האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מה תפקידם של חומרי פוליאוריטן?

מה תפקידם של חומרי פוליאוריטן?

פוליאוריטן (בקיצור PU) הוא חומר פולימרי אורגני המסונתז על ידי ריאקציה של פוליאיזוציאנט ופוליול. לפוליאוריתן ביצועים מעולים. בהשוואה לחומרי גומי, לפוליאוריתן עמידות מעולה בפני שחיקה ועמידות בפני חיתוך וקריעה. 

בהשוואה למתכות, פלסטיק וחומרים אחרים, לפוליאוריתן יש בידוד קול וגמישות יוצאי דופן. בשנים האחרונות, פוליאוריטן הרחיב בהדרגה את טווח היישומים שלו בזכות יתרונות הביצועים המקיפים שלו, הכוללים אלקטרוניקה, טקסטיל, בנייה, רפואה, רכב, אנרגיה חדשה, תעופה וחלל ועוד. עם ההתפתחות המהירה של השוק במורד הזרם, הביקוש בשוק הפוליאוריתן ממשיך להשתחרר, מה שמניע את ההתרחבות המתמשכת של קנה המידה בתעשייה.

על פי "דוח ניתוח תחזיות סביבת ההשקעות של תעשיית הפוליאוריתן ותחזית השקעות 2021-2025" שפורסם על ידי מרכז המחקר של התעשייה הסייג'י החדשה, כושר ייצור הפוליאוריתן העולמי מרוכז בעיקר בסין, ארצות הברית, גרמניה, יפן ודרום קוריאה. שביניהם השוק מהווה שיעור גבוה יחסית. יצרני הפוליאוריתן בסין כוללים את BASF, Dow, Wanhua Chemical, Covestro וכו'. לאחר שנים של פיתוח והצטברות, המדינה שלי התפתחה ליצרנית וצרכנית הפוליאוריתן הגדולה בעולם. סך כושר הייצור המקומי של פוליאוריטן מהווה כ-36.4% מכלל כושר הייצור העולמי. בשנת 2020, תפוקת תעשיית הפוליאוריתן במדינה שלי תהיה בסביבות 14.7 מיליון טון.

בהשוואה למדינות מפותחות כמו אירופה וארצות הברית, תעשיית הפוליאוריתן של ארצי התחילה מאוחר. למרות שהמדינה שלי הפכה ליצרנית פוליאוריטן עולמית בשלב זה, לחברות מקומיות עדיין יש מקום לשיפור באיכות המוצר, בטכנולוגיית הייצור, בהשקעות במו"פ ובבניית המותג. יש מספר רב של יצרני פוליאוריטן במדינה שלי. לאחר שנים של פיתוח והצטברות, תעשיית הפוליאוריתן המקומית יצרה קנה מידה מסוים של אשכולות תעשייתיים. מנקודת מבט של הפצה, אשכולות תעשייתיים של פוליאוריטן מופצים בעיקר בדלתא של נהר הפנינה, בדלתא של נהר היאנגצה, בשפת בוהאי, באזור הדרום-מערבי ובים. כלכלה מערבית ואזורים אחרים.

המדינה שלי היא יצרנית גדולה של חומרי בניין, מכוניות וכימיקלים בעולם. בשוק המקומי יש ביקוש עצום לפוליאוריתן. בשנים האחרונות, ככל שתושבי סין מקדישים יותר תשומת לב לשמירה על איכות הסביבה, והפיקוח על הגנת הסביבה נעשה קפדני יותר ויותר, תעשיית הפוליאוריתן הפכה לידידותית לסביבה. מגמת השדרוג לכיוון בטיחות, בטיחות וחיסכון באנרגיה הופכת יותר ויותר ברורה. בהקשר זה, תעשיית הפוליאוריתן על בסיס מים הובילה הזדמנות טובה לפיתוח. לייצור פוליאוריטן באמצעות מים יש דרישות גבוהות לציוד ולטכנולוגיה. מונעים על ידי שדרוגי ביקוש בשוק ומדיניות הגנת הסביבה המחמירה יותר ויותר, חלק מיצרני פוליאוריטן קטנים ובינוניים נמצאים תחת לחץ תפעולי מוגבר. בעתיד, שוק הפוליאוריתן ימשיך לצמוח לחברות בעלות כושר ייצור פוליאוריטן ברמה גבוהה. לאסוף.

