתחזוקה

בהתבסס על הבדיקה לעיל, יש לבצע את ההכנות הבאות

3.1 הכנת חלקים

באמצעות בדיקת התחזוקה המוקדמת, החלקים מתוכננים לעבור החלפה. לחלקים יש מחזור רכש. קשה לשמור בצורה מדויקת ומקיפה את החלקים הללו. לכן, יש לבדוק לפני התחזוקה להיות מדויקת וממוקדת.

3.2 הכנת הכלים

על פי תכנית התחזוקה, קבעו את הכלים הנדרשים, לרבות כלים רגילים, כלים מיוחדים (כגון שרוולי פלדה, שרוולי נחושת המוכנסים לכלי עבודה) וכו'.

3.3 הכנה להרמה והכנה להתקנה מחדש של רכיבים בסיסיים

קבעו האם נהיגה במקום ישימה של המפעל, האם נדרשים כלי רילוקיישן והרמה מיוחדים וכו'.
בעת התקנה מחדש, ייתכן שהרכיבים הבסיסיים של ההתקנה המקורית לא יהיו ניתנים לשימוש, ויש להכין את רכיבי ההתקנה הבסיסיים.

3.4 הכנה לעיבוד

תיאום יחידות עיבוד ואישור יכולות עיבוד כגון עיבוד תבניות, תיקון מוטות גדולים וכו'.

3.5 הכנה לתחבורה

גם תחזוקה באתר וגם במפעל דורשות הובלה. לאחר קביעת המשקל יש ליצור קשר עם רכב ההובלה.

4. נשבר

4.1 פירוק תקין.

 בנסיבות רגילות, בצע את השלבים והתפרק צעד אחר צעד. יש לרשום ולסמן חלקים דומים או זהים בחלקים שונים כך שניתן יהיה לדעת בבירור את מיקומם של החלקים במהלך ההתקנה, וההתקנה נוחה וחלקה. בטמפרטורה הגבוהה או הסביבה המאכלת של מכונת יציקת המות, קל לתפוס את האום על ידי קורוזיה, וחלק מהחוט ניזוק כתוצאה מניפוץ. קשה מאוד לפרק את האום. חלקים מסוימים קשים לפירוק. ישנן כמה שיטות לרסס את האגוז האכול. ניתן לסובב חומר התרופפות מתאים על ידי הקשה קלה בפטיש.

רטט תחת הכוח המופעל, חממו את האגוז עם מפוח, גרמו לו להתרחב בחום, ולסובב אותו במהירות

4.2 פירוק הרסני

במהלך תהליך הפירוק, חלק מהאגמים והברגים אינם ניתנים לפירוק כלל לאחר מלכודת זמן ארוכה. הם עלולים להתפרק באופן הרסני. השתמשו במבער כדי לחמם את האגוזים, לגרום להם להתרחב בחום ולסובב אותם במהירות.

4.3 בדיקה חוזרת של חלקים

חלק מהחלקים המפורקים אינם שמישים בעליל, וחלקם צריכים להיבדק.

4.4 הכנה מחדש של חלקים

בתהליך הפירוק עלול להתגלות שישנם חלקים לא מתוכננים שצריך להחליף במהלך הבדיקה המקדימה. בשלב זה, יש צורך לאשר את כל חלקי החילוף. בהתחשב במועד אספקת החלקים, זמן האספקה ​​לתיקון כלי מכונות עלול להתעכב. יש לתאם זאת עם הנחיות הלקוח. יש לציין את הדרישה בעת חתימת החוזה.

5. עיבוד לאחר פירוק

5.1 עיבוד תבנית, מכונת יציקה בסביבת השימוש, מטוס התבנית עקב שימוש ממושך באותה תבנית, התבנית היא בדרך כלל בטמפרטורה גבוהה במהלך השימוש, או שיש שחרור חומצי וקורוזיה, המטוס ישקע, אם זה מגיע לרמה מסוימת, זה יופיע. תופעת הטסת החומרים, ברגע שהחומרים מתעופפים, לחץ היציקה הנדרש למוצר מופחת מאוד, ולמוצר החדש יהיו בעיות איכות. בנוסף, עקב בעיית מערכת הסיכה, לא ניתן לספק את הסיכה בזמן וביעילות בחלקים המסתובבים או המחליקים, דבר הגורם לבלאי יתר, ואף לשחיקה חד צדדית של התותבים, ולפגיעה בחורי אוזני התבנית. יש לבצע תיקונים בשלב זה. שיטת התיקון היא בדרך כלל חורים באוזן מוגדלים עד ערך מסוים (בדרך כלל 5 מ"מ בצד אחד), התאמת סובלנות של תוספות לפינים מחברים, סובלנות של שיטות עיבוד ספציפיות ומיקום נקודות בסיס, כפי שמוצג באיור:

