האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מלאי של ארבע המתכות העיקריות בעולם יקרות יותר מזהב אדמה נדירה

מלאי של ארבע המתכות העיקריות בעולם יקרות יותר מזהב אדמה נדירה

לפני זמן מה גילתה סין מרבץ מתכת גדול בשאנשי, כלומר מתכת טונגסטן, הרזרבות שלה הגיעו ל-176 טון, המהווים כ-7% מהעתודות העולמיות!

מה שיותר מרגש הוא שהמתכת הזו היא משאב שאינו מתחדש! הרזרבות העולמיות שלה הן פחות מכדורי אדמה נדירים, והעתודות המוכחות של סין מהוות 80% מהעתודות העולמיות!

קשה מאוד לחלץ טונגסטן מבחינה טכנית, ולקח יותר משנה עד שסין התגברה על הקשיים הטכניים.

טונגסטן היא מתכת נדירה ומתכת אסטרטגית. הסיבה מדוע מינרל זה מסווג כמתכת אסטרטגית היא בעיקר משום שיש לו תפקיד חשוב ביותר, במיוחד ביישומים צבאיים. נכון לעכשיו, ייעשה שימוש במספר רב של קליעים חוצי שריון מסגסוגת טונגסטן המיוצרים במדינות שונות. טונגסטן, וטונגסטן מוכר כמתכת עם אפקט חדירת השריון הטוב ביותר.

מלאי של ארבע המתכות העיקריות בעולם יקרות יותר מזהב אדמה נדירה

לפני כמה שנים, טכנולוגיה זו עדיין נשלטה על ידי כמה מדינות זרות. מדינות אלו ייבאו כמות גדולה של טיהור עפרות טונגסטן מסין ולאחר מכן מכרו אותה בחזרה לסין. עם זאת, בשנים האחרונות, סין פרצה דרך טכנולוגיית הטיהור של טונגסטן מתכת.

טונגסטן הוא המשאב האסטרטגי הלאומי של סין והוא מוגבל על ידי מכסות כרייה. תיאורטית, תפוקתו השנתית מוגבלת לכ-91,300 טון. עם זאת, מכיוון שהוא נכרה לעתים קרובות כמחצב קשור של עפרות מוליבדן, מכסת הכרייה עלתה על 50% בשנים קודמות.

תארו לעצמכם שברגע שהמשאב הזה ייעשה שימוש יתר ויתרוקן בעתיד, ערכו יהפוך לבולט יותר, ואם לא תהיה מתכת חדשה שתחליף את הרניום, בטנקים רבים לא יהיו פגזים חודרי שריון זמינים כתחליף!

זה מראה כמה חשוב להגביל את הייצוא של המתכת היקרה הזו!

בדיוק בגלל לטונגסטן יש חשיבות רבה באסטרטגיה צבאית, סין החלה כעת לשלוט בקפדנות בייצוא של מתכת זו.

אז, מלבד טונגסטן, אילו מתכות אחרות הן גם יקרות? העורך יעשה חשבון נפש לכולם!

1. אנטימון מתכת – תכולת האנטימון בקרום כדור הארץ היא 0.0001%

אנטימון, מתכת כסופה-לבנה מבריקה, קשה ושבירה. יש מבנה גבישי קשקשי. הוא מאבד בהדרגה את הברק שלו באוויר לח, ונשרף לתחמוצות אנטימון לבנות בחום חזק. הוא מסיס בקלות באקווה רג'יה ומסיס בחומצה גופרתית מרוכזת. הצפיפות היחסית היא 6.68. נקודת ההיתוך היא 630 מעלות צלזיוס. נקודת הרתיחה היא 1635 מעלות צלזיוס (1440 מעלות צלזיוס). רעיל, המינון הקטלני המינימלי (חולדה, חלל בטן) 100 מ"ג/ק"ג. זה מעצבן. ראוי להזכיר כי ארגון הבריאות העולמי קובע כי תכולת האנטימון והצריכה היומית של מים צריכות להיות פחות מ-0.86 מיקרוגרם/ק"ג ליום. יפן מגבילה שתכולת האנטימון בבקבוקי PET צריכה להיות פחות מ-200 עמודים לדקה, ועבור משקאות במילוי חם, בקבוקי PET המכילים אנטימון אסורים. האיחוד האירופי קובע שתכולת האנטימון במזון צריכה להיות פחות מ-20ppb, ותכולת האנטימון בסיבי PET ידידותיים לסביבה לא תעלה על 260ppm.