הפיתוח העתידי של תעשיית הרכב של ארצי יעבור בהדרגה מרדיפה אחר יכולת ייצור והיקף לתשומת לב רבה יותר לאיכות ולרמה. קל משקל, הגנה על הסביבה, נוחות ובטיחות יהפכו לשלושת הנושאים העיקריים של הפיתוח העתידי של חומרי הרכב של ארצי. לפי הסטטיסטיקה הרלוונטית, נכון לעכשיו, הצריכה הממוצעת של PU עבור מכונית במדינה שלי היא 15-20 ק"ג. בשנת 2010, צריכת ה-PU של תעשיית הרכב במדינה שלי הייתה כ-300,000 טון. היישום של חומרי PU במכוניות הוא אחד המדדים החשובים למדידת איכות המכוניות. עבור מכוניות יוקרתיות באירופה ובאמריקה, כמות ה-PU היא 25-30 ק"ג.

בשנת 2009, הצריכה של מוצרי PU בארצי הגיעה ל-5.5 מיליון טון, ובשנת 2010 הגיעה הצריכה ל-6.4 מיליון טון. בשנת 2009, צריכת MDI הייתה 1 מיליון טון, TDI הייתה 1.43 מיליון טון ופוליאתר פוליאול הייתה 1.35 מיליון טון. תעשיית ה-PU של ארצי התפתחה במהירות. זה יצר תנאים הכרחיים לפיתוח מהיר של תעשיית הרכב של ארצי.

מוצרי חומרי PU המשמשים בתעשיית הרכב כוללים בעיקר רכים, קשיחים, קשיחים למחצה, קצף, אלסטומרים PU (כולל אלסטומרים מיקרו-נקביים של CPU ו-TPU), דבקים, חומרי איטום וציפויים (ראה טבלה 1).

PU הוא חומר המפתח למימוש קל משקלם של חומרי הרכב

היישום של קצף U בחלקי פנים לרכב: בשנת 2010, כמות קצף PU רך בחלקי פנים לרכב בארצי הייתה 152,000 טון, וכמות קצף PU קשיח הייתה 67,000 טון. משמש בעיקר בלוחות מחוונים לרכב, כריות מושבים, משענות גב, משענות ראש, דלתות, משענות ידיים, מכלולי הגה, גגות רכב, לוחות פנימיים ואטמים לדלת. הפחתת הצפיפות של קצף PU היא דרך טכנית חשובה להשגת חלקי פנים קלים לרכב. כיום, הגישות הטכניות העיקריות שאומצו בסין הן: תכולת מוצק גבוהה, POP בעל צמיגות נמוכה (פוליאתר מושתל) ופוליאתר בעל פונקציונליות גבוהה ופעילות גבוהה וגישות טכניות אחרות.

מוצרי RIM (Reaction Injection Molding), RRIM (Enhanced Reaction Injection Molding) ו-SRIM (Structural Reaction Injection Molding) משמשים להשגת יישומים קלים במכוניות: RIM, RRIM ו-SRIM נמצאים באירופה ובאמריקה

נעשה בו שימוש נרחב בתעשיית הרכב, בעיקר עבור פגושים, גלגלי הגה, לוחות מרכבים, מכסי מנוע, כיסויי תא מטען, רשתות רדיאטור, מגיני בוץ, ספוילרים וכו'. המשקל של מוצרי RRIM הוא רק חצי ממשקל הפלדה, שהוא דרך חשובה לממש את קל משקל המכוניות. נכון לעכשיו, לתעשיית הרכב המקומית RIM וטכנולוגיות אחרות יש עדיין פער מסוים בכמות ובאיכות בהשוואה לאירופה וארצות הברית, ויש צורך בפיתוח נוסף.

