האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

על מה יש לשים לב בתהליך של גלוון אלקטרו וציפוי ניקל?

על מה יש לשים לב בתהליך של גלוון אלקטרו וציפוי ניקל?

כשהתחלתי את הקריירה שלי בגימור מתכת באמצע שנות ה-1980, התעשייה חשבה על המקור ועל כיוון הפיתוח שלה. מעניין להסתכל אחורה על התקופה ולהיזכר בכל השינויים שחלו מאז שנכנסנו לשנות ה-1990. סוגיות איכות הסביבה שולטות בתעשייה. 

אני זוכר במיוחד שהשוק מוצף בטכנולוגיות חדשות ובציוד חדש להתמודדות עם סוגיות סביבתיות הקשורות לתהליך האלקטרוני. בעקבותיו התפתחה טכנולוגיית ציפוי האלקטרוניקה, אשר פתרה את החשש העולמי לגבי זיהום אוויר ומים הקשורים לגרוטאות של מוצרי ציפוי. האתגר של פורמולטורים כימיים מקצועיים הוא לפתח תהליכים ידידותיים לסביבה שיכולים לעמוד בדרישות של גימורים עמידים בפני קורוזיה.

לעת עתה, התעשייה כולה ניתנת להתאמה רבה, ויכולה לספק ליצרני OEM בתעשיות שונות גימורים העומדים בתקנים סביבתיים מחמירים, תוך עמידה בדרישות עמידות בפני קורוזיה מאתגרות ביותר.

ניתן לומר שבשנים האחרונות ציפויי אבץ ואבץ-ניקל מעניקים את מירב תשומת הלב לטכנולוגיות חדשות ומשופרות לביצוע לאחר טיפול באלקטרוניקה. תעשיית הרכב היא הכוח המניע של פיתוחים חדשים. בדיקות קורוזיה מואצות, כגון בדיקת ריסוס מלח, בדיקת בוץ, בדיקת דרכי חצץ, בדיקת טמפרטורה ולחות וכו', כולן מנסות לדמות תנאים אמיתיים כדי לספק לחברה ברומטר ביצועים למדידת השיפור בביצועי הקורוזיה שלה.

על מה יש לשים לב בתהליך של גלוון אלקטרו וציפוי ניקל?

אבוץ

בנוסף לעובי ציפוי האבץ, יש לבצע טיפול לאחר כדי לספק עמידות מוגברת בפני קורוזיה. בחר את טיפול שטח על פי דרישות הלקוח.

כרומט (פסיבציה)

בשיחה רגילה, ניתן להשתמש במונחים כרומט ופסיביטור לסירוגין למרות הבדלים טכניים. כרומט הוא ציפוי המרה שבו כרום משושה מגיב עם ציפוי האבץ כדי להמיר אותו לציפוי מגן. מונעים על ידי הסרת כרום משושה מתהליך הייצור והחלקים הסופיים, פותחו פסיביות. ערך ה-pH של הפסיבטור התלת-ערכי נמוך מאוד, בדרך כלל בין 1.8 ל-2.5. פסיביטורים הם תהליכים כימיים מורכבים הכוללים מתכות, מאיצים, חומרים מחמצנים וחומרים מורכבים. ניתן לחלק סוכני פסיבציה טריוולנטיים לשתי קטגוריות: סרט דק וסרט עבה.

אבץ אלקלי כוכבית עם פסיביטור טריוולנטי ואיטום אורגני לקומפלקס הַטבָּעָה חלקים. מקור | שמים עטורי כוכבים

