האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ניתוח בעיות איכות נפוצות של פלדה והסיבות שלהן

ניתוח בעיות איכות נפוצות של פלדה והסיבות שלהן

בעיות האיכות הנפוצות של הפלדה הן בעיקר: ליקויי משטח, פגמים פנימיים ופגמי ממד חיצוניים. שלוש הבעיות הללו יוצגו להלן:

1. פגמים על פני השטח

1. סדקים על פני השטח: 

מתייחס לסדקים הליניאריים על פני הפלדה, שבדרך כלל צריכים להיות זהים לזה של לְטִישָׁה או כיוון גלגול.

גורמים להיווצרות: בעיקר בשל קו השיער שנוצר במהלך העיבוד (פרזול, גלגול, טיפול בחום והרמה) עקב צריבה יתר על פני השטח, התייבשות, התרופפות, דפורמציה, מתח פנימי מופרז וזיהומי גופרית וזרחן על פני השטח, סדקים חמים ו סדקים קרים.

שיטת בדיקה: ניתן לבדוק סדקים על פני השטח בעיניים בלתי מזוינות, כבישה, בדיקת חלקיקים מגנטיים, בדיקת צבע ושיטות זהות. בעת אישור סדקים, עליך לשים לב להבחין בין הסדקים המופיעים על פני הפלדה על ידי היותם שבירים ומשוחררים, בעוד שלפלדה עצמה אין סדקים.

2. עור כבד וקיפול:

 לפתיתי המתכת דמויי הלשון או הקשקשים הדבוקים על פני הפלדה, החופפים בחלקים מסוימים של המשטח, יש קווים קיפול ברורים.

סיבות להיווצרות: עקב הבזקים, קוצים, שקעים, תכלילים, נקבוביות תת עוריות והתרופפות פני השטח על הכדור במהלך עבודה חמה, רהולוגיה המתכתית במהלך דפורמציה תרמית, והפתח יוצר עורות וקפלים כבדים על פני השטח.

3. אוזניים: 

מתייחס למעוות על פני הפלדה המשתרעות לאורך כיוון הגלגול.

סיבה: הפער במעבר הטחנה גדול מדי וגורם למשטח הפלדה ליצור בליטות לאורך הנקבוביות.

4. שריטה:

 נקרא גם שריטה, הוא מתייחס לסימן החריץ הישר או בצורת קשת על פני הפלדה תחת פעולה של כוח חיצוני (גלוי לתחתית החריץ).

ניתוח בעיות איכות נפוצות של פלדה והסיבות שלהן

2. ליקויים פנימיים

1. הפרדה:

 למעשה, זהו מונח כללי לתופעה של הרכב כימי לא אחיד בפלדה. על דגימת הדליפת החומצה, כאשר ההפרדה היא חומרים נשחקים או תכלילים של גז, הוא בצבע כהה, לא סדיר בצורתו, מעט קעור, שטוח בתחתיתו, ויש הרבה כתמים מיקרופורוסיים צפופים. אם האלמנטים נגד קורוזיה נאספים, הוא בצבע חיוור, בצורתו לא סדירה, וכתמים חלקומים יחסית.

על פי המיקום וצורת ההפרדה, הם מסווגים בדרך כלל לקטגוריות הבאות: ① הפרדה מרכזית: מופיעים בחלק המרכזי ומראים כתמים כהים המעוצבים בצורה לא סדירה. Seg הפרדת מטיסים: כתמים כהים המרוכזים בחגורה סגורה עם רוחבים שונים ורוחבים שונים ועם צורת החתך של מטיל הפלדה המקורי (בדרך כלל מרובע), ולכן הפרדת מטיל נקראת גם הפרדת קופסאות. Seg הפרדה מתוחכמת: הכתמים בדרך כלל גדולים יותר, עם דפוסים כהים מעט שקועים, זרעים אליפסים או מלון. מופץ באופן כללי, הנקרא הפרדת נקודות כלליות: מופץ בקצה הפלדה, הנקרא הפרדת נקודות קצה.

סיבה להיווצרות: הפרדה היא הצטברות של אלמנטים מסוימים עקב התגבשות סלקטיבית והתפשטות במהלך היציקה והתמצקות של מטיל הפלדה. הפרדה בלתי נמנעת בתנאי ייצור רגילים.