חומר PU הוא החומר המבטיח והחשוב ביותר לרכב למימוש פלסטיזציה. נכון לעכשיו, כיוון הפיתוח של מכוניות בעולם (בעיקר מכוניות ומכוניות אנרגיה חדשות) הוא קל משקל. קל משקל נועד לשפר את יעילות שריפת הדלק ולהפחית את פליטת פליטת הרכב, והוא גם אמצעי טכני חשוב להשגת חיסכון באנרגיה והפחתת פליטת הרכב. הפלסטיזציה של חומרי רכב והחלפת פלדה בפלסטיק היא מגמה בלתי נמנעת וגישה טכנולוגית חשובה לפיתוח מכוניות קלות משקל. חלקי רכב מחומרים שונים צורכים אנרגיה שונה.

אם ניקח לדוגמא ייצור של חלקים באותו משקל (450 גרם), האנרגיה הנצרכת משימוש בחלקי פלסטיק שווה ערך ל-3.9-4.5 ק"ג בנזין, ואם נעשה שימוש באלומיניום או פלדה, האנרגיה הנצרכת שווה ערך ל-5.3- 6.8 ק"ג בנזין. הסטטיסטיקה מראה כי על כל ירידה של 10% במשקל הרכב, ניתן להפחית את צריכת הדלק ב-6% עד 8%.

נכון להיום, צריכת הפלסטיק הממוצעת של מכוניות במדינות מפותחות טכנולוגית היא 120 ק"ג לרכב, וצריכת הפלסטיק הממוצעת של מכוניות גרמניות היא 300 ק"ג. צריכת הפלסטיק הממוצעת של מכוניות בארצי היא 80-100 ק"ג לרכב, והצריכה של מכוניות אאודי A2 היא 220 ק"ג. עד שנת 2020, צריכת הפלסטיק הממוצעת של מכוניות במדינות מפותחות טכנולוגית תגיע ליותר מ-500 ק"ג לרכב. BASF ייצרה מכונית ספורט בעלת גוף PU מלא, שמהירותה המרבית היא 270 קמ"ש. באמצעות טכנולוגיית RRIM, גוף ה-PU הוא חומר מרוכב אלסטומר PU מחוזק בסיבי פחמן.

TPU והחומרים המרוכבים שלו הם אחד מחומרי הגלם החשובים למימוש פלסטיק במכוניות

כיום, החומרים הפלסטיים המשמשים במכוניות הם בעיקר PP (פוליפרופילן), PVC (פוליוויניל כלוריד), PU ו-PA (ניילון). כיוון הפיתוח של חלקי פלסטיק לרכב הוא להציג באופן רציף חומרים חסכוניים וניתנים למחזור. חומר הפוליאוריתן אלסטומר התרמופלסטי (TPU) יכול לשחק את היתרונות הייחודיים שלו. נעשה שימוש ב-TPU במגוון רכיבים של גוף המכונית, כולל סגסוגות פלסטיק TPU, כגון TPU ו-PP, PVC, PA ופלסטיקים אחרים כדי ליצור חומר מרוכב חסכוני, שיכול לשחק תפקיד מרכזי בתעשיית הרכב . חומר מרוכב מגומי TPU: לחומר מרוכב המורכב מ-TPU וממגוון גומיות יש שימושים חשובים בתעשיית הרכב.

(1) סגסוגת פלסטיק TPU/PP (פוליפרופילן).

כיום, מקומיים וזרים מפתחים חומרים מבניים מרוכבים מגומי-פלסטיק מחוזקים עבור סיבי זכוכית מסוג TPU-PP לרכב (כולל סיבים ארוכים וסיבים קצרים). לחומר זה יש את היתרונות של משקל קל, ביצועי עלות מצוינים, יכולת מיחזור וכו', והוא צפוי להיות בשימוש נרחב בכלי רכב לאחר שחלקי הגימור הפנימיים והחיצוניים, כגון פגושים והתומכים שלהם, סוגרים שונים ומסגרות מבניות על המכונית , מפותחים בהצלחה, היישום של TPU במכונית יגדל באופן משמעותי.

מה תפקידם של חומרי פוליאוריטן?

(2) סגסוגת פלסטיק TPU/PC (פוליקרבונט).

הזהב המשולב TPU/PC יכול לשפר את הקשיחות, פיצוח המתח, רגישות לשברים, עמידות לממסים ועמידות כימית של PC. במקביל, זה יכול להפחית את טמפרטורת עיבוד הדפוס של PC ולהרחיב את טווח היישומים שלו בתעשיית הרכב.

