האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מונחים נפוצים של מערכת CNC Param פרמטרי מכונת CNC נפוצים

מונחים נפוצים של מערכת CNC Param פרמטרי מכונת CNC נפוצים
כלי מכונת CNC הוא הקיצור של כלי מכונת בקרה דיגיטלית, שהוא כלי מכונה אוטומטי המצויד במערכת בקרת תוכניות. כלי מכונת ה- CNC פתר את הבעיה של עיבוד חלקים מורכבים, מדויקים, קטנים ומרובים. זהו כלי מכונה אוטומטי גמיש ובעל ביצועים גבוהים. הוא מייצג את כיוון הפיתוח של טכנולוגיית השליטה המודרנית בכלי מכונה ומהווה אינטגרציה אופיינית. מוצר. היום, אציג את המשמעות של מונחים נפוצים של מערכת CNC ואת הפרמטרים של כלי CNC.

הסבר מפורט על מונחים נפוצים במערכת CNC!

מונחים נפוצים של מערכת CNC Param פרמטרי מכונת CNC נפוצים

מקודד דופק תוספת

אלמנט מדידת המיקום הסיבובי מותקן על המנוע פיר או בורג כדור, ופולט פולסים במרווחים שווים בעת סיבוב כדי להצביע על העקירה. מכיוון שאין אלמנט זיכרון, הוא אינו יכול לייצג במדויק את המיקום של כלי המכונה. רק לאחר שחזור המכשיר לאפס ונקבעת נקודת האפס של מערכת הקואורדינטות של כלי המכונה, ניתן להציג את המיקום של שולחן העבודה או את הכלי. יש לציין כי ישנן שתי דרכים להוציא את האות של המקודד המצטבר: סדרתי ומקביל. מערכות בקרה מספריות אינדיבידואליות מתאימות לכך עם ממשק טורי וממשק מקביל.

מקודד דופק מוחלט

לאלמנט מדידת המיקום הסיבובי אותה מטרה כמו המקודד המצטבר, עם אלמנט זיכרון, שיכול לשקף את המיקום בפועל של כלי המכונה בזמן אמת. המיקום לאחר הכיבוי לא יאבד, וניתן להכניס את מכונת המכונה לפעולת עיבוד באופן מיידי מבלי לחזור לנקודת האפס לאחר הפעלתה. בדומה למקודד המצטבר, יש לשים לב לפלט הטורי והמקביל של אות הדופק בעת השימוש בו.

אורינטציה

על מנת לבצע מיקום ציר או החלפת כלי, ציר המכונה חייב להיות ממוקם בפינה מסוימת בכיוון הסיבוב ההיקפי כנקודת ההתייחסות לפעולה. באופן כללי, ישנן 4 שיטות הבאות: כיוון לפי מקודד מיקום, כיוון על ידי חיישן מגנטי, כיוון באמצעות אות חיצוני חד-סיבובי כגון מתג קרבה, כיוון בשיטה מכנית חיצונית.

בקרת טנדם

עבור שולחנות עבודה גדולים, כאשר המומנט של מנוע אחד אינו מספיק כדי להניע, ניתן להשתמש בשני מנועים כדי לנהוג יחד. אחד משני הצירים הוא ציר המניע והשני הוא הציר המונע. ציר האב מקבל את פקודות הבקרה מה- CNC, וציר העבדים מגביר את מומנט הנהיגה.

הקשה נוקשה

פעולת ההקשה לא משתמשת בצ'אק צף אלא מתממשת על ידי סיבוב הציר הראשי והפעולה הסינכרונית של ציר ההזנה. הציר מסתובב פעם אחת, וההזנה של ציר הקשה שווה למגרש הברז, מה שיכול לשפר את הדיוק והיעילות. עיבוד מתכת WeChat, התוכן טוב וראוי לתשומת לב. כדי להשיג הקשה קשיחה, יש להתקין מקודד מיקום בדרך כלל 1024 פולסים/מהפכה על הציר, ולהרכיב את תרשים הסולם המתאים ולהגדיר פרמטרי מערכת קשורים.

זיכרון פיצוי כלים A, B, C

באופן כללי, ניתן להגדיר את זיכרון הפיצוי של הכלים לכל אחד מסוג A, סוג B או C עם פרמטרים. הביצועים החיצוניים שלו הם: סוג A אינו מבחין בין סכום פיצוי הצורה הגיאומטרית לבין סכום פיצוי הבלאי של הכלי. סוג B מפריד בין פיצוי גיאומטריה לבין פיצוי בלאי. סוג C לא רק מפריד בין פיצוי גיאומטריה ופיצוי שחיקה, אלא גם מפריד בין קוד פיצוי באורך הכלים לבין קוד הפיצוי ברדיוס. קוד פיצוי האורך הוא H וקוד הפיצוי ברדיוס הוא D.

מבצע DNC

זהו מצב עבודה של הפעלה אוטומטית. חבר את מערכת ה- CNC או המחשב עם יציאת RS-232C או RS-422. תוכנית העיבוד מאוחסנת בדיסק הקשיח או בדיסק התקליטור של המחשב, ומוכנסת למקטע CNC לפי קטע. כל חלק בתוכנית מעובד, מה שיכול לפתור את המגבלה של קיבולת זיכרון CNC.

בקרת תצוגה מקדימה מתקדמת M

פונקציה זו היא לקרוא במספר בלוקים מראש, לבצע אינטרפולציה של מסלול הריצה ולעבד מראש את המהירות והאצה. בדרך זו ניתן לצמצם את השגיאה הבאה הנגרמת על ידי האצה, האטה ופיגור סרוו, והכלי יכול לעקוב בצורה מדויקת יותר אחר קווי המתאר של פקודת התוכנית במהירות גבוהה, כך שדיוק העיבוד ישתפר. בקרת קריאה מוקדמת כוללת את הפונקציות הבאות: האצה לינארית והאטה לפני אינטרפולציה; האטה אוטומטית בפינות ופונקציות אחרות.

אינטרפולציה של קואורדינטות קוטביות T

תכנות קואורדינטות קוטבי הוא לשנות את מערכת הקואורדינטות הקרטזיות של שני צירים ליניאריים למערכת קואורדינטות שבה הציר האופקי הוא ציר לינארי והציר האנכי הוא ציר סיבובי, ותוכנית עיבוד המתאר הלא מעגלית מורכבת עם מערכת קואורדינטות זו. הוא משמש בדרך כלל להפניית חריצים ישרים או לטחינת מצלמות על מטחנה.

NURBS אינטרפולציה מ

רוב התבניות התעשייתיות המשמשות במכוניות ומטוסים מתוכננות עם CAD. על מנת להבטיח דיוק, פונקציית B-spline רציונלית לא אחידה NURBS משמשת לתיאור פני השטח והעקומה של פיסול פיסול בעיצוב. עיבוד מתכת WeChat, התוכן טוב וראוי לתשומת לב. לכן, מערכת ה- CNC עיצבה את פונקציית האינטרפולציה המתאימה, כך שניתן לשלוט ישירות בביטוי של עקומת NURBS ל- CNC, תוך הימנעות משימוש בשיטות קירוב זעירות לקו עיבוד לעיבוד משטחים או עקומות מורכבות.

מדידת אורך כלים אוטומטית

התקן את חיישן המגע בכלי המכשיר ותכנת את תוכנית מדידת אורך הכלי כמו תוכנית העיבוד באמצעות G36, G37 וציין את מספר הקיזוז המשמש את הכלי בתוכנית. בצע את התוכנית במצב אוטומטי כדי ליצור קשר עם הכלי עם החיישן כדי למדוד את הפרש האורך בין הכלי לכלי ההתייחסות, ומלא ערך זה באופן אוטומטי למספר הקיזוז שצוין על ידי התוכנית.

Cs בקרת מתאר

בקרת קווי המתאר של Cs היא לשנות את בקרת הציר של המחרטה לבקרת מיקום כדי לממש את מיקום הציר בהתאם לזווית הסיבוב, וניתן לבצע אינטרפולציה עם צירי הזנה אחרים לעיבוד יצירות עבודה בעלות צורות מורכבות.

הפעלה/כיבוי ידני מוחלט

הוא משמש כדי לקבוע אם ערך הקואורדינטות של תנועה ידנית לאחר השהיית הזנה מתווסף לערך המיקום הנוכחי של פעולה אוטומטית במהלך פעולה אוטומטית.

הפרעה ידית ידנית

ניעור גלגל היד במהלך פעולה אוטומטית יכול להגדיל את מרחק התנועה של ציר התנועה. משמש לתיקון שבץ או גודל.