אנטימון הוא יסוד כימי רעיל. הסמל שלו הוא Sb ומספרו האטומי הוא 51. זוהי מעין מתכת דמוית מתכת בעלת ברק מתכתי, הקיימת בעיקר במינרל הגופרתי אנטימוניט (Sb2S3) בטבע. ידוע כי תרכובות אנטימון שימשו כקוסמטיקה בימי קדם, וגם אנטימון מתכתי נרשם בימי קדם, אך באותה תקופה הוא היה בטעות עופרת. בסביבות המאה ה-17, בני האדם למדו שאנטימון הוא יסוד כימי.

סין הפכה ליצרנית הגדולה בעולם של אנטימון ותרכובותיו, שרובן מיוצרות במכרה הפח בעיר Lengshuijiang, במחוז הונאן. שיטת הייצור התעשייתית של אנטימון היא לצלות תחילה, ולאחר מכן להפחית אותו עם פחמן בטמפרטורה גבוהה, או להפחית ישירות את האנטימון עם ברזל מתכתי.

תפקידו של אנטימון ברור מאוד, כמו לוח סגסוגת עופרת-אנטימון המשמשת בסוללות עופרת-חומצה. ניתן להשתמש באנטימון, עופרת וסגסוגות פח כדי לשפר את הביצועים של חומרי ריתוך, כדורים ו מֵסַבס. תרכובות אנטימון הן תוספים חשובים למעכבי בעירה המכילים כלור וברום הנמצאים בשימוש נרחב. אנטימון נמצא בשימוש נרחב גם בטכנולוגיות מיקרו-אלקטרוניקה מתפתחות, כגון ייצור כרטיסים גרפיים של AMD.

אנטימון הוא יסוד מקבוצת חנקן (קבוצה 15), והאלקטרושליליות שלו היא 2.05. על פי החוק המחזורי של היסודות, האלקטרושליליות שלו גדולה יותר מפח וביסמוט, וקטנה מטלוריום וארסן. אנטימון יציב באוויר בטמפרטורת החדר, אך הוא יכול להגיב עם חמצן ליצירת אנטימון טריאוקסיד כאשר הוא מחומם.

אנטימון היא מתכת אפורה עם ברק כסף, וקשיות ה-Mohs שלה היא 3. לכן, לא ניתן להשתמש באנטימון טהור לייצור חפצים קשים. לדוגמה, מחוז גוויג'ואו הנפיק פעם מטבעות עשויים אנטימון בשנת 1931, אך מכיוון שקל ללבוש ולקרוע אנטימון, הוא סובל מהפסדים חמורים במהלך תהליך המחזור. אנטימון אינו מגיב עם חומצה בתנאים רגילים.

מדינות יצרניות חשובות: על פי דו"ח של המכון הגיאולוגי הבריטי כבר ב-2005, סין היא המדינה עם ייצור האנטימון הגדול בעולם, המהווה 84% מכלל העולם, העולה בהרבה על דרום אפריקה, בוליביה וטג'יקיסטן. במיוחד, מכרה הפח בעיר Lengshuijiang, במחוז הונאן, הוא מכרה האנטימון הגדול בעולם, עם רזרבה מוערכת של 2.1 מיליון טון באותה עת. על פי דו"ח של המכון הגיאולוגי של ארה"ב (2010), ייצור האנטימון בסין מהווה 88.9% מסך כל העולם.

בהתבסס על הערכות קודמות המבוססות על נוסחת ייעוץ הכרייה הבריטית Losky Mining Consulting. רוסיה (מהווה 4.14%, ייצור של 6,500 טון), מיאנמר (מהווה 3.76%, ייצור של 5,897 טון), קנדה (מהווה 3.61%, ייצור של 5,660 טון), טג'יקיסטן (מהווה 3.42%, ייצור של 5,370 טון ) ובוליביה (מהווה 3.17%), 4,980 טון).