(3) סגסוגת פלסטיק TPU/PVC

סגסוגת TPU/PVC יכולה להגדיל משמעותית את התארכות ה-PVC (שיכולה להחליף את הפלסטיק הרעיל DOP) ולהרחיב את תחום היישום של PVC. לאחרונה, דווח כי טכנולוגיית המיזוג התגובתי משמשת להכנת סגסוגות TPU/PVC. ראשית, ממיסים PVC בדיול, שהוא חומר הגלם של TPU, ולאחר מכן הוסף איזוציאנאט לצורך פילמור במקום ליצירת סגסוגת TPU/PVC. הביצועים טובים יותר מזהב מעורבב TPU/PVC הכללי, המרחיב את היקף היישום בתחום הרכב.

(4) סגסוגת פלסטיק TPU/PA6 (ניילון 6).

ניילון 6 הוא הפלסטיק ההנדסי החסכוני והרב תכליתי בניילון. ל-PA6 יש מאפיינים של חוזק גבוה, עמידות בפני קורוזיה, עמידות בשמן ושימון עצמי מעולה, אך יש לו את החסרונות של קשיחות השפעה נמוכה וספיגת לחות גבוהה. זה מגביל את אזורי היישום שלו. לאסטומר TPU יש מאפיינים של חוזק גבוה, גמישות גבוהה ועמידות בפני שחיקה גבוהה, אך יש לו את החיסרון של עמידות לא בטמפרטורה גבוהה. הפיתוח של פלסטיק הנדסי TPU/PA6 משלב את היתרונות של שני החומרים הנ"ל, מתגבר על החסרונות שלהם ויהווה סוג חדש של חומר מרוכב בעל ביצועים גבוהים. יש לו מגוון רחב של ערך יישום בתעשיית הרכב.

גם לסגסוגת פלסטיק TPU וגם קומפוזיט גומי TPU יש את היתרונות להיות ניתנים למחזור. נכון לעכשיו, יש יותר מ-50 מיליון כלי רכב מגורדים במדינה שלי, ו-10 מיליון כלי רכב ישנים יצטרכו לעבור שינוי וגרוט בכל שנה. המדינות המתקדמות באירופה ובארצות הברית הציגו בבירור את מדד המיחזור ושיעור הזמינות עבור חלקי פלסטיק המשמשים בתעשיית הרכב, ודרשו ששיעור המיחזור של פלסטיק רכב יהיה יותר מ-95% ושיעור הזמינות יהיה יותר מ-90% . הוועדה הלאומית לפיתוח ורפורמה, משרד המדע והטכנולוגיה והסוכנות להגנת הסביבה גיבשו במשותף מדיניות בנושא טכנולוגיית מיחזור חלקי רכב "עד 2017, שיעור מיחזור הרכב במדינה שלי יגיע ל-95% או יותר ושיעור הזמינות יגיע 85%". TPU הוא אלסטומר תרמופלסטי שניתן למחזור, אך הצריכה השנתית הנוכחית של TPU בתעשיית הרכב של ארצי היא רק כ-30,000 טון. חומרים מרוכבים כגון סגסוגות פלסטיק TPU מספקות ללא ספק סוגים חדשים של חומרי אלסטומר TPU ביישום הרכב. הזדמנויות שוק ענקיות.

חומר הגנת הסביבה ירוק PU הוא המגמה הבלתי נמנעת של פיתוח חומרי רכב

(1) לפתח קצף PU נמוך VOC

התוכן של VOC (תרכובות אורגניות נדיפות) במכוניות הפך לאינדקס הערכה חשוב למודעות הצרכנים למוצרים שלהם;

נדיפים VOC בחומרי קצף PU, דבקים PU, ציפוי PU, עור סינטטי PU וכו' ברכב הם הגורמים העיקריים המשפיעים על איכות האוויר ברכב;

מחקר ובקרה של גזים מזיקים ותנודתיות בחומרי PU ואמצעי מניעה יעילים הם בעלי משמעות רבה לשיפור סביבת המכונית ולפיתוח תעשיית הרכב של ארצי;

המקורות העיקריים של VOC בקצף PU המשמש בחלקים פנימיים של רכב: פוליאתרים פוליאתרים (בעיקר POP), זרזים, מייצבי קצף (מייצבים), תרכובות אורגניות נדיפות באיזוציאנאטים, לרבות תרכובות ארומטיות (טולואן, סטירן) ותרכובות אמינים אורגניות וכו'. ;

פתח POP בעל מוצק גבוה, בעל נדיפות נמוכה, זרזים תגובתיים לאמינים אורגניים, מייצבי קצף בעלי נדיפות נמוכה וכו'.

