האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

מה עלי לעשות אם מופיעות בועות בהזרקה?

מה עלי לעשות אם מופיעות בועות בהזרקה?

אחד הגורמים העיקריים לפגמים בחלקים מעוצבים קוסמטיים הוא בועות אוויר. פגם חלק בעייתי זה לא רק גורם לבעיות מראה, אלא גם פוגע בתכונות הפיזיקליות. בועות הן תופעה נפוצה, אך בדרך כלל קשה לפתור אותן.

בעת ביטול בועות אוויר, מעצבים רבים מנחשים בטעות מהן בועות האוויר, ואז מיד מתחילים להתאים את פרמטרי התהליך כדי לחסל את הבועות.

יש רק שתי אפשרויות:

1. שאריות גזים, לרבות אוויר, לחות, חומרים נדיפים של שרפים או גזי פירוק של פולימרים או תוספים.

2. פער ואקום.

חשוב לקבוע איזה סוג של בועות יש לחלק ואת הסיבה השורשית. קביעת סוג הבועה תאפשר לך לאתר את הסיבה ולקבוע את דרך הפעולה הבאה לביטול הבעיה. איך בודקים אם זה גז או חלל ואקום? אנשים רבים טוענים שניתן להבחין בהבדל לפי הצורה, המיקום או מאפיינים אחרים של הבועות. אבל אתה עלול להיות שולל בקלות על ידי השיטה הזו. כדאי להשתמש במבחן פשוט, שאורך פחות מ-15 דקות, אבל עדיין צריך קצת סבלנות.

בדוק את החלק שלך על ידי חימום עדין של אזור החלק עם בועות אחת או יותר עד שהוא מתרכך. מכיוון שחלק מהמפעילים נוטים להרים את הלפיד הקרוב ולכוון אותו אל החלק.

במקום זאת, השתמש באקדח חום או בכלי דומה. לאחר מכן, כאשר מחממים בעדינות את האזור של החלק בו נמצאות הבועות, הבועות אמורות להיות מעוותות. אם מדובר בבועה, הגז יתחמם ויתרחב, ויעלה את פני השטח, ולעתים קרובות נפלט כאשר פני החלק נהיים רכים. אם אין אוויר בבועה, אלא פער ואקום, הבועה תקרוס עקב לחץ אטמוספרי הדוחף את המשטח הרך של החלק.

הבדיקה חייבת לעמוד בתנאים מסוימים. באופן אידיאלי, מצא בועות בקוטר של לפחות 3 מ"מ (כ-0.125 אינץ') או יותר, וודא שאורך חיי החלק לא יעלה על 4 שעות. הבועות עשויות להתחיל כחללים, אך עם הזמן, האוויר ינוד דרך הפלסטיק והחללים יהפכו לבועות.

גז שיורי

בואו נתחיל את הדיון בפתרון התקלות, בהנחה שהבדיקה שלכם מוכיחה שאכן מדובר בבועה, כלומר הבועה התרחבה או אפילו התפוצצה. בועות אוויר עשויות לנבוע מבעיות בחזית הזרימה, כגון חזיתות התכנסות, בעיות הזרקה או עובש/מכונה, כגון מוטות ליבה לא מאווררים, פליטה לקויה (נסה פליטת ואקום), הפחתת לחץ מוגזמת או פירוק שרף עקב התחממות יתר או פרקי זמן ממושכים זמן מגורים. הגז עשוי להגיע מאדי מים, חומרים נדיפים שרף או תוצרי לוואי של פירוק. כאשר חלקים מתמלאים או נערמים, אוויר שנלכד בצלעות או בליטות לא מאווררות מחוץ לקיר הנומינלי יידחף החוצה, וישאיר עקבות של בועות אוויר. ברוב המקרים, קביעת מקור הגז חשובה יותר מהכרת הרכב הגז.

השלב הראשון של התהליך הוא ביטול ההחזקה או השלב השני על ידי הורדת לחץ ההחזקה לערך נמוך מאוד ולראות אם הבועות עדיין קיימות. אם כן, לפחות אינכם צריכים לדאוג לגבי הפרמטרים המעורבים בשלב השני. בהנחה שאתה עדיין רואה בועות אוויר, השלב הבא הוא להבין את שיטת המילוי כדי לקבוע אם אוויר כלוא בגז בעת מילוי החלק.

אנא בצע מחקר קצר כאשר תסגור את השלב השני ותסיים את חלק הנפח של 99%. כלומר, גודל העדשה מצטמצם מ-99% מלא ל-5% במרווחים של 10%. אל תתחיל מאפס, אל תגדיל את נפח ההזרקה, כי ייתכן ותקבל שיטת זרימה שונה. בנוסף, בדיקה זו דורשת בקרת מהירות של השלב הראשון של תהליך ההזרקה. אם השלב הראשון מוגבל בלחץ, ייתכן שלא תתקבל העקביות הנדרשת לתוצאות מדויקות.

