האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

רשימה של פלסטיק לשימוש כללי, פלסטיקה הנדסית ופלסטיק מיוחד הנפוצים בשימוש בכלי רכב

רשימה של פלסטיק לשימוש כללי, פלסטיקה הנדסית ופלסטיק מיוחד הנפוצים בשימוש בכלי רכב

ישנם סוגים רבים של פלסטיק, והיישומים שלהם במכוניות מחולקים לחלקים פנימיים, חלקים חיצוניים וחלקים פונקציונליים. על פי מאפייני השימוש השונים של פלסטיק מפורסם, פלסטיק מתחלק בדרך כלל לשלושה סוגים: פלסטיק כללי, פלסטיק הנדסי ופלסטיק מיוחד.

רשימה של פלסטיק לשימוש כללי, פלסטיקה הנדסית ופלסטיק מיוחד הנפוצים בשימוש בכלי רכב

01. כללי פלסטיק

מתייחס בדרך כלל לפלסטיק עם נפח ייצור גדול, יכולת צורה טובה, מחיר נמוך ושימוש נרחב. פלסטיק לשימוש כללי כולל חמישה זנים עיקריים, פוליפרופילן (PP), פוליאתילן (PE), פוליוויניל כלוריד (PVC), פוליסטירן (PS), קופולימר אקרילוניטריל-בוטדיאן-סטירן (ABS), כולם פלסטיק תרמופלסטי.

1. עמ'

פוליפרופילן, המכונה בדרך כלל גומי קפלים, דומה לשעווה לבנה, שקוף, קל משקל, נזילות טובה במהלך הזרקה, וספיגת מים נמוכה מ-0.02%. שיעור ההתכווצות של PP הוא 1.0-3.5%, והעובי המתאים הוא 1.5-2.5 מ"מ.

ישנן שתי בעיות עיקריות בשימוש הנרחב ב-PP בתחום הרכב: דליקות (הוא יטפטף שרוף) ושבריריות בסביבות בטמפרטורה נמוכה. בתגובה לשתי הבעיות הללו, מוסיפים תוספים מתאימים ביישום התעשייתי המעשי לביצוע שינוי PP. דליק, מעכב בעירה יתווסף; הוא שביר בסביבה בטמפרטורה נמוכה, בעיקר על ידי הוספת חומרים קשים אחרים, חלקיקים קשיחים או אלסטומרים לשינויים והקשחה שונים, כגון גומי (EPDM), אבקת טלק (TD), סיבי זכוכית (GF) המתן. ישנם מוצרי רכב רבים העשויים משרף PP, כולל לוחות מכשירים שונים, מגני דלתות, מגני עמודים, פגושים, מיכלי מים ולוחות דקורטיביים. ליישום של PP במכוניות יש מגמה הולכת וגוברת.

2. PE

פוליאתילן, אחד מהפלסטיקים הקלים ביותר, חומר דמוי שעווה לבן שקוף, עמידות טובה למים, עמידות לחומצות ולאלקליות, עמידות לממסים אורגניים ובידוד חשמלי מעולה. קצב ההתכווצות הוא 1.5-4.0%, והעובי המתאים הוא 1.0-2.5 מ"מ.

החיסרון הגדול ביותר של PE כחומר לרכב הוא שקל לשרוף אותו. השיטה הפשוטה והנפוצה ביותר היא הוספת מעכב בעירה מתאים לשיפור ביצועי השריפה של PE. מוצרי רכב העשויים מ-PE כוללים בעיקר מיכל דלק, תעלת אוויר, כיסוי מושב קדמי, מכלול תעלות אוויר (HDPE), מכלול תעלות אוויר שמאלה וימינה, מוט חיבור להבי כיוון רוח עליון ותחתון, מכלול אוורור רגל שמאל וימין וכו'.

3. PVC

פוליוויניל כלוריד, PVC נפוץ הוא פלסטיק רב רכיבים, מכיוון שתכולתו של כל רכיב שונה, נוצרים מגוון של חלקיקי PVC קשיות שונים בעלי תכונות מכניות שונות מאוד, המחולקים בדרך כלל לשתי קטגוריות: PVC רך ו-PVC קשיח. שיעור התכווצות: PVC קשה הוא 1-1.5%, PVC רך הוא 2-2.3%, עובי מתאים הוא 2-3.5 מ"מ.

