האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מטא-חומרי מתיחה קלים במיוחד, עמידים בלחץ, יכולת העיוות גדלה פי 25

מטא-חומרי מתיחה קלים במיוחד, עמידים בלחץ, יכולת העיוות גדלה פי 25

הקריסה הקטסטרופלית של חומרים ומבנים היא תוצאה בלתי נמנעת של תגובת שרשרת של נזק מקומי מוגבל, מקרמיקה מוצקה המייצרת סדקים קטנים ועד למסבכי חלל מתכתיים, שמתפרקים במהירות לאחר היווצרות סדקים קטנים.

במחקר שפורסם השבוע ב-Advanced Materials, מהנדסים מאוניברסיטת קליפורניה, אירווין וג'ורג'יה המכון הטכנולוגי לטכנולוגיה תיארו את היצירה של מטא-חומרים מכניים חדשים שיכולים לא למקם עיוות כדי למנוע כשל. הם עשו זאת על ידי שימוש ב-Tensegrity (עקרון עיצוב בן מאה שנה) שבו מוטות קשיחים מבודדים שולבו ברשת חבלים גמישה כדי לייצר מבנה מסבך קל מאוד ומתוח עצמי.

מטא-חומרי מתיחה קלים במיוחד, עמידים בלחץ, יכולת העיוות גדלה פי 25

מטא-חומר המתח החדש שפותח על ידי חוקרים ב-UCI ובמכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה משתמש באלמנטים מבודדים של טבעת דחיסה המחוברים רק על ידי רשת מתמשכת של איברי מתיחה (מודגש במגנטה).

הצוות התחיל בקוטר של 950 ננומטר והשתמש בטכנולוגיית כתיבה ישירה בלייזר מתקדמת כדי ליצור תאים בסיסיים בגדלים שבין 10 ל-20 מיקרון. הם מורכבים לתאי-על בני שמונה תאים, אותם ניתן להרכיב עם תאים אחרים ליצירת מבנה רציף. לאחר מכן, החוקרים ערכו מודלים חישוביים וניסויי מעבדה, וראו כי מבנים אלה הפגינו התנהגות דפורמציה אחידה ייחודית ללא לחץ יתר או שימוש חסר מקומי.

צוות המחקר הראה כי יכולת העיוות של המטא-חומר החדש גדלה פי 25, וקצב ספיגת האנרגיה גבוה בכמה סדרי גודל מאשר סידור הסריג האחרון.

לורנצו ולדוויט, מחבר שותף בכיר של Uren, פרופסור למדעי החומרים והנדסה ב-UCI, אמר שמבני מתח נחקרו במשך עשרות שנים, במיוחד בהקשר של עיצוב אדריכלי. לאחרונה התגלו מבני מתח במערכות ביולוגיות רבות. לפני כמה שנים, המחבר השותף שלנו, ג'וליאן רימולי מהמכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה, המשיג רק רשתות מתח תקופתיות נאותות בתיאוריה, אבל באמצעות הפרויקט הזה, הגשנו את המטא-חומרים האלה. המימוש הפיזי וההדגמה הראשונה של הביצועים של.

בהשוואה לשני המבנים הננומטריים האחרונים האחרים, סריג המתח שנוצר על ידי חוקרי UCI ומכון ג'ורג'יה לטכנולוגיה (במרכז) הראה עלייה של פי 25 בעיוות ועלייה בסדר גודל בספיגת האנרגיה.

כאשר פיתחו תצורה מבנית לנחתת פלנטרית, צוות המחקר של המכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה גילה שרכב מבוסס מתח יכול לעמוד בעיוות חמור או התכווצות של מרכיביו האישיים מבלי להתמוטט, דבר שמעולם לא נמצא במבנים אחרים. .

פרופסור רימולי, המכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה להנדסת אווירונאוטיקה, הסביר: זה נתן לנו את הרעיון ליצור מטא-חומרים תוך שימוש באותם עקרונות, מה שהוביל אותנו לגלות את המטא-חומר המתח התלת-ממדי הראשון אי פעם.

