האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

שיטת פוסט-עיבוד וניתוח תהליך של חלקים מודפסים בתלת מימד

שיטת פוסט-עיבוד וניתוח תהליך של חלקים מודפסים בתלת מימד

חלקים מודפסים בתלת מימד אינם מוכנים בדרך כלל להישלח ישירות מהמדפסת. בדרך כלל, כמו רוב החלקים המיוצרים, עליו לעבור שלב אחד או יותר שלאחר העיבוד לפני המשלוח. אלה נעים בין שיוף והטלה לעיבוד שבבי וליטוש אלקטרו. אז מהן השיטות הספציפיות לעיבוד חלקים לאחר הדפסת תלת מימד? העורך של Xianji.com ייקח אותך ללמוד.

1. ניפוח חול.

שיטה זו משמשת בדרך כלל לעיבוד שלאחר חלקי פלסטיק ומתכת המודפסים בתלת-ממד בתהליך היתוך של מיטת אבקה. לדוגמה, כל הרכיבים המיוצרים על ידי סינטר לייזר סלקטיבי (SLS) מופצצים במדיה כדי להסיר עודפי אבקה לא מושחתת הנדבקת לחומר העבודה.

פיצוץ מדיה מתבצע לרוב בארון סגור המצויד בחרירי אוויר וכפפות העוברות דרך קיר הארון. אוויר דחוס מעורבב עם חומרי שחיקה כגון חרוזי זכוכית דמויי חול ונורה ישירות על החלק.

מדיות שונות מייצרות תוצאות שונות. חרוזי זכוכית יפיקו משטח מחוספס וניתן להשתמש בהם לניקוי והכנת משטחי צביעה. המדיום הקרמי יפיק שקעים זעירים, מה שיגרום לחלקים להרגיש חלקים. כדורי מתכת קטנים משמשים לחיצה של חלקי מתכת כדי להסיר חומרים לא מושחתים ולשפר את התכונות המכניות של חלקים עדינים על ידי החלקת פני השטח.

נכון לעכשיו, אין שיטת התזת חול שיכולה להביא חלקים מודפסים בתלת מימד למצב מלוטש לחלוטין ללא איזושהי התערבות ידנית (כגון שיוף).

2. טחינה וטפלת מדיה.

במקרים רבים, המטרה של לאחר עיבוד היא להחליק או ללטש חלקים או תכונות חלקים. גלילת נייר זכוכית וחומרי שיוף היא שיטה טיפוסית להפחתת חספוס פני השטח.

ישנן דרגות רבות של נייר זכוכית, בהתאם לגודל ומספר חלקיקי החול. ככל שהערך נמוך יותר, כך נייר הזכוכית מחוספס יותר. לדוגמה, שיוף לגימור קרוב לליטוש יכול להתחיל בנייר זכוכית 300 גריט המיושם במהלך שיוף רטוב (שיוף מתחת למים זורמים). משם, המפעילים משתמשים בהדרגה בנייר זכוכית עדין יותר: 600, 800, 1,200 ולבסוף חול גס ב-2,000+.

חשוב לציין שהשיוף הוא תהליך ידני, והעלויות הנלוות (בעיקר העבודה) עשויות לעלות על מחיר החלק.

שיטת פוסט-עיבוד וניתוח תהליך של חלקים מודפסים בתלת מימד

נפילת מדיה היא שיטת שחיקה נוספת. בניגוד לטחינה, מדובר בטכנולוגיה אוטומטית. ציוד ההטלה הוא דלי פלסטיק רוטט, דלי קרמי או מדיום מתכת. הגודל והגיאומטריה שלהם משתנים, בהתאם לחלק המוגמר. לחלקים מודפסים בתלת מימד עם חומר מתהפך בדרך כלל יש מראה חלק או סאטן.

החיסרון של נפילת מדיה הוא שהיא עלולה לפגוע בקירות דקים או במאפיינים עדינים ולשנות את צבע חלקים מסוימים, בהתאם לתנאי המדיה. וכמו השחזה, השחזה של חלק למדיום ליטוש דורש בדרך כלל מספר שלבים ופעולות.

3. צביעת פלסטיק.

בעת שימוש בתהליך איחוי של מיטת אבקה כמו SLS להדפסת חלקים בתלת מימד מניילון, החלקים לבנים או טבעיים. צביעתן היא דרך פשוטה יחסית לשנות את המראה שלהן ולהפוך אותן לייחודיות.

צביעה כוללת ערבוב של צבעי חומצה באמבט מים חמים. מכיוון שניתן לטבול חלקים רבים במים בבת אחת, צביעה היא אפשרות זולה לאחר עיבוד.

עד כה, בשל הרבגוניות של פיגמנטים ביישומים שונים, חלקים שחורים שצובעים הם הנפוצים ביותר. שחור יכול להקנות למראה מראה אחיד, כאשר הצבעים של כמה צבעים עשויים להשתנות מאצווה לאצווה עקב רוויה וחשיפה.

מכיוון שחלקי הניילון מוצקים, הצבע לא יחדור לגמרי. המשמעות היא שאם החלק נשרט או חתוך בצורה חמורה, הצבע הטבעי של הניילון יהיה גלוי.

4. לאחר עיבוד.

עיבוד שבבי משמש לרוב עבור חלקי מתכת מודפסים בתלת מימד הדורשים משטחים או סובלנות מסוימים. עיבוד שבבי כרוך בדרך כלל בשימוש בחותכי כרסום ידניים או ב-CNC כדי להסיר חומר דרך מקדחות, כרסמות קצה או כלי חיתוך אחרים.

חלקים לאחר עיבוד נהנים מתכונות מכניות משופרות מכיוון שלשטח החלק הרציף שלהם יש פחות נקודות מיקרו-לחץ. עם זאת, עיבוד שלאחר הוא בדרך כלל יקר ודורש הגדרות מותאמות אישית והרצות בדיקה.

5. הקיטור חלק.

תהליך זה ללא מגע מנצל את חוסר ההתאמה החומרית. לדוגמה, אצטון יפסיס פלסטיק ABS מכיוון שהחומרים הללו אינם תואמים מבחינה כימית. אם נשלט כראוי, תהליך החלקת אדי אצטון רק ינזל את החלק החיצוני של הדפסת ABS 3D ויעצור את ההתמוססות לפני שהחלקים ייפגעו.

כמו עיבוד שבבי, החלקת קיטור יכולה לשפר את התכונות המכניות ואת המראה של חלקים. זה יכול גם לאטום חומרים נקבוביים שהם אטומים למים.

אחד החסרונות של החלקת קיטור הוא בכך שהיא משבשת חלקים שבירים. לאחר השלמת התהליך, ניתן לעגל פונקציות אלו.

6. מתכת מלוטשת אלקטרוליטית.

טכנולוגיה זו יכולה להפחית את חספוס פני השטח ולהגדיל את הבהירות. התהליך כולל טבילת החומר בתמיסה מוליכה ואפשרות הוצאת יוני החומר מהמשטח, מה שמגביר את החלקות.

ליטוש אלקטרו הוא בדרך כלל השלב האחרון בליטוש מכיוון שהוא יכול להסיר רק שכבות עדינות מאוד של חומר. תהליכים מסוימים יברשו חלקים באומץ כדי להסיר פינות חדות וחלקים עדינים.

קישור למאמר זה:שיטת פוסט-עיבוד וניתוח תהליך של חלקים מודפסים בתלת מימד

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


שיטת פוסט-עיבוד וניתוח תהליך של חלקים מודפסים בתלת מימדמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.
 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply