האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ניתוח כשל בתהליך החימום של טיפול משטח תרמי

ניתוח כשל בתהליך החימום של טיפול משטח תרמי

טיפול בחום על פני השטח הוא תהליך טיפול בחום מתכת המשנה את התכונות המכניות של שכבת פני השטח על ידי חימום וקירור פני השטח של חלק הפלדה.

חימום במהלך הטיפול בחום הוא אחת השיטות. בתהליך זה, חימום לא נכון עלול לגרום לפגמים הבאים:

①פגמים הנגרמים משינוי המצב הכימי של השכבה החיצונית של הריק עקב השפעת המדיום, כגון חמצון, דה-קרבוריזציה, קרבור וגופרית, חדירת נחושת וכו'.

② ליקויים הנגרמים משינויים חריגים במבנה הארגון הפנימי, כגון התחממות יתר, שריפת יתר והתחממות יתר.

③ מכיוון שהטמפרטורה מפוזרת בצורה לא אחידה בתוך הריק, הלחץ הפנימי (כגון לחץ טמפרטורה, לחץ מבני) גדול מדי והריק נסדק. להלן כמה מהליקויים הנפוצים, ואת השאר ניתן לראות בדוגמאות קשורות.

1. דקרבוניזציה

דקרבוריזציה מתייחסת לתופעה לפיה הפחמן של שכבת פני המתכת מתחמצן בטמפרטורה גבוהה, כך שתכולת הפחמן בשכבת פני השטח נמוכה משמעותית מזו של הפנים.

עומק שכבת הפירוק קשור להרכב הפלדה, הרכב גז התנור, הטמפרטורה וזמן ההחזקה בטמפרטורה זו. חימום באווירה מחמצנת נוטה להפחתת פחמן, פלדה עתירת פחמן קלה לשחרור, ופלדה בעלת תכולת סיליקון גבוהה גם קלה לשחרור.

פירוק הפחמן מפחית את ביצועי החוזק והעייפות של חלקים ומחליש את עמידות הבלאי.

2. הגדל פחמן

לְטִישָׁהs מחומם על ידי תנור הנפט לעתים קרובות יש עליית פחמן על פני השטח או חלק של פני השטח. לפעמים עובי השכבה המקוררת הוא 1.5~1.6 מ"מ, תכולת הפחמן בשכבה המקוררת היא כ-1% (שבריר מסה), ותכולת הפחמן של נקודות מקומיות אפילו עולה על 2% (שבריר מסה), וכתוצאה מכך נוצר מבנה לידבוריטי. .

זה בעיקר במקרה של חימום תנור נפט, כאשר מיקום הבילט קרוב לפיית תנור הנפט או באזור בו שתי החרירים מצטלבות את הדלק, מכיוון שהשמן והאוויר אינם מעורבים היטב, הבעירה אינה שלם, והתוצאה היא נוצרת אווירת קרבוריזציה רדוקטיבית על פני השטח של הריק, ובכך מייצרת את ההשפעה של קרבוריזציה פני השטח.

הקרבוריזציה מדרדרת את ביצועי העיבוד של פרזול, וקל לפגוע בסכין במהלך החיתוך.

ניתוח כשל בתהליך החימום של טיפול משטח תרמי

3. התחממות יתר

התחממות יתר מתייחסת לתופעה שטמפרטורת החימום של ריק המתכת גבוהה מדי, או זמן השהייה ארוך מדי בטווח טמפרטורת החישול וטיפול החום שצוין, או שעליית הטמפרטורה גבוהה מדי בגלל ההשפעה התרמית.

פלדת פחמן (פלדה hypoeutectoid או hypereutectoid) מופיעה לעתים קרובות מבנה Widmanstatten לאחר התחממות יתר. לאחר התחממות יתר של פלדה מרטנסיטית, מופיע לעתים קרובות מרקם תוך-גרגירי, ופלדות כלי עבודה וקוביות מתאפיינות לעתים קרובות על ידי קרן קרביד כדי לקבוע את המבנה המחומם. לאחר שסגסוגת הטיטניום מתחממת יתר על המידה, ישנם גבולות תבואה ברורים של שלב β ומבנה Widmanstatten ישר ודק. לאחר חימום יתר של פלדת הסגסוגת, יהיה שבר בצורת אבן או שבר בצורת רצועה. המבנה שהתחמם יתר על המידה, בגלל הגרגירים הגסים, יגרום לירידה בתכונות המכניות, במיוחד לקשיחות הפגיעה.

