האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ניתוח על תהליך טיפול בחום של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

ניתוח על תהליך טיפול בחום של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

1. תפקיד הטיפול בחום אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

חומרי האלומיניום וסגסוגת האלומיניום מחוממים לטמפרטורה מסוימת ונשמרים לפרק זמן מסוים כדי לקבל את מבנה המוצר והביצועים הצפויים.

2. עקרון בסיסי של טיפול בחום אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

(1) חישול:

המוצר מחומם לטמפרטורה מסוימת ונשמר לפרק זמן מסוים ולאחר מכן מקורר לטמפרטורת החדר בקצב קירור מסוים. באמצעות דיפוזיה והגירה של אטומים, הארגון נעשה אחיד יותר, יציב יותר, ומתח פנימי מתבטל, מה שיכול לשפר מאוד את הפלסטיות של החומר, אך החוזק יקטן.

① חישול הומוגניות של מטיל:

שימור חום לטווח ארוך בטמפרטורה גבוהה, ולאחר מכן קירור במהירות מסוימת (גבוה, בינונית, נמוכה, איטית) כדי להומוג את ההרכב הכימי, המבנה והביצועים של המטיל, מה שיכול להגביר את הפלסטיות של החומר בכ-20% , הפחיתו את כוח האקסטרוזיה בכ-20%, והגדילו את מהירות האקסטרוזיה היא כ-15%, וה- טיפול שטח איכות החומר משתפרת בו זמנית.

ניתוח על תהליך טיפול בחום של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

② חישול ביניים:

זה נקרא גם חישול חלקי או חישול בין תהליכים, כלומר לשפר את הפלסטיות של החומר, לבטל את מתח העיבוד הפנימי של החומר ולשמור אותו בטמפרטורה נמוכה יותר לזמן קצר, כדי להקל על עיבוד רציף או להשיג שילוב מסוים של מאפיינים.

③ חישול מלא:

ידוע גם בשם חישול גימור, זה לשמור על זמן מסוים בטמפרטורה גבוהה יותר כדי לקבל מבנה מרוכך במצב מגובש מחדש לחלוטין, בעל הפלסטיות הטובה ביותר וחוזק נמוך יותר.

(2) טיפול מרווה פתרון:

מחממים את חומר סגסוגת האלומיניום הניתן לטיפול בחום ומחוזק לטמפרטורה גבוהה יותר ושמור אותו לפרק זמן מסוים, כך שהשלב השני או רכיבים מסיסים אחרים בחומר יתמוססו במלואם לתוך מטריצת האלומיניום ליצירת תמיסה מוצקה על-רוויה, ולאחר מכן התקרר במהירות שמור את התמיסה המוצקה העל-רוויה הזו בטמפרטורת החדר, היא במצב לא יציב, מכיוון שהיא במצב של אנרגיה גבוהה, אטומים מומסים עלולים לזרז החוצה בכל עת. עם זאת, בשלב זה, הפלסטיות של החומר גבוהה יחסית, וניתן לבצע הליכי עבודה או יישור קרים.

① מרווה מקוונת:

עבור חומרי סגסוגת מסוימים עם רגישות לכיבוי נמוך, ניתן להשתמש בטמפרטורה גבוהה במהלך האקסטרוזיה לתמיסה מוצקה, ולאחר מכן להרווה עם קירור אוויר (T5) או קירור ערפל מים (T6) כדי להשיג מבנה וביצועים מסוימים.

② מרווה לא מקוון:

עבור חומרי סגסוגת מסוימים בעלי רגישות מרווה גבוהה, יש לחמם אותם מחדש לטמפרטורה גבוהה יותר בכבשן מיוחד לטיפול בחום ולשמור אותם למשך פרק זמן מסוים, ולאחר מכן להרווה אותם למים או לשמן עם זמן העברה של לא יותר מ-15 שניות. השג מבנה מסוים וניתן לחלק את הביצועים להרווית אמבט מלח, כיבוי אוויר, כיבוי אנכי ומרווה אופקית לפי ציוד שונה.

(3) עמידה בזמנים:

לאחר כיבוי התמיסה, החומר נשמר בטמפרטורת החדר או בטמפרטורה גבוהה יותר למשך פרק זמן, התמיסה המוצקה העל-רוויה הבלתי יציבה תתפרק, וחלקיקי השלב השני יושקעו (או יציגו) מהתמיסה המוצקה העל-רוויה ויפוזרו ב-α. (AL ) השפעת החיזוק נקראת התחזקות משקעים (משקעים) סביב גרגרי האלומיניום.

הזדקנות טבעית:

סגסוגות מסוימות (כגון 2024 וכו') יכולות לייצר התחזקות משקעים בטמפרטורת החדר, מה שנקרא הזדקנות טבעית.

הזדקנות מלאכותית:

לחלק מהסגסוגות (כגון 7075 וכו') אין התחזקות ברורה של משקעים בטמפרטורת החדר, אך השפעת חיזוק המשקעים בטמפרטורות גבוהות יותר ברורה, מה שנקרא הזדקנות מלאכותית.

ניתן לחלק את ההזדקנות המלאכותית להזדקנות תת והזדקנות יתר.

① תת-הזדקנות:

על מנת להשיג ביצועים מסוימים, יש לשלוט בטמפרטורת יישון נמוכה יותר ולשמור על זמן יישון קצר.

② באיחור:

על מנת להשיג ביצועים מיוחדים וביצועים מקיפים טובים יותר, היישון מתבצע בטמפרטורה גבוהה יותר או זמן ארוך יותר של שימור חום.

③הזדקנות מרובת רמות:

על מנת להשיג ביצועים מיוחדים וביצועים מקיפים טובים, תהליך ההזדקנות מחולק למספר שלבים.
ניתן לחלק ליישון דו-שלבי ותלת-שלבי

(4) עיבוד רגרסיה:

על מנת לשפר את הפלסטיות ולהקל על יצירת הכיפוף הקרה או לתקן את סובלנות הצורה והמיקום, ניתן לחמם את המוצרים שעברו הרווה ויישון בטמפרטורות גבוהות לפרק זמן קצר כדי לחזור למצב המרווה החדש, אשר נקרא טיפול רגרסיה.

קישור למאמר זה: ניתוח על תהליך טיפול בחום של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ניתוח על תהליך טיפול בחום של אלומיניום וסגסוגת אלומיניוםפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.