האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מה ההבדל בתהליך בין ריתוך קשת ארגון מלא לתחתית ריתוך קשת?

מה ההבדל בתהליך בין ריתוך קשת ארגון מלא לתחתית ריתוך קשת?

אין הבדל בתהליך בין ריתוך קשת ארגון מלא לריתוך קשת ארגון. ריתוך קשת ארגון מלא מתאים לצינורות בקוטר צינור קטן דק (בדרך כלל DN50 ומטה, עובי דופן 4 מ"מ) ומתחת, על מנת להבטיח מראה טוב של איכות שורש הריתוך.

כאשר קוטר הצינור גדול ועובי הקיר עבה יותר, יש להשתמש בריתוך קשת ארגון עבור התחתית והריתוך הידני של המכסה. מטרת הריתוך הידני היא להבטיח את איכות המראה של הצינור. ריתוך ידני יכול להבטיח את איכות המראה ויעילות העבודה גבוהה מזו של ריתוך קשת ארגון. ריתוך קשת ארגון נמוך יותר.

1. היתרונות של ריתוך קשת ארגון

1.1 באיכות טובה

כל עוד נבחר חוט הריתוך המתאים, פרמטרי תהליך הריתוך והגנה טובה על הגז, השורש יכול לקבל חדירה טובה, והחדירה אחידה והמשטח חלק ומסודר. אין פגמים כגון בליטות ריתוך, חדירה לא שלמה, שקעים, נקבוביות והכללות סיגים שנוצרים בקלות במהלך ריתוך קשת עם אלקטרודות כלליות.

1.2 יעילות גבוהה

בריתוך השכבה הראשונה של הצינור, ריתוך קשת ארגון ידני הוא ריתוך קשת רציף. ריתוך קשת האלקטרודה הוא ריתוך קשת שבור, ולכן ריתוך קשת ארגון ידני יכול להגדיל את היעילות פי 2 עד 4 פעמים. מכיוון שריתוך קשת ארגון לא ייצר סיגים ריתוך, אין צורך לנקות את הסיגים ולתקן את חרוז הריתוך, והמהירות תגדל מהר יותר. כאשר ריתוך קשת את משטח הכיסוי של השכבה השנייה, השכבה התחתונה של ריתוך קשת ארגון חלקה ומסודרת תורמת מאוד למשטח כיסוי ריתוך הקשת ויכולה להבטיח התמזגות טובה בין השכבות, במיוחד בריתוך צינורות בקוטר קטן, היעילות היא חשוב יותר.

1.3 קל לשלוט

ריתוך ריתוך השורש של ריתוך קשת ידני חייב להתבצע על ידי רתכים בעלי ניסיון עשיר ורמה טכנית גבוהה. ריתוך קשת ארגון ידני משמש לתחתית. באופן כללי, עובדים העוסקים בריתוך יכולים למעשה לשלוט בה לאחר תקופה קצרה של תרגול.

1.4 עיוות קטן

האזור המושפע מחום במהלך ריתוך קשת ארגון הוא הרבה יותר קטן, כך שהעיוות של המפרק המרותך קטן, והמתח השרידי קטן גם הוא.

2. ריתוך הדבקה:

2.1 קיבוע ריתוך נקודתי מאמץ את שיטת קיבוע ריתוך הנקודה הסימטרית שלוש נקודות היקפית, מפרקי הלחמה צריכים להיות קטנים, התחילו בריתוך מקצה אחד ולאחר מכן מעבר לקצה השני, כדי להבטיח שלמפרקי הלחמה אין פגמים בחדירה.

2.2 נקודות מפתח בפעולת ריתוך הדק: ריתוך הדבקה הוא חלק מהריתוך, ויש לרתך אותו היטב ואין לאפשר פגמים. ריתוך הדק לא צריך להיות גבוה מכדי להימנע מקושי בריתוך למפרק ריתוך הדבק. אם זה קורה, עדיף לטחון את ריתוך הדק נמוך ולטחון את שני הקצוות למדרון כדי להקל על המפרק בעת הריתוך. אם יתגלו סדקים, נקבוביות ופגמים אחרים בריתוך הדק, יש ללטש ולרתך אותם מחדש, ואסור להמיס מחדש.

2.3 ריתוך חצי הפוך למחצה, על מנת להקטין את האפשרות של נקבוביות, אין נקודה קבועה של ריתוך נקודתי בשש נקודות הריתוך. המיקום היחסי בין חומר העבודה לחוט הריתוך מוצג באיור 1.

מה ההבדל בתהליך בין ריתוך קשת ארגון מלא לתחתית ריתוך קשת?