(2) לפתח באופן פעיל טכנולוגיה ירוקה לייצור פוליאולים על בסיס שמן צמחי

שמן צמחי הוא משאב מתחדש. באמצעות שמנים צמחיים כגון שמן סויה, שמן קיק ושמן דקלים כחומרי גלם, ניתן לפתח פוליאולים מתאימים של שמן צמחי שיחליף פוליאולים פוליאתרים במסלולים פטרוכימיים. קצף PU מבוסס ביו טוב יותר מקצף PU מבוסס נפט במונחים של קצב מיחזור, הנידוף של חומרים אורגניים ופליטת CO2. זהו חומר גלם ירוק וידידותי לסביבה. ארצות הברית מתמקדת בפיתוח של פוליאולים שמן צמחי על בסיס שמן סויה. חברת פורד מוטור מארצות הברית פיתחה בהצלחה קצפי PU מבוססי שמן סויה לשימוש בכריות ומושבים לרכב. מלזיה משתמשת במשאבים מקומיים לפיתוח סדרה של פוליאולים שמן דקלים, הנמצאים בשימוש נרחב בתחום קצף PU קשיח. חברת Toyota Motor של יפן פיתחה בהצלחה כריות מושב קצף PU מבוססות שמן קיק.

(3) לפתח באופן פעיל טכנולוגיית צמיגים ירוקים לרכב PU

כיום, רוב צמיגי הרכב העולמיים משתמשים בצמיגי גומי. כאשר צמיגי רכב כאלה פועלים בעיר, מספר רב של חלקיקים מזיקים נפלטים באוויר עקב חיכוך עם הקרקע, המהווה מקור חשוב לזיהום הגורם לאיכות סביבת אוויר עירונית ירודה. לצמיגי PU יש עמידות בפני שחיקה מצוינת (פי 3 עד 5 מגומי טבעי, ועד פי 10 ביישומים בפועל), ואינם מכילים חומרים מזיקים לפחמן שחור ופרפין. הוא משמש בתנועה עירונית וישפר מאוד את האוויר העירוני. איכות. לצמיגי PU יש גם יתרונות של צריכת אנרגיה נמוכה יותר לעיבוד, חיסכון באנרגיה והפחתת פליטות, וחיי שירות ארוכים מצמיגי גומי. חומר הגלם החשוב של צמיגי גומי הוא גומי טבעי (NR). תעשיית הצמיגים במדינה שלי זקוקה ל-490-6 מיליון טון של NR בכל שנה, המהווה 50% מהייצור העולמי, בעוד ששיעור ההסתגלות העצמית הוא רק 13%-16%. יש לייבא כמות גדולה של NR. המחיר הנוכחי של NR הגיע למעל 40,000 יואן/ט. לכן, הכרחי לפתח באופן פעיל צמיגי PU, והוא הוגדר כיעד פיתוח מרכזי בתקופת "תוכנית החומש ה-XNUMX" של איגוד תעשיית ה-PU בסין.

(4) סיכויים רחבים לפיתוח דבקי PU על בסיס מים לכלי רכב

עם שיפור תקנות הגנת הסביבה והעלייה במודעות להגנת הסביבה, דבקים לרכב על בסיס ממסים יוחלפו בהדרגה בדבקים ידידותיים לסביבה, כמו דבקים על בסיס מים. בפרט, קידום ויישום של דבק פנים רכב על בסיס מים הוא הכרחי. דבק פנים על בסיס מים משמש בעיקר להדבקת חלקים פנימיים כגון תקרות רכב, רצפות, שטיחים, לוחות מכשירים ולוחות דלתות. נכון לעכשיו, כל דבק הפנים לרכב היפני הם על בסיס מים, 60% בארצות הברית ורק 20% במדינה שלי. בין דבקים פנימיים לרכב על בסיס מים, דבק PU הוא המגוון העיקרי. טכנולוגיית הדבק הפנימי PU מבוסס מים של ארצי הפכה בשלה יותר ויש לקדם אותה באופן פעיל בתחום הרכב.

