האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חם

שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חם

שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חם


המראה של מוטות טיטניום דומה מאוד לפלדה, עם צפיפות של 4.51 גרם / סמ"ק, שהם פחות מ- 3% מהפלדה. זהו יסוד המתכת בצפיפות הנמוכה ביותר מבין מתכות עקשן.

שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חם

שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חם -PTJ מכונות CNC חנות

התכונות המכניות של טיטניום, הידועות בכינויו תכונות מכניות, קשורות קשר הדוק לטוהר. לטיטניום בעל טוהר גבוה יכולת עיבוד מעולה, התארכות טובה והתכווצות, אך חוזק נמוך ואינו מתאים לחומרים מבניים. טיטניום טהור תעשייתי מכיל זיהומים מתאימים, בעל חוזק ופלסטיות גבוהים, ומתאים לייצור חומרים מבניים. המוליכות התרמית של החסר בטיטניום וסגסוגת טיטניום נמוכה, מה שיגרום להפרש טמפרטורה גדול בין שכבת פני השטח לשכבה הפנימית במהלך שחול חם. כאשר הטמפרטורה של חבית השיחול היא 400 מעלות, הפרש הטמפרטורה יכול להגיע ל 200 ~ 250 מעלות. בהשפעה משולבת של חיזוק יניקה והפרש טמפרטורות גדול של החלק הריק, המתכת על פני השטח ומרכז הריק מייצרות תכונות חוזק ותכונות פלסטיות שונות מאוד, מה שיגרום לעיוות אחיד מאוד במהלך תהליך השחיקה. הוא מייצר מתח מתיחה גדול נוסף, ההופך למקור סדקים וסדקים על פני המוצרים המיוחשים. תהליך השיחול החם של מוצרי טיטניום וסגסוגת טיטניום מורכב יותר מזה של סגסוגת אלומיניום, סגסוגת נחושת ואפילו פלדה, הנקבעת על ידי התכונות הפיזיקליות והכימיות המיוחדות של טיטניום וסגסוגת טיטניום.

עד כה, יש להשתמש בחומרי סיכה בתהליך שחול של מוטות טיטניום. הסיבה העיקרית היא שטיטניום יהווה אוטקטיקה ניתנת למזג עם חומרי עובש מסגסוגת מבוססי ברזל או ניקל בטמפרטורות של 980 מעלות ו -1030 מעלות, ובכך יגרום לתבנית להתבלות מאוד. כאשר משתמשים בחומר סיכה גרפיט, ניתן ליצור שריטות אורכיות עמוקות על פני המוצר, שהן תוצאה של עבודת עיבוד שבבי-טיטניום מוט ומוט סגסוגת טיטניום שנדבק לתבנית. בעת שחולץ את הפרופיל עם חומר סיכה מזכוכית, הוא יוביל לסוג חדש של פגם "pitting", כלומר, סדק בשכבת פני השטח של המוצר. מחקרים הראו כי הופעתם של "סמנים" נובעת מהמוליכות התרמית הנמוכה של טיטניום וסגסוגות טיטניום, הגורמת לשכבת פני השטח של הבולט להתקרר באלימות ולפלסטיות לצניחה חדה.

סגסוגות טיטניום מסווגות כפלסטיות גבוהה בחוזק נמוך, חוזק בינוני וחוזק גבוה, והן נעות בין 200 (חוזק נמוך) ל 1300 (חוזק גבוה) MPa, אך בדרך כלל ניתן לראות בסגסוגות טיטניום סגסוגות בעלות חוזק גבוה. . הם חזקים מסגסוגות אלומיניום, הנחשבות לחוזק בינוני, ויכולות להחליף לחלוטין סוגים מסוימים של פלדה בחוזקה. בהשוואה לירידה המהירה בחוזק סגסוגות האלומיניום בטמפרטורות מעל 150 מעלות צלזיוס, סגסוגות טיטניום מסוימות עדיין יכולות לשמור על חוזק טוב ב 600 מעלות צלזיוס. טיטניום המתכת הקומפקטי מוערך מאוד על ידי תעשיית התעופה בגלל משקלו הקל וחוזקו הגבוה סגסוגות אלומיניום, אשר יכולות לשמור על חוזק גבוה יותר מאלומיניום בטמפרטורות גבוהות. בהתחשב בכך שצפיפות הטיטניום היא 57% מהפלדה, חוזקו הספציפי (יחס חוזק / משקל או יחס חוזק / צפיפות נקרא חוזק ספציפי) הוא גבוה, ועמידותו בפני קורוזיה, עמידות חמצון ועמידות עייפות חזקים. 3/4 מסגסוגת טיטניום משמשת כחומרים מבניים המיוצגים על ידי סגסוגות מבניות תעופתיות משמשות בעיקר כסגסוגות עמידות בפני קורוזיה. סגסוגת טיטניום בעלת חוזק גבוה וצפיפות נמוכה, תכונות מכניות טובות, קשיחות טובה ועמידות בפני קורוזיה. בנוסף, סגסוגות טיטניום הן בעלות ביצועי תהליכים ירודים וקשה לחתוך אותן. בעבודה חמה, קל מאוד לספוג זיהומים כמו מימן, אוקסיניטריד ופחמן. יש גם עמידות בפני שחיקה לקויה ותהליך ייצור מסובך. הייצור התעשייתי של טיטניום החל בשנת 1948. הצורך בפיתוח ענף התעופה איפשר לתעשיית הטיטניום לצמוח בקצב צמיחה שנתי ממוצע של כ- 8%. נכון לעכשיו, התפוקה השנתית העולמית של חומרים מעובדים מסגסוגת טיטניום הגיעה ליותר מ -40,000 טון כמעט 30 סוגים של ציוני סגסוגת טיטניום. סגסוגות הטיטניום הנפוצות ביותר הן Ti-6Al-4V (TC4) 'Ti-5Al-2.5Sn (TA7) וטיטניום טהור תעשייתי (TA1, TA2 ו- TA3).

קישור למאמר זה: שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חם

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


שינויים מבניים של מוטות סגסוגת טיטניום במהלך שחול חםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.