צוין כי פסיבטור הסרט הדק המשולש יכול לספק ציפוי כרום תלת ערכי דק על המשטח המגולוון. לפעמים מוסיפים קובלט לניסוחים פסיביים כדי לספק עמידות נוספת בפני קורוזיה. המדיניות האירופית אסרה את השימוש בקובלט, מה שהוביל לפיתוח האחרון של חלופות חדשות ללא קובלט. עמידות בפני קורוזיה תלויה במספר גורמים בתהליך הייצור, כגון יעילות תמיסת ההבהרה של חומצה חנקתית לפני תהליך הפסיבציה, ריכוז תהליך הפסיבציה, pH, זמן התהליך, טמפרטורת האמבט, איכות וכו'. משקעי ציפוי , תכולת הזיהומים בתמיסת הפסיבציה, ניקיון מיכל הכביסה וייבוש מוצלח של החלקים. פסיבטורים של סרט דק פועלים בדרך כלל בטמפרטורות סביבה ומפקידים ציפויים דקים יותר ממוצרי סרט עבה. עובי סרט הפסיבציה נע בין 1 מיקרומטר או יותר.

בדרך כלל, לשכבות פסיבציה של סרט דק יש מראה כחול יותר משכבות פסיבציה של סרט עבה.

פסיבטורי סרט עבה מחוממים בדרך כלל ומכילים ריכוזים גבוהים יותר של מלחי מתכת. בשל העובי שלהם, פסיביטורים אלו מספקים בדרך כלל עמידות גבוהה יותר בפני קורוזיה בעלות נמוכה יותר, מכיוון שלא נדרשים חומרים אחרים כדי לעמוד בדרישות הביצועים.

פעולת חבית בעלת קיבולת גדולה עם מערכת אבץ-ניקל אלקליין של Asterion. לחלקים אלו פיזור אחיד ויכולת הקרנה גבוהה. תמונה באדיבות מפעל האלקטרוליטינג של ויסקונסין (Racine, Wisconsin)

ציפוי ניקל אבץ

ישנם מספר הבדלים ברורים ביישום לאחר הטיפול של ציפוי אבץ ניקל. לאחר השקת הציפוי ולפני תהליך הפסיבציה, משתמשים בחומצה שאינה מחמצנת להפעלת המשטח.

פסיבציה

למרות שלציפוי אבץ ניקל יש עמידות גבוהה בפני קורוזיה במהלך ציפוי אלקטרוני, מומלץ להשתמש בחומר פסיבציה כדי להוסיף שכבת הגנה נוספת כדי לסייע בהפחתת יצירת מוצרי קורוזיה לבנים. פסיבטורים טיפוסיים של אבץ-ניקל יכולים לייצר משטח כחול או שחור שקוף. במקרים מסוימים, הגימור התכלת השקוף צריך להיות מטופל עם איטום לאחר מכן כדי לשפר את עמידות בפני קורוזיה. הפסיבטור השחור מטופל כמעט תמיד לאחר מכן באיטום המוגמר כדי לשפר את התכונות הפונקציונליות והאסתטיות של הציפוי. ערך ה-pH של תמיסת הפסיבציה הוא בדרך כלל בין 3.0 ל-4.0 לקבלת גימור כחול שקוף; בין 2.0 ל-2.5 כדי לייצר גימור שחור. תהליך הפסיבציה המומלץ עבור ניקל אבץ הוא ניסוח סרט דק.

אוֹטֵם

אם ציפוי האבץ או האבץ-ניקל שצוין דורש הגנה מפני קורוזיה מעבר ליכולתו של הפסיביטור, נדרש עיבוד נוסף. חומר איטום שקוף מצוין כדי לענות על הצורך בהגנה מוגברת מפני קורוזיה. בדרך כלל, גימורי אבץ מציינים חומר איטום כדי לשפר את ההגנה מפני קורוזיה כדי לעמוד בדרישות של בדיקות קורוזיה מואצות קפדניות.

