האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מהם החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד?

מהם החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד?

מהם החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד?

①ABS פלסטיק

ABS הוא כיום הפולימר הנפוץ ביותר. הוא משלב מאפיינים שונים של PS, SAN, BS, ויש לו את המאפיינים של קשה, קשה וקשה. abs הוא טרפולימר של אקרילוניטריל, בוטאדיאן וסטירן. A מייצג אקרילוניטריל, B מייצג בוטאדיאן, ו-S מייצג סטירן.

פלסטיק ABS הוא בדרך כלל אטום, לבן חלבי, לא רעיל וחסר טעם, עם חוזק השפעה מעולה, יציבות מימדית טובה, תכונות חשמליות, עמידות בפני שחיקה, עמידות כימית, עמידות בפני שחיקה, עיבוד דפוס ועיבוד מכני.

②PLA פלסטיק

חומצה פולילקטית (pla) היא סוג חדש של חומר מתכלה, שהוא חומר עמילן שהוכן ממשאבי צמחים מתחדשים כמו תירס. לחומצה פולילקטית יש תאימות טובה, מתכלה, תכונות מכניות ותכונות פיזיקליות. מתאים ליציקת מכה, תרמופלסטית ושיטות עיבוד אחרות. התהליך פשוט ורב-תכליתי. יחד עם זאת, יש לו ברק ושקיפות טובים, חוזק מתיחה וגמישות טובים.

(גיטרות חשמליות מודפסות בתלת מימד עשויות מחומרים קשים)

חומרי pla ו-abs יכולים להיות עשויים ממספר חומרים, ויש הרבה חפיפות. לכן, קשה לשפוט מהמוצר הרגיל עצמו. ABS נראה מט ו** בהיר מאוד. כאשר מחומם ל-195 מעלות צלזיוס, ניתן להוציא את ה-Pla בצורה חלקה, אך בטן-גב לא. כאשר מחומם ל-220 מעלות צלזיוס, ניתן להוציא ABS בצורה חלקה, ובועות בולטות יופיעו ב-PLA, ואפילו ניתן לפחמם. פחם יכול לסתום את הזרבובית, וזה מסוכן מאוד.

③ פלסטיק הנדסי

פלסטיק הנדסי הוא פלסטיק תעשייתי המשמש כחלקים תעשייתיים או חומרי דיור. בהשוואה לחומרים אחרים, יש לו את יתרונות האיזון של חוזק, עמידות בפני פגיעות, עמידות להזדקנות וקשיות. לכן, זהו גם החומר הנפוץ ביותר בהדפסת תלת מימד. פלסטיק הנדסי נפוץ כולל חומרי שרירי שריר תעשייתיים, חומרי מחשב, חומרי ניילון וכן הלאה.

חומר ABS תעשייתי

זהו אחד התרמופלסטיים ההנדסיים הנפוצים ביותר ב-FDM (דוגמנות בתצהיר נמס). יש לו את היתרונות של חוזק גבוה, קשיחות טובה ועמידות בפני השפעה. טמפרטורת העיוות הרגילה עולה על 90 מעלות צלזיוס. זה יכול לשמש לעיבוד (קידוח, הקשה), צביעה וציפוי אלקטרוני.

חומר למחשב

זהו חומר תרמופלסטי אמיתי, עם כל התכונות של פלסטיק הנדסי: חוזק גבוה, עמידות בטמפרטורה גבוהה, עמידות בפני פגיעה, עמידות בפני כיפוף, וניתן להשתמש בו כחלק הסופי. ניתן להרכיב ולהשתמש בדוגמאות העשויות מחומר PC ישירות, וניתן להשתמש בהן בתעשיות התחבורה והמכשירים הביתיים. לחומר ה-PC יש צבע אחד, לבן בלבד, וחוזקו גבוה בכ-60% מזה של חומרי ABS. יש לו תכונות חומר הנדסיות מעולות והוא נמצא בשימוש נרחב במוצרי אלקטרוניקה, מכשירי חשמל ביתיים, ייצור רכב, תעופה וחלל וציוד רפואי.