בקרת ציר על ידי PMC

ציר סרוו הזנה הנשלט על ידי בקר מכונה לתכנות. הוראות הבקרה נאספות בתרשים סולם התוכנית PMC. בשל אי הנוחות של שינוי, בדרך כלל שיטה זו משמשת רק לשליטה על ציר ההזנה עם כמות תנועה קבועה.

Cf Axis Control סדרת T

במערכת המחרטה, זווית הסיבוב של מיקום הסיבוב של הציר הראשי נשלטת על ידי מנוע סרוו ההזנה כמו צירי הזנה אחרים. ציר זה מקושר עם צירי הזנה אחרים לאינטרפולציה, עיבוד עקומות שרירותיות. נפוץ במערכות מחרטות ישנות יותר

מעקב

כאשר הסרוו כבוי, עצירת חירום או אזעקת סרוו, אם שולחן העבודה נע מכנית, תהיה שגיאת מיקום ברשם שגיאות המיקום של ה- CNC. פונקציית מעקב המיקומים היא לשנות את המיקום של כלי המכונה המנוטר על ידי בקר ה- CNC כך שהשגיאה ברשם שגיאות המיקום תהפוך לאפס. כמובן שיש לקבוע אם לבצע מעקב אחר מיקום בהתאם לצרכי השליטה בפועל.

שליטה סינכרונית פשוטה

אחד משני צירי ההזנה הוא ציר האב והשני הוא ציר העבדים. ציר המאסטר מקבל הוראות תנועה CNC, וציר העבדים עוקב אחר תנועת ציר המאסטר, ובכך מממש את התנועה הסינכרונית של שני הצירים. ה- CNC עוקב אחר המיקומים הנעים של שני הצירים בכל עת, אך אינו מפצה על הטעויות בין השניים. אם המיקומים הנעים של שני הצירים חורגים מערך הגדרת הפרמטר, ה- CNC ישלח אזעקה ויעצור את התנועה של כל ציר בו זמנית. פונקציה זו משמשת לעתים קרובות לכונן ציר כפול של שולחנות עבודה גדולים.

פיצוי כלי תלת מימד M

בעיבוד רב קואורדינטות ניתן לבצע פיצוי קיזוז כלים בשלושה כיווני קואורדינטות במהלך תנועת הכלי. זה יכול לממש את הפיצוי של עיבוד הצד של הכלי ואת הפיצוי של עיבוד הקצה של הכלי.

פיצוי רדיוס אף כלי T

קצה הכלי של כלי המפנה בעל קשת. לצורך סיבוב מדויק, רדיוס קשת קצה הכלי מתוגמל לפי כיוון החיתוך והכיוון היחסי בין הכלי לחומר העבודה במהלך העיבוד.

ניהול חיי כלי עבודה

בעת שימוש במספר כלים, קבץ את הכלים בהתאם לחייהם, וקבע מראש את סדר השימוש בכלים שעל שולחן ניהול כלי ה- CNC. כאשר הכלי המשמש לעיבוד מגיע לערך החיים, ניתן להחליף את הכלי הבא באותה קבוצה באופן אוטומטי או ידני. לאחר שהכלים באותה קבוצה נגמרו, ניתן להשתמש בכלים בקבוצה הבאה. יש לערוך דיאגרמות סולם להחלפת כלי אם זה אוטומטי או ידני.

קישור למאמר זה: מונחים נפוצים של מערכת CNC Param פרמטרי מכונת CNC נפוצים

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מונחים נפוצים של מערכת CNC Param פרמטרי מכונת CNC נפוציםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.

פרמטרי מכונת CNC נפוצים

1. מחולל דופק היד נפגע.

למחרטה CNC FANUC0TD יש תקלה במחולל הדופק המופעל ביד, כך שלא ניתן לכוונן את הכלי, ויש להחליף או לתקן את החלקים הפגומים. באותו זמן, אין חלקי חילוף מתאימים. תוכל להגדיר תחילה את פרמטר 900#3 ל- "0", להשאיר זמנית את מחולל הדופק הידני ללא שימוש ולהשתמש בגנרטור הדופק היחיד של כפתור הריצה לביצוע כוונון עדין של הכלי. הגדר פרמטר זה ל- "1" לאחר תיקון מחולל הדופק ביד.

