האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

סיווג והקדמה קשורה של תהליך גלוון אלקטרו

סיווג והקדמה קשורה של תהליך גלוון אלקטרו

ישנם סוגים רבים של גלוון אלקטרו. אבל מערך ה-pH של אמבט הגלוון, ישנן שתי קטגוריות עיקריות: ציפוי אבץ אלקלי וציפוי אבץ חומצי.

(1) ציפוי אבץ אלקליין תהליך ציפוי אבץ אלקלי פירושו שערך ה-pH של תמיסת הציפוי הוא אלקליני. עם זאת, בשל חומרים מורכבים שונים, הוא מחולק לציפוי אבץ ציאניד וציפוי אבץ אבץ.

ציפוי אבץ ציאניד הוא סוג ישן מאוד של ציפוי. ישנם שלושה מרכיבים עיקריים בתמיסת הציפוי: תחמוצת אבץ עיקרית, חומר קומפלקס נתרן ציאניד ומלח מוליך נתרן הידרוקסיד (הידוע בכינויו סודה קאוסטית). לא היה חומר מבהיר בתמיסת ציפוי הציאניד המוקדמת. עם שיפור הדרישות האסתטיות של אנשים, מתווספים חומרי הבהרה לפתרון ציפוי אבץ ציאניד. תהליך ציפוי אבץ ציאניד יציב והציפוי בסדר. לתמיסת הציפוי יש יכולת פיזור טובה. על פי התכולה השונה של נתרן ציאניד, הוא מחולק לשלושה סוגים: ציאניד גבוה, ציאניד בינוני וציפוי אבץ ציאניד נמוך. החיסרון הגדול ביותר של ציפוי אבץ ציאניד הוא שהוא רעיל מדי, וזה חמור לסביבה.

גלוון זינקאט הוא תהליך גלוון שהתפתח במהירות ב-30 השנים האחרונות. המרכיבים העיקריים שלו הם תחמוצת אבץ, המלח העיקרי, ונתרן הידרוקסיד (המכונה בדרך כלל סודה קאוסטית) כחומר מורכב ומלח מוליך. על מנת לקבל ציפוי עדין ומבריק בעל יכולת פיזור טובה יש להוסיף חומר מבהיר. תקופת הפיתוח העיקרית של גלוון אבץ ביתי הייתה עידן הגלוון ללא ציאניד בשנות ה-1970. תהליך הגלוון המפורסם DPE ותהליך הגלוון DE היו בשימוש עד כה. למרות שתהליך זה אינו יציב ומפורט כמו תהליך ציפוי אבץ ציאניד. אבל היתרון הגדול ביותר שלו הוא שהוא נטול ציאניד. הפגיעה בסביבה קטנה בהרבה. כעת ציפוי אבץ אבץ ביצע פיתוחים חדשים. התגברו על הפגמים כמו שלפוחיות ושבירות, ויכולת הפיזור השתפרה מאוד, שיכולה להיות יפה יותר מציפוי אבץ ציאניד.

סיווג והקדמה קשורה של תהליך גלוון אלקטרו

(2) ערך ה-pH של אמבט ציפוי האבץ החומצי הוא 4-6. ההישג השני של ציפוי אבץ נטול ציאניד בשנות ה-1970 היה ציפוי אבץ אמוניום כלורי ללא ציאניד. שומר על קצב ציפוי אבץ אלקליין של zincate. הוא משתמש באבץ כלוריד כמלח העיקרי, ובאמוניום כלוריד כחומר הקומפלקס והמלח המוליך. חומצת לימון וחומצה nitrilotriacetic הם חומרי קומפלקס עזר. פוליאתילן גליקול ותיאוריאה משמשים כזיקוק ציפוי. שכבת הציפוי המתקבלת מתמיסת ציפוי זו עדינה ובעלת יכולת פיזור טובה. תמיסת הציפוי פחות רעילה. אבל החיסרון העיקרי הוא שתמיסת הציפוי אינה יציבה, וגז האמוניום כלורי הנפלט מאכל מאוד את ציוד הציפוי. גם היעילות הנוכחית נמוכה. רגישות חזקה לזיהומים. טווח טמפרטורת ההפעלה צר. הוסר בעצם על ידי תהליך ציפוי אבץ אשלגן כלוריד.