חומר ניילון

לחומר אבקת ניילון SLS של ההמצאה הנוכחית יש מאפיינים של משקל קל, עמידות בחום, מקדם חיכוך נמוך, עמידות בפני שחיקה טובה וכדומה. גודל חלקיקי האבקה קטן, ודיוק הדפוס גבוה. המוצר הסינטר אינו דורש טיפול לאחר מיוחד, כלומר, יכול להיות לו חוזק מתיחה גבוה יותר. בחירת הצבע אינה טובה כמו pla ו-abs, אך ניתן לבחור ולצבוע אותו על ידי צביעה בהתזה, צביעת טבילה וכו'. טמפרטורת עיוות החום של החומר היא 110℃, והוא משמש בעיקר ברכבים, מכשירי חשמל ביתיים , מוצרי אלקטרוניקה, עיצוב אמנותי ומוצרים תעשייתיים.

מאפיינים: טמפרטורת סינטר-טמפרטורת התכה של אבקה 180℃; חלקים מחומרים אינם דורשים טיפול לאחר מיוחד, כלומר, יש להם חוזק מתיחה גבוה. בתהליך יצירת האב-טיפוס המהיר של סינטר אבקת ניילון, נדרשת טמפרטורת חימום מוקדם גבוהה יותר, נדרשת אווירת הגנה וביצועי הציוד גבוהים.

מהם החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד?

חומר PC-ABS

זהו אחד התרמופלסטיים ההנדסיים הנפוצים ביותר. ל-PC-ABS יש את הקשיחות של ABS ואת החוזק הגבוה ועמידות החום של חומרי PC, והוא משמש בעיקר בתעשיות הרכב, מכשירי החשמל הביתיים והתקשורת. החוזק של הדגימה המיוצרים עם חומר זה וציוד מדידת כוח גבוה בכ-60% מזה של הרכיבים המיוצרים עם מערכת ה-fdm המסורתית, כך שתוכל להשתמש ב-pc-abs כדי להדפיס רכיבים תרמופלסטיים, כולל מודלים רעיוניים, אבות טיפוס פונקציונליים, כלי ייצור וחלקים אחרונים.

חומר PC-ISO

זהו חומר תרמופלסטי לבן מאושר על ידי משרד הבריאות, בעל חוזק גבוה, ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות התרופות והציוד הרפואי. הוא משמש בתחומים מקצועיים כגון הדמיה כירורגית, שיקום גולגולת, רפואת שיניים וכן הלאה. יחד עם זאת, מכיוון שיש לו את כל המאפיינים של PC, ניתן ליישם אותו גם בתעשיית המזון והאריזות התרופות. דוגמאות אלו יכולות לשמש כמודלים רעיוניים, אבות טיפוס פונקציונליים, כלי ייצור וחלקים אחרונים.

חומרים PSU

זהו חומר ענברי עם טמפרטורת עיוות חום של 189 מעלות צלזיוס. זהו החומר בעל החוזק, עמידות החום** והעמידות בפני קורוזיה** הגבוהה ביותר מבין כל החומרים התרמופלסטיים. משמש בדרך כלל כרכיב סופי, בשימוש נרחב בתעשיות תעופה וחלל, תחבורה ו**. חומרי psu יכולים להביא חווית ייצור דיגיטלית ישירה, והביצועים יציבים מאוד. על ידי עבודה עם ציוד rortus, ניתן להגיע לתוצאות מדהימות.

פלסטיק טרמוסיסט

שרפים עמידים בחום כגון שרפים אפוקסיים, פוליאסטרים בלתי רוויים, שרפים פנולים, שרפי אמינו, שרף פוליאוריטן, שרפי סיליקון, שרפים הטרוציקליים ארומטיים הם בעלי מאפיינים של חוזק גבוה ועיכוב בעירה טוב, והם מתאימים מאוד ללייזרי אבקה להדפסה תלת מימדית בתהליך דפוס סינטר. מדעני חומרים מבית הספר להנדסה ומדעים יישומיים של הרווארד וממכון WYSS לביו-הנדסה פיתחו יחד חומר שרף אפוקסי תרמוסטי להדפסה תלת-ממדית שניתן להדפיס בתלת-ממד לתוך מבני בניין ולהשתמש בו בבניינים קלים.

