האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ניתוח המאפיינים של עיבוד מיקרו-פרופילי משטח עיבוד

ניתוח המאפיינים של עיבוד מיקרו-פרופילי משטח עיבוד

ניתוח המאפיינים של עיבוד שבבי מיקרו-פרופילים


אם לוקחים את הדגימה הסטנדרטית לעיבוד כאובייקט, נבדק ההבדל בחספוס פני השטח של משטחי עיבוד שונים, נותחים את המאפיינים של טופוגרפיה של פני השטח המתקבלים בעיבוד שונה, וטופוגרפיה של פני השטח עם חספוס שונה המתקבלת באותה שיטת עיבוד. . .

התוצאות מראות כי: מורפולוגיה פני השטח וערכי החספוס של הדגימות הסטנדרטיות המתקבלות בשיטות עיבוד שונות שונות בדרגות שונות; צפיפות המבנה הדק וגובה פרופיל השיא של מורפולוגיות משטח העיבוד השונות שונות, השונות מזה. מנגנון העיבוד קשור; מבנה המורפולוגיה של פני השטח של חספוס שונה המתקבל מאותו סוג של עיבוד יש דמיון עצמי, ויש לו מורפולוגיה ומאפייני מבנה אופייניים, שניתן להשתמש בהם להבחין בין שיטות עיבוד שונות.

ניתוח המאפיינים של עיבוד מיקרו-פרופילי משטח עיבוד

ניתוח המאפיינים של עיבוד שבבי מיקרו-פרופילים. -PTJ מכונות CNC חנות

עם ההתפתחות המהירה של המדע והטכנולוגיה, דרישות האיכות של מוצרים מכניים שונים הולכים וגדלים. מורפולוגיה ומבנה פני השטח לא רק משפיעים על התכונות המכניות של המערכת המכנית כגון חיכוך ושחיקה, קשיחות מגע, חוזק עייפות, תכונות הזדווגות, דיוק הילוכים, ביצועי איטום ודיוק זיהוי, אלא גם משפיעים ישירות על הביצועים, החיים והמראה. של המכונה.

במכונות מיקרו, המיקרו-מורפולוגיה על פני השטח קשורה קשר הדוק גם לחיכוך, ללבוש, סיכה ותכונות חיכוך אחרות.

מורפולוגית פני השטח (גיאומטריה ומרקם וכו ') של המשטח המעובד תלויה במערכת היחסים ההדדית בין הכלי לחומר העבודה במהלך תנועת החיתוך. הוא קשור לא רק לשיטת החיתוך ולתנאי החיתוך הספציפיים, אלא גם לדינאמיקה של מבנה כלי המכונה המאפיינים, כלי החיתוך והמאפיינים החומריים והמכניים של חומר העבודה קשורים [4]. חקר המאפיינים והחוקים הפנימיים של המיקרו-מורפולוגיה של משטחי עיבוד שונים הוא בעל ערך התייחסות חשוב להבנה מעמיקה של מנגנוני העיבוד של שיטות עיבוד שונות והבדליהם, והוא גם מספק בסיס טכני לעיבוד.

כותב מאמר זה לוקח אובייקט מדגם סטנדרטי כאובייקט, בוחן את ההבדל בחספוס המשטח המתקבל בשיטות עיבוד שונות ומנתח שיטות עיבוד שונות המאפיינים של התקבלו המורפולוגיה והמבנה של השטח, וחוק המורפולוגיה של המשטח עם חספוס שונה שהושגה באותה שיטת עיבוד. לפיכך, להבין את המאפיינים של שיטות עיבוד שונות ואת ההבדלים ביניהן.

