האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

פיתוח ויישום של טכנולוגיית ריסוס בתבנית יציקה

פיתוח ויישום של טכנולוגיית ריסוס בתבנית יציקה

אפקט הריסוס הטוב של חומר סיכה עובש הוא גורם המפתח להשגת איכות משטח יציקה טובה. עם זאת, שיטות הריסוס הקיימות לרוב אינן מביאות בחשבון את כל משטח החלל, ולעיתים יש מקרים של ריסוס לקוי, הדבקות מקומית של עובש ומתחים. 

ניתן לפתור בעיה זו ביעילות על ידי פיתוח ושימוש בטכנולוגיית ריסוס בתוך עובש. מכשיר ריסוס פנימי זה מורכב רק מצינור ריסוס שתוכנן בתוך התבנית ומרסס. הוא מאופיין בניצול מלא של הצינור המקורי ויחידת הבקרה על מכונת יציקת המות. קצה אחד של המרסס מחובר ישירות לצינור הצבע ולצינור האוויר של מניפולטור הריסוס. Unicom, הקצה השני מחובר לכניסה של צינור ההתזה הפנימי על התבנית, אשר מממש את הפעולה הסינכרונית עם מניפולטור ההתזה במכונת יציקת המות. האימות בפועל מלמד ששימוש בטכנולוגיית התזה פנימית מפחית מאוד את שיעור דחיית היציקה ומבטיח את יציבות תהליך הייצור.

1 שיטות ריסוס נפוצות ובעיות קיימות

הדבקה של יציקות היא דבר נפוץ למות הליהוק פְּגָם. ישנן סיבות רבות לליקויים. בדרך כלל, ניתן לנתח ולשפר אותו מהתזת חומר סיכה של עובש, סידור תעלות מי קירור, שיטת ההזנה והרכב הסגסוגת.

כיום, רוב היצרנים המקומיים משתמשים בחיבור של מניפולטורים לריסוס וכלי מכונות כדי להשלים את פעולות הריסוס והנשיפה על התבנית. חלק מהיצרנים משתמשים גם בריסוס ידני לייצור, זמן ומיקום הריסוס גמישים יותר ומחזור הייצור מהיר. לעומת זאת, אמינות ההתזה האוטומטית תהיה טובה יותר, ואיכות היציקות תהיה יציבה. השיטה הידנית מסתמכת בדרך כלל על עובדים מנוסים יותר לתפעול.

בייצור של תבניות במכונות יציקה בנפח גדול יותר (מעל 8000kN), שילוב של שתי שיטות משמש לעתים קרובות לריסוס כדי להשיג אפקט טוב של פירוק. גם ריסוס סרוו וריסוס חכם מאומצים בהדרגה על ידי כולם, עם תוצאות טובות יותר.

בשל מבנה היציקה, חלק מהתבנית מאמץ לעתים קרובות עיצוב כזה כפי שמוצג באיור 1 ובאיור 2. לאחר שליפת ליבה מסוימת, החלק המרכיב את הליבה מוסתר בתבנית הבטנה או בלוק סליידר מסוים, ולא ניתן לרסס את הציפוי. על מנת לשפר את אפקט ההתזה של ליבות מסוג זה, בין אם מדובר במוט אלכסוני ובין אם מדובר בשיטת משיכת ליבה הידראולית, גודל החור התאמת הליבה מוגדל בעיקר כדי להגדיל את הצבע הנכנס למרווח. לשיטה זו יש אפקט שיפור מסוים, אך אפקט הריסוס עדיין אינו אידיאלי במיוחד. בהתייחס לפונקציית משיכת הליבה של גליל השמן, עבור מחוון משיכת הליבה ההידראולי, מוצע הרעיון של ריסוס הליבה, כלומר, במהלך תהליך הריסוס האוטומטי של מכונת היציקה, הגדרת התוכנית משתנה כדי לממש את ריסוס אחרי הליבה. על בסיס זה, נכון לעכשיו, שני יצרני יציקה מקומיים גדולים שינו את תוכנית מכונות היציקה והשיגו את הפעולה הזו בהצלחה.

כאשר שיטת משיכת הליבה היא משיכת ליבות מוט אלכסוני, לא ניתן לממש את השיטה הנ"ל. מכיוון שלא ניתן לרסס אותו על ידי שינוי תוכנית מכונת היציקה. כדי לפתור בעיה זו, פותחה טכנולוגיית ריסוס בתבנית.

2 עקרון ההתזה בתבנית

העיקרון של טכנולוגיית ההתזה בתבנית הוא פשוט יחסית, כלומר, צינור הצבע בנוי בתבנית, והחלק החיצוני מחובר למכשיר הפרופורציה האוטומטית של חומר השחרור, והשליטה האוטומטית של היחידה החשמלית מממשת את תזמון וריסוס בנקודה קבועה. מאחר ויציאת צינור הצבע נקבעת בתוך התבנית, בחירת המיקום היא גמישה מאוד, מה שמפצה על החסרונות של תהליך ההתזה הנ"ל ופותר למעשה בעיה זו.