שוודיה תנסה להשתמש בטכנולוגיה הזו כדי להדפיס בתים

④ שרף רגיש לצילום

השרף הרגיש לאור מורכב ממונומרים פולימריים ומפרה-פולימרים. השרף הנוזלי הרגיש לאור הוא החומר המועדף להדפסת מוצרים ברמת דיוק גבוהה בשל נזילות הנוזל הטובה שלו ומאפייני ריפוי האור המיידיים שלו. לשרף הרגיש לאור יש מהירות ריפוי מהירה וביצועי ייבוש משטח טובים. לאחר היציקה, למוצר יש מראה חלק, שיכול להיות שקוף עד שקוף וקפוא. בפרט, לשרף הרגיש לאור יש ריח נמוך ומרכיבי גירוי נמוכים, מה שמתאים מאוד למערכות הדפסת תלת מימד אישיות שולחניות.

שרפים רגישים לאור נפוצים הם somos-next, somos11122, somos19120 ושרף אפוקסי.

somos NEXT חומר

חומר לבן, חומר PC חדש בדרגה, קשיחות טובה, יכול בעצם להגיע לביצועים של סינטר לייזר סלקטיבי (SLS, סינטר לייזר סלקטיבי) חומר ניילון, הדיוק ואיכות פני השטח טובים יותר.. עשוי מחומר Somos NEXT הרכיבים בעלי הקשיחות הגבוהה ביותר והקשיחות עד כה, תוך שמירה על האומנות המעולה, הגודל המדויק והמראה היפה של חומר הדוגמנות התלת מימדי שנרפא באור. הם משמשים בעיקר במכוניות, מכשירי חשמל ביתיים, מוצרי אלקטרוניקה ותחומים אחרים.

מאוורר רדיאטור מודפס בתלת מימד ושרוול אטם אוזניים

חומר somos11122

הוא נראה יותר כמו פלסטיק שקוף אמיתי, בעל עמידות מצוינת למים ויציבות ממדית, והוא יכול לספק מגוון פלסטיקים הנדסיים דומים, כולל ABS ו-PBT, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור מוצרי רכב, רכב ומוצרים אלקטרוניים.

חומר somos19120

הוא עשוי ורוד, שהוא חומר יציקה מיוחד. לאחר היווצרותו, הוא יכול להחליף ישירות את אב הטיפוס של סרט השעווה של יציקה מדויקת, למנוע את הסיכון להתפתחות עובש, לקצר את המחזור, ולהיות בעל מאפיינים של קצב אחזקת אפר נמוך ודיוק גבוה.

שרף אפוקסי

זהו שרף לייזר מהיר לייזר, קל ליציקה. תכולת האפר שלו נמוכה מאוד (תכולת האפר השיורית ב-800°C היא פחות מ-0.01%). ניתן להשתמש בו במערכות מעטפת ממוזגות של סיליקה ואלומינה בטמפרטורה גבוהה, אינו מכיל אנטימון מתכת כבדה, וניתן להשתמש בו לייצור תבניות יציקה מהירה מדויקות במיוחד.

⑤חומרי גומי

לחומרי גומי יש את המאפיינים של דרגות שונות של חומרים אלסטיים. הקשיות, ההתארכות בשבירה, חוזק הקריעה וחוזק המתיחה של חומרים אלה הופכים אותם לאידיאליים עבור יישומים הדורשים משטחים מונעי החלקה או רכים. מוצרי גומי מודפסים בתלת מימד כוללים בעיקר מוצרי אלקטרוניקה, ציוד רפואי, פנים רכב, צמיגים, אטמים וכו'.

⑥חומרי מתכת

אבקת המתכת המשמשת להדפסת תלת מימד דורשת בדרך כלל טוהר גבוה, כדוריות טובה, חלוקת גודל חלקיקים צרה ותכולת חמצן נמוכה. כיום, חומרי אבקת המתכת המשמשים בהדפסת תלת מימד הם בעיקר סגסוגות טיטניום, סגסוגות קובלט-כרום, סגסוגות נירוסטה וסגסוגות אלומיניום, בנוסף לחומרי אבקת מתכת יקרים, כגון זהב וכסף המשמשים בהדפסת תכשיטים.

ייצור חד פעמי של שילוב הרוטור והלהבים, מקור: RSC Engineering Co., Ltd.

חומרי הדפסה תלת מימדית מתכת נמצאים בשימוש נרחב בפטרוכימיה, תעופה וחלל, ייצור רכב, תבניות הזרקה, יציקת סגסוגת מתכת קלה, עיבוד מזון, ביגוד, ייצור נייר, תעשיית החשמל, תכשיטים, אופנה ותחומים אחרים.

