האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

ניקוי עובש נכון עשוי להיות דרך יעילה לפתור כתמים

ניקוי עובש נכון עשוי להיות דרך יעילה לפתור כתמים

הבזק של חלק יכול להתרחש עקב מגוון סיבות, החל משינויים בתהליך או בחומר ועד כשלים בכלי עבודה. לאורך קו הפרידה של התבנית או בכל מקום שבו המתכת מהווה את גבול החלק, יהיו כתמים בשולי החלק.

כלים הם לרוב האשם, כך שזיהוי סוג ההבזק הנרכש ומתי הוא התרחש יכול להפנות אותך לכיוון הנכון.

כלי

התגובה הראשונה הנפוצה להפחתת הבזק היא האטת מהירות ההזרקה. הפחתת מהירות ההזרקה יכולה לחסל כתמים על ידי הגדלת צמיגות החומר, אך היא גם מגדילה את זמן המחזור, מה שעדיין אינו יכול לפתור את הגורם הראשוני לקורות. כדי להחמיר את המצב, ייתכן שיהיו הבזקים שוב בשלב האריזה/החזקה.

הבזק עלול להתרחש במהלך המילוי (שלב ההזרקה הראשון) או האריזה/אחסון (שלב שני). הבזק עשוי להתרחש הן עבור חלקים קונבנציונליים והן עבור חלקים בעלי קירות דקים. גילוי באיזה שלב מתרחש ההבזק עוזר להפחית את המורכבות של קביעת הסיבה. בדיקה פשוטה היא להפחית את לחץ השלב השני (אריזה/אחזקה) ללחץ הנמוך ביותר שמאפשרת המכונה, שאמור להיות נמוך מהלחץ הפלסטי של 500 psi. המטרה היא לראות את ההשפעה של מילוי החלל בלבד. השלב הראשון של ההזרקה ממלא 92% עד 99.9% מהחלק, אך שלב זה חייב להסתיים לפני מילוי החלל. ברמת הלחץ המינימלית של השלב השני, קל לבדוק אם החלק הוא זריקה קצרה בסוף השלב הראשון של ההזרקה. אם יש הבזק על העדשה הקצרה, נוכל להתרכז בהשפעה על הפרמטרים המשפיעים על השלב הראשון של ההזרקה.

ניקוי עובש נכון עשוי להיות הפתרון לקוצים

זכור כי עבור חלקים בעלי דופן דקה, אפילו ירייה קצרה עשויה ליצור מספיק לחץ כדי לפוצץ את המתקן. עם זאת, אם אתה רואה הבזקים בחלקים בעלי עובי דופן דומה לאחר צילום קצר בשלב הראשון, הסיבה הסבירה ביותר היא שקווי הפרידה בכלי אינם תואמים. הסר את כל הפלסטיק, האבק או המזהמים שעלולים למנוע מהתבנית להיסגר כראוי. בדוק את התבנית, במיוחד אם יש שבבי פלסטיק מאחורי תבנית ההזזה ובחלל סיכת ההדרכה. לאחר גימור כזה, אם עדיין יש הבזקים, אנא השתמש בנייר רגיש ללחץ כדי לבדוק אם קו הפרידה אינו תואם, מה שיכול להראות אם התבנית מהודקת באופן שווה לאורך קו הפרידה. נייר רגיש ללחץ מתאים מדורג ב-1400 עד 7000 psi או 7000 עד 18,000 psi.

בתבניות מרובות חללים או ביתיות, הבזק נגרם בדרך כלל על ידי איזון לא תקין של זרימת נמס. זו הסיבה שבאותו תהליך הזרקה, תבניות מרובות חללים עשויות לראות הבזק בחלל אחד ושקעים בחלל השני.

תמיכת עובש לא מספקת יכולה גם לגרום להבהוב. על המעצב לשקול אם המכונה מצוידת במספיק עמודי תמיכה עבור החלל וצלחת הליבה במיקום הנכון.

השרשור תותב הוא מקור אפשרי נוסף להבהוב. כוח המגע של הזרבובית נע בין 5 ל-15 טון. אם ההתפשטות התרמית גורמת ל תותב כדי "לגדול" למרחק מספיק מקו הפרידה, כוח המגע של הזרבובית עשוי להיות מספיק כדי לדחוף את הצד הנע של התבנית בניסיון לפתוח אותה. עבור חלקים שאינם בשער, על המעצב לבדוק את אורך השער תותב כשמתחמם.

זיכרון פלאש: סיבות ותרופות

קו הפרידה אינו תואם או שהתבנית פגומה: נקו את משטח התבנית וחלקו האחורי של המחוון, ובדקו האם קיימים מכשולים בחלל כדי להבטיח הידוק נכון. כמו כן בדוק אם המתקן לא מיושר, האם הכלי פגום, האם מוט הקשירה נמתח בצורה לא אחידה, או האם התאמת מפלס המכונה מתאימה. כאשר הכלי נמצא במכבש, השתמש בנייר רגיש ללחץ כדי לבדוק את הלחץ על קו הפרידה באזור הגלישה ובאזור ללא הצפה.

