האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

מהי הזליגה של חומרי מתכת?

מהי הזליגה של חומרי מתכת?

הנאמנות של חומרי מתכת


הגורם בעל ההשפעה הגדולה יותר על יכולת הזליגה של המתכת הוא עיצוב המתכת עצמה. ככל שהפלסטיות טובה יותר, כך הסיכון להיסדק במהלך הפחות לְטִישָׁה. הפלסטיות של מתכת קשורה קשר הדוק למבנה המתכת. ככל שגרגרי הקריסטל עדינים יותר, כך המבנה אחיד יותר והפלסטיות טובה יותר. לכן ניתן לשפר את יכולת הנטישה של המתכת על ידי זיקוק גרגרי הקריסטל והמבנה האחיד. חומר המתכת יכול לשנות את צורתו מבלי להיסדק במהלך עיבוד לחץ. זה כולל עיבוד שבבי כגון פטיש לְטִישָׁה, גלגול, מתיחה, שחול במצב חם או קר. יכולת הנחלפות קשורה בעיקר להרכב הכימי של חומרי מתכת.

מהי הזליגה של חומרי מתכת?

יכולת הזליגה של חומרי מתכת – PTJ מכונות CNC חנות

מהות המתכת

1.1 השפעת הרכב כימי

למתכות בעלות הרכבים כימיים שונים יכולת זליגה שונה. באופן כללי, למתכות טהורות יכולת לזליגה טובה יותר מסגסוגות; ככל ששבריר מסת הפחמן של פלדת פחמן נמוך יותר, כך יכולת הנחלחות טובה יותר; כאשר הפלדה מכילה יותר אלמנטים המרכיבים קרביד (כרום, טונגסטן, מוליבדן, ונדיום וכו '), יכולת הזליגה מופחתת משמעותית.

1.2 השפעת מבנה מתכת

מבנה המתכת שונה, וגם יכולתו לזלילות שונה מאוד. כאשר הסגסוגת נמצאת במבנה תמיסה מוצק חד פאזי (כגון אוסטניט), יכולת הנחלפות טובה; כאשר למתכת יש מבנה תרכובת מתכתית (כגון צמנטיט), יכולת הנזילות לקויה. מבנה העמודים היצוקים והגרגירים הגסים אינם גמישים כמו המבנה האחיד והמשובח לאחר עיבוד לחץ.

תנאי עיבוד שבבי

2.1 טמפרטורת עיוות

העלאת הטמפרטורה בעת עיוות המתכת היא אמצעי יעיל לשיפור היעילות של המתכת. במהלך תהליך החימום של המתכת, ככל שטמפרטורת החימום עולה, הניידות של אטומי המתכת עולה, המשיכה בין האטומים פוחתת והחלקה קלה להתרחש. לכן, הפלסטיות משופרת, עמידות העיוות מופחתת, והסלילות משתפרת משמעותית. כולם מבוצעים בטמפרטורות גבוהות.

2.2 מהירות עיוות

מהירות עיוות היא מידת העיוות ליחידת זמן. ההשפעה של מהירות הדפורמציה על יכולת הזליגה ממתכת מוצגת באיור 2. ניתן לראות מהאיור כי השפעתה על יכולת הנחישות מנוגדת. מצד אחד, ככל שמהירות העיוות גדלה, ההתאוששות וההתגבשות מאוחרים יותר מכדי להתגבר על תופעת התקשות העבודה בזמן, כך שהפלסטיות של המתכת פוחתת, עמידות העיוות גדלה והכוח הנעלם מתדרדר (נקודה a באיור השמאלי). מצד שני, בתהליך של עיוות מתכת, חלק מהאנרגיה הנצרכת בעיוות פלסטי מומרת לאנרגיית חום, שווה ערך לחימום המתכת, כך שהפלסטיות של המתכת גדלה, התנגדות העיוות מופחתת ויכולת השיכוח משתפרת (נקודה א באיור מימין). ככל שמהירות העיוות גדולה יותר, כך ההשפעה התרמית ברורה יותר.

איור 2 השפעת מהירות העיוות על פלסטיות ועמידות לעיוות

מהי הזליגה של חומרי מתכת?

2.3 שיטת עיוות (מצב לחץ)

מצב העיוות שונה, ומצב המתח הפנימי של המתכת המעוותת שונה. לדוגמא, במקרה של עיוות שחול, הוא נמצא במצב דחיסה תלת-כיווני; במקרה של ציור, הוא נמצא במצב דחיסה דו כיווני ובמצב דחיסה חד כיווני; כאשר מרגיז, מצב המתח של החלק המרכזי של הריק הוא לחץ דחיסה תלת-כיווני, והחלק ההיקפי הוא למעלה ולמטה ורדיאלי. זהו לחץ לחיצה, ומשיק הוא לחץ מתיחה, כפי שמוצג באיור 3.

מהי הזליגה של חומרי מתכת?

קישור למאמר זה: מהי הזליגה של חומרי מתכת?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מהי הזליגה של חומרי מתכת?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.