3. נקודות מפתח בתהליך פעולת הריתוך:

ריתוך התחתון צריך להיעשות במכה אחת כמה שיותר רחוק. השכבה התחתונה צריכה להיות בעובי מסוים. אם הצינור הוא δ> 10 מ"מ, העובי צריך להיות ≥4 מ"מ. איור 1

3.1 התחל את הקשת בנקודה A ב 5-8 נקודות לפני השעה 6 במצב ריתוך תקורה. יש לשמור על חוט הריתוך והקצה הבוטה של ​​החריץ במרחק של 1-1.5 מ"מ. במהלך ריתוך שטוח, חוט הריתוך צריך להיות מקביל לקצה הבוטה של ​​הקיר הפנימי. שמור על מרחק זה כך שלא תהיה שקע בחלק האחורי של הריתוך, והגובה הנותר הוא בערך 0.5-1 מ"מ. בעת ריתוך,

בריכה מותכת נוצרת בנמל הנגדי (ללא התמוטטות). הכנס את חוט הריתוך לבריכה המותכת. בעזרת כוח נושבת קשת, הטיפות המותכות נלחצות לתוך הפער וחודרות. הקצוות הבוטים משני הצדדים (מומסים) מגשרים. ריתוך מיושם בהדרגה על בסיס "גשר". מיקום ההתחלה של הקשת הוא כ -10 מ"מ מול כיוון הריתוך, ואסור להצית את הקשת על קיר הצינור. לאחר הצתה של הקשת, הקשת נשמרת תמיד במרכז הפער.

3.2 במהלך תהליך הריתוך, מכיוון שהצינור קבוע אופקית, גוף הרתך ינוע עם שינוי מיקום הריתוך. על מנת לשמור על יציבות, בעת ביצוע ריתוך הפוך, אתה יכול להאריך את האצבעות לתמוך בצינור בו זמנית;

3.3 אמצו את ריתוך "שיטת שתי הנקודות", שלטו באורך הקשת 2 ~ 3 מ"מ, חממו את שני צידי שורש החריץ בו זמנית, סובבו והזינו את החוט, כך שקצה חוט הריתוך יהיה תמיד טווח ההגנה על גז הארגון, וחוט הריתוך מוזן בזמן ההיתוך. הכנס את הבריכה המותכת ישירות. מול הבריכה המותכת, קצה חוט הריתוך צריך להיות עגול, ופעולת הזנת החוט צריכה להיות נקייה ומסודרת, ושליטה בשני צידי החריץ לחדור באופן שווה כדי להבטיח שהקיר הפנימי של הצינור נוצר בצורה אחידה.

3.4 כאשר חצי העיגול הקדמי מרותך למצב הריתוך השטוח, מלא את בור הקשת וסגור את הקשת בנקודה B כדי להקל על מפרק חצי העיגול האחורי. חצי העיגול האחורי מלוטש כדי לשפוך את המפרקים כדי לחשוף את הברק המתכתי לפני הריתוך, והריתוך מתחיל ממיקום הריתוך התקורה למצב הריתוך השטוח.

3.5 בעת סגירת הקשת. שלח שתי טיפות מתכת מילוי לבריכה המותכת לפני כיבוי הקשת. העבר את הבריכה המותכת לצד החריץ כדי לסגור את הקשת. לאחר כיבוי הקשת, מכסים את הזרבובית מעל הבריכה המותכת ולאחר מכן מסירים אותה לאחר שהתקררה לגמרי והכהתה.

3.6 כל ריתוך חצי עיגול מסתיים פעם אחת, מבלי לעצור באמצע. אם הריתוך יתחיל שוב באמצע, יש ללטש את הקצה ולגרום לריתוך לחפיפה של 5-7 מ"מ.

3.7 אם ​​מתגלה שאווירת הקשת כחולה במהלך הריתוך, או שהבריכה המותכת מקציפה, הפסק מיד לטחון, הסר את הפגמים והמשך בריתוך עד לסיום.

3.8 בעת ריתוך, יש להשתלט על זווית לפיד הריתוך, הזנת החוט במקום והזנת החוט אחידה, על מנת להבטיח את המראה היפה של הריתוך. חִמצוּן.

4. הערה למילוי חוט:

4.1 יש למלא את החוט לאחר המסה של שני צידי החריץ כדי למנוע היתוך לקוי. בעת מילוי החוט, הזווית בין חוט הריתוך לבין פני השטח של חומר העבודה צריכה להיות בערך 15 °. מלאו את החוט באופן שווה, המהירות מתאימה, שולי הריתוך מהירים מדי והריתוך יהיה קעור וחתך אם הוא איטי מדי. קצה החוט צריך להיות תמיד באזור הגנת הארגון. כאשר פער הנגד גדול מקוטר חוט הריתוך, חוט הריתוך צריך לעקוב אחר הקשת כדי להתנדנד לרוחב, ואין להפריע לשכבת ההגנה של הארגון כדי למנוע חדירת אוויר.

