האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

סגסוגות בטמפרטורה גבוהה נמצאים בשימוש נרחב

סגסוגות בטמפרטורה גבוהה נמצאים בשימוש נרחב

חומרי סגסוגת בטמפרטורה גבוהה נמצאים בשימוש נרחב בתחומים רבים כגון מנועי תעופה, מנועי רכב, טורבינות גז, כוח גרעיני, פטרוכימיקלים וכו' בשל עמידותם המצוינת לחמצון ועמידות בפני קורוזיה תרמית.

מאפיין

מה שנקרא סגסוגת בטמפרטורה גבוהה היא סוג של סגסוגת שיכולה לעבוד לאורך זמן בטמפרטורה גבוהה מעל 600 מעלות צלזיוס ובמתח מסוים. בהשוואה למתכות מסורתיות, לחומרי סגסוגת על יש טמפרטורה גבוהה וחוזק גבוה בביצועים; עמידות טובה לחמצון ועמידות בפני קורוזיה תרמית; עמידות טובה לעייפות, קשיחות שברים וגמישות טובה.

מִיוּן

יש בעצם שלוש דרכים לחלק סגסוגות על: לפי סוג אלמנט המטריצה, לפי סוג חיזוק הסגסוגת ולפי שיטת יצירת החומר.

סגסוגות בטמפרטורה גבוהה נמצאים בשימוש נרחב

סיווג של סגסוגות על

תהליך הכנה

מוצרי סגסוגת בטמפרטורה גבוהה הם בעיקר לא סטנדרטיים, ולכן תהליך הייצור מסובך יותר, אך ניתן לחלק אותו לשלושה שלבים: התכה, יציקה ועיבוד חם. ה אבקת מטלורגיה התעשייה מחליפה את תהליך היציקה בכבישה חמה.

יישום

סגסוגות בטמפרטורה גבוהה נמצאות בשימוש נרחב בתחומים רבים, כגון מנועי תעופה, מנועי רכב, טורבינות גז, כוח גרעיני, פטרוכימיקלים וכו', בשל עמידותם המצוינת לחמצון ועמידות בפני קורוזיה תרמית.

בין תחומי היישום הרבים, תעופה וחלל עדיין תופסת את המיקום החשוב ביותר, המהווה 55% מסך הביקוש, ואחריה תעשיית החשמל, המהווה 20%.

למה לשים לב למסלול החלוקה של superaloy?

1. פרספקטיבה אסטרטגית: חומרי סגסוגת על הם חומרים צבאיים אסטרטגיים בתחום התעופה והחלל

שיפור הביצועים של מנועי אוויר, מימוש לוקליזציה של מנועי אוויר ופתרון "מחלות הלב" של תעשיית התעופה של ארצי הפכו למשימה דחופה ברמה הלאומית.

המדינה שלי התחילה לפתח מנועי אוויר מקומיים בשנות ה-1960. לאחר עליות ומורדות, סין התקדמה מאוד ממנועי הטורבו-ג'ט-5 וה-טורבו-ג'ט-14 המוקדמים ביותר למנועי ה-Turbofan 10 וה-Turbofan 15 הנוכחיים. במיוחד, הגימור של מנוע ה"Taihang" מימש את "שלושת הקפיצות הגדולות" של מנועי האוויר הצבאיים של ארצי מהדור השני לדור השלישי, מטורבו-סילון לטורבו-פאן, ומדחף בינוני לדחף גדול. יש לו את היכולת לפתח באופן עצמאי מנועים צבאיים בעלי דחף גבוה. עם זאת, יש עדיין שתי בעיות עיקריות עם מנועי אוויר מקומיים:

1) בהשוואה למנועים זרים, נמצא שיחס הדחף למשקל של מנועי טורבו-פאן מקומיים, האינדיקטור החשוב ביותר, עדיין מפגר מאחור.

מבחינת הטכנולוגיה הנוכחית, כדי להגדיל את יחס הדחף למשקל, יש להעלות את טמפרטורת הגז. בכל פעם שהטמפרטורה של כניסת הטורבינה של מנוע אווירי עולה ב-100°C, ניתן להגדיל את יחס הדחף למשקל בכ-10%, או להגדיל את הביצועים בדור שלם. עבור מנועי אוויר מסחריים, כל עלייה של 10% בדחף יכולה להגדיל את קיבולת הנוסעים ב-10%; עבור מנועי אוויר צבאיים, הדחף המוגבר של מטוסים צבאיים יהפוך לנייד ולקרבי יותר.