2. נקבוביות: 

הנקבוביות בתוך הפלדה. הנקבוביות מופיעות בדרך כלל כמצולעים לא סדירים על דגימות בהגדלה נמוכה, והבורות החדים והצרים בתחתית מופיעים בדרך כלל בנקודות ההפרדה. במקרים חמורים קיימת נטייה להתחבר לצורה ספוגית. על פי התפוצה הרופפת שלהם, ניתן לחלק אותם לשתי קטגוריות: מרכז רופף וכללי רופף: ① מרכז רופף: ישנם חללים מרוכזים ונקודות כהות במרכז הדגימה בעלת הספק נמוך. ישנה שכבה קלה על השבר האורך, וניתן לראות את הגידול בפרילייט במרכז הרופף מתחת למיקרוסקופ, דבר המצביע על כך שתכולת הפחמן במרכז הרופף מוגברת. Loose באופן כללי רופף: המבנה צפוף על דגימת ההגדלה הנמוכה, המראה נקבוביות קטנות ופזורות וכתמים שחורים קטנים. הנקבוביות הן לרוב מצולעים או דפוסים לא סדירים, המופצים על כל החתך פרט לקצוות. נקבוביות מרכזית מופיעה בדרך כלל בראש ובאמצע מטיל הפלדה, וההבדל מהנקבוביות הכללית הוא שהוא מופץ בחלק הפלדה ובמרכז במקום במקטע כולו. באופן כללי, ככל שתכולת הפחמן גבוהה יותר, כך הנקבוביות המרכזית חמורה יותר.

סיבות להיווצרות: במהלך ההתמצקות של מטיל הפלדה, החומר הבין-גרעיני הנמס נמוך לבסוף מתמצק ומתכווץ ופולט גז ליצירת חללים, והצינור המרותך אינו מצויד בתהליך העבודה החם.

בפלדה מותר הפרדה קלה ונקבוביות גבוהה יותר.

3. הכללות:

 תכלילים מתחלקים לתכלילים מתכתיים ולכלולים לא מתכתיים. Inc תכלילי מתכת: בעיקר פגמים הנגרמים כתוצאה ממוטות מתכת, יריעות, בלוקים הנופלים לתבנית מטיל הפלדה בטעות או קוביות סגסוגת ברזל שנוספו בסוף ההתכה במהלך תהליך היציקה. הקצוות ברורים על דגימות הגדלה נמוכה. צורות גיאומטריות עם צבעים השונים באופן משמעותי מהסביבה. Inc תכלילים לא מתכתיים: במהלך תהליך המזיגה, אין זמן לצוף מהסיגים או מהחומר העקשן על ציפוי הכבשן והקיר הפנימי של מערכת המזיגה שהתקלפה אל הפלדה המותכת. קל לזהות את ההכללות הלא-מתכתיות הגדולות יותר, בעוד שהקטנות יותר מאכלות. לאחר קילוף והשארת חורים עגולים קטנים.

4. חללי הצטמקות: 

בדגימות הגדלה נמוכות, חללי הצטמקות ממוקמים במרכז, והאזורים הסובבים אותם לרוב מופרדים, מעורבים או רופפים וצפופים. לפעמים ניתן לראות מערות או נקיקים לפני קורוזיה. לאחר קורוזיה החורים הכהים חלקית, המראים קפלים לא סדירים.

סיבה להיווצרות: כאשר מטילי הפלדה נשפכים, לא ניתן למלא את החלק הנוקש הסופי (חלק הליבה) של הפלדה המותכת לאחר התמצקות והתכווצות. החללים המאקרוסקופיים שנותרו מאחור אינם מתמלאים, וחלל ההצטמקות נוצר בעיקר בראש מטיל הפלדה (קצה המכסה).

5. בועות אוויר:

 בדגימות הגדלה נמוכה, ישנם סדקים בניצב פחות או יותר למשטח. יש חמצון קל ופירוק בקרבת מקום. בועות האוויר התת עוריות נקראות בועות אוויר תת עוריות, ובועות האוויר התת עוריות העמוקות יותר נקראות חורים.

סיבות להיווצרות: פגמים הנגרמים על ידי הגז שנוצר ושוחרר במהלך יציקת מטיל הפלדה.

