האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

עיבוד שליטה מספרי של חלקים מורכבים ובצורה מיוחדת

עיבוד שליטה מספרי של חלקים מורכבים ובצורה מיוחדת

אם אצווה הייצור של חלקים בעלי צורה מיוחדת גדולה, אז היציקה, לְטִישָׁה or אבקת מטלורגיה ניתן להשתמש כדי להפחית את עלות הייצור של החלקים, אך נדרשת כמות גדולה של עלויות עובש בשלב מוקדם, ומחזור הייצור של ניסוי העובש ארוך יותר;

אם כמות הייצור קטנה, או שהמוצר נמצא בתהליך פיתוח, אי אפשר להשקיע בתבניות יקרות לייצור ועיבוד ואין זמן לחכות. אם נעשה שימוש בשיטת ההדפסה התלת מימדית, דרישות הביצועים המכאניות של החלקים לרוב אינן מתקיימות. לכן, זה מעשי ואפשרי להשתמש בשיטה של ​​עיבוד מכני כדי להסיר חומר. בעבר נעשה שימוש בציוד רגיל לעיבוד, שדרש הליכים רבים, דרש רבים מתקנים, ודרשו מיומנויות גבוהות למפעילים. כתוצאה מכך, מחזור פיתוח המוצר היה ארוך ועלות הפיתוח הייתה גבוהה.

עם הפיתוח והפופולריות של ציוד בקרה מספרי, ניתן לתת משחק מלא ליתרונות של ציוד בקרה מספרי לעיבוד מהיר של חלקים מורכבים ובעלי צורה מיוחדת.

2 ניתוח טכנולוגיית עיבוד של חלקים בעלי צורה מיוחדת

חלקי הגוף המחברים בעלי הצורה המיוחדת המוצגים באיור 1 הם חלקי המפתח של מערכת ירי מוצר מסוימת, והחומר הוא סגסוגת אלומיניום 2A12-T4. צורת החלקים מורכבת והתכנות והעיבוד קשים.

החלק מעובד ישירות ממוטות אלומיניום, וקצב הסרת החומר גבוה, וחומר העבודה נוטה לעיוות. הקושי בעיבוד הוא כיצד להבטיח את הגליליות של משטח הקשת בין המשטח הגלילי לבוס ולעמוד בדרישות החספוס של פני השטח.

התהליך כולל חריטה, כרסום, הסרת ראש התהליך, השחלה וכרסום חריצים. ראשית, הפוך את החסר של החלק בעל הצורה המיוחדת, ולאחר מכן השתמש בשיטת ההידוק של מהדק אחד ואחד העליון במרכז העיבוד האנכי בעל ארבעת הצירים. הצורה העיקרית של החלק מעובדת בשלושה שלבים: כרסום גס, כרסום למחצה וגימור כרסום, ולאחר מכן ראש התהליך נרכש Go, מחרטת CNC מחרטה גימור כפול, ולבסוף טוחנים את החריץ להשלמת העיבוד של חומר העבודה.

3 ריקים לרכב לחלקים בעלי צורה מיוחדת

איור 2 הוא תרשים סכמטי של רצף המכונית של חלקים בעלי צורה מיוחדת. הפלטפורמה החיצונית המדורגת בקצה הימני היא צ'אק תהליך, והחור הפנימי מעובד לגודל המוצר המוגמר, ולחלק השני יש קצבת עיבוד של 0.5 מ"מ בצד אחד.

עיבוד שליטה מספרי של חלקים מורכבים ובצורה מיוחדת

4 חלקים בצורת כרסום יוצרים

4.1 הידוק וקביעת נקודת האפס של חומר העבודה

איור 3 הוא דיאגרמת קואורדינטות נקודת האפס של חומר העבודה. חומר העבודה מותקן על הציר הרביעי, הקצה הימני מהודק עם צ'אק מרוכז בעצמו, הקצה השמאלי מהודק על ידי תקע ועמוד זנב עם מרכז, והקצוות השמאלי והימני הם עיגולים קטנים עם מחוון חוגה, והצ'אק המרוכז את עצמו מותאם או גזוז, שולט על פעימות מחט מחוון החוגה בתוך 0.1 מ"מ, ולבסוף נעל את החלק העליון.

4.2 בחר את הכלי וקבע את פרמטרי החיתוך של הכלי

הוראות לבחירת כלי:

1) השתמש בכלים בקוטר גדול עבור כרסום גס.

2) השתמש בטחונות קצה לטחינה עדינה.

3) חותכי קרביד צמנט φ6 מ"מ משמשים בעיקר לכרסום חריצים ארוכים R3.5 מ"מ.

4) קוטר הכלי נבחר בעיקר משלושה היבטים: מגבלת הגודל של חומר העבודה, קצב הסרת המתכות ומחיר הכלי.

5) בעת כרסום גס, פרמטרי החיתוך פועלים לפי העיקרון של "עומק חיתוך רדוד, רוחב חיתוך גדול וריצה מהירה של חיתוך רב".