אב טיפוס מהיר של אבקת מתכת הוא מגמת הפיתוח של אב טיפוס מהיר בלייזר מייצור אב טיפוס לייצור מהיר ישיר. זה יכול להאיץ את הפיתוח של מוצרים חדשים ויש לו סיכויי יישום רחבים. בשיטת סינטר סלקטיבית של אבקת מתכת, ישנן שלוש אבקות מתכת נפוצות:

(1) עבור תערובת של אבקת מתכת וחומר קלסר אורגני, שתי האבקות מעורבבות באופן אחיד בפרופורציה מסוימת, ולאחר מכן מסינטרות בלייזר.

(2) תערובת של שתי אבקות מתכת, שאחת מהן בעלת נקודת התכה נמוכה יותר ומקשרת במהלך תהליך סינטר הלייזר.

(3) עבור אבקת מתכת בודדת, סינטר מערכת יחידה, במיוחד מתכות בנקודת התכה גבוהה, צריכה להגיע לטמפרטורת ההיתוך תוך זמן קצר, ונדרש לייזר בעל הספק גבוה. הבעיה העיקרית של סינטר מתכת ישיר היא צפיפות נמוכה ותכונות מכניות גרועות של החלקים עקב המבנה הנקבובי.

חומר מתכת פלדת כלי

הישימות של פלדת הכלים מגיעה מהקשיות המצוינת שלה, עמידות הבלאי ועמידותה לדפורמציה, כמו גם מהיכולת לשמור על קצה החיתוך בטמפרטורות גבוהות. עובש H13 פלדת כלי עבודה חמים הוא אחד מהם, הוא יכול לעמוד בזמן לא ברור.

חומר מתכת מנירוסטה

נירוסטה שונה מפלדת פחמן. נכון לעכשיו, תכולת הכרום שונה. סגסוגת הפלדה הנמוכה ביותר עם תכולת כרום של 10.5%, נירוסטה לא קלה להחליד ולהחליד..

נירוסטה אוסטינית 316l בעלת מאפיינים של חוזק גבוה, עמידות בפני קורוזיה וכו', וניתנת להורדה לטמפרטורה נמוכה בטווח טמפרטורות רחב. ניתן להשתמש בו בתחומי תעופה וחלל, פטרוכימיה ואחרים, כמו גם בתחומי עיבוד מזון ורפואה.

פלדת אל-חלד Maraging 15 5PH, הידועה גם בשם Maraging (הקשחת משקעים) נירוסטה, בעלת חוזק גבוה, קשיחות טובה, עמידות בפני קורוזיה וניתנת להקשחה נוספת. כיום, הוא נמצא בשימוש נרחב בתעשיות תעופה וחלל, פטרוכימיה, כימיקלים, עיבוד מזון, נייר ומתכת.

לפלדת הנירוסטה ה-Maraging 17≤4PH יש עדיין חוזק וקשיחות גבוהים ב-315℃, ובעלת עמידות חזקה בפני קורוזיה. במצב של עיבוד לייזר, יש לו שני סוגים של מדרגיות מצוינת.

חומרי מתכת מסגסוגת

סגסוגות אבקת המתכת הנפוצות ביותר בחומרי הדפסה תלת מימדית כוללות סגסוגות טיטניום וטיטניום טהורות, סגסוגות אלומיניום, סגסוגות על בסיס ניקל, סגסוגות קובלט-כרום וסגסוגות על בסיס נחושת.

סגסוגת טיטניום

הטיטניום הטהור המשמש בשוק, הידוע גם בשם טיטניום טהור זמין מסחרית, מחולק לאבקות 1 ו-2, דרגה 2 חזקה יותר מדרגה 1, ובעלת אותה עמידות בפני קורוזיה לרוב היישומים. לטיטניום טהור 2 יש תאימות ביולוגית טובה ויש לו סיכויי יישום רחבים בתעשיית התרופות.

טיטניום הוא המפתח לתעשיית סגסוגת הטיטניום. כיום, סגסוגות טיטניום המשמשות להדפסת תלת מימד כוללות בעיקר סגסוגות טיטניום דרגה 3 וסגסוגות טיטניום דרגה 5. בשל הקשיחות המעולה שלו, עמידות בפני קורוזיה, משקל סגולי נמוך ותאימות ביולוגית, יש לו יישומים אידיאליים מאוד בייצור תעופה וחלל ורכב. בנוסף, בשל חוזקו הגבוה, המודולוס הנמוך ועמידות העייפות החזקה שלו, הוא משמש בייצור שתלים ביו-רפואיים. סגסוגת טיטניום דרגה 23, בעלת טוהר גבוה, זהה לטיטניום דנטלי וטיטניום רפואי.