שימוש חשוב: משמש בעיקר בסוללות אנרגיה חדשות וחומרי תעופה וחלל. תפקידו העיקרי של אנטימון בסגסוגות הוא להגביר את הקשיות, ולעתים קרובות הוא מכונה מקשה למתכות או סגסוגות. לאחר הוספת פרופורציות שונות של אנטימון למתכת, קשיות המתכת תגדל. לכן, זה יכול לשמש לייצור אנטימון ותרכובות אנטימון לתחמושת. זה חומר אסטרטגי חשוב מאוד. הוא משמש גם כתוסף לשרף פוליאסטר בתעשיית החומרים המרוכבים של סיבי זכוכית (המכונה בדרך כלל פלסטיק מחוזק בסיבי זכוכית), כגון מכסה המנוע של מטוסים קלים.

בנוסף, ניתן להשתמש בסגסוגות עופרת-אנטימון כדי לצבוע את המשדר והמקלט של טרנזיסטורי צומת מסגסוגת NPN. אינדיום אנטימוניד הוא גם חומר המשמש לייצור גלאי אינפרא אדום בינוני. הוכח כי אנטימון גופרתי מייצב את מקדם החיכוך של חומרי רפידות בלמים לרכב. אנטימון משמש גם לייצור כדורים וחותרי כדורים.

2. מתכת רניום-יש לה "אפקט רניום" חשוב

רניום הוא יסוד נדיר באמת. התוכן שלו בקרום כדור הארץ קטן יותר מכל יסודות האדמה הנדירים, ורק גדול יותר מאלו של פרוטקטניום ורדיום. בנוסף, הוא אינו יוצר מינרל קבוע, ובדרך כלל קשור למתכות אחרות. הפוך אותו למרכיב האחרון שנמצא בטבע. רניום, כחבר בתת-משפחת המנגן, חזה את קיומו כבר כאשר מנדלייב הקים את המערכת התקופתית של היסודות. הוא קרא לזה דווי-מנגן (תת-מנגן). איבר שלא התגלה באותה תקופה נקרא אקה-מנגן (כמו מנגן). מאוחר יותר קבע מוסלי שהמספרים האטומיים של שני היסודות הללו היו 75 ו-43, בהתאמה. מכיוון שלעתים קרובות ניתן למצוא יסוד לא ידוע במינרלים עם יסודות דומים, מדענים עבדו כדי למצוא את שני היסודות הללו מעפרת מנגן, עפרת פלטינה וקולומבייט (מינרלים של טנטלום וניוביום). רק בשנת 1925 השתמשו נורדאק, טאקר וברג מגרמניה בספקטרוסקופיה X כדי למצוא את היסוד מספר 75 רניום ממספר רב של מוצרים מרוכזים של מינרלים וסלעים, וסמל היסוד סומן כ-Re.

בטבע, הרניום מופץ במוליבדניט, עפר אדמה נדיר ובניוביום-טנטליט, והתכולה נמוכה מאוד. המוליבדניט עשוי להתקיים בצורה של רניום דיסולפיד ReS2 או רניום heptasulfide Re2S7, והתכולה מעט גבוהה יותר. ישנם שני איזוטופים טבעיים של רניום: Re-185 יציב ו-Re-187 הוא רדיואקטיבי.

רניום יכול להגביר את החוזק והפלסטיות של טונגסטן, מוליבדן וכרום בו זמנית. תופעה זו מכונה "אפקט הרניום". הוספת כמות קטנה (3%~5%) של רניום יכולה להגביר את טמפרטורת ההתגבשות של טונגסטן ב-300℃~ 500℃ — ההשפעה האמורה של רניום (Re) נקראת אפקט רניום. סגסוגות W-Re ו-Mo-Re בעלות חוזק ופלסטיות טובים בטמפרטורות גבוהות, וניתן לעבד אותן לצלחות, יריעות, חוטים, חוטים ומוטות לשימוש בתעופה וחלל, חלקי מבנה בטמפרטורה גבוהה (פיות, חרירים, מגני חום). וכו'), רכיבים אלסטיים ורכיבים אלקטרוניים וכו'.

מדינות מייצרות חשובות: במהלך 1978 ו-1979, סך הייצור העולמי של רניום היה 7,210 ו-7,260 ק"ג, בהתאמה. ביניהם, הרפובליקה הפדרלית של גרמניה, צ'ילה, קנדה וברית המועצות לשעבר הן היצרניות העיקריות של רניום. משאבי הרניום העולמיים מופצים בעיקר ביבשת אמריקה ובאירופה. על פי נתונים שפרסם המכון הגיאולוגי של ארה"ב בשנת 2015, הרזרבות המוכחות העולמיות של רניום הן כ-1,100 טון, מתוכם העתודות המוכחות של רניום בארה"ב הן כ-500 טון ואלו במדינות אחרות הן 600 טון.

משאב הרניום העולמי הוא כ-2500 טון. לצ'ילה יש את משאב הרניום השופע ביותר עם 1,300 טון, ואחריה ארצות הברית (390 טון), רוסיה (310 טון), קזחסטן (190 טון), ארמניה (95 טון), פרו (45 טון) וקנדה (32 טון) . העתודות הכוללות של משאבי רניום במדינות אחרות בעולם הן כ-91 טון.

צ'ילה היא גם היצרנית הגדולה ביותר של רניום. בשנת 2014 היווה ייצור רניום (26 טון) כ-53% מהייצור העולמי, ואחריה ארצות הברית (7.9 טון), פולין (7.6 טון), אוזבקיסטן (5.0 טון) וארמניה (0.3 טון) ). ארצות הברית היא הצרכנית הגדולה בעולם של רניום, בעוד צ'ילה ופולין הן הספקיות העיקריות של מתכת רניום לארצות הברית.

המאגרים של משאבי רניום בארצי הם 237 טון (2013), ויש 11 מכרות רניום הממוקמים בשאנשי (מהווים 44.3% ממאגרי הרניום הלאומיים), היילונגג'יאנג (31.6%), הנאן (12.7%), הונאן. , הוביי, ליאונינג, 9 מחוזות של גואנגדונג, גויז'ו וג'יאנגסו. כמעט כל משאבי הריניום בארצי קשורים למרבצי מוליבדן, המופצים בעיקר במרבצי מוליבדן Jinduicheng בשאנשי, מרבצי מוליבדן של לואנצ'ואן בהנאן, מרבצי מוליבדן דאהיישאן בג'ילין ומרבצי נחושת דובאושאן (מוליבדן) בהילונגג'יאנג. עתודות הרניום מהוות כ-90% מכלל המאגרים של רניום. תפוקת הרניום בסין אינה גבוהה, כשני טון בשנה.

שימוש חשוב: בגלל המחיר הגבוה, רק ב-1950 הוא הפך מאוצר מעבדה לחומר מתכת חדש וחשוב. רניום נמצא בשימוש נרחב במגזרים שונים של התעשייה המודרנית, המשמש בעיקר כזרז בתעשיית הנפט ותעשיית הרכב, כזרז לרפורמת נפט וסגסוגות רניום לתעשיית האלקטרוניקה ותעשיית התעופה והחלל.

1. רניום משמש בעיקר כזרז בתעשיית הנפט,

2. לרניום ביצועים גבוהים של פליטת אלקטרונים והוא נמצא בשימוש נרחב ברדיו, טלוויזיה וטכנולוגיית ואקום.

3. לרניום נקודת התכה גבוהה מאוד והוא חומר מכשיר מרכזי בטמפרטורה גבוהה; במקביל, סגסוגות המכילות רניום משמשות גם לייצור חלקים עמידים בחום למנועי אוויר. כ-80% מהרניום בעולם משמש לייצור מנועי אוויר.

4. הסגסוגת של רניום ורניום יכולה לשמש גם כרכיבי צינור אלקטרוני ותנורי חימום בטמפרטורה גבוהה במיוחד לאידוי מתכת.

5. צמד תרמי טונגסטן-רניום אינו מתרכך ב-3100℃. הוספת 25% רניום לסגסוגת טונגסטן או מוליבדן יכולה להגביר את המשיכות; רניום משמש כציפוי בטמפרטורה גבוהה על רקטות וטילים, מכשירים וחלקים בטמפרטורה גבוהה עבור חלליות, כגון רניום נדרש למיגון תרמי, פריקת קשת, מגע חשמלי וכו'.

6. ניתן להשתמש ברניום מתכת וסגסוגותיו לייצור צלבי מי ברז וצמדים תרמיים בטמפרטורה גבוהה; משמש כזרזים בדה-הידרוגנציה של אלכוהול וסינתזה של אמוניה; סגסוגות המכילות רניום יכולות לעמוד בטמפרטורות גבוהות; בשל פיזור רניום, המחיר יקר, והיישום בפועל נותר להיות פיתוח. הוא משמש גם לייצור חוטים חשמליים, קונכיות ללוויינים מלאכותיים ורקטות ולוחות מגן לכורים אטומיים.

