האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מהן העצות לניקוי מכבש בורג כפול?

מהן העצות לניקוי מכבש בורג כפול?

מכבשי ברגים כפולים (TSEs) הם זה מכבר המכונה המועדפת למכונות שילוב בשל הביצועים המעולים והיכולת להתאמה אישית שלהן. הם יכולים להתמודד עם כמעט כל השרפים ולשלב תוספים וחומרי מילוי שונים כדי להשיג גדלים וצורות חלקיקים שונים עם תכונות שונות.

למרות שיש אינספור שילובים של מוצרים סופיים אפשריים, שיטות מסוימות להשגת מוצרים אלו עלולות לגרום גם לבעיות זיהום וזרימה נמוכה או לחץ נמוך באזורים רבים ברחבי החבית. בתהליך מתמשך כמו שחול, לזיהום יכול להיות השפעה שלילית. בהשוואה לתהליכים אחרים, טיהור באקסטרוזיה הוא לרוב מאתגר יותר, ו-TSE עומד בפני אתגרים גדולים יותר מכיוון שהמערכת מורכבת יותר מאקסטרודר בורג בודד.

מאמר זה ילמד כמה אתגרים ספציפיים של טיהור בשיחול עם שני ברגים. המרה, זיהום, דחיפת בורג וזמן השבתה ממושך הם ארבע בעיות העיבוד הגדולות ביותר איתם מתמודדים מהנדסים במפעלי מתחם.

טיפ 1: אל תשתמש בשרף ייצור, בחומרים ממוחזרים או בתוספים כדי לטהר את המכבש:

 שרפי ייצור אינם מיועדים לניקוי מכונות, ואינם מהווים תחליף לתרכובות ניקוי מסחריות. ניקוי המכבש בשרף הבא או בחומר ממוחזר הוא זמן רב, בזבזני ואינו עוזר כלל בהסרת צבע וזיהום פחמן. דיוויד קרוגר, מהנדס תהליכים ב-Asahi Kasei Plastics North America (APNA), מחויב לפיתוח חומרים מרוכבים. הוא יודע שההחלטה החסכונית הזו, לכאורה, תגרום לאחור. בעבודה הקודמת ראיתי מעבדים רבים מנסים להשתמש בפוליאתילן בנקודת התכה נמוכה כדי להחליף שרפים הנדסיים, כולל ניילון, סטירן ו-ABS. שרפים אלה מתפרקים באופן בלתי נמנע ויוצרים כמויות גדולות של משקעי פחמן. אתה יכול לנסות להשתמש בחומרי מילוי כדי לעזור לנקות את החבית, אבל אם השרף הבסיסי נוטה ליצור פחמן, זה יקרה לא משנה באיזה פחמן מילוי אתה משתמש.

לני גוטיירז, מומחה הניקיון ונציג המכירות של Asaclean, מחויב לפתור את בעיית זיהום התרכובת כבר שנים רבות. הוא הוסיף כי משתמשי קצה עם בורג כפול מודאגים מאוד ממפרטי המוצרים של הלקוחות. כל שינוי אפשרי בתהליך, במיוחד זיהום מחומרים שהופעלו בעבר או חומרים שהתפרקו בטעות, עלולים לשבש את התהליך ולגרום לעיכובים בייצור עקב מוצרים לא סטנדרטיים. קרוגר ציין שכאב ראש נוסף מנסה לחסל זמן השבתה בלתי צפוי עם שרף ייצור. גם אם תוציא מהדיון את נושא הזיהום, אם אתה משתמש בשרף או טחינה מחדש, זמן ההחלפה יהיה שונה מאוד. אם אולפינים מסונתזים, ייתכן שיחלפו 20 דקות לנקות את התוף. אם נעשה שימוש בשרף אחר, כגון סטירן וניילון, משקעי פחמן מוגברים עלולים להוביל לזמני ניקוי ארוכים יותר. ניקוי החבית עשוי לקחת 3-4 שעות. פינוי המתחם מאפשר לך לקבל זמן המרה רציף, לא משנה מה אתה מסנתז.

