האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

על מה יש לשים לב בהכנת החומר לפני הריתוך?

על מה יש לשים לב בהכנת החומר לפני הריתוך?

תהליך הריתוך הוא שלב חשוב מאוד בתהליכי ייצור שונים. לרתך את כל סוגי המתכות השונים עבור סוגים רבים ושונים של ייצור. עם זאת, על מנת שכל תהליך ריתוך יהיה מדויק ויעיל בפעם הראשונה, יש להכין כראוי את חומר האב.

הכנת החומר היא כל כך קריטית עד שהיא מתועדת לעתים קרובות כדי להבטיח את עקביות ההליך, ללא קשר לחומר. הסרת ציפויים כמו צבע, שמן, שומן וחלודה (אוקסיד) מבטיחה שהאזור לריתוך במצב הטוב ביותר.

 על מה יש לשים לב בהכנת החומר לפני הריתוך?

בעת שימוש בפלדת פחמן, חיוני להסיר את כל החלודה וזיהומים אחרים, כגון אבנית טחנה. לפני הריתוך יש להסיר גם צבע על בסיס שמן וכימיקלים כבישה. הסרת תחמוצת כרום כדי לייצר גימור דקורטיבי על סגסוגות נירוסטה מושגת בדרך כלל בתהליך ישיר. אבל אז ניקוי אזור הריתוך כדי להסיר כל תחמוצות פני השטח (שנראה בדרך כלל כשינוי צבע ליד הריתוך) יכול ליצור מחדש את שכבת ההגנה, שהיא חשובה מאוד לייצוב סגסוגת הנירוסטה. ייצוב זה נקרא פסיבציה.

חומרי מתכת לא ברזליים מתמודדים עם האתגרים שלהם בתהליך של הכנת תפר ריתוך. עבור מתכות (כגון אלומיניום וטיטניום), הזמן בין ניקוי פני השטח לריתוך קצר יותר מכיוון שהחמצון ייווצר במהירות. ניקוי שטחים גדולים מוקדם מדי לפני הריתוך גורם לעתים קרובות לצורך בעיבוד חוזר.

טיפים לניקוי ידני ומכני

בעת שימוש במברשות נירוסטה או מתכת אל-ברזלית לניקוי ריתוכים, נא לרוץ במהירות איטית מאוד, כלומר בין 1,250 ל-4,250 רגל משטח לדקה (SFPM).

חרוזים מסוג Stringer, לרבות גרסאות עם תכונות אגוז כפול הפיכות או גרסאות עם מבני קשר מעוותים לסירוגין, יספקו ניקוי יעיל ואחיד ובקרת מפעיל מעולה לניקוי פילטים מפלדת פחמן בין מעברי ריתוך.

אתה יכול להשתמש במוצרי שוחקים מלוכדים ומצופים כדי לשלוט בסימוני פני השטח. עובי גלגל החיתוך הדק הוא בין 0.030 ל-0.045 אינץ', וקיימים סוגי הדבקה ותבואה מיוחדים, במיוחד עבור אלומיניום, נירוסטה ופלדת פחמן. הם יכולים לספק חיתוך מהיר, חיים ארוכים, חיכוך נמוך וקורות מינימליות בחומר הנחתך. גלגל הדש המעוצב במיוחד מוסיף ביצועי גודל לחומר הציפוי, מפחית את הצטברות החום על החומר עם מוליכות תרמית ירודה (כגון נירוסטה), ומספק קצב חיתוך גבוה מאוד.

מהירות הפעולה היא גורם מפתח נוסף להכנה נכונה וניקוי ריתוך. כלל אצבע טוב שיש לזכור בעת הכנת משטחים להלחמה הוא "לאט יותר הוא בדרך כלל מהיר יותר". שימוש במהירויות נמוכות לשליטה בחיכוך מסייע בהפחתת הזיהום של פני השטח ואזור הריתוך. מהירויות מגע גבוהות יותר של פני השטח ייצרו רטט מוגזם, שעלול לגרום לחומרי שוחקים או לראשי מברשת לדלג על פני השטח ולהשאיר זיהומים. מהירות הפעולה המהירה גם תפחית את יכולתך לשלוט בכלי.

