האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה


זוהי המשימה הקשה והקשה ביותר בעיבוד החלל והליבה במהלך ייצור תבניות פלסטיק, הכוללת את תהליך ה- CNC ו- EDM. תכנות נתיבי הכלים של CNC היא המשימה המרכזית של כל תהליך הייצור הקובע את איכות ה- CNC והקושי של EDM.

מאמר זה דן ביישום תוכנת Cimatron בעיבוד חלל וליבת תבנית הזרקת מאוורר, וניתח את תוכנה תהליך עיבוד שבבי, ואז התמקד בהסבר מימוש העיבוד הגס והמשובח שלו. לבסוף, באמצעות הדמיית נתיב הכלים הוכיח את סבירות השיטה.

עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

עיבוד שבבי חמש הצירים של גופים בעלי צורות מיוחדות. -PTJ מכונות CNC חנות

כיום, עיבוד חללי עובש הפך לתחום חשוב של עיבוד CNC, במיוחד עיבוד חלקים ליצירת תבניות חלל קשור קשר הדוק עיבוד CNC. בעיבוד חלקים ליצירת תבנית חלל, יש לעבור שלושה תהליכים: דוגמנות מודל תלת מימדית של המוצר, פיצול מוצרים ופיצול אלקטרודות המבוסס על מודל תלת מימדי המוצר והכנת נתיב כלים המבוססת על ליבות עובש ואלקטרודות הנוצרות על ידי פְּצִיחָה. תוכנת 3D CAD/CAM בלתי ניתנת לפתיחה. כיום, רוב תוכנות CAD/CAM יכולות לממש את שלושת הפונקציות של דוגמנות, פיצול ופירוק אלקטרודות ותכנות נתיבי כלים, כגון Pro/E, UG, MasterCAM, Cimatron וכו '. ביניהם Pro/E פופולרי יותר לדוגמנות. ומתפצל. לעיבוד עיבוד, MasterCAM ו- Cimatron פופולריים יותר. מאמר זה ייקח דוגמה לעיבוד ליבת חלל עובש מאוורר, ויציג כמה תנאים בפועל של שימוש בסימטרון לעיבוד חלקים ליצירת עובש, על מנת לספק הפניות לחלל עובש ולעיבוד ליבה.

2 מבוא לעיבוד אובייקטים

כפי שמוצג באיור 1, חלק הפלסטיק הוא להב פלסטיק ABS מאוורר חשמלי עם טווח גודל של 250 × 250 × 50 מ"מ. הדוגמנות מסתיימת בעיקר ב- Pro/E על ידי עיבוי המשטח לגוף מוצק, ולאחר מכן שימוש ב- Pro/Mold ב- Pro/E המודול מממש את הפרידה, וההשפעה התלת מימדית של החלל והליבה לאחר הפרידה מוצגת. באיור 2.

עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

דרישות טכניות: 

  • ABS ABS חומר; 
  • עובי הקיר של חלק הפלסטיק הוא 2 מ"מ; 
  • Must לחלק הפלסטיק אסור שיהיו נקבוביות, סדקים ופגמים אחרים; 
  • Must על פני השטח של החלק הפלסטי אסור שיהיו קוצים (פלאש); 
  • Openingגודל הפתיחה כפוף למודל התלת מימד.

עבור חלל התבנית של החלק הפלסטי, יש צורך בעיקר לעבד את צורת המשטח המעוקלת של הלהב, ולשמור על האנכיות והדיוק של דופן הצד של החלל הפנימי, על מנת להבטיח את המגע ההדוק בין החלל לבין הליבה. , וכאשר יוצרים את החלק הפלסטי כך שלא יהיה הבזק. בנוסף, על מנת להקל על התקנת הקיר החיצוני של החלל והליבה, החלל העבה יותר מעובד בדרך כלל לצורת טריז, כך שקיר הצד והמשטח התחתון אינם בניצב, אלא שיפוע תלול עם זווית מסוימת לאנכי, בערך 1 ° ~ 5 °, צריך לשים לב אליה במהלך העיבוד. להלן ניתוח תהליכים עם עיבוד החלל.

חלק זה יוצר עובש צריך להיות מעובד לשני צדדים, מלפנים ומאחור. הצד הקדמי טוחן בעיקר את החלק הפנימי של החלל ואת משטח הקצה העליון. לצורך המיקום, קיר הצד החיצוני חייב להיות טחון בדיוק. לאחר עיבוד הצד הקדמי הופכים את חומר העבודה, המשטח התחתון נטחן, ולאחר מכן מעובדים המדרון התלול של דופן הצד החיצונית.

חלל התבנית הוא בדרך כלל פלדה מוקשחת מראש עם קשיות של 38 ~ 45HRC, בעלת קשיות גבוהה יותר. בבחירת כלי כדאי לשקול שימוש בסכין פלדה טונגסטן או סכין עם ציפוי מיוחד.