חומר הגלם הפלסטי הנפוץ ביותר במוצרי פלסטיק לרכב הוא פוליוויניל כלוריד, וניתן לראות בכל מקום מוצרי פלסטיק לרכב העשויים מפלסטיק PVC, כגון עורות של לוח המחוונים PVC, גלגלי פלסטיק PVC, בטנות מפלסטיק PVC וחומרי רצפת מכוניות מפלסטיק PVC. זה לא רק בגלל שהמחיר של שרף PVC חסכוני, אלא גם ביצועי העיבוד והמאפיינים המכניים המקיפים טובים יחסית.

4. נ.ב

פוליסטירן, המכונה בדרך כלל גומי קשיח, הוא חומר דמוי זכוכית שקוף בעל נזילות טובה ואינו סופג מים. בשל שבירותו של PS, הוא מושתל לעתים קרובות וקופולימר עם חומרים אחרים. לדוגמה, הוא מושתל וקופולימר עם בוטאדיאן ליצירת HIPS. לאחר מכיל גומי, חוזק ההשפעה וקשיות פני השטח משתפרים מאוד. קצב הצטמקות הוא 0.4-0.7%, עובי מתאים הוא 2-3 מ"מ.

PS משמש בעיקר במארז המכשירים, האהיל ומוצרי התאורה של המכונית. ניתן להשתמש בפוליסטירן גם להכנת חומרי אריזה וחומרי בידוד תרמיים באמצעות דפוס קצף, המשמש לייצור תקרות, ותלת קופולימריזציה ושינוי עם חומרים אחרים להשגת זני פלסטיק מסגסוגת PS משפחתית קבועה ותואמת, כגון SMA בייצור רכב שלדי לוח מחוונים.

5. ABS

קופולימר אקרילוניטריל-בוטדיאן-סטירן, הידוע בכינויו דבק סופר לא נשבר, הגוף לבן. קצב ההתכווצות הוא 0.4-0.7%, ועובי הדופן המתאים הוא 1.8-3 מ"מ.

בגלל המגוון של ABS, ה טיפול שטח ההשפעה טובה, והמחיר נמוך, הוא נמצא בשימוש נרחב בתחום הרכב. לאור עמידות מזג האוויר הירודה של ABS, עמידות גבוהה למזג אוויר AES, ASA וחומרים אחרים שימשו באופן נרחב כדי להשלים ABS בכלי רכב מסחריים. כאשר המוצר צריך טיפול שטח (כגון סרט העברת מים, ריסוס), השתמש ב-ABS; מתי טיפול שטח אינו נדרש, השתמש ב-ASA, AES. מוצרי הרכב האופייניים ביותר הם רצועות דקורטיביות בהירות, ראשי ידיות הילוכים, ידיות פתיחה פנימיות, עיטורי לוחיות רישוי, מכלול ספויילרים אחורי, גוף מראה אחורית, גוף סורג רדיאטור, משענות ידיים וכו'.

02.פלסטיקה הנדסית

פלסטיק הנדסי נמצא בשימוש נרחב גם בתחום הרכב בשל תכונותיהם המכניות המקיפות והטובות. מאמר זה מציג בעיקר פוליאמיד (PA), פולימתקרילט (PMMA), פוליאוקסימתילן (POM), פוליאמיד (PU) ), פוליקרבונט (PC).

1.PA

פוליאמיד, הידוע בכינויו ניילון, ישנם סוגים רבים של PA בשימוש תעשייתי, ושימוש נפוץ ב-PA6, PA66 ו-PA610. בשל השפעת ההתפשטות התרמית וספיגת המים, היציבות הממדית של החלקים ירודה, ושיעור ההתכווצות הוא 1-2%. יש לשים לב לשינוי הממדים של ספיגת הלחות לאחר הדפוס. קצב ספיגת המים הוא 100%, והוא יכול לספוג 8% כאשר ספיגת הלחות היחסית רוויה, ועובי הדופן המתאים: 2-3.5 מ"מ.

