האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

שגיאות עיבוד מכני נפוצות ואמצעי שיפור

שגיאות עיבוד מכני נפוצות ואמצעי שיפור

ניתוח הגורמים לעיוות במהלך עיבוד שבבי של חלקים מכניים


ביצועי עיבוד שבבי אינם קשורים רק לאינטרסים של ארגונים, אלא גם לבטיחות. בעוד שהיא מביאה יתרונות כלכליים לארגונים, היא גם יכולה להפחית את הסבירות להתרחשות אירועים ביטחוניים.

שגיאות עיבוד מכני נפוצות ואמצעי שיפור

ניתוח הגורמים לעיוות במהלך עיבוד שבבי של חלקים מכניים

1.1 כוח פנימי גורם לשינוי דיוק העיבוד של חלקים

בעת עיבוד מחרטה, זה בדרך כלל שימוש בכוח צנטריפטלי להדק את החלקים בעזרת צ 'אק שלוש-טופר או ארבע לסת של המחרטה, ולאחר מכן מכונה את החלקים המכניים. יחד עם זאת, על מנת להבטיח שהחלק לא ישתחרר בעת הפעלת הכוח והפחתת הכוח הרדיאלי הפנימי, יש להפוך את כוח ההידוק לגדול מכוח החיתוך המכני. כוח ההידוק גדל ככל שכוח החיתוך גדל, ופוחת עם הפחתה. סוג זה של פעולה יכול להפוך את החלקים המכניים ליציבים במהלך העיבוד. עם זאת, לאחר שהצ'אק בעל שלוש הלסתות או ארבע הלסתות מתרופף, החלקים המעובדים יהיו רחוקים מהמקוריים, חלקם נראים מצולעים, חלקם נראים אליפטיים, ויש סטייה גדולה.

1.2 בעיית עיוות בקלות לאחר טיפול בחום

עבור חלקים מכניים דמויי גיליון, מכיוון שהקוטר הארוך גדול מאוד, מכסה הקש עשוי להיות כפוף לאחר טיפול בחום. מצד אחד, תהיה תופעה של בליטה באמצע, סטיית המישור גדלה, ומצד שני, בגלל גורמים חיצוניים שונים, החלקים מכופפים. בעיות עיוות אלה נגרמות לא רק כתוצאה משינויים במתח הפנימי של החלקים לאחר טיפול בחום, אלא שהידע המקצועי של המפעילים אינו מוצק, והיציבות המבנית של החלקים אינה מובנת היטב, ובכך מעלה את ההסתברות לעיוות. של החלקים.

1.3 עיוות אלסטי הנגרם מכוח חיצוני

ישנן מספר סיבות עיקריות לעיוות אלסטי של חלקים במהלך עיבוד שבבי. ראשית, אם המבנה הפנימי של חלקים מסוימים מכיל יריעות דקות, יהיו דרישות גבוהות יותר לשיטת הפעולה. אחרת, כאשר המפעיל ממקם ומהדק את החלקים, הוא אינו יכול להתאים לעיצוב הרישומים, אשר קל לגרום לעיוות אלסטי. ליצר. השנייה היא חוסר אחידות המחרטה והמהדק, כך שהכוחות משני צידי החלקים אינם אחידים בעת ביצוע התיקון, והצד עם כוח קטן המופעל במהלך החיתוך יתעוות על ידי הכוח שמתחת פעולת הכוח. שלישית, מיקום החלקים במהלך העיבוד אינו סביר, כך שנוקשות החלקים פוחתת. רביעית, קיומו של כוח חיתוך הוא גם אחד הגורמים לעיוות אלסטי של החלקים. העיוות האלסטי הנגרם מסיבות שונות אלה מעיד על השפעת הכוח החיצוני על איכות העיבוד של חלקים מכניים.

2. אמצעי שיפור לעיוות עיבוד של חלקים מכניים

בעיבוד החלקים בפועל, ישנם גורמים רבים הגורמים לעיוות החלק. על מנת לפתור באופן בסיסי את בעיות הדפורמציה הללו, המפעיל צריך לבחון היטב את הגורמים הללו בעבודה בפועל ולשלב את יסודות העבודה לפיתוח אמצעי שיפור.

2.1 השתמש במיוחד מתקנים להפחתת עיוות הידוק

בעיבוד חלקים מכניים, הדרישות לעידון נוקשות מאוד. עבור חלקים שונים, ניתן להשתמש בכלים מיוחדים שונים בכדי להפוך את החלקים פחות נוטים לתזוזה במהלך העיבוד. בנוסף, לפני העיבוד, הצוות צריך גם לבצע עבודות הכנה מתאימות, לבדוק באופן מקיף את החלקים הקבועים, לבדוק את נכונות החלקים המכניים על פי השרטוטים, כדי להפחית את דפורמציית ההידוק.