כדי להגביר את טמפרטורת הפעולה של מנועי תעופה וחלל, שיטת הליבה היא שימוש בחומרי סגסוגת בטמפרטורה גבוהה. כמות הסגסוגות בטמפרטורה גבוהה המשמשת במנועי אוויר מתקדמים הגיעה ליותר מ-50%, הידוע כ"חומר היסוד של מנועי תעופה מתקדמים".

סגסוגת בטמפרטורה גבוהה מתייחסת לחומר סגסוגת שיכול לעמוד בפני חמצון, קורוזיה וזחילה בטמפרטורה גבוהה של 600-1200℃, ויכול לעבוד לאורך זמן תחת לחץ מכני גבוה. עם השדרוג המתמשך של ציוד התעופה בעתיד, הדרישות ליחס דחף למשקל של מנועי תעופה ימשיכו לעלות, והמנועים יסתמכו יותר ויותר על חומרי סגסוגת-על בעלי ביצועים גבוהים.

חומרים חדשים ותהליכים חדשים יתרמו יותר מ-50% למנוע עם יחס דחף למשקל של 12-15. מנקודת המבט של פיתוח עתידי, הוא עשוי אפילו להוות 67%. לפיכך, פיתוח חומרי סגסוגת-על בעלי ביצועים גבוהים ואיכותיים ושיפור רמת התהליך של מוצרי סגסוגת-על (לדוגמה, פיתוח תהליך יציקה מדויקת של להב מקריסטל שווה-צירים, גביש מכוון, לתהליך גביש יחיד) הוא מגמה בלתי נמנעת. לפיתוח תעשיית הסגסוגות העל.

2) למנועי התעופה של המדינה שלי עדיין יש יבוא. ניתן לומר שסגסוגות-על הן אחד מצווארי הבקבוק המרכזיים שקובעים האם ניתן לייצר מנועי תעופה וחלל המוני. הלוקליזציה של חומרי סגסוגת על היא תנאי מוקדם עבור מנועי אוויר מקומיים.

המדינות המפותחות מערבות מוצרי סגסוגת בטמפרטורה גבוהה בתחום תעופה וחלל ותעופה, מדינות מפותחות רואות בהם חומרים צבאיים אסטרטגיים, בעלי רמה גבוהה של מונופול טכנולוגי, ואוסרות בהחלט על ייצוא מוצרים; עם זאת, במדינה שלי עדיין יש ביקוש גדול לסגסוגות בטמפרטורה גבוהה שיש לייבא מחו"ל, וזה מספיק כדי להסביר את הסגסוגות המקומיות הנוכחיות של טמפרטורה גבוהה במדינה שלי עדיין לא מסוגלות לענות על הצרכים של תעשיית התעופה והחלל, והמחסור בהן. אולי הפך לאחד מגורמי הליבה המגבילים את הייצור ההמוני של מנועי תעופה וחלל במדינה שלי.

יתר על כן, לחומרי סגסוגת-על המיוצרים בארץ יש פער מסוים עם סגסוגות-על זרות במונחים של טוהר, אחידות, יציבות אצווה ועלות ייצור. הם עדיין לא יכולים לעמוד במלוא הדרישות החומריות של ציוד מתקדם, במיוחד מנועי אוויר. לכן, מימוש הלוקליזציה של חומרי סגסוגת-על איכותיים ובעלי ביצועים גבוהים הוא גם חלק חשוב בתעשיית מנועי האוויר המקומיים.

2. מנקודת מבט תעשייתית: סגסוגות העל של ארצי החלל והחלל הפכו ממחקר לנקודת מפנה בלוקליזציה בקנה מידה גדול

1) צד הביקוש: דגמי הנשק והציוד המרכזיים של ארצי עברו את שלב הפיתוח והגמר במהלך "האצווה" ה-13 של חמש השנים נכנסה לשלב של "ייצור אצווה בקנה מידה גדול".

תחת הסדר הבינלאומי של "שינויים גדולים שלא נראו במאה שנים ומאיץ התפתחות", הפיתוח של הציוד הצבאי של ארצי נכנס לתקופה של התגברות מואצת. האוריינטציה המרכזית היא לבנות את היכולת לנצח במלחמה קונבנציונלית. לכן, טילים וכלי טיס צבאיים הם טקטיים בהקשר של בניית יכולות היערכות. ציוד הוא כיוון רכש הציוד המרכזי למילוי החסר ולחיזוק ההכשרה; השלמת הפיתוח והגמר של ציוד זה במהלך "תכנית החומש ה-13" הניחה גם את הבסיס התעשייתי לרכישה מאסיבית של ציוד וחומרי גלם במעלה הזרם במהלך תקופת "תכנית החומש ה-14".

