האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ניתוח הגורמים לכישלון התנגשות כלי במרכז עיבוד CNC בשנזן?

ניתוח הגורמים לכישלון התנגשות כלי במרכז עיבוד CNC בשנזן?

ניתוח הגורם לכשל בהתנגשות הכלים במרכז עיבוד CNC בשנזן? למרכז העיבוד CNC יש דיוק עיבוד גבוה, יציבות ממדית טובה, עוצמת עבודה נמוכה וניהול מודרני נוח. עם זאת, עקב שגיאות פעולה או תכנות לא תקינות, קל לגרום לכלי או למחזיק הכלי לפגוע בחומר העבודה או בכלי המכונה. המצית יפגע בכלי ובחלקים המעובדים, והמנתק יפגע ברכיבי המכונה, וכתוצאה מכך אובדן דיוק העיבוד של כלי המכונה, או אפילו לגרום לתאונה אישית. לכן, מבחינת שמירה על דיוק, אסור לכלי להתנגש בכלי המכונה או בחומר העבודה בשימוש בכלי CNC. להלן ניתוח הגורם להתנגשות.

מכיוון שמרכז העיבוד CNC נעול על ידי תוכנה, במהלך עיבוד סימולציה, כאשר לוחצים על כפתור ההפעלה האוטומטית, אין זה אינטואיטיבי לראות אם כלי המכונה נעול או לא בממשק הסימולציה. לעתים קרובות אין הגדרת כלי במהלך הסימולציה. אם כלי המכונה אינו נעול ופועל, סביר מאוד להתרחש התנגשות כלי. לכן, עליך לעבור לממשק הפועל כדי לוודא אם כלי המכונה נעול לפני הדמיה של עיבוד. שוכח לכבות את מתג הריצה היבש במהלך העיבוד.

במהלך הדמיית התוכנית, על מנת לחסוך זמן, מתג הריצה היבשה מופעל לעתים קרובות. ריצה יבשה פירושה שכל צירי התנועה של כלי המכונה פועלים במהירות G00. אם מתג הריצה היבשה אינו כבוי במהלך העיבוד, המכשיר מתעלם מקצב ההזנה הנתון ופועל במהירות של G00, וגורם לתאונות פגיעה בכלי ופגיעה בכלי המכונה. אין חזרה לנקודת התייחסות לאחר סימולציית הריצה היבשה.

כאשר התוכנית מאומתת, כלי המכונה נעול והכלי נמצא בפעולת הסימולציה ביחס לעיבוד חומר העבודה (קואורדינטות מוחלטות וקואורדינטות יחסיות משתנות). בשלב זה הקואורדינטות אינן תואמות את המיקום בפועל. שיטת ה יש להשתמש בחזרה לנקודת ההתייחסות כדי להבטיח שהמכונה קואורדינטת נקודת האפס תואמת את הקואורדינטות המוחלטות והיחסיות. אם לא נמצאו בעיות לאחר בדיקת התוכנית, פעולת העיבוד תתבצע, מה שיגרום להתנגשויות כלי. כיוון שחרור התנועה החוצה שגוי.

כאשר כלי המכונה עובר מעבר, עליך ללחוץ על כפתור שחרור התנועה החוצה ולהזיז אותו בכיוון ההפוך באופן ידני או ידני כדי לחסל אותו. אך אם כיוון השחרור הפוך, הוא יגרום נזק לכלי המכונה. מכיוון שכאשר לוחצים על שחרור מסלול העילוי, הגנת התנועה העודפת של כלי המכונה לא תעבוד, ומתג הנסיעה של הגנת התנועה העילאית כבר נמצא בסיום הנסיעה.

בשלב זה הוא עלול לגרום לשולחן העבודה להמשיך לנוע בכיוון התנועה החוצה, מה שיפגע בורג העופרת ויגרום נזק לכלי המכונה. מיקום הסמן אינו נכון כאשר השורה שצוין פועלת. כאשר שורה מסוימת מופעלת, היא מבוצעת בדרך כלל כלפי מטה ממיקום הסמן. עבור המחרטה, יש לקרוא לערך הקיזוז של הכלי המשומש. אם הכלי אינו נקרא, הכלי של קטע התוכנית הפועל עשוי להיות לא הכלי הרצוי, וסביר מאוד שתאונת ההתנגשות בכלי עלולה לגרום להתרחש עקב כלים שונים.

כמובן, יש לקרוא תחילה את מרכז הקואורדינטות כגון G54 ואת ערך פיצוי האורך של הכלי במרכז העיבוד ובמכונת כרסום CNC. מכיוון שערך פיצוי האורך של כל כלי שונה, הוא עלול לגרום להתנגשות כלי אם הוא לא נקרא.

בתור כלי מכונת דיוק גבוהה, כלי מכונת ה- CNC של מרכז העיבוד CNC נחוץ מאוד למניעת התנגשויות. המפעיל נדרש לפתח את ההרגל להיות זהיר, זהיר ולהפעיל את המכונה על פי השיטה הנכונה להפחתת התרחשות של התנגשות כלי מכונה. עם התפתחות הטכנולוגיה צצו טכנולוגיות מתקדמות כגון זיהוי נזקי כלים במהלך העיבוד, זיהוי מכונות נגד התנגשות ועיבוד מסתגל של מכונות, שיכולות להגן טוב יותר על כלי מכונות CNC.