האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מה עלי לעשות אם מופיע קו ריתוך במהלך הזרקה?

מה עלי לעשות אם מופיע קו ריתוך במהלך הזרקה?

חוט מרותך או חוט קלוע הוא כנראה הפגם הנפוץ והקשה ביותר לביטול הזרקה. הם מתרחשים כאשר חזית זרימת ההיתוך מתנגשת בחלל. צמה לקויה לא רק תגרום לפגמים במראה, אלא גם תחליש מאוד את השלמות המבנית של החלק. החוזק של החוט הקלוע עשוי להיות רק 20% מהחוזק הנומינלי של החלק, או שהוא עשוי להיות 100% מהחוזק הנומינלי של החלק, תלוי במשתנים רבים.

מקורו של קו הריתוך החלש הוא בחירת חומרים, עיצוב חלקים, כלי עבודה ועיבוד. עבור חוטי ריתוך, חומרים מסוימים הם פחות או יותר "סלחניים". עיצוב חלק חשוב מאוד, מכיוון שעובי דופן לא אחיד ישנה את כוח הגזירה וקצב הזרימה בחזית ההיתוך, ויגרום לפיצול נתיב הזרימה. השפעות העיבוד כוללות שערים מרובים הנכנסים לחלל ובליטות (כגון בוסים וצלעות) וחורים או שקעים בתבנית, כולם קוטעים את זרימת ההיתוך ומחלקים את זרימת ההיתוך לחזיתות עצמאיות. שינויי טמפרטורה באזור אחד של משטח התבנית עשויים גם לייצר חזיתות זרימה לא אחידות.

שרשרת מסובכת

תכונות החומר משפיעות על האריגה של חזית ההיתוך. כאשר שרשרת הפולימר מסתבכת רק באופן חלקי על קו הריתוך, עלולה להיגרם היחלשות. שרפים אמורפיים הם בדרך כלל בעלי חוזק קו ריתוך טוב יותר מאשר שרפים גבישיים למחצה, ושרף עם קצב זרימה גבוה יותר יכול להגיע לערמה טובה יותר, ובכך ליצור קו ריתוך חזק יותר. תוספת של סיבי זכוכית תפחית גם את חוזק קו הריתוך.

לפעמים, החומרים הנדיפים הנפלטים מהשרף במהלך העיבוד יפחיתו את חוזק קו הריתוך. אלא אם כן מאוורר כראוי, הגז יפריד את החלק הקדמי של זרם הגז.

עיצוב חלק וכלי עבודה

באופן כללי, האופן שבו הפלסטיק זורם כשהוא נכנס לחלל התבנית הוא החשוב ביותר לחוזק קו הריתוך. מזעור הפרעות זרימה והצבתם בזהירות כך שחזיתות הזרימה יכולות להיפגש ולזרום למרחק כדי להתמזג בצורה נכונה היא המפתח למיטוב ביצועי החלק.

הכלל הראשון הוא למקם את השער כך שהריתוך לא יהיה באזור החלק שייגרם ללחץ גבוה במהלך השימוש. שנה את מיקום השער כדי להעביר את הריתוך לאזור לא לחוץ. אם לחלק יש מספר שערים, נסה לחסום שערים מסוימים כדי להפחית את מספר חזיתות הזרימה הפוטנציאליות (אך נא לקבל אישור קודם!). לחלופין, נסה להוסיף לשונית הצפת כדי לקדם פינוי אוויר והסתבכות של שרשרת מולקולרית.

מה עלי לעשות אם מופיע קו ריתוך במהלך הזרקה?

קו הריתוך עובר אופטימיזציה על ידי בחירת מיקום השער, המאפשר לפולימר להמשיך לזרום ולהתמזג לאחר ארגון מחדש בחזית הזרימה.

כלל מפתח נוסף של עיצוב חלק הוא קיר נומינלי אחיד כדי לספק חזית זרימה עקבית ולמנוע שינויים בזרימה במהלך המילוי. יש כאן משמעות רבה לסוג השרף ולהתכווצותו. השינוי המרבי בעובי הדופן עבור שרפים אמורפיים או מתכווצים נמוך הוא 25%, בעוד שהשינוי המרבי בעובי הדופן הנומינלי עבור שרפים חצי גבישיים או מתכווצים גבוה מוגבל ל-15%.

ייעל את הביצועים של קו הריתוך על ידי בחירת מיקום השער, שיאפשר לפולימר להמשיך לזרום ולהתמזג לאחר ריקומבינציה בחזית הזרימה. כמו כן, חשוב לנקז כראוי את הריתוך ואת האזור שסביבו. אולי כדאי להוסיף מגן שיכול לקלוע טוב יותר את תפרי הזרימה ויכול לשמש גם כפתח אוורור לאוויר כלוא כאשר חזיתות הזרימה מתמזגות. יש לחתוך את לשונית הזרימה, מה שמצריך פעולה שנייה. בוסים, צלעות וכו' צריכים להיות בכיוון הזרימה למילוי ופליטה קלים. דרכים אחרות לצמצם או לנשום שאריות אוויר הן שימוש בתוספות פלדה מחוררות או פיני ליבה מאווררים כדי לשפר את האוורור. פליטת ואקום היא שיטה נוספת.

