האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

פתור ארבע בעיות נפוצות ביציקת מכה מתיחה PET

פתור ארבע בעיות נפוצות ביציקת מכה מתיחה PET

הידע בטכנולוגיית דפוס מכה מספק טיפים כיצד לפתור את עובי הדופן הלא אחיד ביציקת מכה מתיחה. למרות שמדובר בנושא חיוני, זה לא הנושא היחיד שמעבדים צריכים להתמודד איתו מדי יום. להלן ארבע שאלות נפוצות נוספות, החלות על תהליכים חד-שלביים ודו-שלביים.

1. פנינה ואובך

אלו בעצם בעיות בעלות אופי הפוך, אבל קשה להבחין, כי שתיהן יגרמו לבקבוק להלבין.

Pearlescent נקרא גם הלבנת לחץ, המצביע על הסיבה בצורה ברורה יותר. כאשר PET נמתח יתר על המידה, המיקרו-מבנה שלו עלול להישבר, והקיר שנוצר מראה עיגולים לבנים קטנים רבים, ולכן הוא קשור ל"פנינים". מתיחה מוגזמת היא פונקציה של עובי דופן וטמפרטורה, כלומר, קירות דקים עם טמפרטורה מעל נקודת המעבר של הזכוכית עשויים להתנהג בצורה טובה, בעוד שקירות עבים אך קרים יותר עשויים להראות פנינה.

פנינה מתרחשת תמיד בתוך הבקבוק, מכיוון שחלקו הפנימי של הפרפורם חייב להימתח יותר. הידיעה הזו יכולה להקל על פתרון הבעיה. אם האזור הפגוע דק מאוד, יש לקרר אותו ולחמם את האזור שמתחתיו כדי להכניס עוד חומר לחלק הלבנבן של הבקבוק. אם העובי מתאים, יש להעלות את הטמפרטורה של חלק זה (או האזור כולו) כדי להקל על המתיחה.

בייצור דו-שלבי (חימום חוזר), זה מושג על ידי שינוי הגדרות המנורה או האוורור. בייצור חד-שלבי, החום הכולל נשלט על ידי זמן ההחזקה והקירור, וניתן להשתמש בשינוי במהירות ההזרקה כדי לשנות את הטמפרטורה בפרפורם.

כאשר PET מחומם ליותר מכ-115 מעלות צלזיוס (240 מעלות צלזיוס) במהלך כל שלב של הזרקה או יציקת מכה, ומאפשרים לו להתקרר, אפילו לפרק זמן קצר להתפתח. בטמפרטורה זו, למולקולות PET יש מספיק דרגות חופש ליצור גבישים, וזה בדיוק מה שהן יעשו כי זה מאפשר מצבי אנרגיה נמוכים יותר. בשני השלבים, קל למצוא את האור האחראי, אותו יש לכבות או להגביר את האוורור כדי לשמור על טמפרטורת הפורמט מתחת ל-115°C / 240°F. הערפל מתרחש תמיד בחלק החיצוני של הפרפורם, והאוורור יהיה מקרר יותר מהחלק הפנימי. בתהליך של שלב בודד, זמן הקירור ו/או ההחזקה הוא זמן ארוך יותר כדי להילחם באובך.

2. חוזק עומס עליון לא מספיק

עם הפחתה מתמשכת של משקל הבקבוק על מנת לחסוך בשימוש ובעלות של שרף, חוזק הטעינה הגבוה ביותר הפך לנושא חשוב יותר. העומס המרבי נמדד בדרך כלל על הבקבוק הריק במהירות מתכווננת במכשיר מתאים. הערך הנמדד מושווה לאחר מכן עם העומס הסטטי (כמה בקבוקים נמצאים בחלק העליון של שכבת המזרן התחתונה) ומוכפל במקדם בטיחות (או בורות) כדי לחשב את העומס הדינמי כאשר המשאית עוברת את המהמורות ואת האצה של כל העומס למעלה ולמטה. הכפלת העומס הסטטי ב-2, 3 או 4 אינה שיטה מדעית במיוחד. חלק מהחברות מדדו את העומס האמיתי של משאית ניידת ולפעמים מקבלים תוצאות מפתיעות.

ביצועי העומס המרביים תלויים כמעט לחלוטין בעובי הדופן ובעיצוב הבקבוק. הבקבוק קורס על החלק החלש ביותר של הבקבוק (בין אם זה הכתף, התחתון או הגוף). על המעבדים לדעת היכן הבקבוק אינו תקין כדי שיוכלו להעביר חומר נוסף לאזור.