תמיכת תבנית לא תקינה: בדקו את מספר, מיקום ואורך עמודי התמיכה בתבנית.

זרימה לא אחידה בכלים מרובי חללים: השתמש ב-Beaumont "תהליך 5 שלבים" כדי לבדוק איזון עובש.

נפח ההידוק נמוך מדי: הפחת את לחץ האריזה/החזקה. השתמש במכבש עם כוח הידוק גדול יותר.

לחץ ההידוק גבוה מדי: צמצם את נפח ההידוק.

תותב הזרבובית ארוך מדי: עבור חלקים שאינם סגורים, בדוק את ההתפשטות התרמית של תותב הזרבובית בתנאי ייצור. ייתכן שיידרש תותב קצר יותר.

חלל הצפה בתהליך ההזרקה בשלב ראשון: התאם את מיקום החתך של השלב הראשון או הקטנת גודל הצילום. בדקו גם את תגובת המכונה משלב המילוי ועד לשלב האריזה/החזקה.

צמיגות נמוכה מדי: בדוק את טמפרטורת ההיתוך כדי לוודא שהיא אינה חורגת מהמגבלה המומלצת על ידי הספק. בדוק את קצב זרימת ההיתוך לפני ואחרי הדפוס עבור סימני השפלה. צמצם למינימום את זמן השהייה של ההמסה. אם השרף הוא היגרוסקופי, בדוק את תכולת הלחות. נסה סוגים שונים של שרפים. כמוצא אחרון, הפחת את מהירות ההזרקה.

ניקוי עובש נכון עשוי להיות דרך יעילה לפתור כתמים

בעיית מהדק

לאחר מכן, הבה נלמד הידוק. אם ההבזק מרוכז במרכז התבנית, הוא עלול להיגרם מלחץ הידוק גבוה מדי. אם תבנית קטנה יותר מותקנת על פלטה גדולה יותר, הכוח של התבנית בארבע הפינות החיצוניות עשוי להיות גדול יותר מהכוח במרכז. לחץ הידוק מוגזם עלול לגרום לתבנית להילחץ מסביב לתבנית. כדי לפתור בעיה זו, ודא שהתבנית תופסת כ-70% מהמרחק בין מוטות הקשירה.

טונאז' הידוק קטן מדי עלול גם לגרום להבהוב. במידה והחלק עובר את השלב הראשון של המבחן לטווח קצר ללא הבזק, המשמעות היא ששלב האריזה/החזקה עלול להרחיק את קו הפרידה. הפתרון הוא להגדיל את נפח ההידוק. זה נכון במיוחד עבור מילוי מהיר ביישומי דופן דקה, כאשר 35,000 עד 60,000 psi של לחץ פלסטי עשוי להידרש בזרבובית.

מהדקים לא מיושרים עלולים לגרום להבהוב. זה עלול להיגרם בגלל שהמכונה לא מפולסת, מה שקל לבדוק ולתקן. בדוק אם אין מספיק מקביליות הידוק (שגם מייצר הבהוב), יש צורך בעבודה נוספת. פתרונות בעלות נמוכה כוללים שימוש בריבוע סטנדרטי מתקנים ומדידת מתיחה של מוט הקשר (השינוי לא יעלה על 0.002 אינץ'). גישה טובה יותר אך יקרה יותר היא להשתמש בשיטת לייזר חדשה יותר כדי לבדוק מקביליות.

בעיות הקשורות לתהליך

אם צמיגות החומר נמוכה מדי, זה עלול לגרום להבהוב. שרפים עלולים להפוך ל"זורמים" ממגוון סיבות: טמפרטורת ההיתוך גבוהה מדי, זמן השהייה ארוך מדי ולגרום לפירוק, ייבוש לא נכון גורם לנוכחות של לחות (שגם מפרקת שרפים מסוימים) או מכיל יותר מדי חומר סיכה Colorant . אתה יכול להשתמש בבדיקה תרמית או בחיישן אינפרא אדום כדי לקבל את טמפרטורת ההיתוך בזרבובית. בדיקת קצב זרימת ההיתוך לפני ואחרי היציקה עשויה להצביע על האם זה הגורם לפירוק החומר. עבור שרפים לא ממולאים, שינוי של 30% בקצב זרימת ההיתוך מקובל, בעוד ששינוי של 40% או יותר אסור. עם זאת, עבור שרפים מלאים, עלייה בזרימת ההיתוך של 40% או יותר מקובלת. ניתן להשתמש במכשיר גם לבדיקת תכולת הלחות של השרף.

קישור למאמר זה:ניקוי עובש נכון עשוי להיות דרך יעילה לפתור כתמים 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ניקוי עובש נכון עשוי להיות דרך יעילה לפתור כתמיםדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.