האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מהן שיטות פעולות השחרור והגימור?

מהן שיטות פעולות השחרור והגימור?

פירוק וגימור של חלקים מעובדים ומיוצרים הם שלבים חיוניים בתהליך הייצור, אך לעתים קרובות מתעלמים מהם. כתוצאה מכך, חנויות מסוימות עדיין מטפלות במשימה זו כפי שעשו במאה הקודמת, תוך הסתמכות על שיטות ניקוי וליטוש ידניות במקום להשתמש בשיטות מודרניות, אוטומטיות וצפויות יותר. זה גוזל זמן ובזבוז. זה גם יכול להוביל לאיכות חלקים לא עקבית, ואפילו להגדיל את זמן ההשבתה של המכונה בגלל הבטלה של ה-CNC עבור המפעיל להשתתף בגלגל הליטוש ובמכונת הקידוח. כדי להחמיר את המצב, טעות פשוטה בשלב זה של תהליך הייצור יכולה להיות חלקים מגורדים שייקח שעות או אפילו ימים לייצר.

כלי כרסום הפנים Diamond Burnish של Cogsdill Tool Products פועל בצורה דומה מאוד לזה של חותך כרסום פנים, אך מטרתו העיצובית היא ללטש את פני השטח לגימור של יחידת Ra.

מאמר זה אינו מסביר בפירוט את עשרות טכניקות השחרור והגימור הקיימות כיום, אך הוא יכסה כמה מהטכניקות הנפוצות יותר. לדוגמה, Timesaver או מכונת מברשת סיבובית מקבילה היא דרך טובה לפטור חלקי עבודה שטוחים רבים. גרסאות מסוג חגורה של מכונות אלו מבצעות משימות דומות על ידי ריפוד ליניארי או חלקים שוחקים, בעוד שמלטשי תוף וקערות רוטטות המצוידות במדיה שוחקת יכולים להתמודד עם החורים הקשים ביותר בעיבוד שבבי, הַטבָּעָה or חיתוך לייזר חלקים.

יש גם שחרור תרמית, שהוא תהליך לא סביר ודורש מריחת חומרי נפץ כדי להסיר את הקוצים. עיבוד שבבי אלקטרוכימי (ECM) משתמש באלקטרוליט כדי להמיס כתמים ולהמיס כתמים בדרכים מדויקות להפליא. עיבוד זרימה שוחקת (Abrasive flow machining, AFM) נמצא בשימוש נפוץ בתעשיות הרכב וההידראוליות כדי לטשטש וללטש מאפיינים מורכבים של חלקים פנימיים, בדיוק כמו שהתזת חול יכולה להחליק את כל המשטחים מהמצלמהפירs לספינות משא.

טכנולוגיה לא ארוגה

לאחר מכן יש חגורות, דיסקים, מברשות וחומרי שוחקים אחרים, כל אלה יקצרו את זמן העבודה עבור כתמים ומשטחים מחוספסים. נורטון | מייקל רדאלי, מנהל מוצר בכיר בשפשפים לא ארוגים, הוא מומחה בתחומים אלו. Saint-Gobain Abrasives מווסטר, מסצ'וסטס, ציין כי התעשייה תמשיך לפתח חומרים שוחקים פונקציונליים ופרודוקטיביים יותר, כולל סדרת Rapid Prep XHD של מוצרי שוחקים לא ארוגים. Radaelli אמר: "על ידי שימוש בחלקיקים שוחקים מודרניים, שיטות מליטה ושיפורים טכנולוגיים אחרים, החנות יכולה בדרך כלל לצמצם את מספר השלבים הנדרשים כדי להשיג את איכות פני השטח הרצויה." "זה עוזר להפחית את זמן העבודה ולהפחית מלאי שוחקים, במיוחד הפחתת עייפות המפעיל בעת ביצוע השחזה בזווית ישרה."

