האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

שיטות ליטוש נפוצות עבור תבניות הזרקה

שיטות ליטוש נפוצות עבור תבניות הזרקה

כיום, שיטות הליטוש הנפוצות הן כדלקמן:

1. ליטוש מכני

ליטוש מכני היא שיטת ליטוש המשתמשת בחיתוך, עיוות פלסטי של משטח החומר כדי להסיר את החלקים הקמורים המלוטשים לקבלת משטח חלק. בדרך כלל משתמשים במקלות אבן שמן, גלגלי צמר, נייר זכוכית וכו'. הפעלה ידנית היא השיטה העיקרית. ניתן להשתמש בחלקים מיוחדים כגון פני השטח של הגוף המסתובב. השתמש בפטיפון ובכלי עזר אחרים, איכות פני השטח

לבעלי דרישות גבוהות ניתן להשתמש בשיטת הליטוש המדויק במיוחד. ליטוש דיוק במיוחד הוא שימוש בכלים שוחקים מיוחדים, הנלחצים בחוזקה על פני השטח המעובדים של חומר העבודה בנוזל ליטוש המכיל חומרים שוחקים לסיבוב במהירות גבוהה. באמצעות טכנולוגיה זו ניתן להגיע לחספוס פני השטח של Ra0.008μm, שהוא הגבוה ביותר מבין שיטות הליטוש השונות. תבניות עדשות אופטיות משתמשות לעתים קרובות בשיטה זו.

2. ליטוש כימי

ליטוש כימי הוא לגרום לחלק הקמור המיקרוסקופי של פני השטח של החומר במדיום הכימי להתמוסס בעדיפות מהחלק הקעור, כדי לקבל משטח חלק. היתרון העיקרי של שיטה זו הוא שאינה דורשת ציוד מורכב, יכולה ללטש חלקי עבודה בצורות מורכבות, ויכולה ללטש חלקי עבודה רבים במקביל, ביעילות גבוהה. בעיית הליבה של ליטוש כימי היא הכנת נוזל ליטוש. חספוס פני השטח המתקבל על ידי ליטוש כימי הוא בדרך כלל כמה 10 מיקרומטר.

3. ליטוש אלקטרוליטי

העיקרון הבסיסי של ליטוש אלקטרוליטי זהה לזה של ליטוש כימי, כלומר *המס באופן סלקטיבי בליטות זעירות על פני החומר כדי להפוך את המשטח לחלק. בהשוואה לליטוש כימי, ניתן לבטל את ההשפעה של תגובת הקתודה, וההשפעה טובה יותר. תהליך הליטוש האלקטרוכימי מחולק לשני שלבים:

(1) פילוס מקרוסקופי המוצרים המומסים מתפזרים לתוך האלקטרוליט, והחספוס הגיאומטרי של פני החומר פוחת, Ra>1μm.

(2) פילוס באור נמוך: קיטוב האנודה, בהירות פני השטח משופרת, Ra<1μm.

4. פוליש אולטראסוני

שים את חומר העבודה במתלה השוחקים והנח אותו יחד בשדה האולטראסוני, ובהתאם לרטט של הגל האולטראסוני, החומר השוחק נטחן ומלוטש על פני היצירה. לעיבוד אולטראסוני יש כוח מקרוסקופי קטן ולא יגרום לעיוות של חומר העבודה, אך קשה לייצר ולהתקין כלי עבודה. ניתן לשלב עיבוד קולי עם שיטות כימיות או אלקטרוכימיות. על בסיס קורוזיה ואלקטרוליזה של התמיסה, רטט קולי מוחל כדי לבחוש את התמיסה, כך שהמוצר המומס על פני חומר העבודה מופרד, והקורוזיה או האלקטרוליט ליד פני השטח אחידים; אפקט הקוויטציה של אולטרסאונד בנוזל יכול גם לעכב את תהליך הקורוזיה, מה שמסייע להבהרת פני השטח

5. ליטוש נוזלי

ליטוש נוזלי מבוסס על זרימה מהירה של הנוזל והחלקיקים השוחקים הנישאים על ידו ומנקים את פני השטח של חומר העבודה כדי להשיג את מטרת הליטוש. השיטות הנפוצות בשימוש הן: עיבוד סילון שוחק, עיבוד סילון נוזלי, טחינה הידרודינמית וכן הלאה. השחזה הידרודינמית מונעת על ידי לחץ הידראולי כדי לגרום למדיום הנוזלי הנושא חלקיקים שוחקים לזרום קדימה ואחורה על פני השטח של חלק העבודה במהירות גבוהה. המדיום עשוי בעיקר מתרכובות מיוחדות (חומרים דמויי פולימר) עם יכולת זרימה טובה בלחץ נמוך יותר ומעורבבים בחומרים שוחקים. החומרים השוחקים יכולים להיות עשויים מאבקת סיליקון קרביד.