סגסוגת אלומיניום

נכון לעכשיו, סגסוגות אלומיניום המשמשות להדפסת מתכת בתלת מימד כוללות בעיקר את AlSi3 ו-AlSi12mg. Al-Si 10 הוא סוג של חומר קל משקל. זה יכול לשמש עבור חלקים דקים כגון מחליפי חום או חלקי רכב אחרים, כמו גם אבות טיפוס תעשייתיים וחלקי ייצור כגון תעופה וחלל. השילוב של סיליקון ומגנזיום גורם לסגסוגת האלומיניום להיות בעלת חוזק וקשיות גבוהים יותר, מה שמתאים במיוחד לחלקים גיאומטריים מורכבים עם קירות דקים, במיוחד במקרה של ביצועים תרמיים טובים ומשקל קל.

אבקת סגסוגת-ברונזה על בסיס נחושת

סגסוגות על בסיס נחושת, הידוע בכינויו ברונזה, נמצאות בשימוש נרחב בשוק. יש לו מוליכות תרמית וחשמלית טובה. זה יכול לשלב חופש עיצובי כדי ליצור מבנים פנימיים מורכבים ותעלות קירור. הוא מתאים לקירור עובש יעיל יותר של התקני מוליכים למחצה וכו', וניתן להשתמש בו גם עבור מחליפי חום מיקרו. יש לו את המאפיינים של קיר דק וצורה מורכבת.

חומרי מתכת יקרים

מוצרי הדפסת תלת מימד הופכים ליותר ויותר משפיעים בתעשיית האופנה. נראה שמעצבי תכשיטים ברחבי העולם נהנים מהשימוש בטכנולוגיית אבות טיפוס מהירה להדפסת תלת מימד**, מכיוון שזוהי תעשייה יצירתית רבת עוצמה שיכולה להחליף בקלות שיטות ייצור אחרות. בתחום התכשיטים נהוג להשתמש בחומרי הדפסת תלת מימד, זהב, כסף סטרלינג, פליז וכו'.

⑦ חומרים קרמיים

לחומרים קרמיים מאפיינים מצוינים כגון חוזק גבוה, קשיות גבוהה, עמידות בטמפרטורה גבוהה, צפיפות נמוכה, יציבות כימית טובה ועמידות בפני קורוזיה. הם נמצאים בשימוש נרחב בתעשיות תעופה וחלל, רכב, ביולוגי ואחרות. מוצרי קרמיקה מודפסים בתלת מימד הם עמידים למים, עמידים בחום (עד 3 מעלות צלזיוס), ניתנים למחזור, לא רעילים, אך בעלי חוזק נמוך, ויכולים לשמש ככלי בישול אידיאליים, כלי שולחן (כוס, קערה, צלוחית, כוס ביצים, תחתית), פמוט, אריחי קרמיקה, אגרטלים, יצירות אמנות וחומרי קישוט בית אחרים.

עם זאת, בשל המאפיינים הקשים והשבירים של חומרים קרמיים, עיבודו ויצירתו קשים במיוחד, במיוחד עבור חלקי קרמיקה מורכבים הדורשים יצירת עובש. עלויות עיבוד העובש גבוהות, ומחזור הפיתוח ארוך, מה שמקשה לעמוד בדרישה לעדכוני מוצרים מתמשכים.

סינטר לייזר סלקטיבי של אבקה קרמית הוא הוספת קלסר לאבקה הקרמית. תהליך ההכנה של האבקה המצופה דומה לזה של אבקת המתכת המצופה. קרמיקה מצופה יכולה להיות Al2O3, ZrO2, SiC וכו'. יש מגוון של קלסרים, כולל קלסרים ממתכת וקלסרי פלסטיק (כולל שרף, שעווה פוליאתילן, זכוכית אורגנית וכו'), וניתן להשתמש גם בקשרים אנאורגניים.

לְהִשְׁתַמֵשׁ:

(1) אבקת הקרמיקה והקלסר חוטאים באופן אחיד לפי פרופורציה מסוימת, והמעטפת הקרמית מתקבלת לאחר טיפול הסינטר השני, ויוצקים את הקליפה הקרמית לקבלת חלקי המתכת המיוצרים.