6. סדקים:

 בהגדלה נמוכה, המיקום הצירי נסדק לאורך הגביעים הבין -קריסטליים, ויוצר קורי עכביש, ובמקרים חמורים הוא ייסדק ברדיאלי.

גורמים להיווצרות: ישנם בעיקר שני סוגים, האחד הוא קריעה פנימית הנגרמת מסיבות מסוימות כאשר המטיל מתגבש ומתקרר, והוא אינו מצליח להירתך במהלך תהליך הפרזול והגלגול; השני הוא סדק פנימי הנגרם כתוצאה מזיוף לא תקין.

7. כתמים לבנים:

 סדקים דקים וקצרים על דגימות בעלות הגדלה נמוכה מתרכזים בדרך כלל בחלק הפנימי של הפלדה, ואין כמעט בשכבת פני השטח בעובי של 20-30 מ"מ. מכיוון שלא קל להבחין בסדקים, יש לאמת אותם על ידי בדיקת שבר. הכתמים הלבנים מופיעים ככתמים לבנים בהירים כסופים גסים על השבר.

סיבות להיווצרות: בדרך כלל סבורים כי מדובר בהשפעה של מימן ומתח רקמות, כלומר הסדקים הקטנים הנגרמים על ידי השילוב של הפרדת מימן ואיסוף במיקרופורים הרופפים ליצירת לחץ עצום והמתח הפנימי המקומי שנוצר במהלך טרנספורמציה פאזה של פלדה.

3. גודל הפגם

1. סטייה ממדית:

 הממדים כולל אורך, קוטר, עובי, סובלנות פלוס ומינוס, עומק הטחינה ורוחב הפלדה אינם עומדים בדרישות תקן ההזמנה.

2. אובאליות: 

מתייחס להבדל בגודל ובקוטר על קטע הפלדה של קטע עגול.

3. עקמומיות: הפלדה אינה ישרה בכיוון האורך והרוחב, ולעיקולים של חומרים שונים יש שמות שונים. הפרופיל מיוצג על ידי עיקול; הצלחת והרצועה מיוצגים על ידי עיקול המגל, עיקול הגלים ומידת העיוות.

4. פיתול: 

פלדת הרצועה מעוותת לספירלה בכיוון הציר.

4. ניתוח ליקויי כתמים לבנים בפלדה

ליקויי כתמים לבנים בפלדה הם מקור לסדקים שעלולים להוביל לשברים של פלדה ותאונות קטסטרופליות. ליקויי כתמים לבנים בפלדה נגרמים כתוצאה מהפעולה המשולבת של מימן גבוה בפלדה ומתח פנימי. כתמים לבנים הם סדקים פנימיים בפלדה, שהם פגמים מתכתיים שאינם מותרים בפלדה המוגמרת.

באופן כללי, פלדה בעלת סגסוגת דלת פחמן אינה מייצרת פגמים בנקודה לבנה. עם זאת, כמה מחקרים הראו כי פגמים בנקודה לבנה עלולים להתרחש גם בכמה פלדות דלות פחמן וסגסוגת נמוכה (כגון פלדה 16Mn). דווח כי לפלדת פחמן רגילה עם חלק מסה פחמן של כ 0.20% וחלק מסה מימן של 0.0004% יהיו פגמים בנקודה לבנה.

לאחר מכן, נבחן ונדון בפגמי הנקודה הלבנה בפלדה בעלת סגסוגת דלת פחמן עם שיטות בדיקה כגון זיהוי פגמים אולטראסוניים, הגדלה נמוכה, שבר מאקרו, מטלוגרפיה ומיקרוסקופ אלקטרונים סורק.

ההרכב הכימי ותכולת H בפלדה מוצגים בטבלה 1 ופריטי הבדיקה והכמויות מוצגים בטבלה 2.

1. זיהוי פגמים אולטראסוניים ובדיקת הספק נמוך

על מנת לקבוע את מיקומו של הפגם, נעשה שימוש בשיטת איתור פגמים אולטראסוניים למדידה. בדיקות תחריט החומצה התרמית האופקיות והאורך (6-10 פעמים) מבוצעות במיקומים החמורים והצפופים של הפגם. ניתן למצוא את שני הסדקים האופייניים לנקודה הלבנה. נצפים הסדקים הלבנים עם פליטות או עיגולים קונצנטריים, וניתן לראות שקשה לזהות את סדקי הנקודה הלבנה בלוח הפלדה על נתח הבדיקה בעל הספק נמוך.

