האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מדריך מבוא להפעלת מחרטות CNC

מדריך מבוא להפעלת מחרטות CNC

ידע מבוא בתכנות מחרטות CNC

מדריך מבוא להפעלת מחרטות CNC

מערכת הקואורדינטות וכיוון התנועה של המחרטה

  • 1. תמיד מניחים שחומר העבודה נייח והכלי זז ביחס לחומר העבודה.
  • 2, מערכת הקואורדינטות מאמצת את מערכת הקואורדינטות הימנית קרטזית. כפי שמוצג באיור, כיוון האגודל הוא הכיוון החיובי של ציר X, האצבע המורה מצביעה לכיוון החיובי של ציר Y, ​​והאצבע האמצעית מצביעה לכיוון החיובי של ציר Z. על בסיס קביעת קואורדינטות X, Y ו-Z, לפי כלל הבורג הימני, ניתן לקבוע בקלות את הכיוונים של שלוש הקואורדינטות המסתובבות של A, B ו-C.
  • 3. תנועת קואורדינטת Z המצוינת נקבעת על ידי הציר המעביר את כוח החיתוך. ציר הקואורדינטות המקביל לציר הציר הוא ציר Z, וציר ה-X הוא הכיוון האופקי, מקביל למשטח ההידוק של חומר העבודה ומאונך לציר Z.
  • 4. מצוין כי כיוון הכלי הרחק מהחומר הוא הכיוון החיובי של ציר הקואורדינטות.

כאשר המחרטה היא עמוד כלי קדמי, ציר ה-X נמצא קדימה ומצביע לכיוון המפעיל. כאשר המחרטה היא עמוד כלים המותקן מאחור, ציר ה- X הוא קדימה ואחורה, הרחק מהמפעיל.

2. מערכת קואורדינטות מחרטה

מערכת קואורדינטות מחרטה היא מערכת קואורדינטות מלבנית בציר ZOX שהוקמה עם מוצא המחרטה כמקור מערכת הקואורדינטות.

1. מוצא מכונה

מקור המכונה (המכונה גם המקור המכני) הוא מקור מערכת הקואורדינטות של המחרטה. זוהי נקודה קבועה במחרטה. מיקומו נקבע על ידי יחידת התכנון והייצור של המחרטה, ולרוב אסור לשנותו על ידי המשתמש.

מבוא למפעיל מחרטת CNC ידע חובה לקרוא

2. נקודת התייחסות למחרטה

נקודת ההתייחסות של המחרטה היא גם נקודה קבועה במחרטה, שהיא מיקום הגבול של מחזיק הכלי להגבלת תנועתו של מחזיק הכלי בעזרת בלוקים מכניים או מכשירים חשמליים. תפקידה של נקודת ההתייחסות למחרטה היא למקם את מערכת הקואורדינטות של המחרטה. מכיוון שלא משנה היכן נשאר עמוד הכלים לאחר כל הפעלה, המערכת קובעת את המיקום הנוכחי ל- (0, 0), מה שיגרום לתאריך להיות עקבי. לאחר הפעלת מחרטת CNC, עליה תחילה לחזור לפעולת נקודת הייחוס (הידועה גם כנקודת האפס). לאחר הפעלת המחרטה ולפני החזרה לנקודת ההתייחסות, לא משנה היכן מוצב הכלים, ערכי הקואורדינטות של Z ו- X המוצגים ב- CRT בשלב זה כולם 0. רק לאחר השלמת פעולת החזרה להתייחסות. נקודה, עמוד הכלים עובר לנקודת ההתייחסות למחרטה. בשלב זה, ערך הקואורדינטות של נקודת ההפניה של עמוד הכלים במערכת קואורדינטות המחרטה מוצג ב- CRT, כלומר מערכת הקואורדינטות של המחרטה הוקמה.

3. מערכת תיאום של חומר עבודה

במהלך עיבוד מחרטת CNC, ניתן להדק את חומר העבודה בכל מיקום מתחת למערכת הקואורדינטות של המחרטה על ידי הצ'אק. כתוצאה מכך, התכנות במערכת הקואורדינטות של המחרטה הוא מאוד לא נוח. לכן, מתכנתים בוחרים בדרך כלל מערכת קואורדינטות של חלקים בעת כתיבת תוכנית לעיבוד חלקים, הנקראת גם מערכת קואורדינטות תכנות. ערכי הקואורדינטות בתוכנית מבוססים על מערכת הקואורדינטות של חלקי העבודה.