בנוסף, עם המשקל הקל של מכוניות והעלייה המתמשכת בכמות חלקי הפלסטיק, לדבקים מבניים PU ידידותיים לסביבה נטולי ממסים יש סיכויי פיתוח יישום רחבים בתחום הרכב, כגון פלסטיק מחוזק בסיבי זכוכית (FRP) ויריעות יצוק. חומרים מרוכבים (SMC) כיום, נעשה בו שימוש נרחב בפאנלים לרכב, גגות, גגות תא הטייס וכו' באירופה, אמריקה ויפן. FRP ו-SMC אינם יכולים להשתמש בטכנולוגיית ריתוך מסורתית, ויש להרכיבם עם מסגרת מרכב המכונית באמצעות טכנולוגיית מליטה. דבק PU נטול ממסים הוא אחד הזנים החשובים.

(5) סיכויים בהירים לפיתוח ציפויי PU על בסיס מים לכלי רכב

ציפוי רך PU על בסיס מים הוא ציפוי בעל VOC נמוך, בעל נדיפות VOC נמוך יותר מפי 10 בהשוואה לציפויים מסורתיים מבוססי ממס. עם המשקל הקל של מכוניות, היישום של חלקי פלסטיק ממשיך להתרחב, וחומרי PU גמישים על בסיס מים ירוקים ידידותיים לסביבה הם כיוון הפיתוח העתידי של ציפוי חלקי פלסטיק לרכב.

(6) לעור סינטטי PU יש סיכויי יישום רחבים בפנים הרכב

בהשוואה לעור, לעור סינטטי PU יש את היתרונות של יד נטולת ריח ורכה, עמידות טובה בפני שחיקה, עמידות גבוהה בפני קריעה ויציבות צבע טובה של המוצר המוגמר. זה מתגבר על הבעיות של משאבי עור הדוקים יותר ויותר וזיהום סביבתי חמור. דרישות הגנת סביבה ירוקה לאביזרים. במיוחד, לקטיפה חיקוי עור צבי PU מיקרופייבר יש את היתרונות של מראה יוקרתי, מרקם רך, ברק אלגנטי ועמידות טובה. זה נותן לחלקים הפנימיים של המכונית תחושה של מקום וזכה לחביבות על יצרני הרכב והפך לפרמיה הכרחית עבור מכוניות יוקרתיות. חומרי פנים ידידותיים לסביבה.

נוחות ובטיחות חומרי PU הם כיוון הפיתוח החשוב שלו

(1) שיפור נוחות המכונית הוא כיוון פיתוח חשוב של חלקי פנים לרכב PU

כרית המושב, משענת הגב ומשענת הראש של מכונית הם החלקים שבהם נעשה שימוש רב בקצף פוליאוריטן ברכב, והם גם החלקים הרגישים ביותר לנוחות הנסיעה של אנשים. לכן, גם דרישות הביצועים של המוצרים מאוד מחמירות. נכון לעכשיו, רוב כריות המושב מוקצף פוליאוריטן המשמשות במכוניות ביתיות הן מוצרים מעובדים בקור עם צפיפות אחידה. הסוג החדש של כריות מושב הרכב שפותח בשנים האחרונות משתמש בקצף כפול קשיות או רב קשיות. ניתן להשיג את הייצור של כרית מושב זו בעלת קשיות כפולה על ידי הזרקת פוליאתר פוליאול ואיסוציאנט לתבנית דרך ראש ערבוב כפול ראש או רב ראשי, או שימוש בתהליך ה-MDI קר מלא, הקשיות של חלקים שונים של המושב. הכרית נשלטת במדויק על ידי שינוי אינדקס האיזוציאנאט – החלק האמצעי של כרית המושב רך והצדדים קשים יותר. הקצף הרך נותן לאנשים תחושת נוחות, והחלקים הקשים משני הצדדים מספקים תמיכה. כאשר המכונית נוסעת או פונה במהירות גבוהה, זה עוזר לשמור על יציבות גוף הנהג והנוסעים ולשפר את בטיחות הנסיעה. Wuhan Xingqiao Polymer Technology Co., Ltd אימצה טכנולוגיית ערבוב מרובת רכיבים לייצור קצף בעל קשיות כפולה ורב קשיות, ורמתה הטכנית נמצאת בעמדה מובילה בסין.

