האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ראית תשתית רכבת מודפסת בתלת מימד?

ראית תשתית רכבת מודפסת בתלת מימד?

ברור שתחבורה המונעת בדלק מאובנים תוחלף בעתיד, אבל יותר תשתית רכבת היא "ירוקה" כמו החומרים והאנרגיה שהיא משתמשת בהם. HS2, רשת הרכבות המהירות השנייה של בריטניה הנבנית כעת, עשויה להשתמש בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד בטון כדי לבנות לוחות בטון באתר. זה מפחית את טביעת הרגל הפחמנית של הפרויקט ב-3%.

SCS JV מתייחסת לטכנולוגיה זו כ"Printfrastructure", מה שאומר שהיא תשתמש במדפסות תלת מימד בטון ניידות כדי להדפיס אלמנטים בתלת מימד של רשת הרכבות באתר, במקום לשנע לוחות טרומיים בכביש ולהוריד אותם למקומם באמצעות מנופים. הדבר יאפשר לבנות רכיבים בחללים מוגבלים פיזית, למנוע הרס של שטחים ציבוריים וכבישים הנדרשים בשיטות המסורתיות ולאפשר עבודה רגילה בשעות היום, במקום עבודת לילה כאשר הרכבת נעצרת.

ראית תשתית רכבת מודפסת בתלת מימד?

על הפרויקט עובדת ChangeMaker3D, חברה שבסיסה בבריטניה, בשיתוף חברת הבנייה התוספות CyBe, שפיתחה זרוע רובוטית תעשייתית ניידת שיכולה לאחסן את חומרי הבטון של החברה עצמה. ChangeMaker3D יעבוד עם מומחה החומרים Versarien כדי לשלב גרפן בתהליך ההדפסה התלת מימדית. עד כה, השימוש בגרפן לא שימש לבנייה מתווספת, אך צוות הפרויקט אמר שהבטון מכיל שרשראות גרפן מיקרוסקופיות בעובי של אטומים בודדים בלבד, כמו פסים בסלע, המחליף פלדה מסורתית כדי לסייע בשיפור בטיחות האתר, בנייה רבה יותר גמישות, זמן בנייה קצר יותר וטביעת רגל פחמנית קטנה יותר.

לפי SCS JV, זה בתורו יקטין את טביעת הרגל הפחמנית בשיעור של עד 50%, בין השאר בגלל המחסור בפלדה, מנופים ומשאיות מטען. גורם נוסף המסייע בהפחתת פליטת פחמן דו חמצני הוא סוג התבניות שניתן ליצור עם הדפסת תלת מימד. שלא כמו יציקה, מבנים תוספים יכולים לייצר מבני סריג, ובכך להפחית את השימוש הכולל בחומרים.

מחקרים רבים הראו כי טביעת הרגל הפחמנית שלו נמוכה בהרבה מזו של רכב או תחבורה אווירית. עם זאת, בשלב הבנייה עלולות הפליטות לעלות. מחקרים מראים כי השימוש בפחם הקשור לייצור פלדה ומלט גדל במשך שנתיים רצופות בשנת 2018, ולכן פליטת הפחמן הדו-חמצני עלתה. למרות שבניית תשתית רכבת מהירה יכולה לייצר 58 עד 176 טונות של פחמן דו חמצני לק"מ בשנה, ניתוח של איגוד הרכבות הבינלאומי מראה כי טביעת הרגל הפחמנית של רכבות מהירות, כולל תפעול, בניית מסילות וציוד מתגלגל. בנייה, הוא בערך התחבורה ברכב או במטוס היא פי 14 עד 16 פחות.

עם זאת, כמות גזי החממה שניתן להפחית תלויה באנרגיה של רכבות חשמליות. לפי חברת טכנולוגיית הרכבות, רכבות מהירות בין ספרד לצרפת משתמשות בחשמל מתחדש ויש להן טביעת רגל פחמנית נמוכה. על כל 100 ק"מ שנסעו, הם יכולים להפחית את פליטת הפחמן הדו חמצני בכ-15 ק"ג.

HS2 גם מתכננת להשתמש בדלקים חלופיים, כולל אנרגיית מימן, באתרי הבנייה שלה. אם פרויקט HS2 יסופק, אפילו תהליך הבנייה עשוי להשתמש בפחות דלק מאובנים. זה עשוי להיות "אם" גדול. עלינו לא רק לראות שניתן לשלב גרפן בתהליך ההדפסה התלת מימדית, אלא גם לראות שפרויקט HS3 באמת בדרך. בארצות הברית, קבוצות אינטרס גדולות בנפט כמו האחים קוך יורדים לעתים קרובות מהפסים של פרויקטים של רכבות מהירות. בבריטניה, החלק המזרחי של HS2 הותקף כ"בלתי ניתן להשגה".

למי שחושב שהרכבות עשויות להיות הפתרון לשחרור פחמן של התחבורה, אנו מקווים שזה לא המקרה. בדיקת הוכחת הרעיון של מרכיבי תוסף HS2 מתוכננת להתחיל באביב 2022. במקביל, Changemaker 3D משתפת פעולה גם עם ממשלת בריטניה כדי אולי להדפיס בתלת מימד שפכים במדינה

קישור למאמר זה:ראית תשתית רכבת מודפסת בתלת מימד?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ראית תשתית רכבת מודפסת בתלת מימד?פח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.