האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק

סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק

סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק


סגסוגת טיטניום כוללת את המאפיינים של צפיפות נמוכה, חוזק גבוה וחוזק ספציפי גבוה יותר מאשר פלדה בעלת חוזק גבוה במיוחד; ויציבות תרמית טובה, עמידות בפני קורוזיה, חוזק בטמפרטורה גבוהה; בטמפרטורה של 300 ~ 500 ℃, חוזקה גבוה בערך פי 10 מסגסוגת אלומיניום וכו '. נעשה שימוש נרחב במוצרי מנוע תעופה וחלל, תעופה וטילים. בפרט, ניתן להרוות (α + β) סגסוגת טיטניום ולהזדקן כדי לחזק את הסגסוגת, והחוזק לאחר טיפול בחום משתפר ב -50% עד 100% בהשוואה למצב החישול. ויש לו עמידות יוצאת מן הכלל בטמפרטורה נמוכה ועמידות יוצאת דופן בפני קורוזיה של מי ים וקורוזיה מלח מלח, וזה נעשה שימוש נרחב יותר.

סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק
סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך מדויק – חנות עיבוד שבבי CNC

עם זאת, מכיוון שלסגסוגת הטיטניום מקדם דפורמציה חיתוך קטן (מקדם הדפורמציה קטן מ -1 או קרוב), תהליך החיתוך של השבב על פני המגרפה מגדיל את נתיב הקונפליקט הזזה, שמאיץ את שחיקת הכלי; בינתיים, טמפרטורת החיתוך גבוהה, כוח החיתוך גדול והמראה של שכבת הזיהום המנוון מתרחש בגלל עיבוד טיטניום בעלת פעילות כימית גדולה ועלולה להיות תגובה כימית חריפה עם זיהומי גז שונים, כגון O, N, H, C וכו ', הפולשת לשכבת משטח החיתוך של סגסוגת טיטניום, מה שגורם לקשיות ולשבירות של פני השטח שכבה להגדלה. לאחרים יש עדיין הרכב של שכבת משטח קשה של TCI ו- TiN; בטמפרטורה גבוהה, שכבת פני השטח מסודרת עם שכבת α ושכבת שבירת מימן ושכבות זיהום אחרות שהופכו חיצונית. היווצרות שכבות משטח לא אחידות, ריכוז מתח חלקי, חוזק עייפות מופחת של חלקים, פגיעה קשה בתהליך החיתוך, ומראה סתתים, סתתים ונשירה; זיקה גדולה. במהלך החיתוך, שבבי טיטניום ומשטחים חתוכים קל לנגוס בנתוני הכלי, ומופיע סכין דבק קשה, המוביל לבלאי הדבקה חמור; והחסרונות כגון חוסר היציבות של סידור סגסוגת הטיטניום מביאים קשיים רבים לחיתוך, במיוחד חיתוך עדין, ולכן הוא נקרא גם מתכת עיבוד מביכה. לכן, הדיון הטכני במכונות חיתוך עדין בסגסוגת טיטניום הוא שאלה שיש לטפל בה בדחיפות.

בית צינור הזנב (כפי שמוצג באיור 1) הוא חלק פונקציונלי מרכזי במוצר במפעל המחבר. מכיוון שיש צורך לקבל טמפרטורה ולחץ גבוהים בתנאי ההפעלה, דרישות התפקוד המכני שלה הן חוזק מתיחה Rm ≥ 1030MPa, התארכות A ≥9, על מנת לספק את דרישותיה הפונקציונליות, סגסוגת טיטניום TC11 משמשת בתכנון המוצר, אשר הוא טיפוסי בעל קירות דקים פיר חלק צינורי. לאחר תכנון האופטימיזציה של טכנולוגיית החיתוך העדינה שלה, הושלמה החיתוך העדין של סגסוגת טיטניום TC11.

1. תכונות חיתוך סגסוגת טיטניום TC11

סגסוגת טיטניום TC11 היא סגסוגת Ti מסוג α + β. סידורו מורכב משלב α משושה צפוף ומשלב β מעוקב בגוף. בהשוואה למתכות אחרות, המרקם משמעותי יותר והאניסוטרופיה חזקה יותר, מה שמביא לקשיים גדולים יותר בייצור ועיבוד סגסוגות טיטניום. . מאפייני תהליך החיתוך שלו הם כדלקמן:

 • (1) כוח חיתוך גבוה וטמפרטורת חיתוך גבוהה. מכיוון שלסגסוגת טיטניום יש צפיפות נמוכה וחוזק גבוה, להאכיל החיתוך יש מתח גזירה גדול ועבודות דפורמציה פלסטיות גדולות, כך שכוח החיתוך הוא גבוה וטמפרטורת החיתוך גבוהה.
 • (2) התקשות בעבודה קשה. בנוסף לעיוות פלסטי, סגסוגות טיטניום עובדות כמעט לא בגלל שאיפת חמצן וחנקן בטמפרטורות חיתוך גבוהות, התרחשות של תמיסה מוצקה בחללים וההשפעות הסותרות של חלקיקי קשיות גבוהה על הכלי.
 • (3) סכין מקל פשוטה. לסגסוגות טיטניום זיקה כימית חזקה בטמפרטורות גבוהות, יחד עם כוחות חיתוך גדולים, מקדם עוד יותר את שחיקת הכלים.
 • (4) לבישת כלי עבודה קשה. בלאי חלוקה הוא מאפיין משמעותי של שחיקת כלים בעת חיתוך סגסוגות טיטניום.