2. כאשר המכשיר מופעל וחוזר לנקודת ההתייחסות, מתרחשת אזעקת נסיעות יתר.

בכלי המכונה הנ"ל יש אזעקה של 510 או 511 תנועה חדה במהלך תהליך החזרה לנקודת הייחוס. ישנן שתי שיטות טיפול: 1 אם ציר ה- X חוזר לנקודת ההתייחסות, מתרחשת אזעקת מסע 510 או 511, אתה יכול להגדיר את הערך של הפרמטר 0700LT1X1 לאחר שינוי ל +99999999 או שינוי הערך של 0704LT1X2 ל -99999999, חזור ל נקודת ההתייחסות שוב. אם אין בעיה, שנה את הערך של פרמטר 0700 או 0704 לערך המקורי. 2 לחץ במקביל על מקשי P ו- CAN והפעל את המכונה כדי לבטל את אזעקת התנועה.

3. למחרטה CNC של FANUC 0i יש אזעקה ALM701 זמן קצר לאחר הפעלתה.

במדריך התחזוקה מסביר כי המאוורר בחלקו העליון של יחידת הבקרה מתחמם יתר על המידה. פתח את ארון החשמל של כלי המכונה, בדוק שמנוע המאוורר אינו פועל ובדוק כי ספק הכוח של המאוורר תקין. ניתן לקבוע כי המאוורר ניזוק. שנה ל- "1" כדי לשחרר תחילה את אזעקת ALM701 ולאחר מכן להתקרר על ידי אוויר הקירור המאולץ. לאחר רכישת המאוורר, שנה את PRM8901 ל- "0;

4. פרמטרי תחזוקה נפוצים

 • 4.1, 701 אזעקה: זיהוי מאוורר המערכת אינו תקין, הגדר 8109#0 = 1 כדי להגן על אזעקה זו.
 • 4.2. הגדר את מקודד המיקום המוחלט: 1815#4 ו- 1815#5. כאשר יש להגדיר את כלי המכונה כמקודד מיקום מוחלט, הגדר 1815#5 = 1, ולאחר מכן העבר את הציר למצב השעה 0 ולאחר מכן הגדר 1815#4 = 1. אם ההגדרה לא צלחה, אנא העבר את הציר למרחק מסוים, ואז חזור אל המקור ואיפוס.
 • 4.3, לולאה סגורה לחלוטין ללולאה סגורה למחצה: 1815#1, הגדר פרמטר זה ל- 0, כלי המכונה הוא לולאה סגורה למחצה. לאחר מכן שנה את הפרמטרים 2084 ו- 2085, ואפס אותם בהתאם להטפת הבורג.
 • 4.4. נעל את מפתח SYSTEM של כלי המכונה: במסך ההגדרה SETTING, הגדר את הפרמטר 3208#1 = 1.
 • 4.5, אזעקת מעבר רך רכה: מספר האזעקה הוא 500 או 501, הגדר את הפרמטר 1320 או 1321 ל- 9999999 ו -99999999, לאחר הסרת האזעקה, החזר את כלי המכונה למקור ולאחר מכן הזן את ערך הפרמטר המקורי. תקלה מסוג זה מתרחשת בדרך כלל כאשר בורג העופרת, המנוע מוחלף או הכנסת הפרמטרים מחדש.
 • 4.6. אות נעילה של כלי מכונה: עיין בתיאור של פרמטר 3003 כדי לקבוע את הסיבה מדוע כלי המכשיר נעול ואינו יכול לזוז.
 • 4.7, תצוגה סינית: 3102#3 = 1
 • 4.8, תצוגת מסך התאמת סרוו: 3111#0 = 1; מסך ניטור ציר: 3111#1 = 1; ניטור מפעיל: 3111#5
 • 4.9, מיקום ציר: 4077. משמש להתאמת מיקום שינוי הכלי של הציר.
 • 4.10, פעולה מבלי לחזור לאפס: אם כלי המכונה אינו חוזר לאפס, הוא יכול לפעול במצב אוטומטי, הגדר 1005#0 = 1.
 • 4.11, הגנת תוכנת מאקרו: שחרור הגנת תוכנת מאקרו 3202#0 = 0 8000-8999; 3202#4 = 0 9000-9999.
 • 4.12. הגן על הציר הטורי: לפעמים צריך לבודד את הציר הטורי לצורך תחזוקה, 3701#1 = 1.