האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

מהו כלי מכונה?

מהו כלי מכונה?

הגדרת כלי מכונה


כלי המכונה הוא מכונה המעבדת ריקים או חתיכות עבודה של מתכת או חומרים אחרים כדי להשיג את הגיאומטריה, הדיוק הממדי ואיכות השטח הנדרשים. חלקי המוצרים המכניים מעובדים בדרך כלל על ידי מכונות. כלי מכונה הוא מכונה שמייצרת מכונה, וגם מכונה שיכולה להפוך את הכלי עצמו. זהו המאפיין העיקרי של כלי המכונה המבדיל אותו ממכונות אחרות. לכן מכונה המכונה מכונה גם מכונת אם עובדת או מכונה.

מהו כלי מכונה?

הגדרת כלי מכונה -PTJ מכונות CNC חנות

סיווג כלי המכונה

כלי מכונת חיתוך מתכת, המשמשים בעיקר לחיתוך מתכת;

כלי מכונת לעיבוד עץ לחיתוך עץ;

כלי מכונה מיוחדים לעיבוד, המבצעים עיבוד מיוחד על עבודות עבודה בשיטות פיזיקליות וכימיות;

מכונות פרזול. כלי המכונה המוגדר בצורה צרה מתייחס רק למספר הנפוץ והגדול ביותר של כלי חיתוך מתכת.

  • 1. ניתן לחלק כלי מכונת חיתוך מתכת לסוגים שונים על פי שיטות סיווג שונות.
  • 1.1 על פי שיטת העיבוד או אובייקט העיבוד, ניתן לחלק אותו למחרטה, מכונת קידוח, מכונה משעממת, מטחנה, ציוד כלי מכונה לעיבוד, מכונת עיבוד חוטים, מכונת עיבוד שדרה, מכונת כרסום, פלנר, מכונת החדרה, מכונת חישוק, מכונת עיבוד מיוחדת, מכונת ניסור ומכונת חריטה וכו '. כל סוג מחולק למספר קבוצות על פי המבנה או אובייקטים העיבוד שלו, וכל קבוצה מחולקת למספר סוגים.
  • 1.2 על פי גודל כלי העבודה ומשקלו של כלי המכונה, ניתן לחלק אותו לכלי מכשיר, כלי מכונה קטנים ובינוניים, מכונות גדולות, מכונות כבדות ומכונות סופר כבדות;
  • 1.3 על פי דיוק העיבוד, ניתן לחלק אותו למכונות דיוק רגילות, מכונות דיוק ומכונות דיוק גבוהות;
  • 1.4 על פי מידת האוטומציה, ניתן לחלק אותה לכלי מכונה המופעלים ידנית, מכונות חצי אוטומטיות ומכונות אוטומטיות;
  • 1.5 על פי אופן הבקרה האוטומטי של כלי המכונה, ניתן לחלק אותו למכונות העתקה, כלי מכונת בקרת תוכנה, מכונות בקרה דיגיטליות, מכונות בקרה אדפטיביות, מרכזי עיבוד שבבי ומערכות ייצור גמישות;
  • 1.6 על פי היקף היישום של כלי מכונה, ניתן לחלק אותו לכלי עבודה כלליים, ייעודיים ומיוחדים.
  • 1.7 קיים מעין כלי מכונה אוטומטי או אוטומטי למחצה המבוסס על רכיבים כלליים סטנדרטיים ומספר קטן של רכיבים מיוחדים שתוכננו על פי הצורה הספציפית של חומר העבודה או טכנולוגיית העיבוד. זה נקרא כלי מכונה משולב.
  • 1.8 לצורך עיבוד של חלק אחד או כמה, סדרת כלים מכונתיים מסודרים ברצף, ומצוידים במכשיר טעינה ופריקה אוטומטי ומתקן העברה אוטומטי לחומר עבודה בין מכונת לכלי. קבוצת כלי מכונה שנוצרה בדרך זו נקראת פס ייצור אוטומטי לעיבוד חיתוך.
  • 1.9 מערכת הייצור הגמישה מורכבת מקבוצת כלי מכונה בשליטה דיגיטלית וציוד תהליך אוטומטי אחר. הוא נשלט על ידי מחשב אלקטרוני ויכול לעבד אוטומטית עבודות עבודה עם תהליכים שונים, שיכולים להסתגל למספר זני ייצור.

כלי המכונה הוא ציוד הייצור הבסיסי של תעשיית המכונות. מגוון, איכותו ויעילות העיבוד שלו משפיעים ישירות על רמת טכנולוגיית הייצור ועל היתרונות הכלכליים של מוצרים מכניים אחרים. לכן, רמת המודרניזציה והיקף התעשייה של כלי המכונה, כמו גם הכמות והאיכות של כלי המכונה הם אחד הסימנים החשובים להתפתחות התעשייתית של המדינה.