6. השחזה והברקה מגנטית

ליטוש שוחק מגנטי הוא שימוש בחומרים שוחקים מגנטיים ליצירת מברשות שוחקות תחת פעולת שדה מגנטי לטחינת חומר העבודה. לשיטה זו יעילות עיבוד גבוהה, איכות טובה, שליטה קלה בתנאי העיבוד ותנאי עבודה טובים. באמצעות חומרים שוחקים מתאימים, חספוס פני השטח יכול להגיע ל-Ra0.1μm.

הליטוש המוזכר בעיבוד תבנית הפלסטיק שונה מאוד מליטוש פני השטח הנדרש בתעשיות אחרות. למהדרין, ליטוש התבנית צריך להיקרא עיבוד מראה. יש לו לא רק דרישות גבוהות לליטוש עצמו, אלא יש לו גם סטנדרטים גבוהים לשטיחות פני השטח, חלקות ודיוק גיאומטרי. ליטוש פני השטח דורש בדרך כלל רק משטח בהיר. הסטנדרט של עיבוד משטח המראה מחולק לארבע רמות: AO=Ra0.008μm, A1=Ra0.016μm, A3=Ra0.032μm, A4=Ra0.063μm. קשה לשלוט במדויק על הדיוק הגיאומטרי של חלקים עקב שיטות כמו ליטוש אלקטרוליטי וליטוש נוזלי. עם זאת, איכות פני השטח של ליטוש כימי, ליטוש קולי, ליטוש שוחק מגנטי ושיטות אחרות אינן עומדות בדרישות, ולכן עיבוד המראה של תבניות מדויקות הוא עדיין בעיקר ליטוש מכני.

הליך בסיסי של ליטוש מכני

כדי לקבל תוצאות ליטוש איכותיות, הכי חשוב שיהיו כלי ליטוש איכותיים ומוצרי עזר כמו אבן שמן, נייר זכוכית ומשחת יהלומים. בחירת הליך הליטוש תלויה במצב פני השטח לאחר עיבוד מקדים, כגון עיבוד שבבי, EDM, השחזה וכן הלאה. התהליך הכללי של ליטוש מכני הוא כדלקמן:

(1) זריקה גסה

לאחר כרסום, EDM, השחזה וכו', ניתן ללטש את פני השטח בעזרת מלטשת משטחים מסתובבים או מטחנה קולית במהירות של 35 000-40 000 סל"ד. השיטה הנפוצה היא הסרת שכבת הניצוץ החשמלי הלבן באמצעות גלגלים בקוטר של Φ3mm ו-WA # 400. לאחר מכן ישנה השחזה ידנית של אבן משחזת, ולרצועות אבן השחזה מוסיפים נפט כחומר סיכה או נוזל קירור. סדר השימוש הכללי הוא #180 —— #240 —— #320 —— #400 —— #600 —— #800 —— #1000. יצרני תבניות רבים בוחרים להתחיל עם #400 על מנת לחסוך זמן.

שיטות ליטוש נפוצות עבור תבניות הזרקה

(2) זריקה מדוייקת למחצה

ליטוש חצי דיוק משתמש בעיקר בנייר זכוכית ונפט. מספר נייר הזכוכית הוא כדלקמן: #400 —— #600 —— #800 —— #1000 —— #1200 —— #1500. למעשה, נייר זכוכית מס' 1500 משתמש רק בפלדה מתאימה להתקשות (מעל 52HRC), ולא בפלדה מוקשה מראש, מכיוון שהוא עלול לגרום לכוויות על פני השטח של פלדה שהוקשה מראש.

(3) זריקה עדינה

משחת ליטוש יהלומים משמשת בעיקר לליטוש עדין. אם גלגל הבד הליטוש מעורבב עם אבקת טחינת יהלומים או משחת שוחקת לטחינה, סדר ההשחזה הרגיל הוא 9μm (#1800)-6μm (#3000)-3μm (#8000). ניתן להשתמש במשחת יהלומים שוחקת בגודל 9 מיקרומטר ובגלגל בד ליטוש כדי להסיר את סימני הבלאי דמויי השיער שהותיר נייר זכוכית מס' 1200 ו-#1500. לאחר מכן השתמש במשחת לבד דביק ויהלומים שוחקים לליטוש, הסדר הוא 1μm (#14000)-1/2μm (#60000)-1/4μm (#100000).

תהליך הליטוש בדרישת דיוק של 1μm ומעלה (כולל 1μm) יכול להתבצע בחדר ליטוש נקי בבית המלאכה לעיבוד תבניות. לליטוש מדויק יותר, יש צורך בחלל נקי לחלוטין. אבק, עשן, קשקשים ורוק יכולים כולם לגרוט את המשטח המלוטש ברמת הדיוק הגבוהה המתקבל לאחר שעות עבודה.

קישור למאמר זה: שיטות ליטוש נפוצות עבור תבניות הזרקה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


שיטות ליטוש נפוצות עבור תבניות הזרקהמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.