(2) ניתן לייצר חלקי קרמיקה הנדסיים גם ישירות. לאחר סינטרה וכבישה איזוסטטית חמה, הצפיפות היחסית הסופית של החלקים מגיעה ל-99.9%. בתעשייה, זה יכול לשמש עבור חלקים קרמיים עמידים בפני שחיקה וחום כמו ספוגים בשמן מֵסַבs.

⑧אבקת גבס מרוכבת (אבן חול בצבע מלא)

תחום הדפסת תלת מימד הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר. לחפצים העשויים מאבן חול בצבע מלא יש תחושה חזקה של צבע, ולפני השטח של מוצרים מודפסים בתלת מימד יש תחושה מגורענת, והקווים המודפסים מעניקים בבירור לאובייקט אפקט ויזואלי מיוחד. הוא שביר יותר ונפגע בקלות, ואינו מתאים להדפסת חפצים שבדרך כלל מונחים בחוץ או בסביבות *קיצוניות.

אבל כאשר מעצבים רוצים להדפיס את העיצובים שלהם במספר צבעים, הם בדרך כלל בוחרים באבן חול צבעונית. מכיוון שהוא יכול להדפיס צבעים שונים, רמת הצבע והרזולוציה טובים מאוד. הדגם המודפס מאבן חול הוא ריאליסטי ביותר. לכן, אבן חול בצבע מלא נמצאת בשימוש נרחב בתצוגות פנימיות כגון דגמים, פורטרטים ודגמים אדריכליים.

⑨שעווה כחולה ושעווה אדומה

באמצעות טכנולוגיית הדפסת סטריאו מרובת חרירים (MJM), פני השטח חלקים; יציקה מדויקת של תבנית שעווה, העולה על פונקציות היצירה והתצוגה הפשוטות של הדגמים הקודמים. יכול לשמש עבור חומרי השקעה ותהליכי יציקה סטנדרטיים. הוא משמש לייצור אוספים של תכשיטים, בגדים, בגדים, חלקים מכניים, פסלים, העתקים ודגמי שעוות פרפין.

איך בוחרים חומרי הדפסה בתלת מימד?

איך לבחור דגם עבור עצמך, בדרך כלל צריך לשקול את הנקודות הבאות:

גורמים כגון עלות, תכונות החומר (תכונות מכניות, תכונות מכניות, יציבות כימית), פרטים של המוצר המוגמר לאחר עיבוד שלאחר, וסביבות יישום מיוחדות.

① עלות

בכל הנוגע לעלויות המודאגות ביותר (לא כולל עלויות שלאחר עיבוד ועלויות עבודה). על ידי הדפסת כדורי חומר בעלי נפח מבני זהה, לפי מחירי חומרים מתכלים שונים שמסופקים על ידי רשת הבנייה האיטלקית, מצאנו כי בעלות הייצור של אותו מוצר בנפח 10000 מ"מ: פלסטיק PLA

לכן, מבחינת עלות המוצר, פלסטיק חומצה פולילקטית ופלסטיק אבס הם הנמוכים ביותר, ומתאימים ביותר לשימוש בחומרים מתכלים בעלות נמוכה. יש לציין כאן שמוצרי PLA פלסטיק וחומר פלסטי ABS נמצאים במבנה תלוי במהלך התכנון, או שהזווית המשופעת כלפי מעלה היא 45 מעלות, ודורשת תמיכה נוספת של פחות מ-45 מעלות, כלומר כאשר המוצר כאשר הוא פחות מ-45 מעלות, עלות העלות עולה במסווה.

②ביצועי חומר

האיור הבא מציג את מאפייני החומר של חלק מהחומרים המתכלים להדפסת תלת מימד המסופקים על ידי Yizao.com. דרגות הקשיות, השקיפות, הגודל והדיוק באיור נעים בין רמה 3 לרמה 1. זוהי החלוקה מהרמה הנמוכה ביותר לשלישית.

בפרטים הקטנים ביותר, 0.5 מ"מ של פלסטיק PLA ופלסטיק ABS קטן מ-0.1 מ"מ של שעווה כחולה וגבוה ב-1.0 מ"מ מזה של חומר כסף. הוא נמצא במפלס האמצעי ואין לו תכונות מיוחדות.