יש בדרך כלל שתי דרכים לסדר את היציאה של צינור ההתזה בתבנית. אחד על המגלשה. עקרון הפעולה הוא: כאשר המחוון נמשך למקומו, פתח הצבע נחשף ומתבצע ריסוס, כפי שמוצג באיור 3א; לאחר שהמחוון נמצא במקומו, הצבע הפה סגור, ראה איור 3ב. השני מסודר על סיכת המפלט של התבנית וממעטים להשתמש בו.

3 מכשיר ריסוס פנימי ותכנית ריסוס פנימית

כל הסט של מכשיר הריסוס הפנימי כולל בדרך כלל את החלקים הבאים: האחד הוא צינור הריסוס שתוכנן בתוך התבנית; השני הוא מכשיר האטומיזציה הדומה למניפולטור הריסוס במכונת יציקת הגז; השלישית היא יחידת הבקרה החשמלית העצמאית. הקישור בין מכשיר האטומיזציה למכונת יציקת המות מתממש באמצעות הגדרת היחידה החשמלית, כדי לממש את הריסוס הפנימי של התבנית.

סוג זה של פתרון ריסוס פנימי דורש שילוב של רכיבים נוספים יחד. לדוגמה, מכשיר אטומיזציה דורש בדרך כלל סולנואיד שסתוםs, הפחתת לחץ שסתוםs, בקרת זרימה שסתוםs, מרססים וכו' לפעול ביחד בסדרה. יחידת הבקרה החשמלית היא ארון חשמל עצמאי, המחובר לאות של מכונת יציקת הגזרה. יש צורך להגדיר את פעולות הנשיפה, הריסוס והעיכוב. מנגנון זה ממוקם ליד מכונת יציקת המות כשהיא פועלת, וניתן להזזה. עם זאת, הוא תופס כמות מסוימת של שטח עבודה, וגם דורש כמות מסוימת של השקעת הון. גם החיבור בין המכשיר לכלי המכונה מסובך, מה שמביא אי נוחות לתפעול העובדים וקשה ליישום. צריך לפשט עוד יותר ליישום.

פיתוח ויישום של טכנולוגיית ריסוס בתבנית יציקה

ניתן לראות שלצינור ההתזה בתוך התבנית שיטות פתיחה שונות עקב יציקות שונות, אך לא ניתן לפשט זאת. ניתן לפשט את מכשיר האטומיזציה ויחידת הבקרה החשמלית על ידי השאלת מודול הבקרה המקורי על מכונת יציקת הגז.

על פי רעיון זה, מערכת ריסוס בתבנית פותחה לאחרונה, כפי שמוצג באיור 4. החלקים במסגרת המקווקו מושאלים כולם מהחלקים המקוריים של מכונת היציקה. הוא מורכב רק מצינור ריסוס שתוכנן בתוך התבנית ומרסס. קצה אחד של המרסס מחובר ישירות לצינור הצבע וצינור האוויר של מניפולטור הריסוס, והקצה השני מחובר לכניסה של צינור הריסוס הפנימי על התבנית כדי להשיג סנכרון עם מניפולטור הריסוס במכונת היציקה. .

במהלך השימוש, המרסס מקובע על התבנית באמצעות בלוק מעבר, אשר משיג לא רק אפקט ריסוס טוב, אלא גם קומפקטי ונוח. ניתן לצייד את כל סדנת היציקה במספר מרססים לפי המצב. הצד השמאלי והימני של מכונת יציקת ההדפסה שמורים לממשקי צבע ואוויר דחוס לשימוש נוח.

4 דוגמאות יישום של ריסוס פנימי

דוגמה ליישום ריסוס פנימי: שיפור דליפת גוף השסתום, ראה איור 5.

המשקל הנקי של חלקי גוף השסתום הוא כ-1770 גרם, הממד החיצוני המרבי הוא 155 מ"מ × 205 מ"מ × 103 מ"מ, עובי הדופן המינימלי הוא 2.5 מ"מ, ועובי הדופן המרבי הוא 33 מ"מ. במהלך תהליך הייצור, חלק המחוון העליון (בתוך העיגול) של היציקה נלחץ קשות וגרם לדליפה. ארבעה יציאות ריסוס פנימיות נוספו למגלשה של המחוון על התבנית, ופגם הדליפה שנגרם על ידי מתח היציקה שופר מאוד, כפי שמוצג באיור 6.

סיכום 5

התפתחות טכנולוגיית ההתזה בתבנית מספקת אמצעי טכני חדש לפתור את בעיית הדבקת היציקה. מבנה זה עושה שימוש מלא בצנרת וביחידת הבקרה המקורית במכונת יציקת המות, בעל מבנה פשוט ונוח לפירוק, וזכה גם לפופולאריות וליישום על תבניות יציקה אחרות, והשיג תוצאות טובות.

קישור למאמר זה: פיתוח ויישום של טכנולוגיית ריסוס בתבנית יציקה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


פיתוח ויישום של טכנולוגיית ריסוס בתבנית יציקהמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודיישומי בית קופסה, מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.