ניתן לקבוע על ידי המתכנת את מקור מערכת הקואורדינטות של חומר העבודה בהתאם למצב הספציפי, והיא נקבעת בדרך כלל בהתייחסות לעיצוב או בהתייחסות לתהליך של הציור. על פי המאפיינים של מחרטות CNC, המקור של מערכת הקואורדינטות של חומר העבודה נקבע בדרך כלל במרכז הקצה השמאלי והימני של חומר העבודה או במרכז הקצה הקדמי של הצ'אק.

כיצד לבחור כלים למחרטות CNC

בתהליך של עיבוד CNC, בחירת הכלים היא חוליה חשובה מאוד. בחירת הכלי הנכון יכולה לא רק לשפר מאוד את יעילות העיבוד של כלי המכונה, אלא גם לשפר את איכות העיבוד של החלקים. בחירה בכלי הלא נכון תגרום לחצי מהמאמץ, או אפילו למחיקה של החלקים. בהשוואה לכלי מכונות רגילים, מהירות הציר של מחרטות CNC גבוהה בהרבה, ויש לה הספק פלט גדול יותר. בגלל זה, בהשוואה למסורתית תהליך עיבוד שבבי, עיבוד CNC יש בחירת כלים קפדנית יותר. קשיחות זו מתבטאת בעיקר בדיוק, חוזק, קשיחות ועמידות הכלי. בנוסף, כלי CNC צריכים להיות בעלי ממדים יציבים כדי להקל על ההתקנה וההתאמה. זה מחייב את כלי ה-CNC להיות בעל מבנה סביר ופרמטרים גיאומטריים סטנדרטיים וסדרתיים. כדי לשפר את שוק העיבוד של מחרטות CNC, כלי CNC יעילים ויציבים הם אחד התנאים המוקדמים שלה. כיצד בוחרים כלי CNC? שתלוי בעיקר בהיבטים הבאים: הגיאומטריה של החלק המעובד, מצב החומר, קשיחות המתקן והכלי שבחר כלי המכונה. יש לקחת בחשבון את ההיבטים הבאים:

  • 1. סוג, מפרט ודרגת הדיוק של כלי CNC אמורים לעמוד בדרישות עיבוד מחרטות CNC.
  • 2. דיוק גבוה. על מנת לעמוד בדרישות הדיוק הגבוהות והחלפת הכלים האוטומטית של עיבוד מחרטת CNC, הכלי חייב להיות בעל דיוק גבוה.
  • 3. אמינות גבוהה. כדי להבטיח שלא יהיו נזקים מקריים ופגמים פוטנציאליים של הכלי בעיבוד ה- CNC, אשר ישפיעו על ההתקדמות החלקה של העיבוד, הכלי והאביזרים המשולבים בו חייבים להיות בעלי אמינות טובה ויכולת הסתגלות חזקה.
  • 4. עמידות גבוהה. גם עמידותם של כלים העשויים מחומרים שונים שונה, כגון: כלי קרביד מלט; כלי פלדה במהירות גבוהה; כלי יהלום וכו '. הכלים המעובדים על ידי מחרטות CNC, בין אם בחיסוך או בגימור, צריכים להיות בעלי עמידות גבוהה יותר מאלו המשמשים במחרטות רגילות, כדי לצמצם את מספר הפעמים של כלי שינוי או השחזה והגדרת הכלים, ובכך לשפר את הביצועים של מחרטות CNC. יעילות עיבוד והבטחת איכות עיבוד.
  • 5. ביצועים טובים לשבירת שבבים והסרת שבבים. בעיבוד מחרטות CNC, שבירת שבבים והסרת שבבים אינם מטופלים באופן ידני כמו כלי מכונה רגילים. שבבים קלים לעטוף את הכלי וחומר העבודה, דבר שיפגע בכלי ויגרד את פני השטח במכונה של החומר, ואף יגרום לפציעה ותאונות ציוד. , מה שמשפיע על איכות העיבוד ועל הפעולה הבטוחה של כלי המכונה, ולכן הכלי נדרש לשבירת שבבים והסרת שבבים טובים יותר.

נא לשמור את המקור של מאמר זה להדפסה חוזרת:מדריך מבוא להפעלת מחרטות CNC

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מדריך מבוא להפעלת מחרטות CNC3, 4 ו -5 צירים שירותי עיבוד CNC דיוק עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.