2.2 עיבוד גימור

חלקים מועדים לבעיות עיוות לאחר טיפול בחום, מה שמצריך אמצעים להבטחת בטיחות החלקים. לאחר עיבוד החלקים המכניים ועיוותם באופן טבעי, נעשה שימוש בכלים מקצועיים לגימור. בעת חיתוך החלקים המעובדים, יש לעקוב אחר דרישות התקן של התעשייה כדי להבטיח את איכות החלקים ולהאריך את חיי השירות שלהם. שיטה זו יעילה ביותר לאחר עיוות החלק. אם החלק מעוות לאחר טיפול בחום, ניתן למתן אותו לאחר מרווה. מכיוון שאוסטניט שיורי קיים בחלק לאחר מרווה, חומרים אלה הופכים עוד למרטנסיט בטמפרטורת החדר, ואז האובייקט מתרחב. יש להתייחס ברצינות לכל פרט בעת עיבוד חלקים, כך שניתן יהיה להפחית את ההסתברות לעיוות החלקים, לתפוס את הרעיון העיצובי בשרטוטים, והמוצרים המיוצרים יכולים לעמוד בסטנדרטים בהתאם לדרישות הייצור, לשפר את היעילות הכלכלית יעילות העבודה, ובכך להבטיח מכונות. איכות עיבוד החלק.

2.3 שפר את איכות החסר

בתהליך פעולה ספציפי של ציוד שונה, שיפור איכות הריק מהווה ערובה למניעת עיוות החלקים, כך שהחלקים המוגמרים עומדים בדרישות התקן הספציפיות של החלקים ומספקים אחריות לשימוש בחלקים המאוחרים יותר. לכן, המפעיל צריך לבדוק את איכות החסר השונה, ולהחליף את החסר הפגום בזמן כדי למנוע בעיות מיותרות. יחד עם זאת, המפעיל צריך לבחור ריקים אמינים בהתאם לדרישות הספציפיות של הציוד כדי להבטיח שאיכותם ובטיחותם של החלקים המעובדים עומדים בדרישות התקן, ובכך מאריכים את חיי השירות של החלקים.

2.4 הגדל את קשיחות החלק כדי למנוע עיוות יתר

בעיבוד של חלקים מכניים, ביצועי הבטיחות של החלקים מושפעים מגורמים אובייקטיביים רבים. במיוחד לאחר שמטפלים בחום החלקים, החלקים יתעוותו בגלל התכווצות מתח. לכן, על מנת למנוע התרחשות של דפורמציה, על הטכנאי לבחור טיפול מתאים להגבלת חום כדי לשנות את קשיחות החלק. זה דורש שילוב של ביצועי החלק ושימוש באמצעי טיפול מתאימים להגבלת חום כדי להבטיח בטיחות ואמינות. גם לאחר טיפול בחום לא מתרחשת עיוות משמעותי.

2.5 אמצעים להפחתת כוח ההידוק

בעת עיבוד שבבי של חלקים בעלי קשיחות ירודה, יש לנקוט באמצעים מסוימים בכדי להגביר את קשיחות החלקים, כמו למשל התמיכה העזרית. שימו לב גם לאזור המגע בין הנקודה לחלק. על פי החלקים השונים, בחרו בשיטות הידוק שונות. לדוגמא, בעת עיבוד חלקים בעלי דפנות דקות ניתן להשתמש באלסטיות פיר מכשיר להידוק. שים לב שמצב ההידוק צריך להיות בחר חלק בעל קשיחות חזקה. עבור חלקים מכניים צירים ארוכים, ניתן להשתמש בשני הקצוות. עבור חלקים בקטרים ​​ארוכים מאוד, יש צורך להדק את שני הקצוות יחד. אינך יכול להשתמש בשיטה של ​​"הידוק בקצה אחד ותליה בקצה אחד". בנוסף, בעיבוד חלקי ברזל יצוק, עיצוב המתקן צריך להתבסס על העיקרון של הגדלת קשיחות חלק השלוחה. ניתן להשתמש בסוג חדש של כלי הידוק הידראולי למניעה יעילה של בעיות איכות הנגרמות על ידי עיוות ההידוק של החלק במהלך העיבוד.

2.6 צמצום כוח החיתוך

בתהליך החיתוך, יש צורך לשלב מקרוב את דרישות העיבוד עם זווית החיתוך כדי להפחית את כוח החיתוך. ניתן למקסם את זווית המגרפה ואת הנטייה העיקרית של הכלי כדי להפוך את הלהב לחדה, וכלי סביר הוא גם קריטי לכוח המפנה בסיבוב. לדוגמא, בסיבוב של חלקים דפנות דופן, אם הזווית הקדמית גדולה מדי, זווית הטריז של הכלי תוגדל, מהירות השחיקה תואץ, והדפורמציה והחיכוך יופחתו. ניתן לבחור את גודל הפינה הקדמית לפי כלים שונים. אם משתמשים בכלי מהיר, זווית הגרפה עדיפה 6 ° עד 30 °; אם משתמשים בכלי מלט קרביד, עדיף שזווית המגרפה היא 5 ° עד 20 °.

סיכום: ישנם גורמים רבים הגורמים לעיוות של חלקים מכניים, ויש לנקוט באמצעים שונים כדי לפתור סיבות שונות. בפועל, עלינו לשים לב לכל פרט ופרט של עיבוד שבבי, לשפר ללא הרף את תהליך הייצור, ולשאוף למזער הפסדים כלכליים, כדי להבטיח פעולה יציבה של מכונות וציוד, כדי להשיג את יעדי האיכות הגבוהים והיעילים ביותר של עיבוד שבבי, ובכך לקידום ענף העיבוד שבבי יש סיכוי לפיתוח טוב יותר ושוק רחב יותר.

קישור למאמר זה:  שגיאות עיבוד מכני נפוצות ואמצעי שיפור

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


שגיאות עיבוד מכני נפוצות ואמצעי שיפורPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.