האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מהי בעצם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד?

מהי בעצם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד?

מאז 2009 פגו תוקף הפטנטים העיקריים של מדפסות תלת מימד ניידות, והדפסת תלת מימד התפתחה לתעשייה משל עצמה. לכן, מדפסות תלת מימד הן אחד מהמוצרים המכריעים של זמננו.

נכון לעכשיו, מדפסות תלת מימד משמשות ליצירת כמעט כל מה שאתה יכול לחשוב עליו, כגון מכשירים, ציוד מצלמה, דגמים רפואיים, טלפונים ואביזרים טכניים אישיים, קישוט הבית, צעצועים ואופנה. היישומים שלה כמעט אינסופיים. בתיאוריה, הדפסת תלת מימד יכולה ליצור כל אובייקט מוצק. למרות שכמה מגבלות טכניות מעכבות את ההדפסה של גדלים ספציפיים וחומרים ספציפיים, מדענים חקרו כדי לשפר במהירות את היכולות.

הסוג הפופולרי ביותר של הדפסת תלת מימד הוא מודלים של פיוז'ן (Fused Deposition Modeling), הידוע גם בשם ייצור נתיכים. עיקרון העבודה של מודלים של שקיעת נתיך הוא שכאשר חוט הפלסטיק עולה, מטה או מעל קואורדינטות ה-XYZ שצוינו, הוא עובר דרך הזרבובית נמס וסוחט גליל של חוט פלסטיק.

השתמש בתהליך FDM כדי ליצור מוצר כמו זה:

· שימוש בתוכנת CAD ליצירת מודלים תלת מימדיים.

· מודל ה-CAD מיוצא כקובץ ליתוגרפיה סטריאו (פורמט.stl), ולאחר מכן מיובא לתוכנת החיתוך.

· הקובץ מחולק לשכבות, ונוצר נתיב כלי ספציפי.

· העיצוב נשלח למדפסת.

בהתאם לגודל ולמורכבות של החלק, ניתן לייצר את החלק על ידי ייצור תוסף תוך דקות, שעות או ימים.

צור חום להדפסת תלת מימד

אחרי הכל, דוגמנות בתצהיר מתמזגת עוסקת בחום. אובייקטים תלת מימדיים מיוצרים על ידי התכה, עיצוב וקירור פלסטיק.

מספר מרכיבים מרכזיים של מדפסות FDM יכולים ליצור ולנהל חום:

· אקסטרודר.

· מיטת הדפסה.

· מאוורר קירור שכבות.

לימוד כל אחד מהם בקפידה יסביר כיצד הם משפיעים על התוצאות המודפסות.

אקסטרודר. האקסטרודר הוא המקום בו ממוקמת רוב טכנולוגיית המדפסת. הוא מורכב מקצה קר וקצה חם, כאשר הקצה הקר מושך את החוט דרך המערכת, והקצה החם ממיס את החוט כאשר הוא מוחלף.

בתוך הקצה החם של המכבש נמצא בלוק חימום. בדרך כלל, הוא עשוי מאלומיניום ומחומם על ידי קופסת חימום. כאשר החוט עובר דרך צינור החום ומגיע לזרבובית, גוף החימום ממיס אותו.

יש גם מאוורר רדיאטור באקסטרודר. גוף קירור זה מסייע במניעת כניסת חום לחלקי המכבש שצריך לשמור בטמפרטורה נמוכה יותר.

מרכיב נוסף שכדאי להזכיר באקסטרודר הוא התרמיסטור או הצמד התרמי. חלק זה יכול לחוש ולעזור לווסת את הטמפרטורה של הקצה החם.

הדפס את המיטה. מצע ההדפסה הוא המשטח עליו מופקדים חוטים בצורה מוגדרת במהלך תהליך ההדפסה. רוב שולחנות ההדפסה מחוממים כדי למנוע מהפלסטיק להתקרר מהר מדי ולגרום למוצר להתעוות. מצע ההדפסה נשמר בדרך כלל איפשהו בין 122 ל-212°F (50 עד 100°C). דרישות הטמפרטורה הספציפיות תלויות בסוג הנימה המשמשת.

