האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

סיבי פחמן הם בעיית פריצת דרך עבור כלי רכב קלים

סיבי פחמן הם בעיית פריצת דרך עבור כלי רכב קלים

מהו הגשר? הגשר הוא הדרך הקצרה ביותר לחוף השני.

מהו הגשר ביבשה? גשרים הם הדרך להימנע מעומס ולהפחית מתח.

סיבי פחמן הם בעיית פריצת דרך עבור כלי רכב קלים

אם היעד הבא של יצרניות הרכב הוא תמיד מהירות מהירה יותר, צריכת דלק נמוכה יותר ופחות פליטת פליטה, אז הבהרה היא קיצור דרך. כל עוד משקל גוף המכונית יורד, הוא בהכרח יעלה את המהירות, יפחית את צריכת האנרגיה ויפחית את צריכת האנרגיה. פְּלִיטָה. בקיצור זה, סיבי פחמן הם גשר בלתי נגיש.

ב.מ.וו היא המבשרת בתעשיית הרכב שממהרת ל"גשר "סיבי הפחמן. החל מה- i3 החשמלי ועד לדגם ההיברידי i8, לאחר עשרות שנים של התמדה, ב.מ.וו השיגה שליטה טובה על המשקל שלה באמצעות סיבי פחמן, כמו 730Li המובילה החדשה הדגם שוקל 1830 ק"ג בלבד, שהוא אפילו קל יותר ב -90 ק"ג מהאודי A8L 30FSI עם גוף של אלומיניום, וזה לא כמו מרצדס בנץ E קלאס שהלכה רחוק יותר ויותר בדרך לרדת במשקל בגלל "אלומיניום לפלדה".
סיבי פחמן, החזקים פי 7 מפלדה וקלים ב -30% מאלומיניום, הם ללא ספק חומר טוב אולטימטיבי לבניית מכוניות, אך העלות הגבוהה של "בניית גשרים" וטכנולוגיית "בניית גשרים" מורכבת הפריעו גם לחברות רכב רבות. הצעדים קדימה. לפני זמן מה היה על הדור החדש של BMW i3 להתמודד עם ההחלטה הקשה אם לנטוש סיבי פחמן ולחזור לסגסוגת אלומיניום בגלל העלות הגבוהה. למרבה המזל, SGL Automotive סיבי פחמן ושות 'בע"מ, שהוקמה במשותף על ידי קבוצת BMW וקבוצת SGL במדינת וושינגטון, ארה"ב, הפכה לגיבוי החזק שלה ויכולה להמשיך לייצר גלגלי רכב סיבי פחמן המוניים.

למבורגיני אימצה חומרים מרוכבים מסיבי פחמן למכונית הסופר -סופר שלה, Countach, מאז לפני 30 שנה. מאז, למבורגיני מסורת של בניית מכוניות עם סיבי פחמן. אך בגלל זמן העיבוד הארוך והקושי של סיבי פחמן, הדבר הביא גם ליכולת הייצור של למבורגיני הייתה ברמה נמוכה. לפני מספר ימים הגיעו למבורגיני ומיצובישי ראיון היפנית להסכם שיתוף פעולה לפיתוח משותף של טכנולוגיית סיבי פחמן בעתיד. יש לקוות שבאמצעות שיתוף פעולה זה הם יוכלו לשלוט בטכנולוגיה מתקדמת יותר של עיבוד סיבי פחמן לרכב ולהשפיע לטובה על כושר הייצור.

למעשה, בשוק הבינלאומי ענקיות רכב כמו ב.מ.וו, פורד, ג'נרל מוטורס ופולקסווגן עובדות בשיתוף פעולה הדוק עם חברות סיבי פחמן לפיתוח סיבי פחמן וחומרים מרוכבים למכוניות או לחלקים. מיצובישי ראיון, הונדה מוטור וטוראי, פורד מוטור ודאו כימיקל, ג'נרל מוטורס וטייג'ין לכולם שיתוף פעולה.

במבט לאחור על השוק המקומי, קבוצה של חברות רכב מקומיות מאיצה גם את המחקר והיישום של סיבי פחמן. הדגם הראשון בסין בייצור המוני באמצעות חלקי סיבי פחמן הוא מכסה מנוע סיבי הפחמן BJ40 של בייג'ינג אוטו. נכון לעכשיו, BAIC ניסתה בתחילה להשתמש בסיבי פחמן כדי להפחית משקל בכמה מכוניות מסדרת סאאב. רכב שטח בהיקף גדול המיוצר מצויד בכיסוי סיבי פחמן, באמצעות T300, T700 וסיבי פחמן גרירה קטנים.