PA משמש בעיקר בתחום הרכב לייצור צינורות (צינורות בלמים, צינורות דלק), מסנני שמן בעירה, מסנני אוויר, מסנני שמן, בתי משאבות מים, אימפלרים של משאבות מים, מאווררים, מיכלי נוזל בלמים, מיכלי נוזל הגה כוח, עלה לבן חלונות, פגזי פנסים, חגורות בטיחות.

2. PMMA

פולימתקרילט, הידוע בכינויו פרספקס, עמיד בפני הזדקנות חיצונית, בעל העברת אור מעולה, מוצרי פלסטיק מתאימים: חלקי מבנה שקופים עם דרישות חוזק מסוימות.

PMMA נמצא בשימוש נרחב בשלטי תאורה לרכב, זכוכית לדלת וכיסוי זכוכית מנורה בשל ביצועי העברת האור הטובים שלו.

3. פום

POM, הידוע בכינויו פלדת פלסטיק, שיעור התכווצות של 2-3.5%, עובי דופן מתאים: 1.5-2.5 מ"מ.

POM משמש במכוניות לייצור אביזרי תא כפפות ללוח המחוונים, שונים שסתוםs (ניקוז שסתוםs, מזגן שסתוםs וכו'), אימפלרים שונים (אימפלר משאבת מים, אימפלר מחמם, גלגל משאבת שמן וכו'), מתגים חשמליים ומדדי חשמל שונים.

4. מחשב

לפוליקרבונט יש קשיחות יוצאת דופן ועמידות לזחילה, עמידות טובה בחום ועמידות בפני קור. שיעור ההתכווצות הוא 0.5-0.7%, ועובי הדופן המתאים הוא 2-3.5 מ"מ. תוספת של סיבי זכוכית למחשב יכולה לשפר את הצטמקות, חוזק מכני ועמידות לטמפרטורה. שימוש ארוך טווח בסביבות 100 מעלות צלזיוס יגביר את קשיחותו. ניתן להשתמש בחישול כדי לשפר מתח פנימי.

מבוא ל-PC-ABS המרוכב הראשי:

PC-ABS הוא חומר מעורב של PC ו-ABS. זה בדרך כלל מסופק בצורת גלולה לאחר ערבוב. אם פשוט מערבבים את שני החומרים ואז מוזרקים ישירות, ההשפעה ירודה מאוד ותתרחש דלמינציה; היתרון של PC הוא נוקשה וקשוח, אבל החיסרון הוא פיצוח מתח וצמיגות גבוהה; היתרון של ABS הוא שיש לו נזילות טובה, אבל פני השטח קשיות נמוכה; החומר המעורב PC-ABS שומר על היתרונות של שניהם; ל-PC-ABS קשיות פני השטח גבוהה יותר, קשיחות וקשיחות גבוהה יותר ועמידות גבוהה יותר בפני פיצוח מתח; התכונות המכניות שלו איפשהו באמצע.

PC משמש בעיקר בתחום הרכב לייצור אהילים, מגני גלגלים שמאליים וימניים, גופי מגן מכשירים (PC+ABS), כיסויי מסגרת רוח שמאל וימין, כיסויי מסגרת רוח אמצעית (PC+ABS), וכריות פגוש אחוריות.

5. PU

פוליאוריטן, לפי תוצרי תגובת הפילמור השונים, הנפוצים בשימוש מחולק לפוליאוריתן קשיח ופוליאוריתן רך.

קצף פוליאוריטן נמצא בשימוש נרחב בחללי רכב וחלקים סופגי רעידות, כגון חומרי ציפוי, יריעות פלסטיק קשיחות פוליאוריטן, אלסטומרים פוליאוריטן, חומרי קצף מושב רך, חלקים דקורטיביים, עור ספה, אביזרי גג לרכב; היישומים הרבים ביותר זהו מגוון חומרי קצף פוליאוריטן רכים וקשים, בעלי בידוד רעידות, בידוד קול, הפחתת רעש, שימור חום ובידוד חום; ניתן לייצר מ-PU גם ציפויי פוליאוריטן, דבקים וחומרי איטום לרכבים. החלקים הנציגים של PU ברכב כוללים לוח מחוונים, מראה אחורית, פגוש, כרית מושב, משענת ראש, גלגל הגה, כרית נגד רעידות בלוח המחוונים, עיטור עמודים, ריפוד גג קדמי, מסגרת חלון, גג וגג צד קישוט מדף, ריפוד דלת, שמש מצחייה, עיטור מדף עליון אחורי וכו'.

