האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

עשרה טיפים לטכנולוגיית עיבוד סגסוגת טיטניום: אני מאחל לך עלייה בפרודוקטיביות של כרסום סגסוגות טיטניום

עשרה טיפים לטכנולוגיית עיבוד סגסוגת טיטניום: אני מאחל לך עלייה בפרודוקטיביות של כרסום סגסוגות טיטניום

סגסוגות טיטניום וסגסוגות אלומיניום דומות מהבחינות הבאות: שתי המתכות משמשות לייצור רכיבים מבניים של מטוסים, ובמקרה זה ייתכן שהרכיבים ידרשו לטחון של 90% מהחומר לפני השלמת החלקים. מפעלים רבים מקווים שלמתכות אלה יש יותר במשותף.

ג'ון פאלמר, מנהל תעופה וחלל עולמי ביצרנית הכלים Stellram, אמר לרבים מהמפעלים הללו יש למעשה יותר יכולות עיבוד טיטניום ממה שהם מבינים. טכניקות רבות בעלות ערך לעיבוד יעיל של טיטניום אינן קשות לאימוץ, אך מעטות החנויות משתמשות בכל הטכניקות הזמינות לכרסום יעיל של מתכת זו. אז הוא התייעץ עם היצרן לגבי דרכים לשיפור ביצועי הטחינה של סגסוגות תעופה וחלל שונות (כולל סגסוגות טיטניום). עיבוד טיטניום אינו בהכרח קשה, אך יש לקחת בחשבון את כל תהליך העיבוד, מכיוון שכל אלמנט עלול להפריע לאפקטיביות של תהליך העיבוד כולו.

יציבות היא המפתח. כאשר הכלי נוגע בחומר העבודה, הוא נסגר למעגל. הכלי, מחזיק הכלים, הציר, העמוד, מסילת ההדרכה, השולחן, המתקן וחומר העבודה הם כולם חלק מהמעגל וחלק מהיציבות הנדרשת. שיקולים חשובים נוספים כוללים את הלחץ והנפח של נוזל הקירור, ושיטת אספקת נוזל הקירור. במאמר זה, העורך של Xianji.com ריכז את 10 הטכניקות הבאות על מנת לממש את הפוטנציאל של אותם תהליכים שיש להם פוטנציאל לעבד טיטניום ביעילות. אני מקווה שהם יעזרו לכולם.

1. שמור על חיבור רדיאלי נמוך

אחד האתגרים המרכזיים של טיטניום הוא פיזור חום. במתכת מסוג זה, החום הנוצר במהלך העיבוד קטן יחסית ונפלט עם השבבים. בהשוואה לעיבוד מתכות אחרות, החום במהלך עיבוד טיטניום נכנס יותר לכלי. בשל אפקט זה, הבחירה בחיבור רדיאלי קובעת את בחירת מהירות פני המתכת.

חריצים מלאים פירושם שחיבור של 180 מעלות דורש מהירות משטח נמוכה יחסית. אבל הפחתת החיבור הרדיאלי מפחיתה את הזמן של קצה החיתוך לייצר חום ומאפשרת לקצה החיתוך יותר זמן להתקרר לפני הכניסה לחומר בסיבוב הבא. לכן, ככל שהחיבור הרדיאלי פוחת, ניתן להגביר את מהירות פני השטח תוך שמירה על הטמפרטורה של נקודת החיתוך. לגימור, תהליך הכרסום כולל קשת קטנה מאוד של מגע עם קצה חיתוך חד ומלוטש ומהירות משטח גבוהה והזנה מינימלית לכל שן יכולה להשיג תוצאות יוצאות דופן.

2. הגדל את מספר החריצים

לטחנות הקצה הנפוצות יש ארבעה או שישה חריצים. בסגסוגות טיטניום, זה עשוי להיות מעט מדי. המספר היעיל יותר של חלילים יכול להיות 10 או יותר.

הגדלת מספר החריצים יכולה לפצות על הצורך בהזנה נמוכה לכל שן. ביישומים רבים, מרווח החריצים של כלי בעל 10 חריצים קטן מדי, מה שלא תורם לפינוי שבבים. עם זאת, כרסום פרודוקטיבי של טיטניום העדיף עומקים רדיאליים נמוכים. ניתן לפתוח את השבבים הקטנים המתקבלים בחופשיות כדי להשתמש במכבשי קצה בעלי חריצים גבוהים כדי להגביר את הפרודוקטיביות.