כאשר אתה משתמש בשרף מחדש או בשרף מקורי לניקוי, חומרים אלו יהוו שכבה נוספת על השרף הקיים, משקעי צבע או חומרים מופחמים בחבית ועל הבורג. עם הזמן, שכבות אלו עלולות להפוך למקורות זיהום נוספים, מה שמקשה על הטיהור. ברגע שהמכונה שלך תחדש את הייצור, החומר המופחם בסופו של דבר ישבר ויזהם את המוצר שלך. מכבשי בורג כפול אינם יכולים לעמוד בפני זיהום חומר או פחמן. למרבה המזל, ניתן להימנע בקלות מבעיות אלו על ידי בחירת תרכובת ניקוי המתאימה לצרכים הספציפיים שלכם.

טיפ 2: שאל את עצמך את השאלות הבאות כדי לבחור את תרכובת הניקוי הטובה ביותר עבורך: 

הכנסת תוכנית ניקוי יכולה לעזור בקלות למפעל הערבוב להפחית את זמן ההשבתה ב-50% עד 75%. עם זאת, בעת ניקוי ציוד אקסטרוזיה עם בורג כפול, אין תהליך או פתרון של "גודל אחד מתאים לכולם" לטיהור תרכובות. פחמן יכול להצטבר בפינות המתות של המכונה: אזורי ערבוב, תבניות, ציוד במורד הזרם וכו'. אלו אזורי זרימה נמוכה ויהיה צורך לטפל בהם בתרכובות טיהור כימיות. עם זאת, אם אתה צריך תחזוקה תכופה, ייתכן שתצטרך גם מנקה חזק.

ללא חומרי הניקוי והנהלים הנכונים, אתה מסתכן בהגדלת שיעור הגרוטאות. עם זאת, קביעת הרמה המתאימה של תרכובת הטיהור היא לא רק כדי לחסל את זיהום הצבע והפחמן, אלא גם כרוכה בהשפעה על הרווחים שלך. נקיטת גישה הוליסטית תעזור לך להגביר את היעילות והרווחיות. כאשר אתה יוצר קשר עם מומחה טיהור לייעוץ חינם, יש כמה דברים עיקריים שהם צריכים לקחת בחשבון כדי לבחור את הדרגה והכמות הנכונות כדי לבחור את תרכובת הטיהור הטובה ביותר עבור המערכת שלך. חלק מהנושאים הללו כוללים:

• מה גודל האקסטרודר?

• באיזה סוג שרף אתה משתמש?

• מהי טמפרטורת העיבוד שלך?

• מהו השימוש המיועד בתרכובת הטיהור?

• אילו בעיות אתה חווה כעת?

התשובות לשאלות אלו הן קריטיות על מנת לקבל החלטה מושכלת ודרך הפעולה הטובה ביותר. שימוש בתרכובת הניקוי הנכונה יכול לחסל ביעילות את כל הזיהום, להגדיל את זמן הפעולה והפרודוקטיביות ולעזור לך למקסם את יעילות התפעול. אם אתה מבין את ההשפעה של בעיות אלה, יש לך את היכולת לבחור את הפתרון הנכון לניקוי יעיל של המכבש שלך.

סוגי ניקוי מכניים וכימיים יכולים לעזור למעבדי בורג תאומים לשמור על זיהום המכונה שלהם. תרכובת הניקוי המכני עושה עבודה מצוינת בקרצוף בטוח של פני הבורג והקנה. עם זאת, ביצועי הניקוי מוגבלים בעיקר למשטח שדרכו החומר זורם בלחץ ניכר. עבור מכונות צמד ברגים המשתמשות בסוגי ברגים פשוטים ואלמנטים ערבובים, טיהור מכני יכול לעבוד בצורה מושלמת.

עם זאת, לניקוי נכון באזורים בלחץ נמוך (כגון ליד פתחי אוורור) או באזורים שקשה להגיע אליהם (נמצאים באלמנטים מורכבים יותר של ערבוב ספירלי), ניקוי כימי יביא לתוצאות טובות יותר. תרכובות ניקוי כימיות משיגות ניקוי על ידי מדידת התגובות הכימיות הכרוכות במכונה במהלך הטבילה. הגז שנוצר מהתגובה הכימית נכנס במהירות לאזורים שקשה להגיע אליהם. אזורים אלה יכולים להיחשב ללחץ נמוך או זרימה נמוכה (הנקראים בדרך כלל אזור מת או נקודה מתה), אחרת ייתכן שלא יישרטו אותם פיזית ישירות בשלב המכני. גוטיירז הסביר שהבנת האופן שבו החומר זורם בסוג בורג מסוים וזיהוי נתיבי הזרימה בלחץ גבוה ונמוך יכולים לעזור למעבד להחליט איזה סוג טיהור הוא הטוב ביותר עבור הגדרת בורג כפול ספציפי.