בחלק מהמדפסות אין מיטה מחוממת. החומרים שמכונות אלו יכולות להדפיס מוגבלים. כמו כן, ייתכן שהחומר לא יידבק למיטות אלו, וסביר יותר שהחלק המומס ייפלט מאמצע ההדפסה.

מאוורר קירור שכבות. מאוורר הקירור השכבתי מקרר את הפלסטיק לאחר היציאה מהזרבובית. אלמנט זה עוזר למוצר שנוצר לשמור על צורתו בעת ההדפסה.

שליטה בחום: התמודדות עם בעיות הקשורות לחום

מכיוון שהדפסת תלת מימד מסתמכת במידה רבה על חום, כל בעיה בטמפרטורה יכולה לשבש בקלות את התהליך כולו. בעיות נפוצות שנתקלות בהדפסת תלת מימד כוללות:

· זחילה בטמפרטורה גבוהה.

· פיתול וכיפוף.

· טביעות אצבע נמסות או מעוותות.

· יש סדקים בצד ההדפסה הגבוהה יותר.

· לכופף ליד החלק התחתון של ההדפסה.

· שכבה ראשונה מעורפלת או לא מוגדרת

בשל הטמפרטורה הלא מספקת, יצרנים עלולים להיתקל בבעיות כאלה.

עם המשך המחקר והפיתוח של הדפסת תלת מימד, מתקדמת טכנולוגיה מתוחכמת כדי לספק שליטה מדויקת יותר בטמפרטורות גבוהות יותר, וכתוצאה מכך הדפסה איכותית וחומרים קשים לטיפול.

זחילה בטמפרטורה גבוהה. כאשר החום מתפזר באופן לא סדיר דרך הקצה החם של המכבש, מתרחשת זחילה תרמית. כאשר החוט מתקרר במהלך תהליך האקסטרוזיה, חום יעלה לתוך צינור המחסום התרמי. זה יגרום ללהט להתחמם ולהתרחב מהר מדי, ולהיצמד לדופן של צינור המחסום התרמי. זחילה תרמית עלולה לגרום לסתימה ולהפסיק את ההדפסה, שקשה להסירה.

מהי בעצם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד?

לכן, העיצוב של צינור המחסום התרמי מסייע לעיתים קרובות במניעת זחילה תרמית. חריצים או חוטים בצינור עוזרים למנוע חום להיכנס לחללים שלא אמורים. בנוסף, ניתן לנקוט כמה אמצעי זהירות כדי למנוע זחילה תרמית. ראשית, הוסף סרט בידוד קרמי סביב בלוק החימום. שנית, הימנע מלתת למדפסת להתחמם כאשר לא מדפיסה. שלישית, הימנע משימוש בחוטים נמוכים שמתרחבים באופן לא סדיר. לבסוף, אם אפשר, הקפד להסיר את הנימה לאחר ההדפסה.

מעוות ומכופף. קירור מהיר מדי של הפלסטיק לאחר האקסטרוזיה יגרום למוצר להתעוות. מכיוון שהפלסטיק מתכווץ מעט כשהוא מתקרר, קירור מהיר יגרום לפלסטיק להתכופף כשהוא מתקשה.

שמירה על הפלסטיק ממש מתחת לטמפרטורת ההיתוך על מצע ההדפסה יכולה למנוע עיוות. אם מתרחשת עיוות, סביר להניח שיש להעלות את הטמפרטורה של מיטת הלחץ.

חומר דפוס נמס או מעוות. זה נראה משוחרר כשהוא מעוצב כי הוא חם מדי. הדפסת FDM דורשת איזון טוב בין הטמפרטורה המספקת זרימה טובה לבין הטמפרטורה המבטיחה התמצקות מהירה.

כדי לתקן הדפס שנראה מותך, כוונן את הגדרת הטמפרטורה. ראשית, ודא שהטמפרטורה היא בתוך הפרמטרים הנכונים של החומר. לאחר מכן, נסה להוריד את טמפרטורת הזרבובית ב-9°F (5°C) בכל פעם.