3. מעבה לדק

"כרסום מטפס" הוא מונח נפוץ למושג זה. במילים אחרות, אל תזין את חותך הכרסום, כך שהקצה יעבור דרך החומר באותו כיוון כמו הזנת החותך. שיטת עיבוד זו הנקראת "כרסום קונבנציונלי" גורמת לשבבים להתחיל להתדלדל ולהתעבות. כאשר הכלי פוגע בחומר, כוח החיכוך מייצר חום לפני שהחומר מתחיל להיגזם מחומר הבסיס. שבבים דקים אינם יכולים לספוג ולשחרר את החום שנוצר, והחום נכנס לכלי. לאחר מכן, ביציאה שבה השבבים עבים יותר, לחץ החיתוך המוגבר הופך את הדבקת השבבים לסכנה.

כרסום טיפוס או היווצרות שבבים מעבה לדק מתחיל כאשר קצה החיתוך נכנס לחומר העודף ויוצא על פני השטח המעובדים. במהלך כרסום צד, הכלי מנסה "לזחול" על החומר, ויוצר שבב עבה בכניסה על מנת למקסם את ספיגת החום, ושבב דק ביציאה למניעת הידבקות שבב.

כרסום קווי מתאר דורש בדיקה מדוקדקת של נתיב הכלי כדי להבטיח שהכלי ממשיך להיכנס לחומר העודף ולצאת מהמשטח המעובד בדרך זו. להשיג זאת בתהליך מורכב זה לא תמיד פשוט כמו רק שמירה על החומרים הנכונים.

4. קשת פנימה

בטיטניום ובמתכות אחרות, החיים השימושיים של הכלי אובדים עקב שינויים דרסטיים בכוח. הרגעים הגרועים מתרחשים לעתים קרובות כאשר הכלי נכנס לחומר. הזנה ישירה (מה שקורה כמעט בכל שבילי הכלים הסטנדרטיים) מייצרת אפקט הדומה לפגיעה בקצה החיתוך עם פטיש.

החלק בעדינות פנימה. לשם כך, צור נתיב כלי שמקשת את הכלי לתוך החומר במקום להזין אותו כקו ישר. בכרסום גס לכרסום עדין, קשת הכניסה של נתיב הכלי צריכה ללכת באותו כיוון של סיבוב הכלי (בכיוון השעון או נגד כיוון השעון). נתיב הכניסה לקשת מאפשר להגדיל את כוח החיתוך בהדרגה, ולמנוע אחיזה או חוסר יציבות של הכלי. גם ייצור החום וייצור השבבים גדלים בהדרגה עד שהכלי פועל במלואו.

5. סיים על השיפוע

שינוי דרסטי בכוח מתרחש גם ביציאה מהכלי. זה שימושי כמו חיתוך עבה ודק (טיפ 3). הבעיה בשיטה זו היא שכאשר הכלי מגיע לקצה החור ומתחיל להסיר את המתכת, חיתוך עבה ודק מפסיק לפתע. שינויים פתאומיים יגרמו לשינויים פתאומיים דומים בכוח, ישפיעו על הכלי, ועלולים לפגוע בפני השטח של החלק. על מנת למנוע מעבר פתאומי שכזה, נקטו באמצעי זהירות, טחנו תחילה שיפוע של 45 מעלות בקצה החור, כך שהכלי יוכל לראות את עומק החיתוך הרדיאלי שלו יורד בהדרגה (ראה איור 5).

6. הסתמכו על הפגת לחץ משנית

קצה החיתוך החד יכול למזער את כוח החיתוך של טיטניום, אבל קצה החיתוך חייב להיות חזק מספיק כדי לעמוד בפני לחץ חיתוך. העיצוב של כלי הפגת הלחץ המשני, שבו האזור הקדמי הראשון של קצה החיתוך מתנגד לכוח, ואז האזור השני נופל כדי להגדיל את הפער, ומשיג את שתי המטרות הללו. הפגת לחץ משנית נפוצה מאוד בכלים, אך היא נכונה במיוחד בסגסוגות טיטניום. ניסוי עם כלים עם עיצובים שונים לשחרור לחץ משני עשוי לחשוף שינויים מפתיעים בביצועי החיתוך או בחיי הכלי.