הנשיא והמנהל הכללי צ'רלי מרטין ציין כי לייסטריץ שחול ביצעה בדיקות מקיפות כדי לקבוע את שיטת ההסרה המתאימה ביותר ללקוחותיה. על מנת לקבוע את טכנולוגיית הטיהור האידיאלית ביותר, נחקרו TSEs שונים, במטרה לקבוע את הכמות המינימלית של חומר הטיהור ואת זמן הטיהור המינימלי הנדרש. שיטות הניתוח הן: הזנת שיטפון (הופר האכלה, בורג TSE קובע את מהירות ההזנה); הזנה מדידה (מזין נפרד ובורג TSE עם סל"ד עצמאי); והזנת תקע (הכנסת מטען הטיהור לסירוגין) TSE). כאשר מנקים את המערכת, זה בדרך כלל המהיר והיעיל ביותר להזין את הפקק, דורש פחות חומר בצורה משמעותית וכך הופך לנקי יותר באופן משמעותי.

עם הצעות אלו בחשבון, הליך הטיהור של תהליך האקסטרוזיה ישתנה בהתאם לדרגה שבה אתה משתמש. אם אינך בטוח כיצד לנקות את המכבש בצורה היעילה ביותר, עדיף לפנות ישירות לספק תרכובות הטיהור שלך.

טיפ 3: בצע ניקוי מונע: 

מעבדים רבים משתמשים בחומרי ניקוי רק כאשר יש צורך מוחלט. עם זאת, השימוש באסטרטגיית הסרה זו יביא להפחתת הרווחים והיעילות. זה קורה בדרך כלל כאשר המעבדים פועלים בתוך מועדים צפופים או כאשר תקציבי הטיהור שלהם מוגבלים. קרוגר מ-APNA גם ציין שלפעמים מעבדים ידחפו את הגבולות שלהם מכיוון שהם חושבים שהברגים שלהם "מנקים את עצמם". ברגים לניקוי עצמי לא יסירו מזהמים באופן משמעותי.

קרוגר הסביר שגם אם הבורג הכפול מיועד ל"ניגוב עצמי", לתכנון הבורג לא תהיה השפעה משמעותית על הסרת המזהמים. עקב גזירה, נוצר חום רב, וממילא מתרחש זיהום. אם המפעל שלך מתמודד עם אחד משני המצבים לעיל, אנא שקול לעבוד עם מומחה ניקיון כדי לבצע ניתוח חיסכון בעלויות כדי להראות להנהלה את עלות ההחלטה הזו.

אימוץ נוהלי טיהור מונע יכול לא רק להציל את הציוד שלך מזמן השבתה, אלא גם להפחית את שיעורי הגרוטאות, שיעורי דחיית הלקוחות וזמני השבתה של קו הייצור. אתם לא יכולים לחכות לרגע האחרון כדי להתחיל לנקות את המתחם, כי אז אתם כבר נגועים בבעיות זיהום או פסי צבע. מומחים מסכימים שההמרה היא הבעיה הגדולה ביותר שעומדת בפני יצרני מרוכבים. אם אתה צריך המרה מהירה יותר, פינוי המתחם קל. שימוש קבוע בחומרי ניקוי יכול למנוע זיהום.

בדרך כלל, יש צורך רק בדלי אחד עד שניים של תרכובת עם יכולת ניקוי כדי למנוע זיהום. ניקוי מונע חוסך זמן וכסף על ידי שימוש יעיל בקיבולת ומונע השבתה לא מתוכננת. ישנם שלושה יתרונות עיקריים ביישום תוכנית תחזוקה מונעת ותהליך ניקוי במפעל שלך:

• למנוע הצטברות צבע וזיהום פחמן;

•הפחת זמן ניקוי מופרז ובזבוז חומר בתום פעולת הייצור;

• הגבל את תדירות דחיפת הבורג פנימה, ומזער את הזמן והמאמץ הנדרשים לשליפה ולניקוי ידני של הבורג.