ככלל, הפיתוח של סגסוגות-על ביתיות תואם בעצם את רמת הפיתוח של מנועי תעופה וחלל ביתיים.

לכן, עם כניסה הדרגתית של מטוסים וספינות צבאיות מקומיות חדשות בעתיד, המנועים המקומיים יעברו בהדרגה לקדמת הבמה, ופיתוח חומרי סגסוגת-על ביתיים מוביל הזדמנויות חשובות ונקודות מפנה.

2) צד ההיצע: הסגסוגת העל של ארצי חוותה תהליך מחיקוי להקדמה ולאחר מכן לחדשנות עצמאית. נכון לעכשיו, המדינה שלי יצרה קנה מידה מסוים של בסיס ייצור עם טכנולוגיה וציוד מתקדמים יותר, ואנחנו גם רואים שחברות רבות הקשורות לסגסוגת על מיישמות תוכניות התרחבות בעתיד הקרוב. .

מאז הניסוי המוצלח של התנור הראשון של סגסוגת-על GH3030 בשנת 1956, המחקר, הייצור והיישום של סגסוגות-על במדינה שלי חוו יותר מ-60 שנות פיתוח עד כה. במבט לאחור על ההיסטוריה של יותר מ-60 שנה, סגסוגות העל של ארצי גדלו מאפס, מחיקוי לחדשנות עצמאית, עמידות הסגסוגות לטמפרטורה השתנתה מנמוכה לגבוהה, טכנולוגיה מתקדמת יושמה, חומרים חדשים פותחו, ייצור תהליכים שופרו ללא הרף, ואיכות המוצר שופרה ללא הרף. , והקימה ושכללה את מערכת הסגסוגת העל של ארצי, כך שחומרי הסגסוגת בטמפרטורה גבוהה הנדרשים לייצור ופיתוח תעשיות התעופה והחלל של ארצי מבוססים בארץ, והיא גם מספקת חומרים בטמפרטורה גבוהה הדרושים לפיתוח של מגזרי תעשייה אחרים. המדינה שלי הפכה למדינה הרביעית בעולם עם מערכת סגסוגת-על משלה אחרי ארצות הברית, בריטניה ורוסיה.

יחידות מקומיות העוסקות בייצור של סגסוגות על מחולקות לשלוש קטגוריות. האחד הוא מפעלי פלדה מיוחדים, כגון פלדה מיוחדת Fushun, פלדה מיוחדת לקיר גדול, פלדה מיוחדת של Baosteel וכו'; המכון למתכות, כמו גם Steel Research Gona, יצרנית מקצועית של המכון המרכזי למחקר ברזל ופלדה, ומפעלים פרטיים כמו Tunan Co., Ltd. וג'יאנגסו לונגדה. ראינו שחברות רבות הקשורות לסגסוגת בטמפרטורה גבוהה מיישמות תוכניות התרחבות בעתיד הקרוב.

3. פרספקטיבה של רווחיות: במורד הזרם תעופה וחלל נפח כבד, במעלה הזרם צבאי חומרים חדשים הם רווחיים יותר

הסתכל תחילה על קצב הגידול של הנפח: תכונת הצריכה היא אחד מגורמי הליבה המשפיעים על קצב הצמיחה של שרשרת הציוד. מנקודת המבט של תכונת הצריכה, "סגסוגת-על>מנוע אוויר>מטוס צבאי" מוצב מעל הדרישה להחלפה מקומית. לכן, תעשיית סגסוגת העל היא יחסית למורד הזרם. קצב הצמיחה של ציוד מטוסים צבאיים גבוה אף יותר.

בהשוואה למטוסים צבאיים, הביקוש למנועי תעופה נובע מהגידול בנפח המטוסים הצבאיים, ומעלייה באינטנסיביות של אימוני הקרב בפועל להנעת הצריכה; בהשוואה למנועי אוויר, חלקים בטמפרטורה גבוהה העשויים מסגסוגות-על מתוקנים ומוחלפים בתדירות גבוהה יותר, ויש גם היגיון החלפת יבוא לחו"ל. לכן, קצב הצמיחה של תעשיית סגסוגות העל ביחס לתעשיית המטוסים הצבאיים יהיה גבוה יותר. החברות הרשומות של סגסוגת בטמפרטורה גבוהה כמו ST Fushan Iron and Steel, Steel Research Gona, Tunan Co., Ltd. כלומר, עסקי כוח תעופה. לדוגמה, ה-CAGR של ההכנסה הקשורה לעסקים מסגסוגת בטמפרטורה גבוהה בשנים 2014-2019 של Steel Research Gona היה 18.4%, וה-CAGR של ההכנסה הקשורה לעסק מסגסוגת בטמפרטורה גבוהה של Tunan Co., Ltd מ-2016 עד 2019 היה 24.6%, בעוד שה-CAGR של הכנסות עסקי המנועים מ-2014 עד 2019 היה רק ​​8.0%.