1 הבדלים בחספוס המשטח של משטחים מעובדים שונים

מכשיר טופוגרפיה של פני השטח יכול למדוד 28 סוגים של פרמטרים של טופוגרפיה על פני השטח. בחר את אורך הדגימה כדי להיות 5 מ"מ ואת מרווח הדגימה להיות 1.25 מיקרון כדי למדוד את הפרמטרים של טופוגרפיה על פני השטח של בלוק המדגם הסטנדרטי במכונה. ערך הפרופיל הממוצע של גובה פרופיל המשטח Ra נבחר כפרמטר הערכת החספוס כדי לנתח את ההבדל בחספוס פני השטח של משטחים במכונה שונה. שיטות עיבוד שונות משיגות את הערך Ra של דגימות סטנדרטיות של חספוס סטנדרטי (קח את הממוצע של 3 מדידות), ואת ההבדל בין ערך החספוס הנמדד לחספוס של בלוק המדגם.

 • (1) ישנן טעויות שונות בערכי החספוס הנמדדים של טופוגרפיה של השטח של אותה מדגם סטנדרטי לחספוס המתקבל בשיטות עיבוד שונות. לדוגמה, עבור שיטות עיבוד שונות, ערכי החספוס הנמדדים וההבדלים של פני שטח גוש המדגם הסטנדרטי עם חספוס של Ra 0.8 מיקרומטר שונים. קטן עד גדול), ערך החספוס הנמדד קטן מערך החספוס של בלוק המדגם לפי סדר משעמם, כרסום סופי וטחינה שטוחה (מקטן לגדול).
 • (2) הטעות בין ערך החספוס הנמדד של המשטח עם חספוס שונה המתקבל באותה שיטת עיבוד לבין ערך החספוס של המדגם הסטנדרטי שונה גם הוא. לדוגמה, עבור סיבוב עיבוד, חספוס פני השטח של הדגימות הסטנדרטיות המתקבלות הוא Ra 0.8 מיקרון, 1.6 מיקרון, 3.2 מיקרומטר, 6.3 מיקרומטר, ומגמת השינוי של השגיאה בין החספוס הנמדד שלהם שונה, וערך החספוס הוא Ra0. ערכי החספוס הנמדדים של 8 מיקרומטר, 1.6 מיקרומטר ו -6.3 מיקרומטר גדולים יותר מהחספוס של בלוק המדגם הסטנדרטי; כאשר ערך החספוס הוא Ra3.2 מיקרומטר, ערך החספוס הנמדד קטן מערך החספוס של בלוק המדגם הסטנדרטי. עם זאת, השגיאות הנמדדות של ארבעת הדגימות הסטנדרטיות של חספוס המעובדות על ידי כרסום קצה כולן שליליות, כלומר ערכי החספוס הנמדדים פחותים מערכי החספוס של הדגימות הסטנדרטיות.

המאפיינים המיקרו-מורפולוגיים של משטחים במכונה שונים מתקבלים בשיטות עיבוד שונות (סיבוב, משעמם, כרסום קצה, הקצעה, כרסום שטוח, שחיקה שטוחה) לדגימות סטנדרטיות בעלות אותה חספוס (Ra0.8 מיקרון) יש הבדל גדול במורפולוגיה על פני השטח

 • (1) הצפיפות של מבנה המיקרו של מורפולוגיות משטח שונות במכונה שונה, מהנמוכה לגבוהה, הן כרסום שטוח, הקצעה, כרסום קצה, שחיקה שטוחה, משעממת ופנייה.
 • (2) למורפולוגיה ולמבנה של משטחים במכונה שונים יש קווי דמיון מסוימים. לדוגמה, סיבוב ומשעמם הם מבנים דמויי קפיץ; הקצעה וכרייה שטוחה הם מבנים דמויי גל; כרסום קצה וטחינה שטוחה הם מבנים משוננים.
 • (3) משרעת השיא של שיא פרופיל פני השטח היא שחיקה שטוחה, סיבוב, הקצעה, סיום כרסום, משעמם וטחינה שטוחה בסדר יורד, הקשור למנגנון העיבוד של שיטות עיבוד שונות.