טיפ 4: ודא שאתה מייעל את דחף הבורג כדי להקל על הפירוק: 

אם ההמרה היא האתגר הגדול ביותר עבור המיקסר, אז דחף הבורג קרוב מאחור. לפעמים, שינויים במוצר מחייבים אותך להחליף רכיב בורג. אם הבורג אינו במצב הפירוק האידיאלי, הדבר עלול לקחת זמן רב. לאסקלאן מספר לקוחות מרוכבים גדולים המשתמשים במספר שרפים או באותו שרף עם תוספים שונים. בדרך כלל, ערבוב שרפים שונים דורש עיצובי בורג שונים, או שהמערבל צריך למשוך את הבורג כדי להבטיח שהשרף המעובד לא יתערבב. למעשה, רוב הפולימרים נוטים להיצמד לפני השטח של הבורג, ושכבות אלו לא רק מציבות אתגרים לניקוי בורג, אלא גם להסרת בורג.

ייתכן שמיקסר טיפוסי יצטרך להדק את הברגים ארבע עד חמש פעמים בשבוע. מי שמייצר מאסטרבאץ צבע עשוי למשוך ברגים כל יום. בחלק מהמפעלים עשויים להיות ברגים כפולים, אך ברגים אלו עשויים לעלות עשרות אלפי דולרים בהוצאות הוניות נוספות. עבור רוב המיקסרים, משיכת הברגים וניקוים עשויה להיות האפשרות היחידה לחזור לייצור. תהליך זה יכול להיות אינטנסיבי בעבודה, והעלות היא גבוהה להפליא, כי זמן השבתה יכול לעלות 1,000 עד 1,200 דולר לשעה.

Weddell הוסיף כי קשה להסיר את החומר שהצטבר על מכונת ההברגה. ניתן לבחור בדרגה שאינה מצריכה שימוש בתנור, מברשת תיל או אש לניקוי הברגים. תהליכים משניים אלה גם מגבירים את האפשרות של נזק או הרס בשוגג של מכלולי בורג יקרים.

ישנן שלוש סיבות עיקריות ללחיצה על ברגים:

• ייתכן שהם צריכים תרכובות כדי להבטיח 100% ללא ערבוב צולב של פולימרים;

• החלפה דורשת עיצוב בורג שונה;

• לא ניתן להסיר זיהום חמור על ידי ניקוי רגיל.

טיפ 5: הכר את עיצוב הבורג ואזור הערבוב שלך ושם לב היטב להגדרות המכונה: 

TSE הוא מודולרי ומציע שילובים בלתי מוגבלים של קטעי ברגים ואזורי ערבוב שונים, מה שגם מחמיר חלק מאתגרי הניקוי. על מנת לשמור על טמפרטורת התכה עקבית, זרימת התכה, ערבוב וגזירה, יש לשים לב היטב להגדרות המכונה ולגורמי הערבוב. זה משאיר הרבה מקום לזיהום. בשורות עם זרמי הזנה נוספים, מרווח השגיאה יגדל באופן אקספוננציאלי. ברגע שהזיהום מתחיל, כמעט בלתי אפשרי לעצור אותו ללא התערבות אקטיבית (בדרך כלל על ידי לחיצת בורג או שימוש בחומר ניקוי).

גם שחול עם בורג כפול וגם שחול עם בורג בודד מתמודדים עם האתגרים הנפוצים של תהליכי שחול בלחץ נמוך. לתהליכים אלו אין אותן אפשרויות בקרת לחץ ומערבולת כמו תהליך ההזרקה. מכונות צמד ברגים רבות מסתמכות גם על אוורור מתאים כדי לסייע בהשגת ערבוב נאות, היתוך או תגובות כימיות הנדרשות למוצר הסופי. גוטיירז ציין שבאזורי ערבוב ספציפיים אלה, פתחי אוורור אלה יכולים לספק לחצים נמוכים יותר ועשויים להוביל להסרה נכונה יותר של המוצר.

