האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

פלסטיק לרכב מוביל את עידן הקל משקל

פלסטיק לרכב מוביל את עידן הקל משקל

"מפת הדרכים הטכנולוגית לחיסכון באנרגיה ופיתוח כלי רכב באנרגיה חדשה" ציינה כי ב-2020, 2025 ו-2030, יש להפחית את משקל האופניים ב-10%, 20% ו-35% בהתאמה לעומת 2015. עוצמת היישום גרמה לחברות רבות להרגיש יותר לחץ, במיוחד רכבי האנרגיה החדשים המייצגים "אנרגיה נקייה", שבהכרח יובילו.

אין צורך לחזור על היתרונות של פלסטיק לרכב, אך יש להבין שלצרכנים יש עדיין עמידות לבטיחות של פלסטיק לרכב. לדוגמה, יצרני רכב המשתמשים בדלתות אחוריות מפלסטיק, ניסאן, וולוו וחברות אחרות ממעטות לקדם את השפעותיה. בנוסף, המגיפה גם גרמה לצרכנים לשים לב יותר לבריאות ולבטיחות של מכוניות. על פי משקלם של חלקי פנים שונים, החלקים התורמים הכי הרבה לתכולת הקסילן באוויר ברכב הם כיסוי לוח המחוונים המרוסס על פני השטח, ואחריו מגן העמודים וכרית הרגל. זה הכרחי להפחית את VOC של חלקי פלסטיק.

השימוש בפלסטיק לרכב צריך לאזן את בטיחות הרכב

מונעת על ידי הגורמים הכפולים של חיסכון באנרגיה והגנה על הסביבה, תעשיית ייצור הרכב בסין השיגה ביסודו פלסטיזציה בתחום העיצוב הפנימי. במסלול הפיתוח החדש, הרעיון המרכזי של רכב קל הוא ליישם עוד יותר את הכיסוי החיצוני. לדוגמה, כיסוי המנוע הפלסטיק הנדיר בעבר ופגוש הפלסטיק הקדמי אומצו.

Geely Zhidou D2 פגוש קדמי מפלסטיק לרכב חשמלי חדש אנרגטי.

דרישות משקל קלות ובטיחות מקיפות, מכסה מנוע מפלסטיק הוא אזור פיתוח חדש מצוין. הסיבה לכך היא שמכסה מנוע הפלסטיק יכול להפחית ביעילות פציעות ראש עקב דרישות הגנת הולכי רגל.

לנוכח התנגשויות אנרגטיות גדולות יותר, השימוש במכסות מנוע מפלסטיק יכול גם להקל ביעילות על התנועה הכללית לאחור של מכסה המנוע, לשבור את השמשה הקדמית ולגרום לפציעה של הנוסעים ברכב. כדי לפתור בעיה זו, העיצוב של ערוץ כיפוף הלוח הפנימי המשמש למכסה המנוע המתכתי הסתבך הַטבָּעָה תהליך ועלות גבוהה. כיום, כיסויי מנוע מפלסטיק שימשו בטווח קטן בכמה רכבי אנרגיה חדשים.

פלסטיק לרכב מוביל את עידן הקל משקל

קל משקל ובטיחות הם תהליך משחק הדדי. לכן, אזור התושב הממוקם באמצע זהיר יותר בשימוש בקל משקל. אם לשפוט לפי הניסיונות הקיימים, זה לא מאוד אידיאלי.

לדוגמה, המרובה שבורה פיר אירועים של ה-Ideal ONE, למרות שאין ראיות לכך שהוא קשור ישירות לחומר של זרוע הנדנדה התחתונה, סיכות הכדור שהוצבו על מבנה זה הוחלפו בבירור.

עם זאת, על פי צרכי הפיתוח הקל, לאחר הפלסטיקה של אזורי קריסת האנרגיה הקדמיים והאחוריים, אזור הנוסעים באמצע יתרום בהכרח תרומה. על פי תצוגת הטכנולוגיה העדכנית ביותר, ערכות סוללות יהיו נקודה חמה בעתיד. לדוגמה, ל-Durethan BKV45FN04 שפותח על ידי LANXESS יש 45% במשקל של חומר מחוזק בסיבי זכוכית ויש לו התנגדות מעקב תחת מתח גבוה. הוא מתאים לרכיבים כמו מסגרות סוללה, לוחות קצה ומתח גבוה מחברים.