לאחר טיפול חום רגיל (נרמול, כיבוי) של פלדה מבנית כללית שחוממת יתר על המידה, ניתן לשפר את המבנה, והביצועים ישוחזרו. התחממות יתר זו נקראת לעתים קרובות התחממות יתר לא יציבה; בעוד שהתחממות יתר החמורה של פלדה מבנית סגסוגת מנורמלת (כולל נורמליזציה של טמפרטורה גבוהה), חישול או כיבוי, לא ניתן לבטל לחלוטין את המבנה שהתחמם יתר על המידה, סוג זה של התחממות נקרא לעתים קרובות התחממות יתר יציבה.

4. צריבה יתרה

שריפת יתר מתייחסת לעובדה שטמפרטורת החימום של בילט המתכת גבוהה מדי או זמן השהייה באזור החימום בטמפרטורה גבוהה ארוך מדי. האוקטיקה של התחמוצת המתמזגת נהרסת, הקשר בין גרגרי הגביש נהרס, והפלסטיות של החומר מופחתת באופן דרסטי. המתכת השרופה הקשה תיסדק במכה בודדת בעת עיבוי, וסדקים רוחביים יופיעו באזור השרוף כאשר היא נמשכת החוצה.

אין גבול טמפרטורה קפדני בין התחממות יתר להתחממות יתר. בדרך כלל, שריפת יתר נשפטת לפי הופעת חמצון והמסה של גרגרי הגביש. עבור פלדת פחמן, גבול התבואה נמס בזמן שריפת יתר, וכאשר פלדת הכלי (פלדה מהירה, פלדת Cr12 וכו') נשרפת יתר על המידה, גבול התבואה נמס ומופיע לידבוריט דמוי אדרה. כאשר סגסוגת האלומיניום נשרפת יתר על המידה, מופיעים אזור משולש ההיתוך בגבול התבואה וכדור ההמסה מחדש. לאחר שריפת יתר של פרזולים, הם לעתים קרובות בלתי ניתנים לתיקון ויש לבטלם.

5. סדקי חימום

כאשר מחממים מטילי פלדה גדולים עם ממדי חתך גדולים וסגסוגת גבוהה של פלדה וסגסוגת בטמפרטורה גבוהה עם מוליכות תרמית ירודה, אם מהירות החימום מהירה מדי בשלב הטמפרטורה הנמוכה, הבילט יפיק מתח תרמי גדול עקב הפרש טמפרטורות גדול בין הפנים לחוץ. בנוסף, בשלב זה, לריק יש פלסטיות ירודה בגלל טמפרטורה נמוכה. אם ערך המתח התרמי חורג ממגבלת החוזק של הריק, יווצרו סדקי חימום המקרינים מהמרכז לפריפריה, וגורמים לכל הקטע להיסדק.

6, נחושת שבירה

שבירות הנחושת סדוקה על פני השטח של החישול. כאשר נצפה בהגדלה גבוהה, נחושת צהובה בהירה (או תמיסת נחושת מוצקה) מופצת לאורך גבול התבואה.

כאשר הבילט מחומם, אם שאריות תחמוצת הנחושת נשארות בכבשן, תחמוצת הפלדה מצטמצמת לנחושת חופשית בטמפרטורות גבוהות, ואטומי הפלדה המותכת מתרחבים לאורך גבולות התבואה האוסטניט, מה שמחליש את הקשר בין הגרגרים. בנוסף, כאשר תכולת הנחושת בפלדה גבוהה [>2% (שבר מסה)], בחימום באטמוספרה מחמצנת, תיווצר שכבה עשירה בנחושת מתחת לאבנית תחמוצת הברזל, שתגרום גם להתפרקות פלדה.

קישור למאמר זה: ניתוח כשל בתהליך החימום של תרמי טיפול שטח

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ניתוח כשל בתהליך החימום של טיפול משטח תרמיפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.