4.2 אם אלקטרודת הטונגסטן נוגעת בטעות בחוט הריתוך במהלך הפעולה, יתרחש קצר קצר מיידי, שייצור כמות גדולה של התזה ועשן, מה שיגרום לזיהום תפר ריתוך ולהכללת טונגסטן. בשלב זה, הפסק מיד את הריתוך והשתמש בטחינה כדי לטחון את המזוהם עד שהברק המתכתי מתבריק. יש להצית מחדש את אלקטרודת הטונגסטן המזוהמת במקומות אחרים כדי להמיס את הקצה המזוהם או לחדד אותו מחדש לפני הריתוך.

4.3 בעת משיכת חוט הריתוך, אל תאפשר לסוף חוט הריתוך לסגת מהאזור המוגן כדי למנוע חמצון של קצה חוט הריתוך, מה שעלול לגרום להכללת סיגים תחמוצתיים או לחורים מותכים כאשר הוא נכנס לבריכה המותכת הבאה זְמַן.

5. סגירת קשת ומפרקים:

5.1 סגירת קשת לא תקינה תשפיע על איכות הריתוך, תהפוך את מכתש הקשת לעומק מדי או תגרום לסדקים במכתש, ואף לגרום לעיבוד מחדש. בעת סגירת הקשת, יש לשלוף מעט את ידית הריתוך מהחריץ הפנימי עד לכיבוי הקשת, ויש לשים לב לבקרת המהירות, לא מהר מדי כדי להימנע מצטמקות.

כל הריתוכים במפרקים צריכים להיטחן לשקעים עם או בלי פגמים, ואז להתחיל את הקשת ב -10 מ"מ בכיוון ההפוך של כיוון הריתוך, ולהזיז את ידית הריתוך לאחור עד שאורך הריתוכים המקוריים הוא 3 ~ 5 מ"מ . הוא נמס ולאחר מכן מתחיל להאכיל את החוט עד להשלמת הריתוך.

כאשר הקשת סוף סוף סגורה, השתמש בדרך כלל בקשת מעט משורטטת, חפף את תפר הריתוך ב -10 מ"מ -20 מ"מ, והוסף חוט ריתוך לא פחות או יותר בחלק החופף, והמהירות צריכה להיות מהירה. לאחר עצירת הקשת, יש לסגור את מתג גז הארגון בעיכוב של כ -10 שניות כדי למנוע מהמתכת להמשיך לחמצן בטמפרטורות גבוהות.

5.2 במקרה של חיבורים, ניתן למלא את חוט הריתוך להשלמת המפרק לאחר שנוצרה הבריכה המותכת באמצע בור הריתוך או מאוחר יותר. החיבור "ראש בראש" הוא בעת ריתוך צינורות קבועים אופקיים או אלכסוניים. בעת ההתחלה, השתמש רק בקשת כדי להמיס את קצה הריתוך המקורי של המפרק כדי ליצור בריכה מותכת, ולאחר מכן ניתן להאכיל את החוט להשלמת המפרק.

5.2.1 בקרת איכות המפרקים:

הטיפול במפרק חייב להיות בשיפוע וללא פינות מתות. עמדת ההצתה מחדש נמצאת מאחורי בור הקשת המקורי כך שתפר הריתוך חופף ב -5 מ"מ -10 מ"מ. באופן כללי, אף חוט אינו מתמלא בחפיפה. הצורה מחוברת היטב לפער החריץ, וקשת הריתוך ממיסה את הקצה הבוטה של ​​החריץ תוך שהיא גם ממיסה את חוט הריתוך.

6. שיטת גימור

בסיום תהליך הריתוך, מלאו את הבור, משכו את הקשת לצד הנגדי וכבו את הקשת. בסוף ממיסים את קצה חרוז הריתוך בצד תחילת הריתוך, ומחברים את המתכת המותכת לבריכה שהומסה לאחרונה. , ואז מלא את הבריכה המותכת שהופיעה לאחרונה וחבר אותם יחד. במידת האפשר, ניתן להשתמש בשיטת ההנחתה הנוכחית. כאשר הריתוך מסתיים, מילוי החוט מופסק כדי להפחית בהדרגה את זרם הריתוך, כך שנפח הבריכה המותכת יורד ברציפות, ולבסוף הכוח מנותק וההליכה נפסקת.

קישור למאמר זה: מה ההבדל בתהליך בין ריתוך קשת ארגון מלא לתחתית ריתוך קשת?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מה ההבדל בתהליך בין ריתוך קשת ארגון מלא לתחתית ריתוך קשת?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.