האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

פתרון הדפסת קצה מעוות במדפסת תלת מימד

פתרון הדפסת קצה מעוות במדפסת תלת מימד

משתמשים רבים במדפסות תלת מימד FDM מודאגים אם יש דרך לפתור את בעיית הסלסול במהלך תהליך הדפסת ABS. עם השאלה הזו בחשבון, המחבר ישתף אתכם בכמה פתרונות שאימצתי כאשר התמודדתי עם בעיה מסוג זה.

1. מה זה חומרים מתכלים להדפסת ABS

ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) הוא פלסטיק נפוץ סביבנו. לבני הלגו שאנו רואים לעתים קרובות עשויות מחומרי ABS. למאפייניו חוזק גבוה ועמידות טובה בחום, לא רק זה, ל-ABS יש גם גימור משטח טוב. ABS מגיב לאציטון, כך שהרבה יותר קל ללטש ולהבריק את פני השטח של ABS עם אצטון.

2, הבעיה הנפוצה העומדת בפני עיוות קצה ההדפסה של ABS

למרות ש-ABS חוזק גבוה ועמידות טובה בחום, הוא עלול להיתקל בבעיה בעת ההדפסה, כלומר, קשה לגרום לו להיצמד למצע ההדפסה, כך שחלק מההדפסה עשוי להיראות מעוקל בצד. זוהי הדפסה ABS נתקלת לעתים קרובות בבעיה, אך לא בלתי אפשרי לפתור אותה. המחבר גם ישתף את הפתרון הזה עם רוב המשתמשים.

3. מדוע נראה כי מוצרי ABS מתכלים מעוותים?

קודם כל, לפני שנסביר איך להתמודד עם סלסול קצה של הדפסת ABS, בואו נבין קודם כל למה ל-ABS יש סלסול קצוות.

כאשר חומרים מתכלים ABS מחוממים באקסטרודר, יש להם נטייה להתרחב. ברגע שהוא במצב מותך, הפלסטיק מופקד שכבה אחר שכבה על פלטפורמת הבנייה. כשהפלסטיק המותך מתקרר ומתמצק, הוא גם יתכווץ. מספר שכבות החלו להתקרר לאחר ההדפסה והחלו להתכווץ, מה שגרם לה להתקלף מפלטפורמת הבנייה, ולגרום לעיוות הקצוות.

פתרון הדפסת קצה מעוות במדפסת תלת מימד

4, כיצד לפתור את בעיית עיוות הקצוות בהדפסה של חומרים מתכלים ABS

1. בקרת טמפרטורת החימום של המכבש

ABS נמס בין 210 ל-250 מעלות צלזיוס. אלא אם צוין על ידי היצרן, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש בהגדרות טמפרטורה בטווח זה. המדפסת של המחבר משתמשת בטמפרטורה של 235 מעלות צלזיוס להדפסה, והאפקט די טוב.

אם אתה מפעיל את המכבש חם מדי, תמצא הרבה שרטוט חוטים בין קירות החלק. אם קר לך מדי, אתה עלול לגלות שהוא לא סחוט מספיק כדי להדפיס. כמובן, הטמפרטורה הנדרשת על ידי מכונות שונות עדיין מעט מוטה, מה שמחייב אותך להמשיך לנסות טמפרטורות שונות כדי לסכם את החוויה שלך.

2. בקרת הטמפרטורה של מיטת החימום

שליטה בטמפרטורה של מיטת החימום היא גורם המפתח לפתרון עיוות הדגם, ולכן חשוב מאוד להגדיר את טמפרטורת מיטת החימום הנכונה. הטמפרטורה שבה פלסטיק משתנה ממוצק לנוזל מותך נקראת טמפרטורת מעבר הזכוכית (Tg). עליך להגדיר את טמפרטורת המיטה המחוממת מעל לנקודה זו. עבור ABS, טמפרטורת מעבר הזכוכית היא 105 מעלות צלזיוס, כך שמספיק לשלוט בטמפרטורת המיטה ב-110 מעלות צלזיוס.

3. הגדרות תוכנת חיתוך

לפרוס מגוון הגדרות, הניתנות להתאמה לפי הצרכים שלך.

קצה ותמיכה: אפשרויות הקצה והתמיכה בהגדרות תוכנת החיתוך מספקות מגע משטח נוסף בין החלק לצלחת הבסיס. זה עוזר לקצוות או לתמיכות לשמש כתוספי הקרבה כאשר השכבה הראשונה מלוכדת. במקרה של עיוות, הקצוות או התומכים יושפעו, בעוד שחלקים אחרים יישארו במצב טוב.

גובה השכבה הראשונה: עשוי להיות מועיל לשכבה ראשונה עבה יותר מכיוון שהיא מגבירה את מגע פני השטח ומחזיקה את הדגם במקומו. כלל אצבע סטנדרטי הוא להגדיר את השכבה הראשונה ל-150% מגובה השכבה הרגילה.

מהירות השכבה הראשונה: יש להפחית את מהירות ההדפסה של השכבה הראשונה לכ-70% ממהירות ההדפסה בפועל. זה שימושי במיוחד כאשר לחלקים שלך יש פינות חדות, אשר נוטות להתקלף כאשר הקצה החם זז במהירויות גבוהות יותר.

4. פתרונות אחרים

שמשה קדמית: שמשה קדמית היא גם פתרון לעיוות קצוות. עם שמשה קדמית, זה מועיל לשמור על סביבת טמפרטורה קבועה. זהו דופן עבה אחת המקיפה את החלק, המונעת את יציאת האוויר ומזרזת את ייבוש האזור המודפס.

מאווררי קירור: מאווררי קירור הם השלמה טובה למדפסות תלת מימד מכיוון שהם יכולים ליצור זרימת אוויר רבה סביב החרירים ולקרר במהירות את הפלסטיק. עם זאת, זה יכול להשפיע לרעה בעת הדפסת השכבות הראשונות. לפני הפתיחה, הקפד לכבות את המאווררים ב-3 עד 5 הקומות הראשונות.

השתמשו בדבקים: ישנה שיטה יעילה נוספת מבחינת קצה אנטי-סלסול, והיא שימוש בדבקים, כמו דבק מוצק, נייר בעל מרקם וכו'. ניתן למרוח את הדבק ישירות על פלטפורמת המיטה החמה כדי לעזור לחומרי ההדפסה להיצמד אליו הפלטפורמה בצורה חלקה.

כמובן, מדפסות תלת מימד שונות, בסביבות הדפסה שונות, יגרמו להדפסת ABS להיראות מסולסל. בחיים, בנוסף לסיכום בעצמך, ייעוץ לאנשי מקצוע ישחק לעתים קרובות תפקיד מכפיל. אם יש לך בעיות אחרות בתחום זה, ייתכן שתרצה להתייעץ עם אנשי המקצוע של Chuangxiang3D.

קישור למאמר זה: פתרון הדפסת קצה מעוות במדפסת תלת מימד

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


פתרון הדפסת קצה מעוות במדפסת תלת מימדPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.