הפחתת המהירות ב-10% לפחות יכולה לשפר את יעילות הכנת השטח ולהאריך את חיי השירות של חלקים בלאי, מה שהופך את תהליך הכנת הריתוך לחסכוני יותר. כלים חשמליים במהירות משתנה יכולים לעזור לך לכוונן את מהירות הפעולה. למרות שהכלים החשמליים הללו דורשים לעתים קרובות יותר השקעה מוקדמת, כשחושבים על עייפות מפעיל וביצועי חלקים ללבוש, הם בדרך כלל משלמים על עצמם.

עבור חומרי מתכת לא ברזליים, השימוש במוצרים שוחקים לא ארוגים (כגון טיפול שטח או דיסקים לליטוש משטחים) עלולים לגרום לבעיות, מכיוון שמוצרים אלה עשויים בדרך כלל מחוטי ניילון רופפים ספוגים בחלקיקים שוחקים, שקל להמיס ו"למרח" אותם כאשר הם פועלים במהירות טמפרטורות גבוהות. זה לא רק ישפיע על יעילות החומר השוחק בגלל משטחים לא אחידים, אלא גם ישאיר שאריות ניילון על חומר העבודה. שאריות אלו ישפיעו על שלמות הריתוך וידרשו עיבוד מחדש.

כדי למנוע סוגים אחרים של זיהום פני השטח והעמסה שוחקת או סתימה, אנא השתמש רק במוצרים המיועדים לאלומיניום וחומרים אחרים שאינם ברזליים.

כאשר עובדים באזורים סגורים, מברשת יד עשויה להיות הכלי הטוב ביותר שלך. למברשות שתוכננו במיוחד (כגון מברשות גירוד בחריצי V) יש שלוש שורות של קווים זוויתיים, היוצרים משטח מברשת צר מאוד, המאפשר לך להתרכז ולהיכנס לאותם אזורים צרים. יתרון נוסף של מברשת זו בגודל מלא הוא שאתה יכול לשלוט בה טוב יותר כאשר אתה לובש כפפות.

שיטות עבודה מומלצות כלליות

על מנת לקבל את הביצועים הכוללים הטובים ביותר של כל מוצר המשמש להכנת המשטח לריתוך, חשוב מאוד לחשב ולשלוט במהירות ובחיכוך המופעלים על פני השטח. האפשרות הטובה ביותר היא להתייעץ עם המלצות היצרן כדי לקבל את הסל"ד המקסימלי בהתבסס על החומר וגודל הדיסק כדי להשתמש בבטחה בחומרים המתכלים.

הימנע מהסרה של יותר מדי חומר בסיס או יצירת שריטות עמוקות סביב אזור הריתוך. הסרת חומר רב מדי (הידוע גם כחתך תחתון) עלולה לגרום לתכלילים או בקרת קשת לקויה במהלך תהליך הריתוך. זוהי בעיה רצינית אם אתה משתמש בחומרים שעברו חיתוך פלזמה או חיתוך לפיד חיתוך. בדרך כלל, אזמל משמש להסרת עודף פלזמה או סיגים, או חומר שוחק גס מאוד משמש כדי לטחון אותו. זה ישאיר סימנים עמוקים על חומר העבודה ויגרום זיהומים פני השטח עמוק לתוך החומר שיש לרתך, ובכך יגדיל את האפשרות של נקבוביות ריתוך או הידבקות לקויה של ציפוי בהמשך תהליך הייצור. כל אחת מהשגיאות הללו עלולה להוביל לעבודה מחדש יקרה.

בנוסף, נא להימנע מזיהום צולב הנגרם על ידי שימוש במוצרי שוחקים חדשים ונקיים. זיהום יכול להתרחש ישירות או בעקיפין. כל עוד החומרים המתכלים של ברזל וחומרים לא ברזליים מופרדים ומאורגנים, ניתן למנוע זיהום ישיר, כגון שימוש במברשות תיל על חלקי אלומיניום.

האתגר האמיתי הוא למנוע זיהום עקיף, שעלול להיגרם מאבק הנישא באוויר מתהליכי ייצור אחרים באותו מפעל. השימוש בכל מוצר שוחק יפיק אבק, שיכול להתפשט בקלות בכל הסדנה. פתרון חסכוני הוא אחסון מוצרי שוחקים חדשים בשקיות ניילון שקופות כדי לשמור על הנראות ולמנוע כניסת אבק. כדאי גם להחליף חומרים קשים על משטח העבודה, כגון קרטון (היזהרו מסכנות שריפה אפשריות).

קישור למאמר זה: על מה יש לשים לב בהכנת החומר לפני הריתוך?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


על מה יש לשים לב בהכנת החומר לפני הריתוך?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.