יש סדקים בצידי ההדפס הגבוה יותר. לפעמים, כאשר מדפסת התלת מימד מייצרת שברים גבוהים יותר, מופיעים סדקים בין חלק מהשכבות הגבוהות יותר. הסיבה לכך היא שהשכבות הללו רחוקות מדי מהחום של מיטת ההדפסה. לאחר שחול, נימה התקררה מהר מדי ולא הגיעה לצמיגות המתאימה. זה יכול להוביל לרווחים קטנים או סדקים בין שכבות.

כדי למנוע מהנימה להתקרר מהר מדי, נסה להגדיל את טמפרטורת המכבש בכ-18 מעלות צלזיוס.

מעוקל או כפוף ליד התחתית כאשר משקל הדגם נלחץ על השכבה התחתונה שאינה מקוררת מספיק, הוא יתכופף או יתכופף.

עיוות זה של השכבה התחתונה ניתן לתיקון על ידי הבטחת קירור מהיר יותר. ניתן להשיג זאת על ידי הורדת הטמפרטורה של מיטת ההדפסה ב-9°F (5°C) עד להשגת התוצאה הרצויה.

שכבה ראשונה מטושטשת ולא מוגדרת. לפעמים, השכבה הראשונה הופכת מטושטשת מאוד. כאשר זה קורה, נראה שהזווית אינה מוגדרת, וקווי החוטים נראים מחוספסים. לרוב זה נובע מכך שמיטת ההדפסה חמה מדי, מה שגורם לפלסטיק לאבד את צורתו.

הפתרון לבעיה זו עשוי להיות די ברור. ייתכן שיהיה צורך להוריד את טמפרטורת מיטת ההדפסה ב-9°F (5°C) בכל פעם עד להשגת התוצאה הרצויה.

מגבלת טמפרטורת החומר

ישנן מספר אפשרויות עבור החוט. החוטים מגיעים בצבעים, מרקמים ואפקטים שונים, מזוהר בחושך ועד למראה וריח של עץ. חלק חשוב בשליטה בשימוש בחומרים שונים אלו הוא להבין את דרישות הטמפרטורה הספציפיות של כל חומר. אי מתן תשומת לב לפרמטרים אלו עלול לגרום לכל אחת מהבעיות הקשורות לטמפרטורה שכבר הוזכרו.

ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, כך גדלה האפשרות. כאשר מדפסת התלת מימד יכולה לשמור על טמפרטורה גבוהה יותר במהלך תהליך הייצור, יש יותר חוטים לבחירה. עם זאת, עבודה בטמפרטורות גבוהות יותר דורשת טכנולוגיה ספציפית של מדפסת תלת מימד.

לדוגמה, הקצה החם של המכבש מורכב בדרך כלל ממתכת ופוליאתר אתר קטון (PEEK) או פולי-טטראפלואורואתילן (PTFE). למרות ש-PEEK ו-PTFE מספקים בידוד מצוין, הם מגבילים את טמפרטורת הקצה החם ללא יותר מ-464°F (240°C). עם זאת, כאשר משתמשים בקצה חם עשוי מתכת, ניתן לשמור ביעילות על הטמפרטורה מעל 572°F (300°C). זה פותח פתח לשימוש בחומרים שונים.

פיתוחים חדשים בטכנולוגיית FDM סללו את הדרך לטמפרטורות גבוהות יותר במהלך הדפסת תלת מימד. בשנה שעברה, יצרן מדפסות תלת מימד הציג סדרה של רכיבי מדפסת בטמפרטורה גבוהה שיכולים לאפשר לטמפרטורת הקצה החמה להגיע ליותר מ-3 מעלות פרנהייט (3 מעלות צלזיוס). מיטת ההדפסה במכשירים אלה יכולה להגיע לטמפרטורות מעל 752°F (400°C).

עם הפיתוח המתמשך של מחקר ופיתוח הדפסת תלת מימד, טכנולוגיה מתוחכמת תמשיך לספק שליטה מדויקת יותר לטמפרטורות גבוהות יותר. התקדמות אלו מייצרות הדפסות באיכות גבוהה העשויות מחומרים קשים לעיבוד. אנו שמחים מאוד לראות את העתיד של הדפסת תלת מימד.

קישור למאמר זה: מהי בעצם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד? 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מהי בעצם טכנולוגיית הדפסת תלת מימד?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.