03. פלסטיק מיוחד

סיבי זכוכית משוריינים פלסטיק

פלסטיק מחוזק בסיבי זכוכית מבוסס על הפלסטיק הטהור המקורי, הוספת סיבי זכוכית ותוספים אחרים כדי להגדיל את טווח השימוש של החומר. באופן כללי, רוב החומרים המחוזקים בסיבי זכוכית משמשים בעיקר בחלקים המבניים של המוצר, שהוא סוג של חומר הנדסי מבני; כגון: PP, ABS, PA66, PA6, PC, POM.

יתרון:

 • ①לאחר חיזוק סיבי זכוכית, סיבי זכוכית הם חומר עמיד בטמפרטורה גבוהה, כך שטמפרטורת העמידות בחום של פלסטיק מחוזק גבוהה בהרבה מבעבר ללא סיבי זכוכית, במיוחד פלסטיק ניילון;
 • ② זה מגביל את התנועה ההדדית של שרשראות הפולימר של הפלסטיק, כך שקצב ההתכווצות של הפלסטיק המחוזק מופחת מאוד, והקשיחות משתפרת מאוד;
 • ③ הפלסטיק המחוזק לא יסדק, ועמידות הפלסטיק תשתפר מאוד;
 • ④סיבי זכוכית הם חומר בעל חוזק גבוה, המשפר מאוד את חוזק הפלסטיק (חוזק מתיחה, חוזק לחיצה וחוזק כיפוף השתפרו בהרבה);
 • ⑤ עקב הוספת סיבי זכוכית ותוספים אחרים, ביצועי הבעירה של פלסטיק מחוזק מופחתים מאוד, ולא ניתן להצית את רוב החומרים.

חִסָרוֹן:

 • ① הוא שקוף לפני הוספת סיבי זכוכית, אך הוא יהפוך לאטום;
 • ②הקשיחות של הפלסטיק יורדת, בעוד שהשבריריות עולה;
 • ③ צמיגות ההיתוך של כל החומרים עולה, הנזילות הופכת גרועה יותר ולחץ ההזרקה גבוה בהרבה מזה ללא סיבי זכוכית;
 • ④הנזילות גרועה. עבור הזרקה רגילה, טמפרטורת ההזרקה של כל הפלסטיק המחוזק חייבת להיות גבוהה ב-10℃-30℃ מבעבר ללא סיבי זכוכית;
 • ⑤ ביצועי ספיגת הלחות של פלסטיק מחוזק משופרים מאוד. הפלסטיק הטהור המקורי שאינו סופג מים יהפוך גם הוא לספיגת מים. לכן, הם חייבים להיות מיובשים במהלך הזרקה;
 • ⑥במהלך תהליך ההזרקה, סיבי הזכוכית יכולים לחדור אל פני השטח של מוצר הפלסטיק, מה שהופך את פני המוצר למחוספסים וכתמים מאוד (על מנת לקבל איכות פני שטח גבוהה יותר, עדיף להשתמש במכונת טמפרטורת תבנית לחימום עובש במהלך ההזרקה, כך שהפולימר הפלסטי נכנס פני השטח של המוצר, אך לא ניתן להשיג את איכות המראה של פלסטיק טהור);
 • ⑦סיבי זכוכית הם חומר בעל קשיות גבוהה. לאחר הנידוף של התוספים בטמפרטורה גבוהה, מדובר בגז קורוזיבי מאוד, אשר ישחק וישחק את הבורג ותבנית ההזרקה של מכונת ההזרקה. לכן, ייצור תבניות ומכונות הזרקה תוך שימוש בחומר מסוג זה במקביל, שימו לב לטיפול נגד קורוזיה פני השטח ולטיפול בקשיות פני השטח של הציוד.