מתי והיכן מופיעות הבועות? בדוק את תבנית הזרימה של כל חלק כדי לראות אם חזית זרימת הפלסטיק מקיפה את עצמה, או אם יש היסוס בחזית הזרימה בעת מילוי חלקים דקים של החלק. האם הבועות תמיד באותו אזור? אם כן, זה אומר שיש עמדה קבועה לבעבוע. שימו לב האם יש אפקט מעקב אחר מרוץ או תופעת סילון, שעלולה לגרום לאוויר להיכלא בפולימר.

בדוק אם יש בליטות על הצלעות או הקיר הנומינלי. אם הם קצרים, זה אומר שיש אוויר באזור, וכאשר הצלעות מתמלאות, האוויר יידחק החוצה ליצירת בועות. לפעמים, אתה באמת תראה עקבות של בועות מההקרנה הזו. האם מופיעות בועות רק לאחר שהחלק מלא ב-85%? אם כן, ייתכן שמדובר בדליפה. בדוק את פתחי האוורור.

מקור מוזר מאוד לבועות הוא אפקט ונטורי. ישנן אפשרויות רבות לאפקט ונטורי למשוך אוויר לתוך זרימת ההיתוך: צלעות, פיני מפלט, התאמה לקויה בין קצה הזרבובית לשער תותב, אי יישור זרבובית ופלטות הפרדה ברץ החם. קשה לזהות אותם, אך כאשר אתה לא כולל מקורות אחרים, עליך לבדוק את הכלי. יש למרוח חומר הכחול ליד טיפות הרץ החם ועל משטח ההזדווגות של הצלחת, תוך הקפדה לא לתת לשום חומר הכחול להיכנס לנתיב הזרימה. אם הסוכן הכחול מוצג בעת ההפעלה, הוא מציין היכן הבעיה. מקור נפוץ נוסף לבועות הוא הפחתת לחץ מוגזמת, במיוחד בתבניות ראנר חמות.

מקור נוסף הוא ברגים, ליתר דיוק האזור האחורי או סעיף ההזנה. ברגים לשימוש כללי עם L/D של 18:1 ומטה עשויים להיות האשם. נסה להשתמש בטמפרטורה של אזור גב תחתון ו/או לחץ גב גבוה יותר. פתרון נוסף עשוי להיות ציור ואקום על התבנית לפני ההזרקה.

חָלוּל

כאשר החלק נמצא בתוך התבנית או מחוצה לה, תהליך הקירור יוצר בדרך כלל חללים בחלק העבה יותר. בחלק העבה יותר של החלק, המרכז מתקרר באיטיות, והפולימר מתכווץ יותר, מתרחק מעצמו ליצירת בועות. אם מחממים את התבנית לטמפרטורה גבוהה יותר, הבועות נעלמות, אבל התוצאה היא כיור, שמעיד על כך שהבועות שלך ריקות. חללים ודיכאון הם סימנים ללחץ פנימי ומהווים סימני אזהרה לכך שהחלק עשוי שלא לפעול כמצופה.

חוסר פלסטיק הוא הגורם העיקרי לשקעים או חללים, ולכן מומלץ למלא יותר חומר לתוך החלל. ודא שיש לך כרית יציבה ואל תרד את הברגים כדי שתוכל לארוז את החלקים בצורה נכונה. לחץ אחיזה גבוה יותר או זמן אחיזה ארוך יותר עשוי לעזור, אך פעמים רבות הדלת מוקפאת לפני שניתן להדק את מרכז הקיר הנומינלי.

כדי לפתור חללים או שקעים, נסה להפחית את מהירות המילוי, השתמש בלחץ אחורי בגז או להגביר את הלחץ האחורי. יש לוודא שהראנר או השער לא יקפאו בטרם עת, וזמן החזקה ארוך יותר יאפשר עוד אריזה בשלב השני. אם השער קופא מהר מדי, ייתכן שיהיה עליך לפתוח מעט את השער, שכן שינויים קטנים בקוטר יגרמו לזמן איטום השער ארוך יותר. אם אפשר, נסו להוריד את טמפרטורת ההיתוך.

דרך נוספת להעלים חללים או שקעים היא דילול הקיר הנומינלי. העובי של חלקי פלסטיק לא תמיד חזק. יש לעצב מחדש את הקיר הנומינלי העבה יותר כדי שיהיה דק יותר ויהיה לו קשיחים להגברת החוזק. זה יחסוך פלסטיק וזמן מחזור.

אם אפשר, ליבו את החלק העבה. שנה את מיקום השער תחילה כדי למלא את האזורים העבים יותר בתבנית, וניתן להכניס פולימר נוסף לחלק לפני שהשער קופא. ניתן גם לנסות להעלות את טמפרטורת העובש ו/או להוציא את החלק מהר יותר, מה שיכול למנוע חללים על ידי קריסת הקיר החיצוני במהלך תהליך הקירור, אם כי הדבר עלול לגרום לשקיעה.

קישור למאמר זה: מה עלי לעשות אם מופיעות בועות בהזרקה?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מה עלי לעשות אם מופיעות בועות בהזרקה?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.