3. היסטוריה קצרה של פיתוח כלי מכונה

מחרטת העץ, שהופיעה ביותר מ -2,000 לפנה"ס, הייתה האב-טיפוס המוקדם ביותר של כלי המכונה. בעת העבודה, דווש על הברזל בקצה התחתון של החבל, השתמש באלסטיות הענף כדי לגרום לחומר העבודה להיות מונע על ידי החבל, והשתמש במעטפת או באבן ככלי להנעת הכלי לאורך הקרש לחיתוך העבודה. עיקרון זה עדיין משמש במוט אלסטי מימי הביניים ובמחרטה.

במאה החמש עשרה, בשל הצורך בייצור שעונים וכלי נשק, היו מחרטות חוט ומכונות לעיבוד ציוד עבור יצרני שעונים, כמו גם מכונות משעממות חבית מונעות הידראולית. בסביבות 1500, לאונרדו דה וינצ'י האיטלקי שרטט רישומים של מחרטות, מכונות משעממות, מכונות הברגה ומטחנות פנימיות, ביניהן מנגנונים חדשים כמו ארכובות, גלגלי תנופה, צמרות מֵסַבס. "Tiangong Kaiwu" שפרסמה שושלת מינג בסין מכיל גם את מבנה המטחנה, שמשתמש בדוושת כף הרגל לסיבוב לוחית הברזל, בתוספת חול ומים לחיתוך הירקן.

המהפכה התעשייתית של המאה השמונה עשרה קידמה את פיתוחם של כלי מכונה. בשנת 1774 המציא וילקינסון הבריטי מכונת משעמם חבית מדויקת יותר. בשנה שלאחר מכן הוא השתמש במכונת משעמם גלילית זו כדי לעמוד בדרישות מנוע הקיטור וואט. על מנת לשעמם צילינדרים גדולים יותר, הוא בנה מכונת משעמם גלילית מונעת מים בשנת 1776, שקידמה את התפתחות מנועי הקיטור. מכאן ואילך, כלי המכונה החל להיות מונע על ידי השמים פיר עם מנוע קיטור.

בשנת 1797 הונעה המחרטה מתוצרת מוזלי הבריטית על ידי בורג, שיכול היה לממש הזנה ממוטעת וחיתוך חוטים, מה שהיה שינוי משמעותי במבנה הכלי. לכן מוזלי מכונה "אבי תעשיית הכלים הבריטית".

במאה ה -19, עקב קידום טקסטיל, כוח, מכונות תחבורה וייצור נשק, הופיעו סוגים שונים של כלי מכונה בזה אחר זה. בשנת 1817, רוברטס הבריטי יצר את מטוס הגנטרי; בשנת 1818 ייצרה וויטני האמריקאית מכונת כרסום אופקית; בשנת 1876 ייצרה ארצות הברית מטחנה גלילית אוניברסלית; ב- 1835 וב- 1897 הוא המציא את מכונת התחביבים ואת מכונת עיצוב הציוד.

עם המצאת המנוע החשמלי, כלי המכונה החל להשתמש בכונן המרכזי של המנוע החשמלי, ולאחר מכן נעשה שימוש נרחב בכונן מנוע חשמלי נפרד. בתחילת המאה העשרים, על מנת לעבד עבודות עבודה מדויקות יותר, מתקנים ונוצרו כלים לעיבוד חוטים, מכונות משעממות לתאם ומכונות טחינת חוטים. במקביל, על מנת לענות על צרכי הייצור ההמוני בענפי הרכב והנושאים, פותחו מכונות אוטומטיות שונות, מכונות מתאר, מכונות מודולריות וקווי ייצור אוטומטיים.

עם התפתחות הטכנולוגיה האלקטרונית, ארצות הברית פיתחה את כלי המכונה הראשון בשליטה דיגיטלית בשנת 1952; בשנת 1958 פיתחה מרכז עיבוד שבבי שיכול לשנות אוטומטית כלים לעיבוד רב-פעמי. מאז, עם פיתוח ויישום של טכנולוגיה אלקטרונית וטכנולוגיית מחשב, עבר מכונת השינויים שינויים משמעותיים בשיטות הנהיגה, במערכות הבקרה ובפונקציות המבניות.

4. עבודת כלי המכונה

תהליך החיתוך של כלי המכונה מתממש על ידי התנועה היחסית בין הכלי לחומר העבודה. ניתן לחלק את התנועה לשני סוגים: תנועה יוצרת משטח ותנועה מסייעת.