2. ניתוח פיסת עבודה

3. פיתרון טכני

3.1 דרך טכנולוגית

דרך טכנית מבוססת על העיקרון של "תחילה עובי, אחר כך גימור, בפנים ואז בחוץ" כדי להפחית את העיוות במהלך הגימור ולשפר את דיוק העיבוד. בתהליך ייצור הניסיון המוקדם, הדרכים הטכניות הן: ריקון, אורך מכונית, צורת סיבוב גסה, קידוח, משעמם גס, צורת סיבוב מדויקת, צורת גימור.

סגסוגת טיטניום מוליכה תרמית ירודה, צפיפות נמוכה וחום ספציפי, וטמפרטורת חיתוך גבוהה; יש לו זיקה כימית חזקה לכלי ופשוט להדביק את הסכין, מה שמקשה על החיתוך. ניסויים אישרו שככל שעוצמתה של סגסוגת טיטניום גדולה יותר, כך יכולת העיבוד שלה גרועה יותר. לכן, יש צורך לבחור סגסוגות קשות מבוססות טונגסטן-קובלט עם זיקה כימית נמוכה, מוליכות תרמית טובה וחוזק גבוה ב תהליך עיבוד שבבי.

מכונית המחוספס היא YG8, מכונית הגימור למחצה היא YG6, ומכונית הגימור היא YG3X. המקדחה עשויה מקדחת טוויסט קרביד (YG6 קרביד מלט).

סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק

3.2 בספק

 • (1) כאשר משתמשים במקדחת טוויסט סגסוגת קשה לקידוח, טמפרטורת החיתוך גבוהה כראוי, המקדח נשחק קשות, והלחץ התרמי של תהליך העיבוד מושפע ישירות, מה שמשפיע ישירות על דיוק הגימור שלאחר מכן.
 • (2) לחומר העבודה יש ​​דפורמציה גדולה וגודל העיבוד קשה לשליטה.
 • (3) מצב החוץ-קואקסיאליות הוא חמור, השיעור המוסמך של היצירה נמוך והשיעור האחיד האחיד הוא 50% בלבד.
 • (4) כוח הייצור אינו גבוה, שחיקת כלי העבודה גדולה ועלות הייצור גדולה.

3.3 תוכנית טיפול

3.3.1 בחר את הכלי הנכון מאפס

לאחר בחינת תהליך הנתונים והעיבוד, הוחלט להשתמש במקדחה מסוג מכונת Kenner HTS-C (קידוח יניקת סילון) לקידוח; סיבית זו יכולה לספק קירור רב עוצמה והיא מצוידת בציפוי PVD לאינדקס הכולל תוספות סגסוגות קשות וחלילי שבב ומקדחות קרביד. לאחר ניסויים, המקדחה משתמשת בתוספות KC720 ו- KC7215 (תוספות קדמיות ואחוריות) המתמחות בחומרים קשים למכונה לקידוח סגסוגות טיטניום. הספק המוצא גדל ב 60%, וחומר העבודה לאחר הקידוח אינו מייצר חום ועיוות. אין השפעת לחץ במהלך עיבוד שבבי, ואין זיהום לסביבה הסובבת, כפי שמוצג באיור 2.

3.3.2 ניתוח גורמי עיוות ואמצעי נגד

הסיבה העיקרית לעיוות בתהליך העיבוד היא מכיוון שסגסוגת הטיטניום מסדרת את הלחץ. בשלב המוקדם של תהליך ייצור הניסיון, למרות שהטכנולוגיה אימצה את טכנולוגיית העיבוד של חישול תחילה, אחר כך את הגימור, ואז בפנים ובחוץ, אך לא התחשבה במלואה באלמנטים הלא יציבים של סידור סגסוגת טיטניום, ויצרו את המראה של עיוות של החומר. קשה לשלוט בגודל במהלך עיבוד שבבי. כיצד להפחית את בקרת העיוות של הטיטניום עיבוד סגסוגות תהליך עד למינימום הוא בעיה קשה.

לאחר ניסויים חוזרים ונשנים, אנו מוסיפים תהליך חישול יישון לאחר העיבוד המחוספס של החומר. מבלי להפחית את הפונקציה המכנית של חומר העבודה, הגרגירים מזוקקים ואז מגיעים להסדר העדין כדי לבטל את הלחץ הפנימי ולגרום לסידור להגיע למצב יציב.

