האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מערכת תיאום מכונות CNC

מערכת תיאום מכונות CNC

מערכת תיאום מכונות CNC


בתהליך הכתיבה א עיבוד CNC על מנת לקבוע את המיקום היחסי של הכלי וחומר העבודה, יש לתאר את נתיב התנועה של הכלי דרך נקודת הייחוס של כלי המכונה ומערכת הקואורדינטות.

מערכת תיאום מכונות CNC

מערכת תיאום מכונות CNC -PTJ מכונות CNC חנות

לתאם מערכת וכיוון תנועה

 1. עקרון קביעת מערכת הקואורדינטות

  • 1) העיקרון של תנועת הכלי ביחס לחומר העבודה הנייח עיקרון זה קובע כי לא משנה אם מכונת ה- CNC היא תנועת כלי או תנועת עבודה, התוכנית נכתבת על בסיס מסלול הכלי במהלך התכנות, כך שעיבוד העיבוד של את כלי המכונה CNC ניתן לקבוע ישירות על פי מתאר העיבוד של תהליך ציור החלק.
  • 2) הגדרת מערכת הקואורדינטות הסטנדרטית מערכת הקואורדינטות הסטנדרטית הינה מערכת קואורדינטות מלבנית, כמוצג באיור 2-1-1 (א), על פי מערכת הקואורדינטות המלבנית הימנית, האגודל, האצבע המורה והאצבע האמצעית. של יד ימין מייצגים X, Y ו- Z בהתאמה כיוון שלושת צירי הקואורדינטות המלבניים; כפי שמוצג בתרשים 2-1-1 (ב), כיוון הסיבוב הוא על פי הכלל הספירלי הימני, ארבע אצבעות עוקבות אחר כיוון הסיבוב של הציר, והאגודל וציר הקואורדינטות נמצאים באותו כיוון כסיבוב הציר החיובי, ולהפך עבור הסיבוב ההפוך של הציר, A, B ו- C באיור מייצגים את כיווני הסיבוב סביב שלושת צירי הקואורדינטות של X, Y ו- Z, בהתאמה.
  • 3) הגדרת חיובי ושלילי של ציר הקואורדינטות הכיוון המגדיל את המרחק בין הכלי לחומר העבודה מוגדר ככיוון החיובי של הציר, ולהיפך ככיוון השלילי של הציר.

2. השיטה לקביעת צירי הקואורדינטות של כלי המכונה. 

ציר Z מייצג את העיקרי פיר שמעביר כוח חיתוך. ציר ה- X מקביל למישור ההידוק של חומר העבודה. באופן כללי, המיקום האופקי נלקח. מטבע הדברים ניתן לקבוע את כיוון ציר ה- Y.

1) מערכת קואורדינטות מחרטה

ציר הקואורדינטות Z הוא קואקסיאלי עם הציר הראשי של המחרטה, וכיוון התנועה הרוחבי של הכלי הוא הכיוון של ציר הקואורדינטות X

2, מערכות תיאום של כלי מכונות CNC

שתי מערכות קואורדינטות של כלי מכונות CNC

במערכת קואורדינטות כלי מכונת CNC קיימת מערכת קואורדינטות כלי מכונה ומערכת קואורדינטות לפיסת עבודה, אשר מערכת קואורדינטות לתפקוד נקראת גם מערכת קואורדינטות תכנות.

מערכת קואורדינטות של כלי מכונה 

מערכת קואורדינטות כלי מכונה XYZ היא מערכת הקואורדינטות שקבע היצרן בכלי המכונה, ומקורו הוא נקודה קבועה בכלי המכונה, המשמשת כנקודת התייחסות לתנועה של החלקים הנעים של כלי ה- CNC. המוצא הוא צומת פני הקצה של הצ'אק וציר הציר; במכונת כרסום אנכית כללית CNC, המקור הוא החיתוך של המיקומים הקיצוניים שבהם החלקים הנעים נעים בכיוון ההפוך של צירי הקואורדינטות X, Y ו- Z, כלומר שולחן העבודה במצב זה בפינה השמאלית הקדמית. .

מערכת קואורדינטות של חפצי עבודה המטרה של הגדרת מערכת קואורדינטות החומר XpYpZp נועדה לנוחות תכנות. יש לבחור את העקרון של קביעת מוצא מערכת קואורדינטות החפצים עד כמה שניתן על בסיס העיצוב ועל בסיס התהליך של החומר. 

כיוון ציר הקואורדינטות של מערכת הקואורדינטות של חומר העבודה עולה בקנה אחד עם כיוון ציר הקואורדינטות של מערכת הקואורדינטות של כלי המכונה. במחרטה CNC, כפי שמוצג באיור 1, נקודת אופ המוצא נקבעת בדרך כלל בצומת משטח הקצה הימני של חומר העבודה וציר הציר. במכונות כרסום CNC, כפי שמוצג באיור 2, מקור ציר ה- Z נקבע בדרך כלל על המשטח העליון של חומר העבודה. 

עבור יצירות עבודה אסימטריות, מקור ציר X ו- Y נקבע בדרך כלל בפינה הקדמית השמאלית של חומר העבודה; עבור יצירות עבודה סימטריות, X מקור ציר Y נקבע בדרך כלל בצומת של ציר הסימטריה של החומר.

קואורדינטות מוחלטות ויחסיות

1) סימון קואורדינטות מוחלט

ערך הקואורדינטות של מיקום תנועת הכלי מתבטא כמרחק ביחס למקור הקואורדינטה. ייצוג קואורדינטות זה נקרא ייצוג קואורדינטות מוחלט. רוב מערכות CNC משתמשות בתכנות קואורדינטות מוחלט עם הוראות G90.

2) סימון קואורדינטות יחסי

ערך הקואורדינטות של מיקום תנועת הכלי מבוטא כעלייה ביחס לקואורדינטת המיקום הקודמת, כלומר ההפרש בין ערך הקואורדינטות המוחלט של נקודת היעד לערך הקואורדינטות המוחלט של הנקודה הנוכחית.

רוב מערכות CNC משתמשות בפקודה G91 כדי לציין תכנות קואורדינטות יחסי. יש מערכות CNC המשתמשות ב- X, Y ו- Z כדי לציין קודי קואורדינטות מוחלטים, ו- U, V ו- W מציינים קודי קואורדינטות יחסית. שני סוגים של תכנות סימון תיאום.

קישור למאמר זה: מערכת תיאום מכונות CNC

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מערכת תיאום מכונות CNCPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. שירותי עיבוד שבבי CNC מדויקים מהירים 3, 4 ו -5 צירים כולל כרסום, פנייה למפרט הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים השחזה, קידוח, CNC,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.