על מנת למקסם את ביצועי הניקוי, אנא עקוב אחר הגדרות המכונה המומלצות על ידי הספק. הגדרות חשובות מאוד. ללא ההגדרות הנכונות, מתחם הסליקה שלך לא יופעל כראוי ויקטין את היתרונות שלך. שימוש בהגדרות הנכונות יפעיל את כוח הניקוי הטוב ביותר עבור הניקוי הכימי שלך.

מהן העצות לניקוי מכבש בורג כפול?

טיפ 6: שרפים סופר הנדסיים ושרף רגיש לחום זקוקים לתשומת לב מיוחדת: 

כאשר חומרי תרכובת יוצרים שרפים חדשים שיכולים לעמוד בתנאים קיצוניים יותר, עליהם להיות זהירים כדי למנוע זיהום. עבור שרפים "סופר הנדסיים", כגון PEEK, polyetherimide, polysulfone וכו', לגריטה ולזמן השבתה יש השפעה הרסנית על הרווחיות. ג'רי וודל, מנהל עסקי ניקיון, אמר שאתגר שכיח שעומד בפניו בעת שימוש בתרכובות הוא שינויי טמפרטורה. עבור שרפים הנדסיים-על, עליך להשתמש בציונים המיועדים לאתגר. כמה ציונים גבוהים עד 790f, אבל זה לא הכל. אנו ממליצים תמיד להמיר לשרף בטווח טמפרטורות עיבוד נמוך יותר.

גוטיירז הוסיף כי לשרף בטמפרטורה נמוכה יש דאגות דומות לגבי פחמן. לדבריו, כאשר עוסקים בשרף רגיש לחום כמו PVC או EVOH, יש לשים לב לפירוק ולזיהום. שרפים אלה מתכלים בקלות. חשוב לשלוט בטמפרטורת התהליך, מכיוון שטמפרטורות גבוהות עלולות לגרום לפירוק, וטמפרטורות נמוכות עלולות לגרום לגזירה מוגזמת. מכיוון שיש פחות חומרים רגישים לחום, הפולימר שיישאר במכונה יתכלה לאורך זמן, אך במקרה של PVC הפירוק יתרחש באופן מיידי. זוהי בעיית עיבוד חמורה מאוד.

על מנת לעבוד בצורה יעילה, תרכובת הניקוי אכן דורשת חום ואיטום, לכן חשוב לקבל מספיק חום לניקוי טוב, אך לא לשרוף שרף שנשאר בחבית. חשוב לבצע את הטיהור הראשוני בטמפרטורת העיבוד של השרף. אל תגביר את הטמפרטורה בתוך החבית עד שאתה בטוח שכל ה-PVC הוסר. בכל הנוגע לחומרים רגישים לחום, אכן צריך לנקוט בצעדים נוספים, אך שימוש בשיטה זו יכול להיות יעיל מאוד בניקוים.

טיפ 7: אטום את המכונה בתרכובת יציבה בחום בכל פעם שהיא נכבית: 

בנוסף לניקוי תחזוקה מונעת שוטפת, כדאי להשתמש גם בתרכובת ניקוי יציבה בחום כדי לסגור ולאטום אותו באופן זמני או לאורך זמן, במיוחד בסופי שבוע או בחגים. במהלך השבתות ללא טיהור, עלול להתרחש חמצון, שעלול לגרום לזיהום, לעכב את ההפעלה ולהאריך את זמן ההשבתה של המכונה. רמות טיהור אלו יוצרות סביבה "אטומה לאוויר" בחבית ומעודדות ניקוי נוסף במהלך השבתות.

קרוגר הסביר כי קווי ייצור סרק דורשים בדרך כלל טמפרטורת מחסן של כ-200 מעלות צלזיוס (392 מעלות פרנהייט). בעת שימוש באטמי שרף מעובדים באופן קונבנציונלי, בעיות חמצון מתרחשות בדרך כלל במהלך ההפעלה. זוהי אחת מבעיות העיבוד הנמנעות ביותר במפעל האקסטרוזיה שלך. אם אתה לא רוץ מסביב לשעון, אז ניקוי כיבוי טוב יהיה פתרון טוב.

קישור למאמר זה: מהן העצות לניקוי מכבש בורג כפול? 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מהן העצות לניקוי מכבש בורג כפול?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.