בליבה, יש 6 תפרים ברוחב 2 מ"מ, שהם עמוקים יחסית, וניתן לעבד אותם בעזרת סכין קטנה לשבירת הסכין, אותם ניתן להשאיר לעיבוד EDM.

3 ניתוח טכנולוגיות עיבוד

לצורך עיבוד חלל התבנית, יש לבחור חומר ריק מתאים מפלדה מוקשחת מראש לכריית CNC, ושוליים של 0.1 ~ 0.2 מ"מ יישמרו לטחינה וטחינה ידנית על ידי מטחנה. למקומות הצרים והעמוקים בחלל, יש לבחור בעיבוד פריקה חשמלית וליטוש ידני לאחר כרסום CNC. ניתן להקיש על חוט החור המושחל באופן ידני לאחר חור הקידוח הקדמי. לאור העובדה כי הצדדים הקדמיים והאחוריים של החלל והצדדים שמסביב הם משטחי זיווג, החלל והליבה מעובדים בכיוון הקדמי והאחורי כאחד. יש לעבד את הצד האחורי (כלומר את החלק התחתון) כדי להשלים את הטחינה של משטח הקצה התחתון ואת דפנות הצד הסובבות, בעיקר הצורה הסופית של החלק התחתון של החלל שטוחה יחסית, וקל להדק אחרי העיבוד. לאחר סיום עיבוד המשטח ההפוך, הפכו את חומר העבודה לעיבוד עיבוד, טחינת החלק היוצר של החלל, אם לקיר החיצוני של החלל יש משטח טיוטה, יש לשקול שימוש במרכז עיבוד שבבי או מכונת כרסום CNC עם טבלת ספיחה אלקטרומגנטית.

עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

הכנת שביל הכלים לעיבוד זה מתבצעת על ידי תוכנת Cimatron הפופולרית יותר. לפני ביצוע הליכי עיבוד ספציפיים ב- Cimatron, יש להמיר את קבצי ישות החלל ב- Pro/E לקבצי פורמט iges ולאחר מכן להזין אותם ב- Cimatron לצורך הגדרת קואורדינטות. נקבע כי בחלל ועיבוד הליבה של חלל תבנית המאוורר, מערכת קואורדינטות מוקמת על פני הקצה העליון והתחתון, ופני הקצה האנכיים בכיוון ציר ה- Z פונים כלפי חוץ. ממשק תכנות נתיבי כלי Cimatron מוצג באיור 3 [2].

כאשר חלל התבנית מעובד על ידי כרסום CNC, הוא בדרך כלל כולל עיבוד גס, גימור למחצה וגימור. עקרון החיספוס הוא להסיר את עודפי המתכת ביעילות רבה ככל האפשר, ולכן יש לקוות לבחור בכלי בגודל גדול, אך גודל הכלי גדול מדי, מה שעלול להוביל לעלייה בנפח הלא מעובד; המשימה של חצי הגמר היא בעיקר להסיר את השאריות מחיטה הצעד; גימור מבטיח בעיקר את גודל ואיכות המשטח של החלקים. בהתחשב ביעילות ובאיכות, תהליך עיבוד ה- CNC מסודר כפי שמוצג בטבלה 1 [3].

4 הכנת שביל כלים לחיסכון

עבור החלל והליבה של תבנית המאוורר משתמשים בחסר מרובע וצריך להסיר נפח רב, במיוחד הליבה כמעט חצי. העיבוד חשוב מאוד.

(1) כרסום חלל 2.5 צירים.

2.5 כרסום חלל ציר היא פקודת כרסום דו-ממדית נפוצה בפקודת Cimatron, הניתנת לעיבוד בטווח קווי מתאר ספציפי. פקודה זו משמשת למשטח הטבלה הניצב לציר Z בחלל. כפי שמוצג באיור 4 א, זהו הטחינה הגסה של הפלטפורמה ההיקפית החיצונית של ליבת המאוורר. טווח קווי המתאר של הטחינה הוא הטווח בין המתאר החיצוני המלבני לבין קווי המתאר הפנימיים של פריחת השזיף. הערך המרבי של ציר Z הוא 0, והערך המינימלי הוא -55 מ"מ, מבחוץ לפנים. לעיבוד חיתוך טבעות, השוליים הם 0.6 מ"מ. סמן את האפשרות לנקות את הפער בין השורות. התוצאה הסופית היא שכל נתיב הכלים הוא רציף, כמעט ללא כלים ריקים, ומעטים להרים כלים. זהו מסלול כלים יעיל.
עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

(2) חיתוך מעגלי תלת מימד עם כרסום נפח.