אם אתם חושדים שיש נקודה חמה בתבנית, הניחו לתבנית לשבת עד שהטמפרטורה תהיה אחידה. השווה את הצילום הראשון לצילומי הצילומים הבאים. אם נתיב הזרימה שונה, הסיבה היא בעיות טמפרטורה וקירור הקשורות לפלדת כלי עבודה. בדקו בתבנית נקודות חמות ונסו להגיע לקירור אחיד. מוודאים ששני חצאי התבנית יהיו באותה טמפרטורה.

מצביע ידית

עיבוד שבבי משפיע על החוזק והמראה של קו הריתוך, אך הוא אינו יכול לחסל את הסיבה השורשית בתכנון של חומרים או חלקים או כלים. הלחץ הנמוך בחזית הזרימה אינו מקדם הסתבכות של שרשראות מולקולריות, וכתוצאה מכך חוזק השפעה ירוד. ייתכן שהחלקים לא יהיו ארוזים במלואם, ואם קו הריתוך נמצא באזור האחרון למילוי, ייתכן שלא תראה יותר מדי לחץ אריזה.

האוויר הכלוא (או החומר הנדיף) ימנע אריגה טובה של חזית המפגש. פיני ליבה, "חורים עיוורים" ותכונות מיוחדות של עובש עלולים לגרום ללכידת אוויר. ג'טינג עשוי להיות גם הגורם לזרימת נמס לא אחידה ואיחוי חלש של חזית הזרימה.

זה בדרך כלל עוזר להגביר את מהירות ההזרקה, להפחית את זמן המילוי ולהגדיל את קצב הגזירה.

גבול הזרימה הקרה לא נחשב בדרך כלל כאשם. לטמפרטורת חזית הזרימה השפעה מועטה על השרשראות המולקולריות החוצות את גבול חזית הזרימה ומסתבכות עם השרשראות בזרימה המתכנסת. למרות שמעבדים רבים אוהבים להגביר את טמפרטורת ההיתוך כדי לשפר את הנזילות וחוזק קו הריתוך, חומרים נדיפים הבורחים מהפולימר נוטים להפחית את חוזק קו הריתוך. הקפדה על אסטרטגיה זו היא מוצא אחרון.

להיפך, זה בדרך כלל עוזר להגביר את מהירות ההזרקה, להפחית את זמן המילוי ולהגדיל את קצב הגזירה, מה שיכול להפחית את צמיגות הפולימר בתהליך המילוי, ובכך להשיג הסתבכות טובה יותר של השרשרת ואריזה טובה יותר. גם הגברת לחץ ההחזקה או לחץ ההחזקה עוזרת, וזמן ההחזקה והאחיזה ארוך יותר. הגדלת לחץ ההחזקה או לחץ ההחזקה עוזרת לבטל את הלחץ הנמוך של קו הריתוך. אסטרטגיה נוספת לקידום הסתבכות רבה יותר של השרשרת בריתוך היא הגדלת טמפרטורת התבנית ב-10 מעלות צלזיוס (20 מעלות פרנהייט).

התבנית צריכה לוודא שקו הריתוך נוצר בשלב הראשון של תהליך מילוי החלקים. יצירת קו ריתוך חזק במהלך האריזה והאחיזה היא לרוב בעייתית מכיוון שקשה לחבר את חזיתות הזרימה יחדיו בנוכחות זרימה מינימלית.

ניתן לפתור את חזית הזרימה הלא אחידה הנגרמת על ידי עובי דופן לא אחיד על ידי כניסה לאזור העבה יותר ומתן פיילוט זרימה לאזור הדק יותר כדי לספק מילוי אחיד. יש לזכור כי בשל לחץ ההיתוך הנמוך יותר הנדרש למילוי, החלקים העבים יותר של החלק יתמלאו תחילה. זרימת הפלסטיק תאיץ בחלק העבה יותר ותהסס בחלק הדק יותר. זה מאפשר לפולימר "לעקוב" וללכוד אוויר או חומרים נדיפים סביב ההיקף או חלק מהחלק. הפתרון עשוי להיות להגביר את קצב ההזרקה ולעגל את הקצוות או להפוך את המפרקים בין אזורים בעובי שונה למתחדדים. התשובה הטובה ביותר היא לעצב מחדש חלקים בעובי אחיד.

זכור כי חומר ה-TPE ביד רך רגיש לגזירה ויכול להראות קווי זרימה ברורים גם ללא הפרעה לפני הזרימה. למרות שאינם קווי ריתוך אמיתיים, קווי זרימה אלו הם פגמים אסתטיים ומצביעים על אזורים חלשים יותר של החלק. חומרים אלו יציגו ייעול בכל מקום שקצב הגזירה משתנה, ומגמה זו נוטה להתרחש עם התרחבות חזית הנחל.

עבור חלקים מרובי שערים, אם אפשר, נסה להשתמש שסתום שערים במקום חרירים חמים, ולשלוט ברצף על ההפעלה של שסתום שערים בצורה מדורגת, כך שהשערים נפתחים רק לאחר שההמסה זורמת, וכך נוצרת חזית אחת The melt.

קישור למאמר זה: מה עלי לעשות אם מופיע קו ריתוך במהלך הזרקה?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מה עלי לעשות אם מופיע קו ריתוך במהלך הזרקה?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.