קצב התכווצות סיבי זכוכית בשימוש נפוץ:

 • PP+סיבי זכוכית: 0.2-0.8%
 • ABS+סיבי זכוכית: 0.1-0.2%
 • PA66+סיבי זכוכית: 0.5%
 • PA6+סיבי זכוכית: 0.4%
 • PC+סיבי זכוכית: 0.1-0.3%
 • POM+סיבי זכוכית: 0.9-1.2%

החומר המייצג של חיזוק סיבי זכוכית, יישום של חומרי פלסטיק/מרוכבים מחוזקים בסיבי זכוכית בתעשיית הרכב:

חלקי מרכב: לרבות מרכבים, גגות קשיחים, גגות שמש, דלתות, רשתות רדיאטור, מחזירי פנסים, פגושים קדמיים ואחוריים וכו' וכן חלקי פנים לרכב. זהו הכיוון העיקרי של היישום של חומרים מרוכבים FRP/מרוכבים ברכב, בעיקר כדי לענות על הצרכים של עיצוב גוף יעיל ומראה איכותי. נכון להיום, יש פוטנציאל גדול לפיתוח ויישום. החומר של חלק זה הוא בעיקר פלסטיק תרמוסטט מחוזק בסיבי זכוכית, ותהליכי היציקה האופייניים הם: SMC/BMC, RTM והנחת/ריסוס ידני.

חלקים מבניים: כולל סוגריים קדמיים, מסגרות פגוש, מסגרות מושבים, רצפות וכו' המטרה היא לשפר את חופש העיצוב, הרבגוניות והשלמות של החלקים. השתמש בעיקר ב- SMC, GMT, LFT וחומרים אחרים בעלי חוזק גבוה.

חלקים פונקציונליים: התכונה העיקרית שלו היא שהוא מצריך עמידות בטמפרטורה גבוהה ועמידות בפני קורוזיה בשמן, בעיקר למנוע ומרכיביו ההיקפיים. כגון: כיסוי שסתום מנוע, סעפת יניקה, מחבת שמן, כיסוי מסנן אוויר, ציוד כיסוי תא, מגן אוויר, לוחית מגן צינור כניסה, להב מאוורר, טבעת מוביל אוויר מאוורר, כיסוי מחמם, חלקי מיכל מים, מעטפת יציאה, טורבינת משאבת מים, לוח בידוד קול מנוע וכו'. חומרי התהליך העיקריים הם: SMC/BMC, RTM, GMT וניילון מחוזק בסיבי זכוכית.

קישור למאמר זה:רשימה של פלסטיק לשימוש כללי, פלסטיקה הנדסית ופלסטיק מיוחד הנפוצים בשימוש בכלי רכב

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


רשימה של פלסטיק לשימוש כללי, פלסטיקה הנדסית ופלסטיק מיוחד הנפוצים בשימוש בכלי רכבPTJ – כמו הישג סין עיבוד CNC החברה וחנות ה-CNC, PTJ Hardware Co., Ltd מתמחה בחרטות OEM CNC, ייצור חלקי עיבוד CNC בהתאמה אישית ושירותי עיבוד CNC מהירים בסין כבר למעלה מ-12 שנים ותמיד שומרת על הסטנדרט הגבוה ביותר במהירות אספקה ​​ואיכות אמינה של ייצור CNC מדויק. רכיבים. בעזרת טכנולוגיה ברמה גבוהה וציוד יעיל, כמו גם גישה קפדנית, עברנו את הסמכת האיכות ISO9001:2015, התומכת בפיתוח ארוך טווח של PTJ שירותי כרסום CNC, שירותי חרטת CNC, כרסום-חריטה CNC, שירותי קידוח CNC, עיבוד ציר 3/4/5, עיבוד שבבי שוויצרי שירותים, עיבוד CNC חלקים ושירות מותאמים אישית בסין, עיבוד חלקים קטנים וכו'. עיבוד חלקי CNC מקצועי של PTJ כולל ייצור חלקי מתכת CNC, עיבוד CNC מפלסטיק, וכמה חומרים קשים. ניתן להשתמש במוצרי עיבוד ה-CNC שלנו במגוון רחב של תעשיות..PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, מוזמן לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.