6) בחירת פרמטרי החיתוך במהלך כרסום הגמר מבוססת בעיקר על דרישות חספוס פני השטח של חומר העבודה. באופן כללי, מהירות ההזנה צריכה להיות נמוכה וחדירת הכלי צריכה להיות גדולה.

7) מפרט האורך של הכלי עוקב אחר תורת היחסות של "אורך אינץ' אחד ואינץ' אחד קצר". ככל שהכלי קצר יותר, כך הקשיחות גבוהה יותר והחיתוך יציב יותר.

על פי העקרונות לעיל, מפרטי הכלים ופרמטרי החיתוך שנבחרו מוצגים בטבלה 1.

4.3 הכנה לפני תכנות UG8.0

(1) צור 4 צמתים אב, שהם יצירת תוכנית, יצירת כלים, יצירת גיאומטריה ויצירת שיטה.

(2) יצירת תהליך (פעולה) mill כרסום מטוס דו-ציריים דו-ציריים. Axis3 ציר 2 כרסום חלל הצמדה. ③3 ציר 2 הצמדה ציר קבוע כרסום מתאר פני השטח. ④3-2 צירים ציר משתנה כרסום קווי מתאר פני השטח (כרסום מרובה צירים).

(3) צור אסטרטגיית גיאומטריה (מודל דיגיטלי) ①צור (התקשר) מודל דיגיטלי על סמך תצוגת התוכנית, שימו לב לגודל של חיבור כפול או חיסור כפול בתצוגת התוכנית, בדרך כלל שנה את המודל הדיגיטלי לגודל ההפרש בפועל בשרטוט, כך שהמפעיל יוכל להתאים את ערך פיצוי הכלי. ②כדי לפשט את נתיב הכלי, יש לשנות כמה משטחים לסירוגין למשטח שלם.

4.4 פרופיל כרסום גס

(1) צור את נקודת האפס הגיאומטרית של חומר העבודה (ראה איור 4). הקפד לשים לב לערך הגדרת מרחק הבטיחות כדי למנוע התנגשות בכלי; הגדרת מערכת הקואורדינטות של המכונה חייבת להיות מדויקת.

(2) כרסום גס של החלקים העליונים והתחתונים של החלל (ראה איור 5) תחילה בחר "כרסום חלל", פונקציה זו מכילה את הפונקציות העיקריות של כרסום חלל, המשמשות בדרך כלל לעיבוד חיספוס; שנית, בחר בפונקציית "ברשימה המורחבת של כרסום חלל" עומק חיתוך", שנה את עומק החיתוך "אוטומטי" ל"ידני", ושנה את עומק החיתוך ל-1/2 מהקוטר המרבי של הריק.

איור 5 כרסום גס של החלק העליון והתחתון של החלל

(3) כרסום גס של חלק הצד (שאר החלקים של החלק העליון והתחתון של כרסום החלל) (ראה איור 6). כרסום הפנים חייב לציין תחילה את אזור החיתוך, ולאחר מכן לתת את המרחק הריק, את עומק החיתוך לכל חיתוך ואת הקצבה הסופית של השטח התחתון.

איור 6 כרסום גס של החלק הצדדי

4.5 פרופיל כרסום חצי גימור

(1) "שישה נתיבי כלים" בסיסיים לכרסום ציר קבוע ① כרסום פנים: כרסום פני השטח והתחתון. ② כרסום מישור: כרסום צד פנימי וחיצוני. ③ כרסום חללים: כרסום שפוע של חללים פנימיים וחיצוניים, משמש בדרך כלל לעיבוד גס. ④ כרסום שיורי: גימור למחצה לאחר כרסום חלל, הסרת שוליים כגון פינות. ⑤ כרסום קווי מתאר בעומק: כרסום קווי מתאר צדדי, משמש בדרך כלל לחצי דיוק או גימור. ⑥ כרסום פרופיל של משטחים מעוקלים בציר קבוע: כרסום מדויק של משטחים מעוקלים.

(2) כרסום חצי גימור של החלקים העליונים והתחתונים והחריצים בעת כרסום חצי גימור, ההפרשה היא 0.25 מ"מ. בתנועה ללא חיתוך מאמצים להזנה בתנועה ללא חיתוך שיטת "האכלה לאורך הקו האלכסוני של הצורה, בנטייה של 5°". הכלי הוא חותך כרסום גס בגודל φ8 מ"מ, כמות ההזנה t=0.5 מ"מ/שכבה, מהירות ההזנה vf=1000 מ"מ/דקה ומהירות הסיבוב n=3000 ר/דקה. עבור כרסום חצי גימור חלקים עליונים ותחתונים, בחר את פונקציית "הכרסום שנותר"; עבור כרסום חריצים בגימור למחצה (ראה איור 7), בחר את הפונקציה "כרסום פנים".

4.6 גימור פרופיל כרסום

(1) סיים את כרסום הצד של כל שלב (ראה איור 8) בחר את הפונקציה כרסום רב צירי (כרסום ציר משתנה). אפשרויות המפתח הן כדלקמן: ①הגיאומטריה היא "כל צד עיבוד". ②שיטת הנהיגה היא "לייעל". ③וקטור ההקרנה הוא "לכיוון הגוף המניע". ④הכלי הוא "φ8 מ"מ חרסום קצה". ⑤ ציר הכלי "מרוחק מהקו הישר".