6. הַתקָנָה

6.1 התקנת חלקים מכניים חייבת לעמוד בתהליך ההרכבה

עקבו אחר תהליך ההרכבה והתנאים האפשריים באתר מוגבלים. החלקים חייבים להיות נקיים ונקיים; יש לקרר את שרוול הנחושת ואת שרוול הפלדה בקרח יבש למשך 24 שעות; יש להתקין את שרוול הנחושת ואת שרוול הפלדה עם כלי עבודה, ולנקות בזהירות ולבדוק את חור שמן הסיכה.

6.2 התקנת מערכת סיכה

יש להתקין את מערכת השימון לפי נתיב ההתקנה המקורי, לא לשנות בקלות, יש להדק את מפרקי הצינור הקשיחים, והמומנט לא צריך להיות מוגזם, כי קוטר צינור הסיכה קטן יחסית ואינו יכול לעמוד במומנט גדול .

6.3 התקנת אטמים וגוף השסתום

אטמים וגוף השסתום נקיים

7. התאמה ובדיקה

7.1 זיהוי רמות

7.2 בדיקת המוט הגדול והתבנית הניידת.

בדיקה והקלטה כאמור לעיל

7.3 התאמה ובדיקה של מקביליות תבנית

(מכונת יציקה של טושיבה DC350J כדוגמה)

אמצעי זהירות לבדיקה זו: ניתן לבחור את המדידה בתנאי ללא עומס תחת תקן 10% כוח הידוק.

7.4 בדיקת כוח ההידוק

כוח ההידוק המקסימלי של הזיהוי העיקרי הוא בדרך כלל יותר מ-110%, טווח הסטייה בין המוטות העיקריים אינו עולה על ±5%, ובסיס התבנית הסטנדרטי נדרש להיבדק.

7.5 בדיקת נדנדת מזנב

נדנדת הזנב נובעת בעיקר מכוח ההידוק ואפשרות נדנוד.

7.6 בדיקת אבטחה

לפי רשימת הבטיחות

רכיבי הבטיחות של מכונת היציקה הראשית יעילים, משולבים בין פעולות, ומכונת יציקת ההדפסה ננעלת עם מכונות היקפיות, ופריטי הבדיקה נרשמים.

7.7 בדיקת מערכת סיכה

לאחר הפעלת משאבת השמן, בדוק אם לחץ עליית לחץ הסיכה, זמן לחץ היתר, זמן הפגת הלחץ נמצאים בטווח הערכים המותר, האם מפרקי הצינור הדוקים, צינור הסיכה הקשיח והקבוע, האם יש הפרעה כלשהי ל חלקים נעים, בדוק במיוחד כל נקודת סיכה כמותית נקודת סיכה סיכה על הצפה.

7.8 תפעול נסיון ויציקה

לפני שמתחילים, ודא אם המים, החשמל, הגז, שמן ההפעלה, שמן הסיכה, הגריז, החנקן, חומר השחרור, שמן האגרוף (חלקיקי סיכה) של מכונת היציקה נמצאים במקום. לאחר ההפעלה, אשר אם הוא פועל, פולט, מטפטף או דולף

לאחר ההתקנה, ערכו דו"ח בדיקה לפי טופס הבדיקה לפני התחזוקה

7.9 בדיקת ביצועי הזרקה

עבור מכונת יציקה, הפרמטרים העיקריים שנקבעו ופרמטרי היציקה בפועל מושווים ומתועדים.

מהירות מהירות נמוכה, מהירות תאוצה נמוכה, מהירות גבוהה, תאוצה במהירות גבוהה, טווח מהירות גבוהה, האטה, לחץ יציקה.

7.10 בדיקת פרמטרים דינמיים

כגון לחץ מערכת, טמפרטורת שמן הפעלה, לחץ ACC, שינוי לחץ ACC, זמן מילוי ACC

8. לסכם,

 להוציא דו"ח התאמה וחומרים נלווים, לרשום את תוצאות הבדיקה הנ"ל, ליצור טבלה, להכין את החומרים ולמסור אותם ללקוח.

קישור למאמר זה: מדברים על השיטה והתהליך של שיפוץ מכונת יציקה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מדברים על השיטה והתהליך של שיפוץ מכונת יציקהפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל יציקת אלומיניום למות ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודיישומי בית קופסה, מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.