לדברי וואנג שו, סגן נשיא מכון המחקר לרכב בבייג'ינג, BAIC מקימה שותפויות אסטרטגיות עם מספר חברות חומרים חדשות ליצירת אסטרטגיית פיתוח רכיבי סיבי פחמן בת שלושה שלבים של "חלקי כיסוי חיצוניים-חלקים מבניים".

Aoxin New Energy Automobile Co., Ltd. פיתחה בהצלחה את רכב האנרגיה החדש הראשון של סיבי פחמן בשנת 2015. לדברי שי ג'יאן, מנכ"ל Aoxin New Energy Automobile Co., Ltd., הביצועים המעולים של חומרי סיבי פחמן במשקל הקל של רכבים חשמליים מילאו תפקיד יוצא מן הכלל.

בשנים האחרונות, למרות שסין עשתה פריצות דרך והתפתחויות מסוימות בפיתוח סיבי פחמן בעלי ביצועים גבוהים ופיתוח קל ברכב, עדיין יש פער בינלאומי. משקלן של מכוניות נוסעים בסין כבד בכ -5% -10% ממכוניות אירופאיות בממוצע. הוא כבד ב -17% ממכוניות אירופאיות, והביקוש הקל של תעשיית הרכב הסינית עדיין דחוף.

בתגובה למצב זה, ג'ואו האנגפינג, מנכ"ל חברת דונגגוואן PTJ חומרה בע"מ, ניתח: "אפילו לענקיות רכב כמו ב.מ.וו ולמבורגיני, הם רוצים לבנות גשר קל כמו סיבי פחמן רק בכוחם. עדיין יש קשיים טכניים, שלא לדבר על חברות רכב רגילות. עם זאת, אם חברת מכוניות כלשהי רוצה לחסל בתחרות הקלה, היא לא תוכל לעקוף את גשר סיבי הפחמן. לכן עלינו לשים לב לחברות הרכב והתפקיד המרכזי של שיתוף הפעולה בין יצרני רכיבי סיבי פחמן מבהיר ששיתוף הפעולה הפרויקטים בין שני הצדדים תואם יותר את המצב בפועל ".

נמסר כי בשנים האחרונות, חומרה של דונגגוואן PTJ בע"מ. צברה ניסיון בייצור רכיבים קלים בסיבי פחמן באמצעות שירות תעופה, רכבות מהירות, תעשיות צבאיות ואחרות. מעכב בעירה, הקשחה, מיגון אלקטרומגנטי וטכנולוגיות מתקדמות אחרות. עם פתרונות מותאמים אישית, היא יצרה בריתות אסטרטגיות עם מספר יצרני מסכי מכוניות לקידום משותף של יישום חומרים מרוכבים בסיבי פחמן בתחום קלות הרכב לרכב, וחתמה על הסכמים עם חמישה מהם. הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי, היקף שיתוף הפעולה כולל חלקים מבניים הרכב המורכב מסיבי פחמן, ארגזי סוללות כוח וחלקי מרכב אחרים.

תוכן שיתוף הפעולה כולל ייעול המבנה ויעילות הייצור של חלקים ורכיבים, ובקרה סבירה של עלויות הייצור. התקדמות מסוימת חלה בפיתוח לוחות רצפה לרכב, קורות נגד התנגשות, קופסאות סופגות אנרגיה ופדלים.

ייצור מכוניות תמיד היה אחד מענפי התווך של כלכלת ארצנו. ביניהם, רכבי אנרגיה חדשים הם תעשייה לאומית אסטרטגית המתפתחת. ההערכה היא כי עד 2020, רכבי האנרגיה החדשים של סין יגיעו לבדו ל -5 מיליון. מכיוון שקל משקל הוא הדרך היחידה להפחית את פליטת הרכב ולהפחית את הצריכה, היא גם אחת הדרכים הטכניות היעילות ביותר להגדיל את טווח השיוט של רכבי אנרגיה חדשים, ו"סיבי פחמן "הוכח כ"גשר" המהיר ביותר הדרך הקלה, אז אנו הגיע הזמן לקחת ללא עוררין את הביקוש בשוק כגורם המוביל, ולמנף באופן פעיל את היתרונות של שיתוף פעולה תעשייתי באמצעות שיתוף פעולה אנכי בין רשתות התעשייה, ולבנות עוד ועוד "גשרים" בהקדם האפשרי, כך יותר חברות רכב יכולות להפוך לבינלאומיות יותר. תגיע לצד השני של ההצלחה מהר יותר בתחרות.

קישור למאמר זה: סיבי פחמן הם בעיית פריצת דרך עבור כלי רכב קלים

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


סיבי פחמן הם בעיית פריצת דרך עבור כלי רכב קליםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.