(2) PU Microporous משמש כרפידה לשיכוך רעידות לרצפת המכונית

קצף פוליאוריטן מיקרו-תאי צפוי להחליף חומרי גומי ברוב מרכבי המכוניות כבולמי זעזועים תחתונים. יצרניות רכב בצפון אמריקה עובדות קשה כדי להפוך את המכוניות לשקטות ונוחות יותר. בולם הזעזועים מותקן על שלדת המכונית על מנת לבודד את מרכב המכונית ואת המסגרת לשיפור איכות הנסיעה ואיכות הנהיגה. פוליאוריטן מיקרו-תאי הוא חומר חדשני ייחודי לבידוד קול והפחתת רעידות (NVH).

כתחליף להרכבת מרכב גומי, לפוליאוריתן מיקרו-תאי יש מחיר תחרותי, שיכול לשפר ביעילות את ביצועי בלימת הזעזועים, להאריך את זמן השמירה על ביצועי החומר, להפחית את האיכות ולשפר את תהליך ההרכבה. יתרון נוסף בשימוש בפוליאוריתן מיקרו-נקבי הוא שבאמצעות שינוי צפיפות החומר נוח לייעל את רפידות הגומי בולמות הזעזועים של הגוף והשלדה, במקום לשנות את נוסחת ייצור החומר או את גיאומטריית המוצר כמו בתהליך המסורתי. זה האחרון מצריך ייצור של אבות טיפוס, דבר שהוא יקר וגוזל זמן.

(3) בולם קפיצי עזר אלסטומר PU מיקרופורוס

קפיצי העזר לבולמי מתלים עצמאיים מלפנים ומאחור של מכוניות עשויים מפוליאוריתן מיקרו-תאי בצורת מגדל גלילי (סוג מיקרו-קצף). לשימוש במערכת קפיצים זו השפעה ברורה במיוחד על שיפור ביצועי הרכב. חוזק המתיחה של הקפיץ הוא ~20 N/mm, ההתארכות היא > 300%, וחוזק הקריעה הוא > 8N/mm. מתח לחיצת הקפיץ עולה מעט מאוד, והלחץ אינו עולה משמעותית עד שהעיוות מגיע לכ-35%. בשלב זה, העיוות עולה במהירות ומתקרב לערך המקסימלי, העונה על הדרישות של יציבות צורת הרכב ונוחות הנסיעה, ומשפר מאוד את השימוש בבולמי זעזועים. חַיִים. רכבים מסוימים משתמשים בקפיצי אוויר בשילוב עם קפיצי אלסטומר פוליאוריטן מיקרו-נקביים כדי להפחית את נפח התכנון ולשפר את יציבות הנסיעה של הרכב. ישנם שני סוגים של אלסטומרים מיקרו-תאיים של פוליאוריטן לכלי רכב, סוג NDI וסוג MDI, בהתאם לסוג הדי-איזוציאנט המשמש. ההבדל העיקרי טמון בתכונות הדינמיות והסטטיות שלהם. כיום, יותר מ-90% ממכוניות היוקרה היוקרתיות משתמשות בלוקי חיץ בולמי זעזועים מיקרו-נקביים מפוליאוריתן. בהשוואה לבלוקים בולמי זעזועים מגומי, יש לו דחיסה גבוהה מאוד, יכולת עיוות, תכונות מכניות מצוינות ועמידות דינאמית יוצאת דופן. .