2. בדיקת שבר מאקרו

באופן דומה, קח דגימות במקומות בהם גלי הפגם חמורים וצפופים באיתור פגמים אולטראסוניים, וניתן למצוא סדקים בצורת ברווז על השבר.

3. בדיקת ביצועים מכניים

לוחות הפלדה עברו מבחני פגיעה בכיוון Z ובכיוון Z -40 ° C. תוצאות הבדיקה מוצגות בטבלה 3. מדדי החוזק של הדגימות עם כתמים לבנים על שבר המתיחות בכיוון Z ירדו מעט, בעוד שמדדי הפלסטיות וקשיחות ההשפעה ירדו באופן משמעותי.

4. בדיקה מטלוגרפית

קח את הדגימה המטלוגרפית במקום שבו מדגימת הגדלה נמוכה מאושרת כסדק כתם לבן, בעל מאפייני זיגזג ברורים, כפי שמוצג באיור 3.

תוצאות הבדיקה המטלוגרפית מראות כי ההכללות השבירות הן 1 עד 1.5 דרגות, התכלילים הפלסטיים הם 0.5 עד 1.5 דרגות, והמבנה החבוט רציני ומגיע ל -3 עד 4 דרגות.

5. סקר תצפית מיקרוסקופ אלקטרונים

לנתח את המבנים השונים ליד סדק הנקודה הלבנה על ידי סריקת ספקטרום האנרגיה של מיקרוסקופ אלקטרונים. התוצאות מראות שתכולת המנגן ברצועות הפרילייט גבוהה יחסית, במיוחד באזור הבניט המפורסם. חלק המסה של המנגן מגיע ל -2.51%, בעוד שחלק המסה של המנגן במטריצה ​​הוא כ -1.5%בלבד.

סיכום 6

(1) המאפיינים של כתמים לבנים על פני השבר של דגימות המתיחה של יריעת הפלדה הם פגמים בנקודה לבנה, הנוצרים בצורת הפלדה, ואין כתם לבן משני הנגרם כתוצאה מריתוך בעת לגלגל לוח הפלדה.

(2) פגמי הנקודה הלבנה בלוח הפלדה אינם ברורים כמו הכתמים הלבנים בפלדה העשויה בפחמן, סגסוגת, פלדה מרובעת ועגולה על פני שטח ההתקפה החומצה הנמוכה. ניתן לשפוט אותו על ידי איתור פגמים אולטראסוניים ושיטות בדיקת שבר אופקי. ניתן גם לאשר זאת על ידי בדיקה מטלוגרפית וסריקת שיטות בדיקה מיקרוסקופיות של מיקרוסקופ אלקטרונים.

(3) סדקי הנקודה הלבנה בצלחת הפלדה מתרחשים באזור הביין המפורסם בפסולת הפריט, והמבנה החבוש מספק את המתח המבני הנדרש ליצירת פגם הכתם הלבן. מבנה הלהקה נגרם על ידי הפרדת מנגן (ופחמן וגופרית). הפרדה זו מובילה לעלייה בתכולת המימן המקומית ומספקת תנאים להיווצרות כתמים לבנים עם מימן גבוה יותר. הוא מיוצר תחת הפעולה המשולבת של מתח רקמות ומימן מקומי. פגם כתם לבן.

(4) לסדקי הנקודה הלבנה בלוח הפלדה יש ​​השפעה מועטה על התכונות המכניות האורך והאורך, אך מפחיתים באופן משמעותי את מדד הפלסטיות בכיוון z ואת ערך הקשיחות להשפעה.

(5) למרות שפלטות פלדה דלות פחמן וסגסוגת נמוכה אינן קלות לייצר פגמים כתמים לבנים כמו פלדה בעלת פחמן גבוה וסגסוגת, הם יכולים גם לייצר פגמים כתמים לבנים מבלי לשים לב לשליטה על תכולת המימן בהיתוך ו הקירור האיטי של הכדורים.

קישור למאמר זה: ניתוח בעיות איכות נפוצות של פלדה והסיבות שלהן 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ניתוח בעיות איכות נפוצות של פלדה והסיבות שלהןPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.