האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

נקודות תהליך וטכני של פסיבציה של חלקי נירוסטה

נקודות תהליך וטכני של פסיבציה של חלקי נירוסטה

הפסיביות מושפעת מניקיון החלקים וגם מבחירת החומצה. האם ההשפעה של חומצה חנקתית או חומצת לימון היא הגבוהה ביותר? Xianji.com תרגם והרכיב כמה חומרים זרים.

תהליך הפסיבציה מותאם לדרישות האפליקציה. העיבוד מציג קו פסיביות גדול במיוחד.

למעשה, התהליך שנקרא "פסיבציה" הוא רק שיפור ושיפור של התהליך המתרחש באופן טבעי ברוב פלדות הנירוסטה. תהליך זה כרוך בפסיבציה, שכבת משטח אינרטית כימית או סרט הנוצרים כאשר פלדת אל חלד נחשפת לסביבת חמצן. היווצרות הסרט הפסיבי הטבעי הזה יכולה להיות מושפעת או פגומה ממזהמים (לכלוך, שמן, שומן, תרכובות, אבנית) ונוכחות של ברזל חופשי על פני החלק. לכן, תהליך פסיבציה מיוחד בסדנה נועד להסיר את המזהמים הללו כדי לייצר נקי ועמיד בפני קורוזיה חלקי נירוסטה. שלב זה הוא קריטי לבטיחות ולביצועים של חלקי נירוסטה וציוד, הנחוץ לעתים קרובות בתעשיות התעופה והרפואה ובתעשיות אחרות.

תקן פסיביות

עבור סוגים רבים של חלקים ותעשיות, כולל מפרטים צבאיים רבים, תקני ASTM A380 ו-A967 מספקים הנחיות לשיטות פסיביות טובות. תקנים אלה מפרטים שיטות ו/או ניסוחים מקובלים לפסיבציה של נירוסטה ומספקים בדיקות למדידת שיעור ההצלחה של הפסיבציה. AMS2700C קבע שיטות פסיבציה מקובלות ו/או ניסוחים, שיטות עבודה ופרוטוקולי בדיקה, והחליף את AMS-QQ-P-35.

תהליך פסיביות

בכל המקרים, ניקוי הוא השלב הראשון בתהליך הפסיבציה, ומאמינים כי ניקוי זה עשוי להתבצע בקו ייצור נפרד או יחידה נפרדת. סוג הניקוי הנדרש תלוי במזהמים, בעומס האדמה, במידת הניקוי הנדרשת ובגיאומטריה של החלק. ניקוי כדי להסיר מזהמים שהושקעו (כגון לכלוך ושומן) עשוי לכלול ניגוב, הסרת שומנים באדי או ריסוס, או עשוי לכלול טבילה או אי טבילה באולטרסאונד ו/או ערבול. המנקה או השואב צריך להתאים לסוג האדמה שיש להסיר ויש לטפל בו בהתאם לתקנות הבטיחות והסביבה. אם נדרש הסרת אבנית (כדי להסיר סרט תחמוצת עבה מטיפול בחום או ריתוך, או כדי להסיר צבע חם), ייתכן שיהיה צורך בכבישה או ליטוש אלקטרוליטי, ולאחר מכן שטיפה יסודית.

נקודות תהליך וטכני של פסיבציה של חלקי נירוסטה

בקו ייצור פסיבציית טבילה מרובה תחנות, התהליך מתחיל בדרך כלל עם מיכל ניקוי אחד או יותר המצוידים באולטרסאונד וסינון, וייתכן שרוטציה מתסיסה או מקדמת (אם הגיאומטריה של החלק או עומס האדמה מצביעים על כך יתרון). וחומרי ניקוי או חומרי ניקוי על בסיס מים. יש להניח חלקים בצורה של סלים, מתקנים, מדפים או ציוד אינדקס על מנת להבטיח שבכל שלב בתהליך, אפילו בגיאומטריות של חלקים מורכבים, ניתן לייעל את המגע בין הפתרון לכל המשטחים הקריטיים.

לאחר תחנת הניקוי יש תחנת שטיפה אחת או יותר, אשר בתורה יכולה להיות מצוידת בפעולות מכניות, כגון אולטרסאונד, ערבול, אינדקס ו/או ריסוס, כדי לקדם שטיפה טובה. טכנולוגיית שטיפה בזרם נגדי ומכשיר מילוי אוטומטי יכולים למקסם את יעילות המים, לחסוך במים ולשמור על עקביות.

חומצה חנקתית או חומצת לימון?

הבא הוא שלב החומצה של תהליך הפסיבציה. שלב זה כולל שליטה במגע בין חלקי נירוסטה מנוקים לבין חומצה חנקתית מדוללת או חומצת לימון לפי אחת מכמה ניסוחים אפשריים המוגדרים במפרטים (כגון ASTM A967 ו-AMS2700C). מטרת שלב זה היא להסיר ברזל חופשי ולכלוכים שעלולים להישאר לאחר ששלבי הניקוי והשטיפה הקודמים הושלמו בהצלחה. ההסרה המוצלחת של ברזל חופשי וחומרים אקסוגניים מסייעת ליצור סרט פסיבציה טבעי או שכבה על פלדת אל חלד, ובכך לשפר את עמידות הקורוזיה שלה.

