האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ניתוח טכנולוגיית השימוש של אפר אלומיניום משני באלומיניום אלקטרוליטי

ניתוח טכנולוגיית השימוש של אפר אלומיניום משני באלומיניום אלקטרוליטי

אפר האלומיניום המשני של אלומיניום אלקטרוליטי הוא פסולת מסוכנת המכילה כמות גדולה של חומרים רעילים ומסוכנים כגון פלואוריד, ציאניד, אלומיניום  קרביד מת, ואלומיניום ניטריד, והטיפול בו תמיד היה מוקד מחקרי בתעשיית האלומיניום האלקטרוליטי.

שיטות ההטמנה והאחסון המסורתיות נאסרו. לטיפול באפר אלומיניום משני פותחו בתעשייה מספר טכנולוגיות תהליך. מאמר זה עורך ניתוח מעמיק של טכנולוגיית התהליך הקיימת ופרויקטים לסילוק של אפר אלומיניום משני. מגמת הפיתוח של טכנולוגיית טיפול באפר אלומיניום משנית מנותחת.

אפר אלומיניום הוא סיגי האפר שאלומיניום אלקטרוליטי או אלומיניום משני צפים על פני השטח של האלומיניום המותך בכבשן ההיתוך והיציקה. הוא מורכב בעיקר מתכלילים בלתי ניתנים לאלומיניום המותך, מבהירים ואלומינה הנוצרים על ידי החמצון של האלומיניום המותך. יש לו שימור חום ומניעת אלומיניום. תפקידו של חמצון נוזלי.

סיגי האפר נאסף באופן קבוע במהלך תהליך היציקה, הנקרא אפר אלומיניום ראשוני. תכולת האלומיניום המתכתי באפר האלומיניום הראשוני היא 70-80%. לרוב, האלומיניום המתכתי באפר האלומיניום מוחזר בשיטות כמו טיגון אפר או כבישה, והאפר מתקרר עוד לאחר הקירור. חלקיקי האלומיניום מסוננים בטחינה עדינה, והאפר העדין המתקבל הוא אפר האלומיניום המשני.

ניתוח טכנולוגיית השימוש של אפר אלומיניום משני באלומיניום אלקטרוליטי

אפר אלומיניום משני יגרום לפגיעה חמורה בסביבה

ההרכב הכימי של אפר האלומיניום המשני המיוצר בתהליך ההיתוך והיציקה של חומרי גלם שונים שונה. אפר האלומיניום המשני המיוצר בתהליך ההיתוך והיציקה של אלומיניום אלקטרוליטי מכיל תכולה גבוהה של פלואוריד וניטריד אלומיניום, ואפר האלומיניום המשני המיוצר בתהליך ההתכה והיציקה המשני של אלומיניום מכיל אלומינה ומלח. התוכן גבוה יותר.

המרכיבים העיקריים של אפר אלומיניום משני הם תחמוצת אלומיניום, AlN, Al4C3, כמות קטנה של אלומיניום מתכתי וכמות מסוימת של פלואוריד, ציאניד, NaCl, KCl ו- SiO2, וחומרים רעילים ומזיקים הם AlN, Al4C3, פלואוריד וציאניד.

AlN ו-Al4C3 מייצרים NH3 ו-CH4 במגע עם מים, ופולטים ריח רע. הפלואור והציאניד המומסים במים יזהמו את גוף המים הטבעי. לכן, אם הם יוטמנו ישירות ללא טיפול, הם יגרמו לפגיעה חמורה בסביבה. נכון להיום, אפר אלומיניום משני נכלל ב"רשימה הלאומית לפסולת מסוכנת", קטגוריית הפסולת היא HW48 התכת מתכות לא ברזליות, וקוד הפסולת הוא 321-224-48.

לתהליך אפר האלומיניום המשני הקיים יש חסרון של צריכה לא מספקת

תהליך הטיפול הנוכחי באפר אלומיניום משני מתחלק בעיקר לשני סוגים: חוסר מזיק וניצול משאבים. חוסר מזיק מתייחס לטיפול באפר אלומיניום משני להסרת ניטריד, פלואוריד, מלח וזיהומים אחרים כדי להשיג אפר אלומיניום לא מזיק להטמנה בטוחה. , התהליך הלא מזיק הוא בעיקר שטיפת חומצה, שטיפה אלקליין, שטיפה ושיטות נוספות.

מיחזור פירושו שלאחר הסרת חומרים רעילים ומזיקים, אפר האלומיניום המשני עובר עיבוד בטמפרטורה גבוהה או קרה לייצור מוצרים שונים כגון טבעת הגנה לטופר פלדה, חומר שוחק קורונדום חום, חומר זיקוק וחומר לטיהור מים וכו', או לחזור אל התא האלקטרוליטי כחומר הגלם האלקטרוליטי מאלומיניום.

תחת לחץ הגנת הסביבה, מפעלי אלומיניום אלקטרוליטי ביתיים רבים השיקו פרויקטים משניים לטיפול באפר אלומיניום. לדוגמה, קו סילוק פחמן פסולת אלומיניום אלקטרוליטי ואפר אלומיניום משני של מפעל אלומיניום אלקטרוליטי בצ'ינגהאי עבר באפריל 2018 להגנת הסביבה של מחוז צ'ינגהאי את קבלת האולם והכניס אותו לשימוש.

