האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNC

מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNC

מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNC


הבוכנה היא חלק חשוב במנוע הבעירה הפנימית והיא חלק אופייני לא מעגלי. מידת שיתוף הפעולה בין הבוכנה לצילינדר היא קריטריון חשוב למדידת איכות המנוע. כיום, בוכנת האליפסה המשתנה הקמורה הנפוצה מעובדת על ידי יצרנים רבים בשיטת הפרופיל. אולם מכיוון שמערכת הפרופיל הקשה צריכה להשתמש בלחץ מכני או הידראולי כדי להשיג פרופיל המשך, קשה לשפר עוד יותר את הדיוק והיעילות של הפרופיל, והפרופיל העיבוד קשה והעלות הייצור יקרה. לכן, נדרש לתכנן סוג חדש של מחרטות CNC שיתאימו לעיבוד המיוחד של הבוכנה המעגלית והקבועה והמשתנה.

מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNC

מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNC -PTJ מכונות CNC חנות

הבוכנה היא חלק חשוב במנוע הבעירה הפנימית והיא חלק אופייני לא מעגלי. מידת שיתוף הפעולה בין הבוכנה לצילינדר היא קריטריון חשוב למדידת איכות המנוע. כיום, בוכנת האליפסה המשתנה הקמורה הנפוצה מעובדת על ידי יצרנים רבים בשיטת הפרופיל. אולם מכיוון שמערכת הפרופיל הקשה צריכה להשתמש בלחץ מכני או הידראולי כדי להשיג פרופיל המשך, קשה לשפר עוד יותר את הדיוק והיעילות של הפרופיל, והפרופיל העיבוד קשה והעלות הייצור יקרה. לכן, נדרש לתכנן סוג חדש של מחרטות CNC שיתאימו לעיבוד המיוחד של הבוכנה המעגלית והקבועה והמשתנה.

פיתוח הטכנולוגיה המוטורית הלינארית עם מאפייני תגובת תדרים מאפשר דרישה זו. במהלך העיבוד, החלקים המעובדים מותקנים על ציר כלי המכונה ונסובבים עם הציר, והכלי מותקן על המנוע הליניארי, והמנוע הליניארי הוא יחסית החלקים המעובדים חוזרים והולכים ברדיאליות. בשל הצורה המסובכת ביותר של הבוכנה המעגלית המשתנה-קמורה, כמות הנתונים שצריך לעבד במהלך האינטרפולציה היא גדולה, וגם מהירות התגובה תובענית מאוד.

בנוסף, בעת עיבוד הבוכנה, יש לשלוט בו זמנית בשני סוגים שונים של מנועים, האחד הוא סרוו עמדה, והשני הוא מנוע לינארי סרוו מיוחד לעיבוד חתכים לא מעגליים. תוכנת CNC למטרות כלליות אינה יכולה לעמוד בדרישה מיוחדת זו לעיבוד בוכנות. מערכת התוכנה המוצגת במאמר זה מאמצת תכנות מעורבות בשפת C ושפת הרכבה ומאמצת עיצוב מודולרי עצמאי, אשר פותר טוב יותר את הקשר בין סיבוב ציר להזנה לינארית של כלים.

1 העיצוב הכולל של המערכת

מארח מערכת זו מאמץ בקרה תעשייתית 586, ותוכנת המערכת מאוחסנת בדיסק הקשיח של המחשב המיקרו. לאחר הפעלת המערכת, המשתמש יכול לבצע פעולות שונות באמצעות התפריט. למערכת פונקציות CNC כגון תוכנת עיבוד קריאה, הידור, סימולציה, הפקת נתוני עיבוד בוכנה, שליטה במנוע ליניארי, אינטרפולציה, M, S, T זיהוי במיקום וכו '.

תוכנת המערכת מאמצת עיצוב היררכי ומודולרי. ניתן לחלק את תוכנת המערכת למספר מודולים בהתאם לפונקציות, וכל עריכה ניתנת לעריכה ולחיבור בנפרד. המידע מועבר ביניהם באמצעות פרמטרים או קבצי נתונים, והוספה, שינוי ומחיקה של מודול אינה משפיעה על מודולים אחרים. תוכנת המערכת מחולקת לשכבת ממשק, שכבת אוסף, שכבת בקרה ושכבת עזר, והפעולות של כל חלק הן עצמאיות יחסית.