הוא הציע ליצרנים לעשות כמה טעויות נפוצות בבחירת חומרים שוחקים. לדוגמה, בעת ביצוע פעולות שחרור בור, על המפעילים להיות בעלי הכישורים והניסיון הנדרשים כדי להבטיח שהם לא ישנו את הגיאומטריה והגודל של החלק, שמא יגרדו בטעות את חומר העבודה. זה נגרם בדרך כלל על ידי שימוש בחומרים שוחקים מחוספסים מדי, הפעלת לחץ רב מדי, או פשוט בחירת חומר שוחק לא נכון לחלוטין. בעיות דומות יכולות להתרחש גם בעת הסרת קווי פרידה על יציקות, או בפעולות ערבוב וגימור של מוצרים מרותכים.

Radaelli הצביע על בדיקות השטח השונות שנערכו עם המוצרים החדשים של נורטון. לאחר שיצרנית רכבי חירום עברה לחומרי שיוף XHD, מהירות החיתוך שלו עלתה ב-26%, ואורך החיים של סדרת סולמות האלומיניום הוכפל. יצרן קטרים ​​ידוע ביטל שתי פעולות השחזה ידניות על מבני פלדת פחמן מרותכים. ספק ארונות מחשב השתמש בחומרים שוחקים לא ארוגים כדי להגדיל את שטחו של כל גלגל מ-480 אינץ' ל-1,040 אינץ' רבוע (3,097 עד 6,710 סנטימטרים רבועים), עם מרחב פעולה.

מהן שיטות פעולות השחרור והגימור?

טכנולוגיית שוחקים לא ארוגים הופכת יותר ויותר פופולרית גם בפעולות גימור אחרות, במיוחד שחיקה גלילית וטחינה ללא מרכז. לדאלי אמר כי ישנן דוגמאות רבות המראות שבהשוואה לגלגלי השחזה המסורתיים מלוכדות שרף ומזוגגות, גלגלי השחזה של נורטון בציפוי מהיר לא ארוגים מפותלים משפרים את גימור פני השטח ומאריכים את הזמן בין ההלבשה. לדבריו, "אם מישהו רוצה להסיר 1/8 אינץ' של חומר מחומר העבודה, זה לא הגלגל המתאים לו. עם זאת, במקרים כלליים יותר, הלקוחות צריכים לבצע גימור ולהגדיל את הפרודוקטיביות. מבחינת איכות החלקים, אנחנו מאוד מעודדים אותם לצאת מאזור הנוחות שלהם ולהתמקד בחומרי שיוף מודרניים יותר עם ביצועים גבוהים".

גלגל הג'יירו האוניברסלי של Norton Rapid Finish יכול לבצע בגמישות עבודת פירוק וערבוב קלה, להסיר שריטות עמוקות או אי-סדירות במשטח וליצור משטח אחיד.

שְׁחִיקָה

כמובן שבדרך כלל ניתן לבטל לחלוטין פעולות טחינה מסוג זה. לדברי מורי ווסט, סגן נשיא למכירות ושיווק של Cogsdill Tool Products בקמדן, דרום קרוליינה, הוא ציין כי ליטוש גליל הוא שיטה יעילה שיכולה לייצר גימור משטח Ra חד ספרתי, גודל עקבי ולהקשיח מחרטות CNC או עיבוד שבבי. מתרכז כמעט בכל משטח. יתר על כן, זה הופך להיות הרבה יותר קל.

הוא אמר: "לפני כשנה, השקנו כלי ליטוש יהלומים אוניברסליים (UDBT), והם מתפתחים במהירות מאז". "זה בדרך כלל קצוות יהלומים ניתנים להחלפה וראשים ניתנים לאינדקס. ניתן לכוונן את כלי השוק המרובע ב-90o במרווחים של 15o משמאל או ימין. אנו מספקים גם שוק Capto C6 סטנדרטי. זה יכול ללטש את פני השטח, קווי המתאר והמשטח המשופע , ואם החור גדול מספיק, המאפיינים הפנימיים יכולים להגיע לעומק רמה מסוים."