מבחינת עובי דופן מינימלי, עבור מוצרים נפוצים, עובי הדופן המינימלי של 1.0 מ"מ פלסטיק חומצה פולילקטית ופלסטיק abs כמעט זהה לעובי הדופן המינימלי של 0.6 מ"מ, השייך לטווח הרגיל ויכול לענות באופן מלא על צורכי היציקה של המוצרים הנפוצים ביותר. באופן דומה, למרות שעובי הדופן המינימלי יכול לענות על הצרכים של מספר רב של מוצרים נפוצים, יש לציין שכאשר העובי אינו קטן מ-1.0 מ"מ, יתרחש עיוות במהלך תהליך ההדפסה, וכתוצאה מכך כשל בהדפסה.

מבחינת הדיוק הגבוה ביותר, בשל השפעת החומר עצמו, הדיוק הגבוה ביותר של פלסטיק חומצה פולילקטית 0.3 מ"מ נמוך מעט מהערך הממוצע, בעוד שהדיוק הגבוה ביותר של פלסטיק 0.1 מ"מ abs נמוך מעט מהערך הממוצע.

זה יותר טוב יחסית. עם זאת, הדיוק הגבוה ביותר מסוג זה כבר ניתן להשוואה לדיוק הגבוה ביותר ברמות תעשייתיות מסוימות, והוא יכול לעמוד בדרישות הייצור של מוצרים יצירתיים.

יחד עם זאת, תהליך fdm המתאים לפלסטיק פלסטי ופלסטיק אבס הוא פשוט יחסית וניתן להדפיס ולהפיק על ידי מחשב שולחני. בהשוואה למכונות תעשייתיות, השימוש במכונות שולחניות עשוי להיות בעל פער קל ברמת הדיוק ובייצור המוני, אך הוא בהחלט יכול לעמוד בדרישות המוצר הרגילות, בעלות נמוכה יותר וייצור נוח יותר.

③ לאחר עיבוד

לטיפול לאחר הטיפול במוצר, מבחינת הצבע, ישנן שיטות כמו צביעה (צביעה), צביעת טבילה וציפוי אלקטרוני. מכיוון שתהליך הצביעה הביתי אינו בשל, העלות גבוהה, פעולת האלקטרוניקה מסובכת, והעלות גבוהה יחסית, כך שלצורך נוחות, ריסוס (צביעה) הוא כיום הנוח ביותר. כמובן שלפלסטיק פלסטי ופלסטיק אבס יש הרבה אפשרויות צבע, ניתן לבחור כמעט בכל הצבעים וזה יחסית פשוט.

למראה, למרקם ולטיפול התמיכה של פלסטיק PLA, הדגם התלת מימדי של חומר PLA קשיח ועמיד בחום. אם הטחינה מחוספסת יותר ויותר, אין כרגע מרקם מראה טוב וטיפול תומך. עבור פלסטיק abs, למרות שניתן ללטש אותו, שימוש בשיעור מסוים של תמיסה אלקלית יכול להפוך את פני השטח לחלק טיפול שטח ההשפעה תהיה טובה יותר.

④כיוון היישום

בנוסף לשלושת הגורמים לעיל, בהתבסס על מטרת הכנת מודל הדפסה, ניתן לחלק באופן גס את כיוון היישום לשתי קטגוריות: אימות מראה ואימות מבנה.

דגם אימות מראה: דגם ידני שתוכנן על ידי מהנדס לאימות מראה של מוצר או דגם שנמצא בשימוש ישיר ודורש מראה גבוה. מודל אימות המראה גלוי וניתן לגעת בו. זה יכול לשקף את החשיבה היצירתית של המעצב בצורת חפצים ולמנוע את החסרונות של "ציור תמונה טובה זה לא טוב.". בתהליך של פיתוח מוצר חדש והערכת מראה מוצר, הקמת מודל לאימות מראה חיונית.

בהתבסס על הדרישות של מודל אימות המראה, הדפסה תלת מימדית מסוג שרף רגיש לאור (כולל שרף ABS וחומר שקוף למחשב PC).

מודל אימות מבני: בתהליך עיצוב המוצר, מהתכנון ועד לייצור המוני, יש צורך בדרך כלל לייצר תבניות. עלויות ייצור התבניות גבוהות, ותבניות גדולות שוות מאות אלפי או אפילו מיליונים. אם המבנה נמצא בלתי סביר או מתרחשות בעיות אחרות בתהליך פתיחת העובש, האובדן צפוי. לכן, הקמת מודל אימות מבני יכולה למנוע אובדן זה ולהפחית את הסיכון לפתיחת עובש.