חומרי איטום סיליקט נמצאים בשוק כבר שנים רבות ונחשבים לאמינים מאוד כציפוי עליון שקוף על משטחים פסיביים. ההגנה הנוספת נגד קורוזיה שמספקים חומרי איטום אלו וההגנה שמספקים פסיביטורים, כמו גם עלויות התפעול הנמוכות יותר, הופכים את סוגי האיטום הללו לבחירה פופולרית. חומר האיטום הסיליקט מאופיין בציפוי זכוכית אמורפי, שיכול "לאטום" את סרט הפסיבציה ביעילות רבה. לחומרי איטום סיליקט יש נטייה להפחית את הגוון הכחול של פסיביטורים כחולים, וכתוצאה מכך נוצרים סרטים כמעט שקופים. תהליך זה הוא התהליך הסופי לאחר הפסיבציה (ושטיפה לאחר הפסיבציה). תהליך זה מחומם בדרך כלל במיכל מים. יש לציין שאם יש צורך לאפות את החלק לצורך התפרקות מימן, יש להשתמש באיטום סיליקט לאחר מחזור האפייה.

איטום ננו-חלקיקים אורגני הוא החידוש האחרון בטכנולוגיית איטום. תהליך ייחודי זה יכול לשמש במיכל בודד בקצה קו הייצור לפני הייבוש. התהליך אינו דורש חימום וניתן להפעיל אותו ב-pH אלקליין חלש. אפייה לאחר הלוח מקובלת. הסרט השקוף המיוצר על ידי האיטום הוא בעל תכונות ריפוי עצמיות (בדומה לכרומט משושה) ובעל מודול גמישות גבוה, הנדרש עבור חלקים מכווצים לאחר ציפוי אלקטרוני. יתרון חדשני נוסף של מכונת איטום זו הוא יכולתה החזקה לסבול נוכחות של זיהומים הנגררים למיכל הפסיבציה, למשל במכונות אוטומטיות בעלות קיבולת גבוהה.

תוספים ננו יכולים להפסיבי את פתרון הציפוי

בנוסף לשימוש בטכנולוגיית ננו-חלקיקים בשילוב עם חומרי איטום אורגניים, דרך נוספת לשיפור ביצועי הקורוזיה היא הוספת ננו-חלקיקים מיוחדים במיכל הפסיבציה. ננו-חלקיקים אלה משולבים בסרט הפסיבציה, ובכך משפרים את עמידות הבלאי וביצועי הקורוזיה. כאשר הפסיבטור הננו-חלקיקים עוקב מקרוב אחר איטום הננו-חלקיקים האורגני, הביצועים שלו עשויים לחרוג מהסטנדרטים המסורתיים. יש לציין כי ננו-חלקיקים אינם נחשבים כחומרי איטום, אך ניתן להוסיף אותם לתהליך הפסיבציה כדי לשפר את ביצועי הפסיבציה. אם אילוצי מקום אוסרים את השימוש במיכל אטום נפרד, זוהי אפשרות ריאלית מאוד, אך המפרט של החלק דורש הגנה משופרת מפני קורוזיה. לטכנולוגיית הננו-חלקיקים יש מגוון רחב של שימושים וניתן להשתמש בה בניסוחים של סרט דק וסרט עבה. אם יש מקום פנוי במיכל, הוספת מיכלי פסיבציה של ננו-חלקיקים ושימוש באיטום הננו-חלקיקים הסופי יכולים לספק הגנה משמעותית מפני קורוזיה על פני השטח המגולוונים. רוב תהליכי הננו-חלקיקים לא יושפעו לרעה מאפייה שלאחר עיבוד.

ספקי כימיקלים קנייניים ממשיכים להסתכל לעתיד כדי לספק טכנולוגיות עמידות בפני קורוזיה שיכולות לעמוד בדרישות סביבתיות מחמירות יותר ויותר ולעמוד בדרישות לשיפור עמידות בפני קורוזיה. כפי שאמר הפילוסוף היווני הרקליטוס: "הדבר היחיד שניתן לקבוע הוא שינוי". היה מוכן להגיב לצרכים המשתנים ולעבוד עם ספקי הכימיקלים הקנייניים שלך כדי לענות על שוק גימור המתכת המשתנה ללא הרף. צריך לשמור על עמדה מובילה.

קישור למאמר זה: על מה יש לשים לב בתהליך של גלוון אלקטרו וציפוי ניקל?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


על מה יש לשים לב בתהליך של גלוון אלקטרו וציפוי ניקל?מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.