ווסט הסביר שניתן להשתמש ב-UDBT על כל מתכת לפני HRC באמצע שנות ה-1940. כמו כל כלי ליטוש, הוא פועל באמצעות "זרימה קרה" כדי לעבד את פסגות פני השטח, ובעצם הופך הרים לאדמות עשב שטוחות. כיוון שהוא עוקר את החומר, קוטר חומר העבודה יקטן בהתאם במהלך פעולת הליטוש. עבור מתכות רכות יותר, כגון אלומיניום ופלדה עדינה, החספוס יגיע ל-10 µin לכל 10 Ra- במילים אחרות, ליטוש פיר עם חספוס פני השטח של 100 Ra עד 10 Ra או פחות יגיע ל-0.001 אינץ' (0.0254 מ"מ) מתכות עם קטרים ​​קשים יותר, כגון נירוסטה ופלדת כלי עבודה, Inconel ומתכות נדירות אחרות, מהווים כמחצית.

למשטחים שטוחים, ווסט ממליצה להשתמש בכלי "דיאמונד מלוטש פנים מיל" (DBFM). כפי שהשם מרמז, DBFM דומה לחותך כרסום מישור, תפקידו דומה לזה של חותך כרסום מישור, והוא נועד להשתמש בלהב יהלום להחלפה בדומה ל-UDBT הנ"ל כדי ללטש משטח ישר. ווסט אמר: "הצלחנו להשיג גימור Ra חד ספרתי על לוח פלדה באורך 3'[0.914 מ', והעלמנו את סימני העובש הנפוצים במפעלי כרסום מישוריים ובמפעלי כרסום דקים". "עם ליטוש או השחזה. לשם השוואה, זה הוכח כמשתלם יותר וצורך פחות זמן. בנוסף, מכיוון שלא מסירים חומר בשיוף, מדובר בתהליך ידידותי לסביבה".

ניקוב ופירוק

Cogsdill מציעה גם מגוון של כלים מכניים לשחרור בור, כולל "יתד לבוש" מקשה אחת, Burraway ו-Micro Burraway עם קפיצים, ו-Ellipti-Bur עבור משטחים מעוקלים או זוויתיים. כל הכלים משתמשים בפעולות פנימה והחוצה פשוטות כדי לטשטש את שני צידי החור בעיבוד אחד, שניתן לבצע במכונת CNC או באופן ידני. ספק להבי קרביד ו-HSS בקטרים ​​הנעים בין 0.040 אינץ' (1 מ"מ) ל-2.0 אינץ' (50.8 מ"מ).

משרדיה הראשיים נמצאים בהאיוורד, קליפורניה, JW Done Corp. היא ספקית נוספת של כלים לפירוק חורים המתמחה בפירור בהצטלבויות עמוק בתוך סעפות, שסתום גופים, ותחומים מאתגרים אחרים.

המנהל הכללי, סטן קרול, תיאר את כלי פירוק החורים הצולבים של החברה של החברה ככלי חצי כדורי המוקף בטבעת מתכת מלוטשת או דיסק ומחובר לפיר גמיש: בפעולה ידנית או CNC, הפיר מפעיל לחץ קבוע; חותך כרסום בעל שיניים עדינות יכול להסיר קוצים קשיחים גדולים מאוד; הדיסק מגן על פני השטח הסמוכים של צומת החור.

הוא אמר: "זהו גם תיקון עצמי וגם גילוי עצמי". "בכל פעם שהכלי ייכנס לחור, הוא יחליק על הדיסק עד שייתקל בקורה. מכיוון שהפיר הוא קפיץ, הוא מאפשר לדיסקית להחליק מעל הקוץ, ואז החותך מסיר את החומר העודף שם. יש לנו גם ORBITOOL דו צדדי שיכול לטשטש את החלק העליון של החור וכל הצמתים הפנימיים."