בהתאם לדרישות מודל האימות המבני, אם דרישות הדיוק ודרישות איכות פני השטח אינן גבוהות, מומלץ לבחור חומרים בעלי תכונות מכניות טובות ומחירים נמוכים, כגון PLA, ABS וחומרים נוספים.

בנוסף, יש כמה דרישות מיוחדות. לדוגמה, אם יש לך דרישות מוליכות חשמלית, אתה צריך חומרי מתכת, או שאתה רוצה לעשות תכשיטים יפים הפוך, שעווה כחולה מומלצת.

כיוון היישום העיקרי של החומר

כמובן שאחרי חלוקה ברורה והגיונית של חומרים ומודעות ברורה לביצועים, כמתרגלים בתעשיית ההדפסה התלת מימדית, עלינו להיות בעלי הבנה כללית של כיוון היישום של חומרים.

לדברי העורך, חומרי ההדפסה התלת מימדית הנפוצים ביותר בשוק כוללים פלסטיק (אבס, פלה, ניילון, פוטופולימרים ועוד) ומתכות (פלדה, כסף, זהב, טיטניום, אלומיניום וכו'). בשתי הקטגוריות הללו, ניתן לסווג אותם מחדש בהתאם ליישומי השוק ולדרישות השוק.

(1) השוק הנפוץ ביותר

אם לשפוט ממצב השוק הנוכחי, חומרים פלסטיים הם הזרם המרכזי בייצור מוצרי צריכה. במילים פשוטות, מה שאנו רואים בחיי היומיום שלנו

מוצרי הדפסת תלת מימד, חומרי הייצור שלו הם לא יותר מאשר ABS, PLA, ניילון ופוטופולימר ארבעת אלו.

(2) השוק המבוקש ביותר

אם השוק צריך ואת נקודת מבט הפיתוח הארוכה ביותר בעתיד, השוק של חומרי מתכת המיוצרים על ידי מוצרים הוא דחוף מאוד. במיוחד ביישום של תעשיות תעופה וחלל, הגנה, רכב, ** ותעשיות אחרות, יש הרבה מקום לפיתוח.

בהשוואה לטכנולוגיית ייצור מסורתית, הדפסת תלת מימד אינה דורשת ייצור מראש של תבניות, אינה צריכה להסיר כמות גדולה של חומר בתהליך הייצור ואינה מצריכה מורכבות לְטִישָׁה תהליך להשגת התוצר הסופי. לכן, ניתן לממש בייצור ייעול מבני, חיסכון בחומרים וחיסכון באנרגיה. טכנולוגיית הדפסה תלת מימדית מתאימה לפיתוח מוצרים חדשים, ייצור מהיר של חלקים בודדים וקטנים, ייצור חלקים בצורות מורכבות, עיצוב וייצור תבניות, וייצור חומרים קשים לעיבוד, בדיקת עיצוב צורות, בדיקת הרכבה ו הנדסה לאחור מהירה. לכן, תעשיית ההדפסה התלת מימדית משכה יותר ויותר תשומת לב מבית ומחוץ, ותהפוך לענף הזריחה הבא עם סיכויי פיתוח רחבים.

קישור למאמר זה: מהם החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד?

הצהרת הדפסה חוזרת: אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה חוזרת: https://www.cncmachiningptj.com


מהם החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין שירותי.מוסמך ISO 9001:2015 &AS-9100.
חנות לעיבוד שבבי מתמחה בשירותי ייצור לענפי בנייה ותחבורה. היכולות כוללות חיתוך פלזמה וחיתוך דלק חמצן, עיבוד בהתאמה אישית, MIG ו מתאם אלומיניום ריתוך כרסום דיוק אלומיניום בהתאמה אישית, יצירת גלילים, הרכבה, מכונת עיבוד של מחרטה נירוסטה cnc פיר, גזירה ו שירותי עיבוד שבבי CNC Swiss. החומרים המטופלים כוללים פחמן ו חלקי לוחות כיסוי לעיבוד נירוסטה פסיבציה.
ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן האספקה ​​הצפוי. אנו נתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות ( [email protected] ).