תנועת יצירת המשטח היא התנועה המאפשרת לחומר העבודה להשיג את צורת המשטח והגודל הנדרשים. הוא כולל תנועה ראשית, תנועת הזנה ותנועת צלילה. התנועה העיקרית היא התנועה הממלאת תפקיד מרכזי בעת קילוף חומר עודף מחומר העבודה הריק. זה יכול להיות תנועה סיבובית של חומר העבודה (כגון סיבוב), תנועה לינארית (כגון הקצעה על פלנר גנטרי), או תנועה סיבובית של הכלי (כגון כרסום וקידוח) או תנועה קווית (כגון אינטרפולציה ו התפרצות); תנועת הזנה היא תנועת הכלי וחלקו של חתיכת העבודה לעיבוד, כך שהחיתוך יכול להמשיך לנוע, כמו למשל הפיכת מחזיק הכלים להחליק לאורך מכוון כלי המכונה בעת סיבוב העיגול החיצוני תנועת החיתוך זה לגרום לכלי לחתוך למשטח העבודה לעומק מסוים. תפקידו לחתוך עובי מסוים של חומר ממשטח החומר בכל פעולת חיתוך, כמו למשל תנועת החיתוך הרוחבית של בעל הכלים הקטן בעת ​​סיבוב העיגול החיצוני.

תנועת עזר כוללת בעיקר את ההתקרבות והנסיגה המהירה של הכלי או חומר העבודה, התאמת המיקום של חלקי כלי המכונה, יצירת אינדקס של החומר, יצירת אינדקס של כלי הכלי, הזנת החומר, ההתחלה, שינוי המהירות, ההיפוך, העצירה והחלפת הכלים האוטומטית.

כל מיני כלי מכונה מורכבים בדרך כלל מחלקי היסוד הבאים: חלקים תומכים המשמשים להתקנה ותמיכה ברכיבים אחרים וביצירות עבודה, הנושאים את משקלם וכוחות החיתוך, כגון מיטה ועמודה וכו '. מנגנון העברה, המשמש לשינוי מהירות התנועה הראשית; הזנה המנגנון משמש לשינוי קצב ההזנה; תיבת הציר משמשת להתקנת ציר כלי המכונה; מחזיק הכלים ומגזין הכלים; מערכת הבקרה והתפעול; מערכת השימון; מערכת הקירור.

אביזרי כלי מכונה כוללים התקני טעינה ופריקה של כלי מכונה, מניפולטורים, רובוטים תעשייתיים ומוצרי כלי מכונה אחרים, כמו גם אביזרי כלי מכונה כגון צ'אקס, צ'אקס קפיצי כוס יניקה, חלונות, שולחנות מסתובבים וראשי אינדקס.

האינדיקטורים להערכת הביצועים הטכניים של כלי מכונה ניתן לייחס בסופו של דבר לדיוק העיבוד ויעילות הייצור. דיוק העיבוד כולל את דיוק המימד, דיוק הצורה, דיוק המיקום, איכות המשטח ודיוק כלי המכונה. יעילות הייצור כוללת חיתוך זמן וזמן עזר, כמו גם מידת האוטומציה ואמינות העבודה של כלי המכונה. מצד אחד, אינדיקטורים אלה תלויים במאפיינים הסטטיים של כלי המכונה, כמו דיוק גיאומטרי סטטי ונוקשות; מצד שני, יש להם קשר גדול יותר עם המאפיינים הדינמיים של כלי המכונה, כמו דיוק בתנועה, נוקשות דינמית, עיוות תרמי ורעש.

5. מגמת הפיתוח העתידית של כלי מכונה

מגמת הפיתוח העתידית של כלי מכונה היא:

יישום נוסף של טכנולוגיות חדשות כגון טכנולוגיית מחשב אלקטרונית, רכיבי כונן סרוו חדשים, רשתות וסיבים אופטיים, מפשטים את המבנה המכני, משפרים ומרחיבים את תפקוד האוטומציה ומתאימים את כלי המכונה לעבודה במערכת הייצור הגמישה;

הגדל את מהירות התנועה העיקרית ותנועת ההזנה, ובהתאם להגדיל את הנוקשות הדינמית והסטטית של המבנה כדי לענות על הצרכים של שימוש בכלים חדשים ולשפר את יעילות החיתוך;

שפר את דיוק העיבוד ופיתוח אולטרהדיוק עיבוד שבבי כלי מכונה כדי לענות על הצרכים של תעשיות מתפתחות כגון מכונות אלקטרוניות וחלל; לפתח כלי מכונה מיוחדים לעיבוד שבבי להתאמה לעיבוד שבבי של חומרי מתכת קשים לעיבוד וחומרים תעשייתיים חדשים אחרים.

קישור למאמר זה: מהו כלי מכונה?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מהו כלי מכונה?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.