תהליך ציפוי אבץ אשלגן כלורי (או נתרן כלורי) הוא תהליך חדש לגמרי של ציפוי אבץ שאינו ציאניד שפותח בשנות ה-1980.

המרכיב העיקרי שלו הוא: אבץ כלורי מלח עיקרי, משמש בדרך כלל בתכולה של 70-90 גרם/ליטר. אשלגן כלורי משמש כמלח מוליך, ותכולתו נעה בין 140-280 גרם/ליטר, הניתנת להתאמה לפי צרכים שונים. חומצת בורית משמשת כמאגר pH לייצוב ה-pH בין 4.6-5.6. מכיוון שתמיסת ציפוי זו פועלת בטמפרטורת החדר, המסיסות של חומצת בור אינה גבוהה, והתכולה הכללית נשלטת על 25-30 גרם/ליטר.

שלושת הרכיבים הללו לבדם אינם יכולים לייצר ציפוי אבץ מוסמך. יש צורך להוסיף כמה תוספים כדי לקבל שכבה מגולוונת בהירה ועדינה.

היתרונות של ציפוי אבץ אשלגן כלורי הם שתמיסת הציפוי יציבה, שכבת הציפוי בהירה ומפורטת, העלות נמוכה, היעילות הנוכחית גבוהה ואינה רעילה. החיסרון הוא שהפיזור של תמיסת הציפוי גרועה במעט מזו של ציפוי אבץ אלקליין, וגם שבירות הציפוי גדולה יותר. עם זאת, ברגע שהוצג גלוון אשלגן כלורי, זה היה פופולרי מיד. ההתפתחות מהירה מאוד, והיא תפסה מחצית מתעשיית הגלוון.

מנקודת המבט של השוק, תהליך הגלוון הנוכחי הוא בעיקר שני סוגים של ציפוי: ציפוי אבץ אלקליין וציפוי אבץ אשלגן כלורי חומצי. תהליכי גילוון אחרים התגמדו ולאט לאט נסוגו משלב ההיסטוריה.

קיים גם תהליך גלוון סולפט בתהליך הגלוון החומצי. המרכיב העיקרי שלו הוא המלח העיקרי אבץ סולפט. התוכן הוא בין 250-500 גרם/ליטר. אלום או אלומיניום גופרתי משמשים כמלח מוליך. התוכן הוא בין 30-50 גרם/ליטר. מלחים מוליכים מתווספים גם עם נתרן סולפט או נתרן כלורי. בנוסף לאמור לעיל, יש להוסיף כמה תוספים כדי להפוך את הציפוי למשובח. בהתחלה השתמשו בדקסטרין או במסטיק, ולאחר מכן הומצאו כמה חומרי הבהרה מיוחדים כדי להפוך את הציפוי לבהיר ומפורט יותר.

היתרון הגדול ביותר של ציפוי אבץ סולפט הוא שהוא יכול להשתמש בצפיפות זרם גדולה יותר (1-5A/dm2) ומהירות הציפוי מהירה. אך החיסרון הוא שיכולת הפיזור של תמיסת הציפוי ירודה מאוד, והיא אינה מתאימה לציפוי חלקי עבודה מסובכים יותר.

בשל הייחודיות שלו, גלוון סולפט משמש בעיקר בתעשיות עם צורות פשוטות ופרודוקטיביות רציפה חזקה, כגון חוטי ברזל, פס פלדה ולוח פלדה.

קישור למאמר זה: סיווג והקדמה קשורה של תהליך גלוון אלקטרו

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


סיווג והקדמה קשורה של תהליך גלוון אלקטרופח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.