שנית, הסתכלו על קצב הצמיחה של הרווחיות: בהשוואה להרכבה במורד הזרם, חומרים במעלה הזרם מושפעים פחות ממנגנון תמחור המוצרים הצבאי. הם יותר מוצרי מדף ולכן יש להם מנגנון תמחור יחסית מכוון שוק. הדבר החשוב הוא שחומרים נוטים יותר ליצור השפעות בקנה מידה, ולכן סגסוגות בטמפרטורה גבוהה הרווחיות של חברות חומרים צפויה להיות חזקה יותר מזו של הרכבה במורד הזרם.

4. פרספקטיבה של ביקוש: השוק הצבאי והאזרחי מונחים במשותף, והביקוש לתחליפים מקומיים הוא חזק

לא רק בתחום התעופה והחלל, סגסוגות-על נמצאות בשימוש נרחב גם בתחום התעשייתי.

חומרי סגסוגת בטמפרטורה גבוהה שימשו בתחילה בעיקר בתחום התעופה והחלל. בגלל עמידותם המצוינת בטמפרטורות גבוהות ועמידות בפני קורוזיה, הם יושמו בהדרגה על חשמל, רכב, מתכות, ייצור זכוכית, אנרגיה אטומית ושדות תעשייתיים אחרים, ובכך מרחיבים מאוד חומרי סגסוגת בטמפרטורה גבוהה. אזורי יישום.

בחלוקה לביקוש במורד הזרם, הביקוש לסגסוגות-על במגזר התעופה והחלל מהווה כ-55%, אחריו אנרגיה וחשמל כ-20%, וייצור מכונות כ-10%.

כיום, לפי שימוש צבאי ואזרחי, הביקוש לסגסוגות-על הוא 28%. עם האצת המודרניזציה התעשייתית, לסגסוגות העל יהיו נקודות צמיחה רבות בתחום התעשייתי, שיעור השימוש האזרחי יגדל ומרחב השוק יהיה עצום.

מימד עולמי: השוק הזר לסגסוגות על בוגר ביסודו, וקצב הצמיחה השנתי של סולם השוק העולמי צפוי להישאר על כ-10%.

עם הביקוש העולמי לחומרי סגסוגת-על, הביקוש העולמי לסגסוגות-על ממשיך לעלות. על פי נתוני Foresight Industry Research Institute, שוק סגסוגות העל העולמי הגיע ל-12.2 מיליארד דולר ב-2018, 4.8% בשנה שעברה. מאז 2012, תעשיית סגסוגות העל העולמית הגדילה בהתמדה את קצב הצמיחה שלה וצפוי להגיע ל-17.3 מיליארד דולר ב-2024.

בשנת 2019, שוק סגסוגות העל במדינה שלי הגיע ל-16.98 מיליארד יואן, עלייה של 33.52% משנה לשנה. יכולת הייצור המקומית של סגסוגת בטמפרטורה גבוהה מוגבלת, והיה פער גדול בהיצע וביקוש לטווח ארוך.

על פי "דוח הסקר המיוחד של תעשיית סגסוגות העל בסין 2020-2026 ודוח תכנון תכנון השקעות", תפוקת הסגסוגות העל במדינה שלי בשנת 2019 היא כ-27,600 טון, אך הביקוש הכולל בשוק לסגסוגות-על הוא כ-48,200 טון, ופער ההיצע והביקוש הוא 20,600 טון. בהתבסס על המחיר הממוצע של סגסוגות העל של ארצי בשנת 2019 של 352,200 יואן/טון, גודל השוק של תעשיית הסגסוגות העל במדינה שלי הוא 16.98 מיליארד יואן, עלייה משנה לשנה של 33.52%. אנו מתמקדים בחישוב הביקוש המקומי לסגסוגות-על בתחום מנועי התעופה והחלל. בטווח הארוך, לוקליזציה של מנועי תעופה מסחרית מקומית תביא גם לביקוש עצום לסגסוגות-על בשוק.

קישור למאמר זה: סגסוגות בטמפרטורה גבוהה נמצאים בשימוש נרחב

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


סגסוגות בטמפרטורה גבוהה נמצאים בשימוש נרחבPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.