זה מתאפשר על ידי טכניקות ייצור תוספים חדשות. המבנים המסורתיים הקשיחים הקלים והחזקים במיוחד המבוססים על מסבכים וסריגים בגודל מיקרון משכו עניין רב מהנדסים מכיוון שהם יכולים להחליף עצמים כבדים יותר במטוסים, להבי טורבינות רוח וחפצים רבים אחרים. הפוטנציאל של חומר מוצק. למרות שלחומרים מתקדמים אלה יש הרבה איכויות רצויות, הם יכולים, כמו כל עומס-מֵסַב מבנה, עדיין סובלים מנזק קטסטרופלי בתנאי עומס יתר.

מדען המחקר הראשי של הנדסת מכונות וחלל של UCI, Jens Bauer, הסביר כי בחומרים ננו-מובנים מוכרים, כשל מתחיל בדרך כלל בעיוות מקומי מאוד. רצועות גזירה, סדקים פני השטח וחבטות של קירות ועמודים באזור אחד עלולים לגרום לתגובת שרשרת, המובילה לקריסת המבנה כולו.

הוא הסביר שכאשר איבר הדחיסה התכווץ, הסריג של המסבך החל להתמוטט מכיוון שהמסבך במתח לא יכול היה לשאת אותו. לרוב חלקים אלו מחוברים זה לזה בצמתים משותפים, מה שאומר שבמקרה של תקלה הנזק יתפשט במהירות בכל המבנה.

לעומת זאת, איברי הדחיסה של מבנה המתיחה יוצרים לולאה סגורה המבודדת זה מזה ומחוברת רק על ידי איבר המתיחה. לכן, אי היציבות של איברי הדחיסה יכולה להתפשט רק דרך נתיב עומס המתיחה, ואם הם לא ישברו, הם לא יחוו אי יציבות. דחפו ומשכו את מערכת המתחים כלפי מטה, והמבנה כולו נדחס באופן שווה כדי למנוע נזק מקומי, אחרת זה יגרום לנזק קטסטרופלי.

לדברי Valdevit, שהוא גם פרופסור להנדסת מכונות ואווירונאוטיקה ב-UCI, מטא-חומרי מתיחה מראים עמידות חסרת תקדים להרס, ספיגת אנרגיה גבוהה במיוחד, יכולת עיוות וחוזק, ועולים על כל שאר הסוגים. הבנייה הקלה העדכנית ביותר.

מחקר זה מספק בסיס חשוב לתכנון של מערכות הנדסיות מתקדמות, ממערכות הגנה רב פעמיות לשימוש חוזר ועד למבנים נושאי עומס אדפטיביים.

קישור למאמר זה:מטא-חומרי מתיחה קלים במיוחד, עמידים בלחץ, יכולת העיוות גדלה פי 25 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מטא-חומרי מתיחה קלים במיוחד, עמידים בלחץ, יכולת העיוות גדלה פי 25PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין שירותי.מוסמך ISO 9001:2015 &AS-9100. יצרן עיבוד שבבי בקנה מידה גדול של תיקים רפואיים, מתן עיצוב תלת מימד, אב טיפוס ושירותי משלוח גלובליים. מציע גם מארזים קשיחים, EVA חצי קשיח, מארזים תפורים רכים, פאוצ'ים ועוד עבור יצרני OEM. כל המארזים מיוצרים בהתאמה אישית לפי מפרטים עם אינסוף שילובים של חומרים, תבניות, כיסים, לולאות, רוכסנים, ידיות, לוגו ואביזרים. אפשרויות חסינות זעזועים, עמידות במים וידידותיות לסביבה. חלקים רפואיים, תגובת חירום, חלקים אלקטרוניים, תאגידים, חינוך, צבא, ביטחון, ספורט, חוצות ותעשיות בנייה. השירותים כוללים ייעוץ לקונספט של מקרה, עיצוב תלת מימד, יצירת אב טיפוס, יצירת רוטוטיפוס,קידוח CNC שירותים וייצור. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן האספקה ​​הצפוי. אנו נתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות ( [email protected] ).