בעיה מעצבנת היא שלאף אחד לא אכפת מערך הטעינה המקסימלית של הבקבוק הריק, כי הבקבוק הריק לא נכשל בגלל העומס המרבי. לא משנה אם הבקבוק מלא או ריק, חלק מהבקבוקים יפגינו את אותה התנהגות, אך הביצועים של בקבוקים אחרים יגדלו פי ארבעה כשהם מלאים. בעלי מותגים יכולים כמובן להסיק את המסקנות שלהם, אבל אם זה המקרה, על המעבד לדון עם הלקוח על העומס המקסימלי הדרוש.

פתור ארבע בעיות נפוצות ביציקת מכה מתיחה PET

3. מרווח יסוד לא מספיק או תחתית נדנדה

לכל הבקבוקים יש מה שנקרא שכיבות סמיכה: מרכז התחתית מתכופף פנימה בדרגות שונות. זה כדי להבטיח שהבקבוק יהיה בקצה החיצוני של הבסיס, או עבור בקבוקים עם משקאות מוגזים, יש להניח על הרגליים, בדרך כלל חמש. הדחיפה המרכזית תמיד תתכווץ כלפי חוץ במידה מסוימת.

כאשר הטמפרטורה גבוהה מדי לאחר היציקה, הוא יזוז יותר מדי החוצה, כך שיבלוט מעבר לקצה החיצוני, והבקבוק "יתנדנד" במקום לעמוד זקוף. גם כאשר התבנית נפתחת, לחץ האוויר השיורי בתוך הבקבוק ידחוף החוצה את מרכז תחתית הבקבוק, למרות שזה קורה לעתים רחוקות. במכונות מסוימות, חרירי קירור מוציאים אוויר לתחתית הבקבוק לאחר היווצרות כדי למנוע התכווצות. אחרת, המעבד חייב להפחית את החום בתחתית הפרפורם או להגדיל את זמן הקירור.

הרווח התחתון (המרחק ממרכז תחתית הבקבוק לכף הרגל) חשוב מאוד עבור משקאות מוגזים. הסיבה לכך היא שהגזם במוצר יכול להפעיל לחץ של עד 70 psi בבקבוק. לאחר מכן, הלחץ ידחוף את הלוח המרכזי של תחתית הבקבוק, כך שהלוח המרכזי של תחתית הבקבוק חייב לחרוג מעומק רגליו כדי לזוז. יש למדוד את פער הייחוס במרווח קצר, בדרך כלל 2 שעות. בשל זמן הקירור הדרוש, לרוב מדובר בפרמטר שמונע מהמכונה לפעול מהר יותר.

4. כשל בפגיעה בירידה

יש לדמות בקבוק שצונח מ-4 רגל ל-5 רגל במים בכ-4°C (40°F) כדי לדמות את מצבו של מקרר ביתי. בניגוד לפוליאולפינים, PET לא ייסדק בפינות הדקות ביותר (אלא אם כן מתרחשת פנינה או ערפול); הוא עשוי לשקע אך לא ייסדק כי הוא מכוון מאוד בנקודות התורפה הללו. לכן, חוסר התמצאות הוא הגורם השכיח ביותר לכשל, נמצא בדרך כלל בבקבוקים מותאמים אישית עם פחות מתיחה, והוא נפוץ יותר ביציקה חד-שלבית מאשר ביציקה דו-שלבית.

בייצור דו-שלבי, טמפרטורת קדם-פורם נמוכה יותר תכריח יותר כיוונים לתוך החומר ותשפר את הביצועים. בתהליך חד-שלבי, יש להגדיל את זמן הקירור או ההחזקה, מה שמגדיל את זמן המחזור. לזמן ההחזקה יש השפעה גדולה יותר, מכיוון שהפרפורם מתכווץ מהליבה בשלב הקירור, ולכן זו הבחירה הראשונה. כאשר ה-preform מחומם יתר על המידה לאובך, אזור הגבישים שביר יותר ועלול להיכשל. נקוט באותם אמצעי תיקון.

קישור למאמר זה: פתור ארבע בעיות נפוצות ביציקת מכה מתיחה PET

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


פתור ארבע בעיות נפוצות ביציקת מכה מתיחה PETדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.