כדי להקל על התכנות, החתכים של שתי האוזניים באיור 8 הושטחו. ישנם שילובים רבים של וקטור הקרנה וציר הכלי. האמור לעיל הוא אחד מהם, המציג גם את מאפייני העיבוד של מרכז עיבוד ארבעה צירים. בדרך זו, ניתן לעבד היטב את משטח הצד של הבוס והצומת עם הקשת.

(2) כרסום עדין של כל משטח קשת בחר גם בפונקציית כרסום רב-ציר (כרסום ציר משתנה).

① צור גיאומטריית בדיקה (ראה איור 9). אחת מהן היא למנוע מהכלי לפגוע בצ'אק ובעמוד הזנב; השני הוא למנוע מהכלי לטחון את דפנות המדרגות.

② צור גיאומטריית שיטה מונעת משטח. צור משטח ונתיב כלי כפי שמוצג באיור 10. עבור המשטח, בחר את המשטח החיצוני של הגליל שנוצר, ובחר את הכיוון האופקי של החץ עבור כיוון החיתוך. משטח הקשת נוצר על ידי החלק התחתון של טחנת הקצה. ככל שמספר הצעדים גדול יותר, כך העגול של המעגל גבוה יותר וערך החספוס של פני השטח גדול יותר; ככל שקוטר הכלי גדול יותר, מספר המרווחים הנדרש קטן יותר. ישנן אפשרויות רבות לקטור ההקרנה וציר הכלים. כאן, וקטור ההקרנה הוא "ציר כלי" וציר הכלי "רחוק מהקו הישר".

(3) סיים לטחון את כל חלקי המטוס (ראה איור 11) בחר את פונקציית כרסום הפנים. ישנן שיטות רבות של נתיב כלים. כאן, בחר "הדדי", משטחים אחרים דומים, אבל אתה צריך לשים לב לכיוון ציר הכלי, הקפד לבחור "מאונך למשטח החיתוך" או בחר "וקטור" כדי לקבוע את כיוון ציר הכלי .

4.7 סיים כרסום משטח R2mm

לגימור משטח R2mm (ראה איור 12), בחר את פונקציית כרסום קווי מתאר משטח עם ציר קבוע. צריך לבחור משטח מעוגל R2 מ"מ, מצב כונן בחר "כרסום שטח", מצב חיתוך בחר "הדדי", מרחק בד בחר "קבוע", מרחק מרבי נתון 0.1 מ"מ, כיוון ציר הכלי בחר "וקטור ייעודי".

4.8 סיים את כרסום המשטח עם דרישות סובלנות ממדים

איור 13 מציג את כרסום הגימור של המשטח עם דרישות סובלנות ממדי. בדרך כלל, לא ניתן לעמוד בדרישות הגודל בבת אחת, ונדרש עיבוד מרובה. יש צורך ליצור תוכנית בנפרד ולבחור בכלי "פונקציית פיצוי" כדי להקל על המפעיל להתאים את גודל העיבוד באתר.

5 כרסום ראש התהליך

איור 14 מציג את ראש תהליך הכרסום, בחר את הפונקציה "כרסום קווי מתאר". על מנת להקל על התכנות, יש לשנות את ראש התהליך לריבוע, לבחור "כרסום מעורב", "עדיפות עומק", סוג העברה ל"ישיר", פרמטרי חיתוך: מהירות n = 3000r/min, מהירות הזנה vf = 1500mm/ דקה, הזנה הכמות t = 0.25 מ"מ/שכבה. בדרך זו ניתן לממש את תפיסת העיבוד של "חיתוך קל וריצה מהירה" כדי למנוע עיוות של חומר העבודה.

6 השחלה

איור 15 מציג הברגה. תקע מיוחד מתוצרת עצמית, חומר מהדק כפול עליון מחרטת CNC.

7 כרסום חריצים

איור 16 מציג כרסום חריצים. כדי לכרסם חריצים משטח קשת, עליך ליצור מישור ולהקרין את קווי המתאר של החריץ על המישור. בחר כרסום מישור והשתמש בשיטת "חיתוך קל וריצה מהירה" כדי למנוע עיוות של חומר העבודה.

8 הערות לסיום

אם מקרי העיבוד הנ"ל מבוצעים על ציוד רגיל, צריך לעשות הרבה ג'יג'ים ומתקנים, מה שאורך מספר שבועות, וקשה לממש את עיבוד פני הקשת בין הגליל לבוס. זמן הייצור של עיבוד CNC הוא רק בערך 14 שעות, ואיכות חומר העבודה עומדת במלואה בדרישות השרטוט.

קישור למאמר זה: עיבוד שליטה מספרי של חלקים מורכבים ובצורה מיוחדת 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


עיבוד שליטה מספרי של חלקים מורכבים ובצורה מיוחדת3, 4 ו -5 צירים שירותי עיבוד CNC דיוק עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.