תקן הטיפול בחום הוא כדלקמן: טמפרטורת ההזדקנות היא 530 ℃ וזמן ההחזקה הוא 4 ~ 6 שעות. ודא כי Rm≥1030MPa ו- A≥9%. לאחר מספר קבוצות של ניסויים, חוזק המתיחה Rm גבוה מ- 1030 MPa, והארכה A היא יותר מ- 9%.

3.3.3 סיבות לא-קואקסיאליות ואמצעי נגד

על פי הכוונה לשיעור ההסמכה הנמוך של חומר העבודה, הנגרמת על ידי הקואקסיאליות הגרועה, ניתוח נוסף של נתוני העבודה והטכנולוגיה לעיבוד שבבי מצא כי החומר הוא צינור דק דופן, שהוא מתכת מעוותת וקשה למכונה. כל עוד משופרת הקשיחות של כל המערכות הטכניות, כישרון לטפל ביעילות בשאלות העיבוד שלה.סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק

 • (1) במהלך עיבוד חורים פנימי, שיטת הצעד הטכני נקבעה באופן סביר. הצעד הטכני בעל קשיחות מסוימת שימש כנקודת התייחסות להידוק ומיצוב של החומר, אשר התמודד למעשה עם בעיית העיוות של החור הפנימי במהלך העיבוד, כפי שמוצג באיור 3.
 • (2) בתהליך של עיבוד עיגול חיצוני מאומצת שיטה מכנית למילוי חומר נגד רטט, כלומר בתהליך המפנה החצי-מוגמר של החומר, החלק הידוק מלא בכרית קשיחה כדי למנוע את העיוות של החומר; החור הפנימי של החומר מלא ברך צינור הגומי הגמיש או חומר הקצף גורם לו להשתלב בקיר הפנימי שלו בתהליך העיבוד, ואז מגיע לאפקט של הוספת נוקשות לחומר העבודה, כפי שמוצג באיור 4.
 • (3) על מנת להבטיח את הקואקסיאליות של היצירה, סט של מיקום יתר מתקנים תוכנן במהלך תהליך הגמר הסופי כדי לשפר את קשיחות החומר, כפי שמוצג באיור 5.

 ואז, הקואקסיאליות של היצירה היא גרועה. לכן, בתכנון המתקן, על מנת להבטיח את קשיחות החומר, נעשה שימוש במכשיר מיקום יתר. לא זו בלבד שכל החורים הפנימיים של היצירה שימשו כנקודת התייחסות למיצוב, אם כי מראה המיקום התרחש בתיאוריה, אלא שבפועל הוא סיפק לחלוטין את צרכי החומר. . ראה איור 6.

בהתבסס על המאפיינים הנ"ל של סגסוגת הטיטניום TC11 במהלך תהליך החיתוך והמנגנון שקשה לחתוך את הסגסוגת, וקשורים לשיטות העיבוד ולניסיון של נתונים קשים למכונה בתהליך הייצור, טכנולוגיית עיבוד החיתוך. הכביש התווה מלכתחילה כדלקמן: קצה חיתוך שטוח – קידוח – בתוך ומחוץ למכונית מחוספסת – בחינת פונקציות הזדקנות ומכניות – מדד מכוניות – חור פנימי של מכונית חצי מוגמרת, חור גדול של מכונית חצי מוגמרת – צורה פנימית של מכונית מוגמרת – צורת מכונית מוגמרת למחצה – מנהל הכללי פינג, קצה קטן של מכונית משובחת – צורת רכב משובחת.

בית צינור הזנב של חלקי סגסוגת טיטניום המעובדים בשיטה טכנית זו עונה באופן מלא על דרישות התכנון, ושיעור החלקים המוסמך מגיע ליותר מ- 98%. הבעיה של דפורמציה של חיתוך דק של סגסוגת טיטניום מטופלת ביעילות.

4. ההסתגלות

לסגסוגת טיטניום יש יכולת עיבוד גרועה, אז איך לשפר ולשפר את יכולת העיבוד שלה היא בעיה קשה. מאמר זה מנתח את השיטות הטכניות לחיתוך של מעטפת צינור הזנב של חלקי סגסוגת טיטניום, משלים את החיתוך העדין של חלקי סגסוגת טיטניום, ומטפל ביעילות בקשיי העיבוד כגון עיוות סיבוב ובלאי כלי של חלקי גליל דקיקים מסוג TC11 מסגסוגת טיטניום. עם ידע נוסף והבנה של טכנולוגיית העיבוד של חלקי סגסוגת טיטניום דפנות דופן, היא צברה ניסיון מסוים לעיבוד העתידי של חלקי סגסוגת טיטניום.

קישור למאמר זה: סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוק

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


סגסוגת טיטניום TC11 תהליך חיתוך דיוקPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.