2 הרכב המערכת ומאפיינים

ניתן לראות כי המערכת מורכבת משישה מודולים, הנמצאים בשימוש נרחב בייצור מכני. עם זאת, המחיר בדרך כלל פי 5 עד פי 10 מזה של מחרטות רגילות. אם מתרחשת התנגשות במהלך העיבוד, המצית יפגע בדיוק המוצר ויגרום לפסולת. במקרה החמור, כלי המכונה ייפגע וייגרם לאובדן כלכלי גדול ולפגיעות אישיות.

לאחר התבוננות וניתוח, סיכם המחבר מספר אפשרויות להתנגשויות על מחרטות CNC, והציע שיטות להימנע מהתנגשויות בעת תכנות מחרטות ה- CNC.

1 בעת שימוש בפקודה G00, סביר מאוד להתנגשות. כפי שמוצג, יש לחריץ את חומר העבודה, מקורו של החומר נמצא בקצה הימני, ונקודת שינוי הכלי היא כאשר עיבוד החריץ מסתיים, על מנת לחסוך זמן, אני רוצה שקצה הכלים יזוז מההתחלה נקודה fl. כאשר מגיעים לנקודת שינוי הכלים> 1, השתמש בקטע התוכנית N150G00X80Z50 כדי להשלים את משיכת הכלי. אם הנתיב נחשב לקו ישר, נראה כי אין בעיה, אך נתיב קצה הכלים הוא B וקו (כגון פונקציית עזרה בזמן. במערכת זו, המשתמש יכול ראשית, בהתאם לדרישות הספציפיות. של ציור החלקים, קלט הנתונים השונים וההפעלה של כל פונקציה מתבצעות בשכבת הממשק בדרך של דיאלוג אדם-מכונה. , הכולל המרה בתבנית תוכנת מקור מקור, המרת קואורדינטות, איתור שגיאות, חישוב נתוני בקרה ואינטרפולציה עקומת רשימה, אינטרפולציה גסה וכו '; בשכבת הבקרה ניתנות למערכת הבקרה הוראות לתאם את הפונקציות של כל חלק במערכת. ; בשכבת העזר, מספק פונקציות עזר שונות הנוחות לעבודה במערכת ולתפעול המשתמש. המערכת כולה נשלטת על ידי מקלדת ועכבר. כדי לבחור בתפריט, המשתמשים צריכים ללחוץ רק על cu rsor, מקש קיצור או עכבר. בנוסף, למערכת יש גם פונקציית הגרפיקה החזקה יותר המספקת תצוגה גרפית של נתוני קלט הבוכנה, פונקציית הסימולציה הדינמית של נתיב תנועת הכלים והצורה האינטואיטיבית מציגה את נתוני הקלט ואת תרשים הכלים la). מן הסתם, הכלי צריך להיות אם משטח המדרגה של חומר העבודה מתנגש, החומר והכלי ייפגעו ודיוק כלי המכונה ייפגע.

ההבדל בין פקודת מיקום הנקודה G00 לפקודת האינטרפולציה הלינארית G01 היא לא רק המהירות, אלא שהדבר החשוב יותר הוא שמסלולו של הראשון בדרך כלל אינו קו ישר, והאחרון חייב להגיע לנקודת הסיום בישר קַו. אם הוא טועה ש- G00 חייב להגיע לנקודת הסיום בקו ישר, זה מסוכן מאוד. המסלול של קצה הכלי שעובר מהמיקום המקורי למיקום הנקודה שפקודה בגוש G00 הוא בדרך כלל שני קטעי קו ישר עם זוויות שונות, כלומר, הוא צריך להסתובב פעם אחת בתהליך הנסיעה, וכיווני X ו- Z של עמוד הכלים שניהם מוגדרים בהתאם להגדרות שלהם. נוסעים במהירות, כל אחד עד לסיום Zengtong בכיוון זה.

כדי לבצע את הנסיגה, נתיב התנועה של הכלי מוצג באיור lb, כך שניתן להימנע מהתנגשויות.

מסלול הריצה מאפשר למשתמשים למצוא שגיאות פעולה בזמן.

סיכום 3

המערכת מאמצת שיטת עיצוב מלמעלה למטה, ממשק ידידותי, פונקציית עזרה בזמן אמת, פונקציית סימולציה גרפית, פונקציית אזעקה וכו ', שיכולה לחסוך זמן רב בהפעלת בדיקה ובדיקת עיבוד חיתוך ניסוי בכלי המכונה. . יעילות השימוש בכלי המכונה מפחיתה את עלות הייצור. המערכת נבדקה בהצלחה במספר מפעלים של כלי מכונה.

קישור למאמר זה: מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNC

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מערכת בקרת תוכנה להפניית חלקים לא מעגליים ב- CNCPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.