בחודשים האחרונים, מערך המוצרים של ORBITOOL המשיך לגדול. הכלי באורך 12 אינץ' (30.48 ס"מ) ששימש בעבר הפך כעת למוצר סטנדרטי. על מנת לשמור על לחץ רדיאלי מספיק, קוטר הפיר של כלים אלה קצר מ-6 אינץ' (גדול ב-30%). 15.24 מ"מ) מקביל ארוך. קרול הסביר כי קוטר הכלי של שני האורכים יכול להיות בין 0.055 ל-0.375 אינץ' (1.40-9.53 מ"מ), ושיטת הפעולה נשארת זהה. "הפיר הכבד יותר גם הופך את המשתמשים לאגרסיביים יותר, וזה חשוב במיוחד להסרת כתמים כבדים מחורים בקוטר גדול."

פעולות ציפוי פנימיות

למרות שהם אינם שייכים לקטגוריית הסרת מתכות, ניתן להתייחס לפעולות אלקטרוליטי, ריסוס וציפוי גם כתהליכי גימור. אחד מהם הוא תחמוצת שחורה, שהיא שיטה פופולרית להגנה על פני השטח של חלקים. יש אנשים שקוראים לזה רובה כחול. בניגוד לתהליכים תחרותיים ובדרך כלל יקרים יותר (לדוגמה, ציפוי ניקל וכרום, ציפוי אבקה ורוב תהליכי האנודיזה), תחמוצת שחורה כמעט ולא משנה את גודל החלק וניתן להשלים אותה במינימום השקעה בציוד.

מערכת גימור החמצון השחור CNC של Birchwood Technology משתמשת בקו ייצור מנוף הניתן לתכנות ומיכלים לעיבוד אוטומטי של רכיבי פלדה. הוא פועל כיחידת בקרה אוטומטית, ומבטל את עלויות העבודה הכרוכות בקווי ייצור ידניים.

"בין אם אתה מדבר על תחמוצת שחורה או תהליכים חלופיים כמו אבץ פוספט, אתה מחפש משקעים של מיקרון אחד עד שניים." לדברי ג'סי ווקר, המנהל הכללי של Birchwood Technology ב-Eden Prairie, מינסוטה (Jesse Vouk) אמר כי מוצרים אלה וטכנולוגיות גימור מגן אחרות הם ספקים של כימיקלים וציוד. "יש לנו גם מספר רב של מוצרים בטמפרטורת החדר. מוצרים אלה הם בעיקר מוצרי קוסמטיקה, אך מספקים גם רמות שונות של סיכה ועמידות בפני קורוזיה. למי שמייצר פריטי חומרה, חלק ממרכיבי נפט וגז, וכאלה שדורשים בעלות נמוכה אבל חומרי הגנה עמידים עבור אנשים, זו בחירה מצוינת."

מכיוון שתהליכים אלו נחשבים לתהליכים בטמפרטורה נמוכה ואינם דורשים אלקטרודות, הם מוכנסים בקלות לתוך הפנים כמו רוב פעולות האלקטרוניקה. Vouk אמר: "בדרך כלל, יהיו כמה מיכלי אחסון מחוממים בקו הייצור, החל בחומרי ניקוי אלקליים להסרת נוזלי עיבוד, שומן ומזהמים אחרים". "עבור תחמוצות שחורות, התמיסה היא בין 200 ל-210. מעלות צלזיוס (93.3 עד 98.9 מעלות צלזיוס). היא תחליף ישיר לתהליך התחמוצת השחור התרמית המסורתית הפועלת ב-290 מעלות צלזיוס [143.3 מעלות צלזיוס], ולכן היא מבחינת בטיחות העובדים ופינוי פסולת זה הרבה פחות מזיק".

קישור למאמר זה: מהן שיטות פעולות השחרור והגימור?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מהן שיטות פעולות השחרור והגימור?מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודיישומי בית קופסה, מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.