ערך חספוס פני השטח של תהליך השחזה גבוה יחסית, והגורמים המשפיעים העיקריים הם:

 • Edge קצה החיתוך (גרגר שוחק) של גלגל השחזה אינו קו ישר רציף, שישאיר שטח שאריות מסוים על חומר העבודה לאחר השחזה
 • ② בתהליך השחזה, העיוות הפלסטי של המתכת על פני חומר העבודה גורם לטמפרטורת החיתוך לעלות ברציפות, מה שמאיץ את שחיקת גלגל השחזה וגורם לחול רציני;
 • ③ לבחירת הפרמטרים כגון כמות השחזה, נוזל השחזה וקצבת הטחינה יש השפעה מסוימת על חספוס המשטח של חומר העבודה.

3 מאפייני טופוגרפיה של פני השטח של אותה שיטת עיבוד בחספוס שונה

עקומת פרופיל המשטח של בלוק המדגם הסטנדרטי עם חספוס שונה (Ra0.8μm, 1.6μm, 3.2μm) מתקבלת על ידי מכונת הטחינה השטוחה. אורך הדגימה הוא 3.75 מ"מ, מרווח הדגימה הוא 1.25 מיקרומטר ומספר נקודות הדגימה הוא 3,000 נקודות. .

 • (1) לפרופיל המשטח בעל חספוס של Ra 0.8 מיקרון, 1.6 מיקרון, 3.2 מיקרון המתקבל על ידי מכונת הטחינה השטוחה יש מבנה גלי דומה, מה שמראה כי למבנה הטופוגרפיה של פני השטח עם חספוס שונה המתקבלת באותה שיטת עיבוד יש דמיון, ו בעל מאפיינים מורפולוגיים ומבניים אופייניים, שניתן להשתמש בהם גם להבחנת שיטות עיבוד שונות.
 • (2) ערך השיא של פרופיל משטח הטחינה השטוח עולה עם עליית ערך החספוס, התואם את הפרמטר ערך Ra של הגובה הממוצע של פרופיל פרופיל פני השטח.
 • (3) צפיפות מבנה המיקרו-טופוגרפיה על פני השטח יורדת עם עליית החספוס, והמרחק בין הפסגות גדל.

סיכום 4

 • (1) ישנן טעויות בדרגות שונות בערכי החספוס של טופוגרפיה של פני השטח של אותן דגימות סטנדרטיות של חספוס המתקבלות בעיבוד שונה.
 • (2) בעת שימוש באותה שיטת עיבוד כדי להשיג משטחים בעלי חספוס שונה, השגיאה בין ערך החספוס הנמדד לערך החספוס של המדגם הסטנדרטי שונה גם היא.
 • (3) מורפולוגית משטח שונה, צפיפות מבנה עדין וגובה פרופיל שיא שונים כולם, וזה קשור למנגנון העיבוד.
 • (4) למורפולוגיה ולמבנה השטח המתקבלים בשיטות עיבוד שונות יש מידה מסוימת של דמיון. לדוגמה, סיבוב ומשעמם הם מבנים דמויי קפיץ; הקצעה וכרייה שטוחה הם מבנים דמויי גל; כרסום קצה וטחינה שטוחה הם מבנים משוננים.
 • (5) מורפולוגיה פני השטח ומבנה החספוס השונים המתקבלים באותה שיטת עיבוד דומים, ובעלי מאפייני מורפולוגיה ומבנה אופייניים, שניתן להשתמש בהם כדי להבחין בין שיטות עיבוד שונות.

קישור למאמר זה: ניתוח המאפיינים של עיבוד מיקרו-פרופילי משטח עיבוד

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ניתוח המאפיינים של עיבוד מיקרו-פרופילי משטח עיבודחנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,וכו.,. אידיאלי ליישומי חלל.עיבוד CNC מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. 3-ציר & 5-ציר כרסום CNC זמין. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים היעילים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.
 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply