האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מה הקושי של הדפסת תלת מימד מתכת?

מה הקושי של הדפסת תלת מימד מתכת?

הדפסת תלת מימד הייתה בשימוש נרחב ליצירת אב טיפוס מהיר והתאמה אישית של חלקים באצווה קטנה. המושג "הדפסת תלת מימד" הוא שם נרדף לייצור תוסף וחושף כיצד מייצרים חלקים: באמצעות גידול בחומרים בסיסיים נוצרת צורה של מודל תלת מימד. במילים אחרות, מדפסות תלת-ממד משתמשות בחומרים כגון חוטים, שרף או אבקה, ומדביקים חתכים יחד לבניית חלקים תלת-ממדיים.

בשנים האחרונות, הדפסת תלת מימד מתכת משכה תשומת לב תקשורתית נרחבת. חלקי מתכת אלו משמשים יותר ויותר כמרכיבי מפתח עבור רכיבי מנועי מטוסים, שתלים רפואיים ויישומים מרשימים אחרים. עם זאת, המציאות היא שרוב ההדפסות התלת מימדיות הן למעשה חלקי פלסטיק ולא חלקי מתכת. אז למה יש הבדל?

היום, העורך של Xianji.com יציג בפניכם את ההבדלים בין הדפסת תלת מימד מתכת להדפסת תלת מימד פלסטית, וכיצד הבדלים אלו מובילים לשימוש בהדפסת מתכת ביישומים מיוחדים במיוחד ולשימוש בהדפסת תלת מימד פלסטית בתחומים נוספים.

שיקולי חומר ועלות

הדפסת מתכת, כגון סינטר לייזר מתכת ישירה (DMLS), משתמשת בסגסוגות מתכת אבקת כחומרי גלם. כפי שהוזכר קודם לכן, מאחר ומוצרים מודפסים DMLS משמשים בתרחישים מיוחדים ביותר, כגון מטוסים או ציוד רפואי, החומרים חייבים לעמוד בתקני איכות גבוהים.

זאת בניגוד לחומרי הדפסת תלת מימד פלסטיים, שבדרך כלל יש להם תקני עקיבות ואיכות נמוכים יותר מכיוון שהדפסות אלו משמשות יותר ליצירת אב טיפוס מאשר לייצור.

גם העלות של חומרי הדפסת תלת מימד מפלסטיק ומתכת שונה מאוד. לפי משקל, אבקת מתכת המשמשת להדפסת תלת מימד מתכת יקרה יותר מאשר בילטות פלדה המשמשות לעיבוד שבבי, וכמובן יקרה יותר מפלסטיק. מתכת אבקת יקרה מכיוון שהיא מיוצרת בתהליך הנקרא אטומיזציה של גז. בתהליך זה, המתכת הנוזלית מפורקת על ידי ריסוס גז על-קולי ומתקררת למיקרוספרות.

העלות של הדפסת 3D חומרים פלסטיים תלויה במידה רבה במכונה ובחומרי הגלם, אך רוב החומרים הסטנדרטיים כגון ABS, ניילון ופולימרי שרף רבים זולים בהרבה ממתכות. בשל המחיר הנמוך, פלסטיק זמין באופן נרחב ממקורות מתחרים שונים. לעומת זאת, יש מעט מאוד יצרני חומרי הדפסה תלת מימדית מתכת, ורוב אבקות המתכת מיוצרות רק על ידי חברות בודדות.

סביבת ייצור: מבוקרת ופתוחה

מדפסת תלת מימד נחשבת בדרך כלל למכונה שולחנית קטנה, בערך בגודל של תנור מיקרוגל, ויכולה לייצר חלקים בחוץ. זה אכן המקרה של מדפסות תלת מימד שולחניות, בהן החומר אינו משתנה באופן משמעותי עקב חשיפה לחמצן. עם זאת, מתכות נפגעות בקלות או מתחמצנות. עם זאת, למיקרוספרות המשמשות בהדפסת מתכת תלת מימדית יש שטח פנים גדול וכמות קטנה של חומר. חמצון מוקדם ישפיע על יכולת ההיתוך של החומר ויגרום לחלקים המודפסים להיות שבירים.

המשמעות היא שמדפסות תלת מימד מתכת הן בהכרח מסובכות יותר ממדפסות פלסטיק. הוא דורש אזור סגור אטום ושיטות מיוחדות לאחסון, סינון ומיחזור אבקה לא מוצקה מבלי לחשוף אותה לאוויר. כדי למנוע בעיות איכות, מדפסות תלת מימד מתכת מאחסנות בדרך כלל חומרים בסביבה אינרטית. לדוגמה, חנקן משמש בדרך כלל עבור פלדה, בעוד ארגון משמש בדרך כלל עבור אלומיניום וסגסוגות טיטניום. גז זה מתמלא בדרך כלל על ידי מיכל ריק. ניתן להפריד חנקן מהאוויר גם באמצעות מחולל חנקן. אבקת המתכת נארזת בדרך כלל בתא בצורת בקבוק מתכת עם סגירת מנעול אוויר שסתום לפירוק והחלפה קלים.