במידת האפשר, שלב הפסיבציה כולל טבילה מלאה של החלק באמבט הפסיבציה. גודל האמבטיה אמור להיות מסוגל להזיז את התמיסה סביב כל העומס או בתוך כל טווח העומס, וניתן לשפר עוד יותר את הניידות של התמיסה על ידי מחזור ו/או אולטרסאונד. כל הציוד הקשור לשלב הפסיבציה צריך להיות תואם לחומצה שנבחרה.

ריכוז החומצה, טמפרטורת האמבט וזמן המגע הם כולם פרופורציונליים לנוסחת הפסיבציה והם קריטיים ליישום מוצלח של המפרט. ניתן לנטר את פרמטרי התהליך הללו באופן ידני או אוטומטי במערכת כזו, וניתן לאחסן את הנתונים לאורך זמן.

חומצה חנקתית תמיד הייתה החומצה המסורתית המועדפת לשלב הפסיבציה הזה, למרות שגם ASTM A967 וגם AMS2700C מאפשרים שימוש בחומצת לימון. בשנים האחרונות, מכיוון שחומצת לימון ידידותית יותר לחומצה חנקתית מאשר חומצה חנקתית מבחינת בטיחות וסביבה, פותחה חומצת לימון. היבט מרגש נוסף של חומצת לימון הוא שניתן לקצר את זמן המחזור שלה. כל עוד הפסיבציה של חומצת לימון עומדת במפרטים שצוינו ובדרישות הקונה, לרבות תוצאות בדיקת פסיבציה מוצלחות, היא יכולה להיחשב מקובלת. כעת, חלק מהחנויות מרחיבות את הקיבולת שלהן על ידי הקמת קו ייצור פסיבציה, הכולל מיכלי פסיבציה של חומצה חנקתית וגם של חומצת לימון, ולאחר מכן שטיפה מיוחדת.

ללא קשר לחומצה המצוינת, יש להשתמש בציוד המתאים לחומרים כימיים (להגנה אישית והגנה על תהליך) בתהליך הפסיבציה, והטיפול, האחסון והסילוק של החומצה שנבחרה חייבים לעמוד בתקנות הפדרליות, המדינתיות והמקומיות.

לשטוף ביסודיות

מיד לאחר אמבט הפסיבציה יש לבצע שטיפה אחת או יותר. ניתן לרסס או לטבול את השטיפה, או להשתמש בשילוב, בהתאם למפרט, לגיאומטריה של החלקים ולעקרון החיסכון במים. באופן דומה, יותר נוזל שטיפה יכול לספק תוצאות שטיפה מצוינות בזרימה נגדית, תוך חיסכון במים. לפעמים ייתכן שיהיה צורך לבצע שלב ניטרול (כגון 5% נתרן הידרוקסיד) או שלב לאחר טיפול (בדרך כלל נתרן דיכרומט), ולאחר מכן לשטוף שוב. לתמיסת השטיפה הסופית יש להוסיף "מים מטוהרים", מים מפושטים (DI) או מים אוסמוזה הפוכה (RO) הם בחירה טובה למניעת כתמים. יש לייבש מיד את החלק השטוף. במקרים בהם ספירת החלקיקים היא קריטית, ניתן לצייד את המייבש במסנן חלקיקי אוויר (HEPA) בעל יעילות גבוהה.

ציוד פסיבי

הציוד הטוב ביותר לפסיבית טבילה אצווה הוא קו ייצור ידני או אוטומטי המורכב מסדרה של מיכלים רציפים. דרישות אצווה וייצור ישפיעו על גודל מיכל האגירה ומספר תחנות העיבוד המומלצות להשגת יעדי הייצור. מספר התהליכים הנדרשים משפיע גם על מספר תחנות התהליך. לדוגמה, קו ייצור אוטומטי רציף ניתן לנקות, כבישה ופאסיביות בקו ייצור אחד. כל קו ייצור מצויד בתמיסת שטיפה ייעודית, וכל תהליך נשלט על ידי PLC בפעולה מקבילה או אקראית לפי הצורך. . אמצעי בטיחות רבים מסופקים גם, לרבות התקני פליטה בדחיפה, מארזים, וילונות אור ו/או התקני בלימה נלווים, כמו גם בקרת תהליכים סטטיסטיים, ברקוד ו/או ניהול נתונים.

הפסיביות הצליחה

הצלחת תהליך הפסיבציה נקבעת לרוב על ידי בדיקה ו/או בדיקה. לאחר השלמת הפסיבציה, השטיפה והייבוש, החלקים צריכים להיות נקיים מכל פגמים פני השטח (כגון חרטות, חריטה או ציפוי), וגם לא יהיו כתמים המעידים על אפשרות של ברזל חופשי. חלקים יכולים לעבור בדיקת ברזל ללא תשלום לאחר פסיביות כנדרש על פי המפרט שצוין או על ידי הרוכש. בדיקות אלו כוללות טבילת מים, לחות גבוהה, תרסיס מלח או נחושת גופרתית לפי ASTM A967 ו/או AMS2700C.

קישור למאמר זה:נקודות תהליך וטכני של פסיבציה של חלקי נירוסטה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


נקודות תהליך וטכני של פסיבציה של חלקי נירוסטהדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.