האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

פיתוח ויישום מערכת מדידת עובי מקוונת ליריעות מגולוונות

פיתוח ויישום מערכת מדידת עובי מקוונת ליריעות מגולוונות

יריעת פלדה מגולוונת נועדה למנוע קורוזיה על פני השטח של יריעת הפלדה ולהאריך את חיי השירות שלה. פני השטח של יריעת הפלדה מצופים בשכבת אבץ מתכתית. סוג זה של יריעת פלדה מגולוונת נקראת פח מגולוון. גלוון היא שיטה חסכונית ויעילה נגד חלודה בה משתמשים לעיתים קרובות. כמחצית מייצור האבץ בעולם משמש בתהליך זה.

על פי שיטות הייצור והעיבוד, ניתן לחלק אותו לקטגוריות הבאות: 

① יריעת פלדה מגולוונת לטבילה חמה; 

② גיליון פלדה מגולוון סגסוגת; 

③ גיליון פלדה מגולוון אלקטרו;

 ④ גיליון פלדה מגולוון חד צדדי ודו צדדי דיפרנציאלי;

 ⑤ סגסוגת, גיליון פלדה מגולוון מורכב.

 בנוסף, ישנן יריעות פלדה מגולוונת צבעונית, יריעות פלדה מגולוונת מצופות הדפסה, יריעות פלדה מגולוונת למינציה פוליוויניל כלוריד וכו'. אך הנפוץ ביותר בשימוש הוא עדיין יריעות מגולוונות בחום. לא משנה איזה סוג של פלדה מגולוונת, יש דרישות גבוהות ליריעת לפני הגלוון. מאמר זה מציג בעיקר את מדידת העובי של היריעה המגולוונת לפני הגלוון.

1. מצב פני השטח

המצע של היריעת המגולוונת החמה היא יריעה מגולגלת קרה, ומצב פני השטח שלה משפיע ישירות על איכות פני השטח של היריעת המגולוונת. לכן, לבדיקת עובי מצע היריעות המגולוונות יש דרישות מסוימות לאיכות היריעת המגולוונת לאחר היווצרות. לשם כך פותח במיוחד מד עובי לייזר עבור מצעי יריעות מגולוונות.

2. לייזר

לייזר הוא המצאה מרכזית נוספת של האנושות מאז המאה ה-20 לאחר אנרגיה גרעינית, מחשבים ומוליכים למחצה. זה נקרא "הסכין המהירה ביותר", "הסרגל המדויק ביותר" ו"האור הבהיר ביותר". האור הנפלט על ידי האטומים המגורים של האטום, ומכאן השם "לייזר".

מדידת לייזר היא מדידה ללא מגע שאינה משפיעה על תנועת האובייקט הנמדד. יש לו דיוק גבוה, טווח מדידה גדול, זמן זיהוי קצר ורזולוציה מרחבית גבוהה. זיהוי העובי המוחל על היריעה המגולוונת היא שיטת זיהוי הלייזר למדידה.

3. עקרון המדידה

מד עובי הלייזר מורכב מחולי לייזר עליון ותחתון. עקרון המדידה הבסיסי מוצג ב"דיאגרמת עקרונות המדידה" מימין. באיור, בדיקת הלייזר 1 וגשושית הלייזר 2 מסודרות זו לזו במרחק קבוע A. במהלך הפעולה, בדיקת הלייזר 1 פולטת קרן לייזר להאיר את המשטח התחתון של האובייקט המיועד למדידה. אור השתקפות מפוזר מכתם האור על המשטח התחתון חוזר לגשושית הלייזר 1 בשבב ה-CCD הפנימי, על ידי ניתוח וחישוב מיקום נקודת האור על שבב ה-CCD, המרחק בפועל B1 מחשכת הלייזר 1 לתחתית ניתן להשיג משטח האובייקט; באותו אופן, ניתן לקבל את המרחק האמיתי B1 מבדיקת הלייזר 2 למשטח העליון של האובייקט. מרחק B2. השתמש במרחק A בין שני הבדיקות כדי להחסיר את המרחקים B1 ו-B2 משני הבדיקות למשטחים העליונים והתחתונים של האובייקט הנמדד כדי לקבל את עובי H של האובייקט הנמדד.

4. הרכב מבני

מד עובי הלייזר מצויד בנקודת מדידה אחת, וחיישן לייזר אחד מותקן מעל ומתחת לנקודת המדידה. כאשר האובייקט הנמדד נמצא באמצע שני החיישנים, ניתן למדוד במדויק את עוביו. מד עובי הלייזר משמש למדידת עובי של נקודה אחת של היריעה המגולוונת. כל סט הציוד מורכב מתושבת הרכבה, מסגרת בצורת C, חיישן, כיסוי מגן (לא מוצג באיור), תיבת בקרה ומסך LCD.

פיתוח ויישום מערכת מדידת עובי מקוונת ליריעות מגולוונות

5. תהליך עבודה

חיישני הלייזר העליונים והתחתונים מותקנים בקצוות הקדמיים של הקורות העליונות והתחתונות של המסגרת בצורת C. החלק החיצוני של החיישן מוגן על ידי כיסוי מגן יציב, והחיישן מותקן בכיסוי המגן כדי למנוע פגיעה. כאשר מתג המדידה נלחץ במהלך המדידה, המכשיר מתחיל למדוד. תיבת הבקרה מותקנת בקצה האחורי של המסגרת בצורת C, ובתיבת הבקרה מסופקת מסך מגע לתפעול והצגת נתונים. הנתונים הגולמיים הנמדדים על ידי החיישן מועברים לתיבת הבקרה לצורך עיבוד וחישוב, ותוצאת החישוב מוצגת ישירות על מסך ה-LCD.

ניתן לכוונן את נקודות המדידה של מד עובי הלייזר לפי רצונו. הוא משמש לזיהוי עובי חלקים שונים של היריעת המגולוונת, הוא גמיש לשימוש ומספק מדידה מדויקת.

6. יתרונות מד עובי לייזר

① צמצם את זמן הבדיקה של חומרים מגולגלים, הפחת את עלויות העבודה ובזבוז של חומרי גלם.

② יש לו דיוק גבוה יותר מאשר מדידת קליפר ידנית, כך שחומר הגלגול יכול להיות מדויק לגודל הקטן ביותר האפשרי, מה שיכול לחסוך בחומרי גלם.

③ לקצר את הזמן הנדרש לייצור חומרים מגולגלים בקו הייצור ולהגדיל את התפוקה של קו הייצור.

④ לשחק תפקיד עזר פעיל בבקרת הייצור של מוצרים מגולגלים.

⑤ חסוך כוח אדם ועבודה למדידת גודל של מוצרים מגולגלים.

⑥ עיצוב מסוג C, ניתן להתקין על קו האקסטרוזיה ולהשתמש בו מבלי להשפיע על הייצור.

⑦ הפחתת בזבוז ועבודה חוזרת על קו הייצור.

⑧ הריצוד האנכי של החומר המגולגל אינו משפיע על המדידה.

⑨ מדידה במהירות גבוהה בזמן אמת, שיכולה לספק משוב בזמן, והודעות אזעקה בזמן כאשר הם מחוץ לסובלנות.

⑩ אין דרישה לחומר של החומר המגולגל, והוא יכול למדוד את עובי החומר המגולגל של חומרים שונים כגון לוח פלדה, לוח עץ, קרטון, רדיד אלומיניום, רדיד אלומיניום, מזון, גומי, פלסטיק וכו'.

למד עובי הלייזר יש חיי שירות ארוכים, ביצועים יציבים ומחיר סביר.

אחסון לטווח ארוך של נתונים היסטוריים.

תצוגה מפורטת של מידע שונה הנדרש לעובי הגיליון.

ללא קרינה, ללא זיהום לסביבה, ללא פגיעה בגוף האדם.

הערות לסיום

מד עובי הלייזר הוא מכשיר הייטק ופרקטי שפותח בשנים האחרונות. זהו מכשיר מדידה ללא מגע למדידה רציפה בזמן אמת ומקוונת של עובי המוצר המוגמר בפס הייצור. יש לו את היתרונות של מדידה מדויקת, דיוק גבוה, ביצועים טובים, בטיחות ואמינות, חוסר קרינה, מדידה ללא מגע ועוד מדידה ידנית ושיטות מדידה אחרות. זה גם מספק מידע מדויק על העובי והגודל של מצע היריעות המגולוונות, ובכך משפר את יעילות הייצור ואיכות המוצר מפחיתים את עוצמת העבודה. השימוש במד עובי לייזר יכול לשפר את איכות היריעות המגולוונות ולהפחית את הייצור של מוצרים לא מתאימים.

קישור למאמר זה: פיתוח ויישום מערכת מדידת עובי מקוונת ליריעות מגולוונות

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


פיתוח ויישום מערכת מדידת עובי מקוונת ליריעות מגולוונותפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.