יצוין כי עם התרחשות תכופה של בעירה ספונטנית של רכבים חשמליים, דרישות ההגנה מפני אש בולטות, ומוצרים בעלי מאפיינים מעכבי בעירה ימלאו תפקיד מרכזי בתחום האנרגיה החדשה. בנוסף ל-Durethan BKV45FN04, למשל, גם מוצרים מעכבי בעירה Ultramid שהשיקה BASF תפקדו היטב. כולל C3U, A2X2G5, A3X2G5, A3X2G7, A3X2G10, B3UG4 ו-KR4365G5, ניתן ליישם אותו על רכיבים חשמליים הדורשים בטיחות אש גבוהה ועמידות מעקב.

פלסטיק ידידותי לסביבה מפחית VOC

בנוסף לסיפוק "הבטיחות הקשה" של מניעת התנגשות ומניעת שריפות, "בטיחות רכה" חשובה לא פחות. פלסטיק נפוץ לפנים הרכב כולל ABS, PC, PP, PVC, PU, ​​POM וכו'. על מנת להפחית את ההשפעה של פלסטיק קונבנציונלי אלה על VOC רכב, הם נשלטים לעתים קרובות במקור ייצור הפלסטיק. שיטות משופרות כוללות התאמות תהליך ותוספים בחירת, בקרת ממס ומונומרים וכו'.

בנוסף, על פי הפיתוח האחרון, השימוש בחומרים הבאים יהיה בעל סיכויים גדולים יותר.

פלסטיק ללא ריסוס

מקרה היישום המושך ביותר של חומרים נטולי ריסוס במכוניות הוא Smart. הגוף החיצוני שלו מכסה מספר רב של לוחות שרף Xenoy PC/PBT מבית Sabic, והוא משתמש בתהליך ללא ריסוס. התכונות של חומרים נטולי ריסוס, צבעים עשירים ומבריק משטח גבוה, נחשפות במלואן במכונית זו.

לחומר נטול התזה טווח יישום רחב, וניתן ליישם אותו גם על עיטורים פנימיים וגם חיצוניים.

נכון לעכשיו, טכנולוגיית הפלסטיק ללא ריסוס אינה בוגרת במיוחד, וזהו תחום טכני צופה פני עתיד מאוד מנקודת המבט של הגנת הסביבה. אין הרבה חברות שיש להן את הטכנולוגיה הזו בסין, כמו Plite, Five Elements Technology ו-Jinfa. לדוגמה, ניתן ליישם את הצבע המתכתי וחומרים נטולי ריסוס באפקט הפנינה שהשיקה Jinfa על מגני תחתית הפגוש, חצאיות, פסים נגד שריטות, גבות גלגלים, פסים דקורטיביים ופנימיים. ידיתs.

פלסטיק מבוסס ביו

ביופלסטיק מתייחס לפלסטיק המיוצר תחת פעולתם של מיקרואורגניזמים המבוססים על חומרים טבעיים כגון עמילן. זה ניתן לשחזור ולכן מאוד ידידותי לסביבה. בשנת 2017, צוות הביו-רכב של האוניברסיטה הטכנולוגית של איינדהובן בהולנד הוציא מכונית מתכלה לינה, המשתמשת בחומרים מרוכבים מבוססי-ביו העשויים מפשתן וסלק סוכר למעט הגלגלים ומערכת המתלים. המאפיין הוא שהוא יכול להיות מתכלה וקל משקל.

פלסטיק מתכלה על בסיס ביולוגי המשמש כיום בתעשיית הרכב כוללים חומצה פולילקטית (PLA), פולימרי חומצות שומן פוליהידרוקסיות (PHA), פוליבוטילן סוקסינאט (PBS) וכו'. לדוגמה, PLA יכול לשמש לייצור רשתות צריכת אוויר ו-PHAs ניתן להשתמש לייצור מחצלות לרכב, ו-PBS שונה יכול לשמש לייצור פסי קישוט לדלתות המכונית.

על פי דו"ח שכותרתו "שוק גלובלי לביופלסטיקים וביופולימרים בשנת 2021" שסופק על ידי ResearchAndMarkets.com. למרות שהמודעות הסביבתית העולמית ממשיכה לעלות, פלסטיק ביו פלסטיק מהווה כיום רק כ-1% מהתפוקה השנתית של 365 מיליון טון פלסטיק (אם כי שיעור הגידול השנתי שלו הוא 30%), ולפלסטיק מבוסס ביו יש סיכויי פיתוח רחבים.

פוליפרופילן (עמודים)

במכוניות נוסעים טיפוסיות, חלקי פלסטיק PP מהווים יותר מ-60. הזנים העיקריים של חלקי רכב PP הם: פגושים, מעטפות סוללה, לוחות מכשירים, פאנלים לדלתות, גלגלי הגה וכו'.

פוליאתילן (פ)

באמצעות שינוי השתלה ושינוי הקשחת מילוי של שרף PE בצפיפות גבוהה ושרף PE בצפיפות נמוכה, מתקבלת סדרה של חומרי סגסוגת PE שונה עם גמישות, עמידות בפני מזג אוויר וביצועי ציפוי. חומרי pe משתמשים בעיקר בשיטות יציקת מכה לייצור מיכלי דלק, צינורות אוורור, בלבולים ומיכלי אחסון שונים.

אב שרף

זהו טרפולימר של שלושה מונומרים של אקרילוניטריל, בוטאדיאן וסטירן. זה יכול לשמש לייצור חלקים חיצוניים או פנימיים של מכוניות, כגון בתי מכשירים, מערכות קירור וחימום, ארגזי כלים, משענות ידיים, רשתות רדיאטור ודשבורד עור, מזוודה, כיסוי תיבת כפפות וכו'.

פוליאמיד (פא)

הידוע בכינויו ניילון, יש לו עמידות גבוהה בפני פגיעות, עמידות בפני חיכוך ושחיקה, עמידות בחום, עמידות כימית, תכונות סיכה וצביעה.

ניתן להשתמש ב-pa בסביבות קשות סביב מנועי מכוניות.

פוליאוקסימתילן (פום)

יש לו עמידות בפני חיכוך ושחיקה מצוינים, תכונות הזזה ארוכות טווח, נזילות דפוס ותכונות משטח ומבריק יפות. זה מתאים גם לייצור הוספה. חומרים מרוכבים תלת-שכבתיים מסוג פוליאוקסימתילן נמצאים בשימוש נרחב בשלדות רכב תותבs.

לסכם

דוח השוק של IGS סבור כי כמות הפלסטיק הכוללת הממוצעת בשימוש לרכב ב-2020 תגיע ל-350 ק"ג, והשימוש הממוצע בפלסטיק לרכב ב-2014 יעמוד על כ-200 ק"ג. תחת המגמה הכללית של חיסכון באנרגיה לרכב והפחתת פליטות, השימוש בפלסטיק לרכב יורחב עוד יותר. אבל אין להכחיש שעדיין יש הרבה בעיות לפתור במונחים של בטיחות והגנת הסביבה.

לדחיפה מלמעלה למטה יש התנגדות גדולה בשלב הנוכחי, ורעיונות מו"פ ממוקדי הצרכן חשובים ביותר. זה מזהיר כי פלסטיק הרכב נכנס לעידן חדש, וחדשנות חומרית צריכה לשלוט בשני העקרונות החשובים של "בטיחות + הגנה על הסביבה".

קישור למאמר זה:פלסטיק לרכב מוביל את עידן הקל משקל

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


פלסטיק לרכב מוביל את עידן הקל משקלפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. היא מספקת גם שירותי ליטוש מתכת, צביעה, השחזה משטח ויישור פירים. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, בית תיבת הילוכים, יישומי מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.