דרישות תרמיות ומבנה תומך

הדפסת מתכת תלת-ממדית משתמשת בלייזרים כדי לייצר מספיק חום כדי למזג אבקות מתכת באופן סלקטיבי ליצירת חלק צפוף לחלוטין. בעת שימוש ב-DMLS, נדרש לייזר בעל הספק גבוה ליצירת ריתוך מיקרו קטן על כל שכבה. צריך הרבה חום כדי להמיס מתכת. נקודת ההיתוך של מתכות רכות יותר היא 3 מעלות צלזיוס, ונקודת ההיתוך של מתכות קשות יותר היא מעל 600 מעלות צלזיוס.

הדפסת 3D פלסטית צריכה להמיס את המצע שלה, אבל רוב נקודות ההיתוך הן בין 100°C ל-200°C. בשל נקודת ההיתוך הנמוכה יותר, מדפסות פלסטיק ידידותיות יותר לצרכן ולעסק, מה שמאפשר לחובבים ולחברות ליצור במהירות אבות טיפוס. ראש אקסטרודר בגודל אגרוף הוא דוגמה למדפסת תלת מימד מפלסטיק, שצריכה להמיס את החוט המועבר מסליל הפלסטיק כדי ליצור צורה.

מה הקושי של הדפסת תלת מימד מתכת?

פלטפורמת ה-DMLS דורשת לייזר שעולה עשרות אלפי דולרים ודורשת גם ציוד היקפי כמו מצנן נוזלים למניעת התחממות יתר. בהשוואה לאפשרות המדפסת מפלסטיק, כל התשתית הנדרשת במדפסת DMLS מציבה מחסום גבוה יותר לכניסה לשוק.

במדפסת תלת מימד, עלייה בטמפרטורה תגביר גם את הלחץ בתוך החלק. עבור רוב התהליכים, כאשר החומר מופקד כדי ליצור את החלק, יש צורך במבנה תומך כדי לשמור על החלק נייח, והוא יוסר לאחר ההדפסה. מבנה התמיכה בהדפסה חיוני ליצירת תכונות כגון וילון, כאשר החומר צריך "לרחף" מתחתית החלק.

מבנה התומך בהדפסת תלת מימד מתכת עשוי מאותה מתכת כמו החלק, והוא צריך להיות בעל מספיק חוזק כדי לתמוך בחלק במהלך תהליך הייצור. הלחץ שנוצר בחלק המתכת המודפס בתלת מימד עשוי להיות גדול מספיק כדי לחדור למבנה התמיכה המתכתי, וייתכן שיידרשו חומרים אחרים כדי לשמור על חומר העבודה נייח. למעשה, חלקי מתכת רבים אינם מוסרים מבסיס התמיכה עד שהם עברו חישול כדי למנוע עיוות.

דרישות לאחר עיבוד

בנוסף לשימוש בתנור טיפול בחום לביטול הלחץ של הדפסת מתכת, יש להסיר את המבנה התומך המתכת לאחר השלמת ההדפסה. עבור פלסטיק, זה לפעמים קל, פשוט שים אותו באמבט נוזלי כדי להמיס את חומר התמיכה המסיס. במקרה הגרוע ביותר, ניתן להשתמש בצבת ובחותכי מתות כדי להדק את חומר התמיכה.

אבל עבור הדפסה תלת מימדית של מתכת, עיבוד לאחר מצריך כלים, כגון מסורי פס, מרכזי עיבוד שבבי ואפילו ניצוצות חשמליים. מסיבה זו, בעלות או שימוש במדפסת תלת מימד ממתכת פירושו שייתכן שתצטרכו להחזיק או לקבל הזדמנות להיכנס לחנות מכונות CNC. פלסטיק אינו דורש כמעט אותו ציוד או מומחיות כמו מתכת. לאלפי צרכנים וחברות קל יותר להחזיק במדפסות פלסטיק ולהשתמש בהן מכיוון שדרישות העיבוד לאחר העיבוד הן הרבה יותר פשוטות ואין צורך בידע או ציוד בעיבוד.

לסיכום

במילים פשוטות, הדפסת תלת מימד על מתכת קשה יותר מהדפסת תלת מימד על פלסטיק. הדפסת מתכת תלת מימדית כמו DMLS דורשת ידע מקצועי, במיוחד ידע בבקרת עיבוד, דרישות מכונות, אנרגיה נדרשת וציוד משני לאחר עיבוד. אבל המורכבות הנוספת הזו בדרך כלל שווה את זה, מכיוון ש-DMLS יכול ליצור כמה דמויות גיאומטריות מורכבות מאוד מחומרים כמו נירוסטה, אלומיניום, טיטניום ו-Inconel. מתכת היא בדרך כלל בביצועים גבוהים בסדרי גודל מאשר פלסטיק, ועם חופש העיצוב שמאפשר הדפסת תלת מימד, DMLS יכול לבנות כמה חלקים מדהימים.

קישור למאמר זה: מה הקושי של הדפסת תלת מימד מתכת?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מה הקושי של הדפסת תלת מימד מתכת?מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודיישומי בית קופסה, מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.