ההשקעה הכוללת של הפרויקט היא 130 מיליון יואן, והיקף הפרויקט הוא פינוי של 19,000 טון פסולת אפר אלומיניום, 14,000 טון פסולת סיגים פחמן, תפוקה שנתית של 10,000 טון אלקטרוליט, 5,000 טון של מטילי אלומיניום מומסים מחדש, ו-2.96 מיליון טבעות הגנה על טפרי פלדה. 28,000 טון קוק מתכתי ו-4,200 טון גרפיט מלאכותי כתוש.

תהליך ייצור טבעת הגנת האנודה עם אפר אלומיניום הוא:

  • 1. הבחירה והריסוק העיקריות של אפר אלומיניום, פסולת אפר האלומיניום מוזנת למסך הבר, קוביות אלומיניום גדולות מסוננים החוצה, והחומר מתחת למסך מוכנס למגרסה הלסת לריסוק, והחומר הכתוש נכנס הופר האיסוף;
  • 2. כרסום כדורים וניפוי. החומרים המרוסקים מוזנים לטחנת הכדורים. לאחר כרסום הכדור, החומרים מוזנים לתוך המסך הרוטט דרך המזין כדי לסנן את פתיתי האלומיניום ואת אפר האלומיניום המשני שלא ניתן לטחון;
  • 3. גוש אלומיניום מומס מחדש, ואת גוש האלומיניום המתכתי המסוננת ממיסים ויוצקים לתוך מטיל אלומיניום בתנור תדר ביניים 1t;
  • 4. לחץ על טבעת המגן, אפר האלומיניום המשני, תוסף הפחמן והמים מערבבים ומערבבים במלואם, החומר המעורב נכנס למכונת הטבעת כדי ללחוץ ישירות על טבעת המגן האנודה, וטבעת המגן שנוצרה נשלחת לכבשן המנהרה החשמלית עבור יִבּוּשׁ;
  • 5. שחזור אמוניה. מכיוון שאפר האלומיניום המשני מכיל ניטריד אלומיניום, אמוניה תיווצר במהלך תהליך הייבוש. גז הפליטה המיוצר על ידי כבשן המנהרה נספג במגדל ספיגת האמוניה, והאמוניה המדוללת נשאבת למגדל זיקוק האמוניה כדי להפוך את האמוניה המדוללת לגז חלקי. עיבוי כימי להשגת יותר מ-20% ממי האמוניה המוגמרים למכירה.

חזרה לתא האלקטרוליטי להתכת אלומיניום היא מגמת הפיתוח של ניצול מקיף של אפר אלומיניום משני

בשל התפוקה העצומה של אפר אלומיניום משני, התפוקה השנתית הנוכחית של אפר אלומיניום משני בלבד במפעלי האלומיניום האלקטרוליטי בארץ הגיעה ל-2 מיליון טון. בין אם מדובר באפר אלומיניום לייצור טבעות הגנה על טפרי פלדה או חומרי שוחקים חומים של קורונדום, הם מתמודדים עם בעיות צריכת מוצרים. לכן, כיצד לפתור כיצד לצרוך כמות גדולה של אפר אלומיניום משני הפך למוקד תשומת הלב של ארגונים.

צוות המחקר של אוניברסיטת מרכז דרום פיתח טכנולוגיית היתוך אלקליין בטמפרטורה נמוכה לטיפול באפר אלומיניום משני, המשמש כחומר גלם לאלומיניום אלקטרוליטי ולזכוכית מים.

העיקרון הטכני הוא להוסיף אפר אלומיניום לנתרן קרבונט ונתרן הידרוקסיד כמדיום ההיתוך, ולהתיך בטמפרטורה נמוכה מ-900℃. לאחר השלמת ההיתוך מתבצעת שטיפת מים חמים, והפרדת הרכיבים מסתיימת במשקעים שלב אחר שלב; אלומיניום קרביד באפר האלומיניום, אלומיניום ניטריד וציאניד מתפרקים, פלואוריד, כלוריד וחומרים אלקליים מגיבים ליצירת נתרן פלואוריד ונתרן כלורי, ותחמוצת אלומיניום ותחמוצת סיליקון יוצרים נתרן כלורט ונתרן סיליקט. התאם את ערך ה-pH לאחר הטבילה במים. אלומיניום הידרוקסיד וזכוכית המים מושקעים בשלב הראשון, והתמיסה הנותרת מתאדה לייצור מלח תעשייתי בהשפעות מרובות, והאלומיניום הידרוקסיד מסולסל ומוחזר לתא האלקטרוליטי לשימוש חוזר.

כל התהליך הוא בטמפרטורה נמוכה, חסכון באנרגיה, נקי ויעיל, ומשיג באמת ניצול מקיף של משאבים, שהפך למגמת הפיתוח של טכנולוגיית ניצול אפר אלומיניום משנית.

סיכום

עם הלחץ הגובר על הגנת הסביבה, אפר אלומיניום אלקטרוליטי הפך לבעיה דחופה עבור מפעלי אלומיניום אלקטרוליטי, ומרחב השוק מתרחב בהדרגה. יישום אפר אלומיניום משני כיום פותחו מגוון טכנולוגיות, כגון ייצור טבעות הגנה לטפרי פלדה, חומרים שוחקים, חומרים עקשנים וכו', אך כולן מתמודדות עם בעיית צריכת המוצר. השימוש באפר אלומיניום משני להחזרה לתא האלקטרוליטי לצורך התכת אלומיניום הפך לפיתוח השימוש בו. מְגַמָה.

קישור למאמר זה:  ניתוח טכנולוגיית השימוש של אפר אלומיניום משני באלומיניום אלקטרוליטי

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ניתוח טכנולוגיית השימוש של אפר אלומיניום משני באלומיניום אלקטרוליטידיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.