האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ציפוי "מאפשר" תיל ולייזר

ציפוי "מאפשר" תיל ולייזר

ב-20 באוגוסט 2021, אאכן, גרמניה, צוות ממכון Fraunhofer for Production Technology (IPT) הציג תהליך ייצור תוסף (AM) המשלב כיסוי התכת לייזר על בסיס חוט ואבקה. לדברי הצוות, ציפוי כלי המגן המיוצר בתהליך היברידי זה עמיד יותר בפני שחיקה, חסכוני יותר במשאבים וחסכוני יותר מאשר ציפויים המיוצרים בשיטות חיפוי לייזר מסורתיות. התהליך ההיברידי גם גמיש יותר משיטות ציפוי מבוססות חוט טהורות.

חיפוי לייזר מייצר מבנה תלת מימדי באמצעות שקיעת מתכת בלייזר (LMD); בתהליך ה-LMD, פני השטח של חומר העבודה מחוממים בקרן לייזר, ובמקביל, חומר המילוי בצורת אבקה או חוט מוזן לאזור הבריכה המותכת. כאשר חומר המילוי נמס, הוא יוצר ציפוי על פני השטח. ניתן לבנות את המבנה שכבה אחר שכבה ישירות על פני חומר העבודה. LMD היא שיטה יעילה ליישום ציפויי הגנה, תיקון רכיבים פגומים או שינוי הגיאומטריה של חומר העבודה.

ציפוי "מאפשר" תיל ולייזר

בשיטת ה-IPT ההיברידית, חומרי חוט ואבקה מעובדים בו-זמנית במהלך LMD. מדענים גילו שעל ידי הוספת חלקיקי חומר קשיח בצורת אבקה לחוט, הם יכולים להשתמש ב-LMD בפעם הראשונה כדי להתאים תכונות חומר חשובות בציפוי, כגון קשיות וקשיחות.

על מנת לקבוע את השילוב הטוב ביותר של חומרים עבור יישומים שונים, המדענים בדקו חומרים שונים. עבור החוט הם בחרו פלדת כלי עבודה חמים עם יציבות מבנית גבוהה ופלדת סגסוגת נמוכה עם יכולת ריתוך טובה. עבור חומרי אבקה, הם בחרו בכרום כאלמנט היווצרות הקרביד ועידון התבואה, ובטיטניום קרביד (TiC) כשלב הקשה.

באמצעות השילוב של אבקה וחוט, מדענים יכולים להתאים אישית את הרכב החומר עבור כל יישום. הם שינו באופן סלקטיבי את מבנה המיקרו של פלדת הכלי והוסיפו אבקה כדי להגביר את קשיות הציפוי. גם אם מוסיפים כמות קטנה של TiC, הקשיות תגדל ב-30%.

ציפוי הכלים המיוצר על ידי תהליך AM היברידי שפותח על ידי צוות של Fraunhofer IPT הוא עמיד יותר לבלאי, חסכוני יותר במשאבים וחסכוני יותר מאשר ציפויי כלים אחרים, המסופקים על ידי Fraunhofer IPT

"עם התהליך החדש, אנו יכולים כעת להגיב במהירות ובגמישות לעומסים תרמיים, כימיים ומכאניים שונים מכיוון שאנו יכולים להתאים במדויק את הקשיחות והקשיחות", אמר מנהל הפרויקט, מריוס גיפריך.

לדברי גיפריך, תהליך הערבוב החדש אידיאלי למזעור בלאי פני השטח ולהארכת חיי הרכיבים. זה חסכוני יותר מתהליך האבקה הטהור ויש לו גמישות חומר גדולה יותר מתהליך החוט הטהור.

המדענים מתכננים ליישם את השיטה שלהם לפיתוח מערכות חומרים אחרות בעלות תכונות מיוחדות. הם גם מתכננים להשתמש בתהליך ההיברידי לעיבוד כלי גיבוש וטיפול בשכבות חיכוך ובלאי של רכיבים הידראוליים.

נכון לעכשיו, צוות ה-IPT בודק את השימוש בתהליכים היברידיים בייצור מערכות ציפוי היררכיות. במסגרת הבדיקה, הצוות מתכנן להגדיל את תכולת ה-TiC בתערובת החומרים ככל האפשר. מכיוון ש-TiC יכול לגרום למתחים שיוריים גבוהים, ובכך להגביר את הרגישות לסדקים במהלך הריתוך, הצוות מתכנן להתאים את תוכן ה-TiC שכבה אחר שכבה.

קישור למאמר זה: ציפוי "מאפשר" תיל ולייזר

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ציפוי "מאפשר" תיל ולייזרPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.