עשרה טיפים לטכנולוגיית עיבוד סגסוגת טיטניום: אני מאחל לך עלייה בפרודוקטיביות של כרסום סגסוגות טיטניום

7. שנה את העומק הצירי

בעומק החיתוך, חמצון ותגובות כימיות משפיעות על הכלי. אם נעשה שימוש חוזר בכלי באותו עומק, נזק מוקדם עלול להתרחש בשלב זה. בעת ביצוע חיתוכים ציריים מתמשכים, אזור פגום זה של הכלי עלול לגרום להתקשות עבודה ולקווים בחלקים שאינם מקובלים על רכיבי תעופה וחלל, מה שאומר שהשפעה זו על פני השטח עשויה לחייב את הכלי להיות מוחלף מראש. כדי למנוע זאת, הגן על הכלי על ידי שינוי עומק החיתוך הצירי של כל חרוז ריתוך, והפצת אזור הבעיה לנקודות שונות לאורך החריץ. בתהליך הפנייה ניתן לקבל תוצאות דומות על ידי פנייה מתחדדת למעבר הראשון וסיבוב מקביל למעבר הבא, ובכך למנוע את עומק החיתוך.

8. הגבל את העומק הצירי סביב תכונות מוארכות

היחס של 8:1 שימושי מאוד בעת כרסום מאפיינים דקים ולא נתמכים בסגסוגות טיטניום. כדי למנוע סטיה של קירות השקית, טחנו את הקירות הללו בשלבים ציריים עוקבים במקום לטחון את כל עומק הקיר במעבר אחד עם טוחן קצה. באופן ספציפי, עומק החיתוך הצירי של כל שלב לא צריך להיות גדול מפי 8 מעובי הדופן שנותר לאחר כרסום אלה. לדוגמה, אם עובי הדופן הוא 0.1 אינץ', עומק החיתוך הצירי של מעברי כרסום סמוכים לא יעלה על 0.8 אינץ'.

למרות מגבלת העומק, עדיין ניתן להשתמש בכלל זה כך שכרסום פרודוקטיבי עדיין אפשרי. לשם כך, המכונה בעלת קירות דקים, כך שנותרת מעטפה ריקה על הקיר שמסביב, מה שעושה את הפונקציה האחרונה עבה פי 3 או 4. לדוגמה, אם עובי הקיר נשמר ב-0.3 אינץ', כלל ה-8:1 מאפשר עומק צירי של 2.4 אינץ'. לאחר מעברים אלה, הקיר העבה מעובד לגודל הסופי עם עומק צירי קל יותר.

9. בחרו כלי קטן בהרבה מכיס

בשל המידה שבה הכלי סופג חום בטיטניום, הכלי זקוק למרווח כדי לאפשר קירור. בעת כרסום חריצים קטנים, קוטר הכלי לא יעלה על 70% מקוטר החריץ (או גודל דומה). אם הפער קטן מערך זה, אפשר לבודד את הכלי מנוזל הקירור וללכוד את השבבים, אחרת שבבים אלו עלולים לקחת לפחות חלק מהחום.

ניתן ליישם את כלל ה-70% גם על כלים הטוחנים על גבי המשטח. במקרה זה, רוחב התכונה צריך להיות 70% מקוטר הכלי. הכלי מקוזז ב-10% כדי לעודד יצירת שבבים מעבים לדק.

10. קבל רמזים מפלדת כלי

חותך כרסום הזנה במהירות גבוהה הוא קונספט כלי שפותח עבור כלי עיבוד פלדה בתעשיית העובשים בשנים האחרונות ושימש לעיבוד טיטניום. חותכי כרסום בעלי הזנה גבוהה דורשים עומק חיתוך צירי קל יותר, אך כאשר פועלים בעומק חיתוך קל יותר זה, קצב ההזנה המותר של הכלי גבוה יותר מזה של חותך כרסום בעל עיצוב מסורתי יותר.

הסיבה היא שהצ'יפס נעשה דליל יותר. המפתח למכבש מתגלגל בעל הזנה גבוהה הוא עקומת רדיוס גדולה המוכנסת לקצה החיתוך שלו. רדיוס זה גורם לשבבים ליצור שטח מגע גדול המשתרע עד לקצה. עקב הדילול שנוצר, עומק חיתוך צירי של 0.040 אינץ' עשוי לייצר רק עובי שבב של כ-0.008 אינץ'. השבב הדק הזה מתגבר על ההזנה הנמוכה לכל שן הנדרשת בדרך כלל במתכת זו. דילול השבב פתח את הדרך לשיפור קצב הזנת התכנות.

קישור למאמר זה:עשרה טיפים לטכנולוגיית עיבוד סגסוגת טיטניום: אני מאחל לך עלייה בפרודוקטיביות של כרסום סגסוגות טיטניום 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


עשרה טיפים לטכנולוגיית עיבוד סגסוגת טיטניום: אני מאחל לך עלייה בפרודוקטיביות של כרסום סגסוגות טיטניוםדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.