(4) פגוש PU

הפגוש מותקן בחלק הקדמי והאחורי של המכונית כדי לחצץ ולהפחית נזקים במקרה של התנגשות. החומרים המשמשים נדרשים להיות קשיחים ואלסטיים כאחד. בשנים האחרונות החל להופיע סוג חדש של פגוש מבנה מתלה העשוי מאלסטומר פוליאוריתן מיקרו-תאי. בשל הקשיות הנמוכה ושיעור הדחיסה הגבוה של האלסטומר המיקרו-תאי, ניתן לספוג 80% מאנרגיית ההשפעה באמצעות דפורמציה, ושאר אנרגיית הפגיעה יכולה להיות מועברת לשלדה למעלה, לפגוש מסוג זה יש פונקציות של אור. משקל, בטיחות, יציבות והפחתת רעש. מכיוון שהשימוש בחומרי פוליאוריטן יקר יותר, משתמשים בו באירופה, ארה"ב, יפן וארצי. השתמש בו בתור פגוש עבור מכוניות יוקרה.

(5) כרית אוויר PU

התקנת כריות אוויר במכוניות היא מגמה בלתי נמנעת בהתפתחות תעשיית הרכב המודרנית, והיא ממלאת תפקיד מרכזי בהגנה על בטיחות החיים של הנהגים. כריות אוויר חייבות להיות בעלות חוזק מסוים, יכולות לעמוד בפני פגיעות במהירות גבוהה ודורשות גמישות טובה בטמפרטורה נמוכה. לכן, הוא מתאים להיות עשוי מחומרי פוליאוריטן. עור כרית האוויר עשוי מאלסטומר פוליאוריטן, והגב מרופד בקצף פוליאוריטן. בנוסף, זה יכול לשמש גם קצף פוליאוריטן עצמית. כמות החומר המשמשת לכל כרית אוויר היא 200 ~ 400 גרם.

(6) טכנולוגיית הפחתת רעש PU

עם התפתחות תעשיית הרכב, כאמצעי תחבורה, אנשים לא רק מציבים דרישות גבוהות לביצועים שלו, אלא גם מציבים דרישות גבוהות יותר ויותר לנוחות הנסיעה שלו. רמת הרעש במכונית משקפת את הנוחות שלה. אינדיקטור חשוב של על מנת לשפר את נוחות הרכבים, חברות הרכב הגדולות בעולם גיבשו תקני בקרה מחמירים לרמת הרעש במכונית, ובקרה על הרעש במכונית היא כיוון מחקר חשוב. במיוחד עבור מכוניות, מצב הרעש ברכב הוא אחד מהסטנדרטים למדידת דרגת המכונית. רמת הרעש הספורטיבית של המכונית משקפת ישירות את רמת האיכות של המכונית כולה.

מכיוון שלחומר קצף פוליאוריטן יש מבנה פנימי של חומר סופג קול נקבובי, כלומר יש לו הרבה רווחים זעירים ובועות מתמשכות. עקב החיכוך הפנימי של החומר עצמו והחיכוך בין האוויר בנקבוביות החומר לדופן הנקבוביות, אנרגיית גלי הקול מושפעת מאוד. עם ספיגה והנחתה גדולים, חומר סופג קול זה יכול לספוג ביעילות את אנרגיית הקול הנכנסת עליו, מה שהופך אותו לביצועים טובים של בליעת קול בתדר גבוה. עקב חיכוך וכוח צמיג, חלק ניכר מאנרגיית הקול הופך לאנרגיית חום, כך שגל הקול מוחלש והצליל המוחזר נחלש להשגת מטרת קליטת הקול; שנית, האוויר בחור הקטן וחילופי החום בין דופן החור לסיבים גורמים לאיבוד החום גם מחליש את אנרגיית הקול.

(7) חלקים פנימיים PU מעכב בעירה ללא הלוגן

תכונות מעכב הבעירה של קצף PU המשמש בפנים המכוניות הן גם אינדיקטור חשוב למדידת ביצועי הבטיחות של מכוניות. סוג זה של חומר מעכב בעירה צריך לאמץ טכנולוגיה של מעכב בעירה נטולת הלוגן, והוא יושם בכמה מכוניות יוקרתיות בבית ומחוצה לה.

קישור למאמר זה: מה תפקידם של חומרי פוליאוריטן?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מה תפקידם של חומרי פוליאוריטן?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.