עבור החלק של חלל הדפוס בין החלל והליבה, מכיוון שהמשטח המעוקל מסובך יחסית, מאומצים חיתוך מעגלי תלת מימדי כרסום 3D. חיתוך טבעת תלת מימד כרסום נפח משמש בעיקר להשגת מטרת הסרת הנפח הלא אחיד בתחתית. המפתח הוא הבחירה של "מתאר עיבוד" ו"משטח חלק ". איור 3b הוא נתיב כלי הטחינה של טבעת 4D לחיתוך נפח הליבה. בחר את כל המשטחים כ"משטח החלק ", קח את השוליים כ- 3 מ"מ ולאחר מכן השתמש בכלי הסקיצה ליצירת עיגול בקוטר 0.6 מ"מ כמתאר. היתרון בכך הוא שניתן להשתמש בו כמתאר. זה הופך את נתיב הכלים לסיבוב פחות, כלים ריקים פחות, ויחד עם זאת, הוא יכול גם להסיר כמה אזורים לא מעובדים בין שני הלהבים. אם נבחר הפרופיל בצורת שזיף, לא ניתן להשיג אפקט זה. איור 251 מציג את נתיב כלי החיתוך המעגלי בתלת מימד לכריית חלל נפח. קווי המתאר של השזיף נבחרים ישירות לקו המתאר, וכל משטחי משטח החלק נבחרים. מכיוון שנפח ההסרה נמצא בתוך קווי המתאר של השזיף, גם נתיב הכלים קוהרנטי מאוד ויש פחות כלים ריקים.

5 הכנת שביל כלי הגמר

ישנן שיטות רבות לסיום חלל המאוורר והליבה, בעיקר באמצעות 3 השיטות הבאות:

(1) חיתוך מעגלי של כרסום חלל 2.5 צירים.

כרסום הגימור של המטוס מושגת בעיקר על ידי שימוש בפריט "חיתוך טבעת תלת מימד" תחת כרסום חלל 3 ציר. איור 2.5 מציג את נתיב כלי הטחינה הדקים של הפלטפורמה ההיקפית הליבה. בזמן טחינת המטוס, מתבצעת גם קווי המתאר הקמורים של החלק היוצר. לצורך כרסום עדין, בהתחשב באזור החריץ, משתמשים בסכין שטוחה בקוטר ϕ6 מ"מ, והשוליים הם 6 מ"מ.

(2) כרסום משטח של חלקים עם כרסום יעיל.

הוא משמש בעיקר לטחינה מדויקת של משטחים המעוברים בצורה חלקה, ונתיב הכלים שנוצר גם עובר בצורה חלקה לפי כיוון המשטח, וטווח הטחינה נמצא בתוך המשטח. כלומר, נעשה שימוש בכרייה יעילה, והשיפוע התלול של דופן הצד שמסביב נבחר לכרייה, הכיוון הוא בכיוון ההיקפי, והשוליים הם 0.15 מ"מ.

(3) סיימו את הטחינה הכל עם כרסום משטח מעוקל.

כרסום ומשטח כרסום משמשים בעיקר לכריית משטחים בצורת מורכבים, ויש לבחור את טווח המתאר של העיבוד. בחר את כל המשטחים כ"משטחי חלק "וקח את השוליים כ- 0.15 מ"מ. בליבה, עליך להשתמש בכלי הסקיצה כדי ליצור שני עיגולים בקוטר של φ251 מ"מ ו φ20 מ"מ כמתאר העיבוד, כך שנתיב כלי העיבוד יהיה חלק יותר. בחלל, אתה רק צריך לבחור את המתאר בצורת שזיף.

6 תוצאות אימות ישות

דופן הצד של הליבה מעניקה אפקט עיבוד שיפוע, ודופן הצד של החלל היא אפקט עיבוד קירות ישר. בעיבוד הספציפי, הוא נבחר בהתאם לצרכי עיצוב התבנית.

7 הערות לסיום

העיבוד של חלל התבנית של המאוורר הוא בקושי בינוני בעיבוד חלל התבנית, שיכול לשקף את כל ההיבטים של עיבוד חלל התבנית, ובעל משמעות ייצוגית אופיינית. במאמר זה, מניתוח תהליך עיבוד CNC של עיבוד חלל עובש המאוורר, מימוש עיבוד מחוספס וגימור וניתוח הנקודות החשובות והקשות שלו, ניתנת שיטת עיבוד כרסום CNC של חלל התבנית הכללי. צורת חלל העובש משתנה מאוד. בעיבוד CNC, המעבד צריך לסדר באופן סביר את הליכי העיבוד בהתאם לתנאים הספציפיים של אובייקט העיבוד, בשילוב עם היתרונות של תוכנת CAM, על מנת לאסוף מסלולי כלי עיבוד יעילים ואיכותיים.

קישור למאמר זה:  עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


עיבוד Cnc של דגם הזרקת מאוורר חלל וליבהחנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,וכו.,. אידיאלי ליישומים בחלל. עיבוד סי.נ.ק מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזרות על מתכת ופלסטיק. כרסום CNC עם 3 צירים ו -5 צירים זמין. אנו נבצע אסטרטגיה איתך לספק את השירותים החסכוניים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.