3, מתכת גליום – בעלת המוניטין של "עמוד השדרה של תעשיית האלקטרוניקה"

גליום הוא סוג של מתכת נדירה עם נקודת התכה נמוכה ונקודת רתיחה גבוהה. יש לו מוניטין של "עמוד השדרה של תעשיית האלקטרוניקה". גליום היא מתכת אפור-כחול או כסף-לבן עם סמל Ga ומשקל אטומי של 69.723. נקודת ההיתוך של גליום נמוכה מאוד, אך נקודת הרתיחה גבוהה מאוד. לגליום נוזלי טהור יש נטייה משמעותית להתקרר יתר על המידה והוא מתחמצן בקלות באוויר ליצירת שכבת תחמוצת.

גליום הוא היסוד הכימי הראשון בהיסטוריה של הכימיה שנחזה לראשונה מהתיאוריה ולאחר מכן התגלה ואומת בטבע. בשנת 1871 גילה מנדלייב כי קיים פער מתחת ליסוד האלומיניום בטבלה המחזורית שטרם נכבש. הוא חזה שהמשקל האטומי של יסוד לא ידוע זה היה בערך 68, הצפיפות הייתה 5.9 גרם/ס"מ³, והתכונות היו דומות לאלומיניום. התחזית אושרה על ידי הכימאי הצרפתי Bois Bodran.

גליום התגלה בפריז בשנת 1875 על ידי Bois Beaudran. הוא הבחין בקו סגול חדש על הספקטרום האטומי של אבץ המופק מעפרות אבץ (ZnS). המשמעות היא שהופיע אלמנט לא ידוע. בנובמבר 1875, בויס-בודרן חילץ וטיהר את המתכת החדשה הזו והוכיח שהיא דומה לאלומיניום. בדצמבר 1875, הוא הכריז על כך פעם אחת לאקדמיה הצרפתית למדעים.

כי ריכוז הגליום בקרום כדור הארץ נמוך מאוד. הוא מהווה 0.0015% מהכלל בקרום כדור הארץ. הוא מופץ באופן נרחב, אבל הוא לא קיים במצב מתכת טהור, אלא בצורה של CuGaS2, אבל הוא נדיר מאוד ולא חשוב מבחינה כלכלית.

יותר מ-90% מהגליום הראשוני בעולם מופק בתהליך ייצור האלומינה, שהוא ניצול מקיף של משאבי מינרלים. על ידי הפקת גליום מתכתי מוגדל הערך המוסף של משאבי מינרלים, איכות האלומינה משתפרת והפסולת מצטמצמת". לכן זיהום ה"בוץ האדום" עולה בקנה אחד עם העיקרון הנוכחי של הכלכלה דלת הפחמן של ניצול מקסימלי. ערך בעלות הנמוכה ביותר של משאבי טבע.

מדינות יצרניות חשובות: על פי נתוני 2015 מהסקר הגיאולוגי של ארה"ב, הרזרבות העולמיות של גליום בבוקסיט עולות על מיליון טון. ביניהן, סין, גרמניה ואוקראינה הן שלושת יצרניות הגליום הגולמי המובילות בעולם כיום. ראוי להזכיר כי משאבי הבוקסיט של סין עם תכולה גבוהה של גליום עומדים להיגמר וייתכן שיוכלו להחזיק את זמן הכרייה למשך 1 שנים נוספות לכל היותר.

שימושים חשובים: גליום משמש כיום בעיקר בתחומי מוליכים למחצה, חומרים אופטואלקטרוניים, תאים סולאריים, סגסוגות, מכשור רפואי וחומרים מגנטיים. Gallium-68 פולט פוזיטרונים וניתן להשתמש בו לטומוגרפיה של פוזיטרונים. סגסוגת אינדיום גליום יכולה לשמש כתחליף לכספית.

קישור למאמר זה: מלאי של ארבע המתכות העיקריות בעולם יקרות יותר מזהב אדמה נדירה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מלאי של ארבע המתכות העיקריות בעולם יקרות יותר מזהב אדמה נדירהPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.