האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

שיפור תהליך טיפול מקדים לציפוי אלקטרוליטי אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

שיפור תהליך טיפול מקדים לציפוי אלקטרוליטי אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

I. מבוא

ציפוי של מתכות שונות על פני השטח של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום יכול לשפר משמעותית את התכונות הפיזיקליות או הכימיות של פני השטח. כאשר אלומיניום וסגסוגות אלומיניום משמשים כמוליכים, ציפוי כסף על פני השטח יכול להגביר את המוליכות החשמלית של המשטח או חלקי מגע חשמליים; קל להלחמה, נחושת, ניקל או פח מצופים באלקטרו על פני השטח; על מנת לשפר את עמידות הבלאי שלו, מצופה נחושת עבה על פני השטח. מבחינת דקורציה, רובם הם למעשה ציפוי אלקטרו.

ציפוי אלקטרו על פני השטח של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום נוסה לפני זמן רב והיה בשימוש בייצור בפועל. עם זאת, יש תחמוצות בין אלומיניום וסגסוגת אלומיניום לבין הציפוי. מקדמי ההתפשטות התרמית של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום וציפוי המתכת שונים. לציפוי יש חרירים ושארית תמיסת ציפוי. לאחר קילוף מיד, בתחום של טיפול שטח, תהליך הציפוי האלקטרוני של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום עדיין בשלב החקירה. לא הייתה פריצת דרך מהותית מזה זמן רב, ולא נוצר תהליך מושלם ובוגר. ההידבקות הלקויה של הציפוי היא צוואר הבקבוק של איכות הציפוי ושיעור ההסמכה למוצר של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום.

2. ציפוי אלומיניום וסגסוגת אלומיניום מסורתיים

אלומיניום וסגסוגות אלומיניום יכולות ליצור שכבת ציפוי על ידי אלקטרוליזה באלקטרוליט, אך לשכבת הציפוי יש כוח מליטה חלש וקל לקלף אותה. לכן, ניתן להפקיד אלומיניום בתמיסה מימית המכילה תרכובות תחמוצת אבץ ולאחר מכן לציפוי אלקטרוני. שיטה זו היא שיטת החלפת אבץ או שיטת שיקוע. כמו כן, ניתן לטפל תחילה בפני השטח של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום כדי להשיג סרט תחמוצת נקבובי דק באמצעות מקור כוח אנודיז, ולאחר מכן לבצע ציפוי אלקטרו.

2.1 זרימת תהליך של ציפוי רגיל של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

תהליך ציפוי האלקטרוניקה של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום מורכב משלושה חלקים: טיפול טרום ציפוי, ציפוי וטיפול לאחר ציפוי. טיפול טרום ציפוי הוא תהליך קריטי יותר הקשור לאיכות מוצרי הציפוי. מטרתו העיקרית היא להסיר שומן על פני השטח של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום, וליצור באופן טבעי סרטי תחמוצת ולכלוך אחר.

זרימת התהליך הכללית הקונבנציונלית היא: הסרת שומנים-כביסה-הפחתת קורוזיה-כביסה-כבישה-כביסה-הפעלה-שטיפה-טבילה ראשונית-כביסה-הסרת אבץ-שטיפה-טבילה משנית-כביסה-ציפוי ניקל ניטרלי-שטיפה-ציפוי אלקטרו-לאחר מכן. יש גם שימוש בסרט אנודייז גל כדי להחליף את תהליך טבילת האבץ לאחר ציפוי אלקטרוניקה.

שיפור תהליך טיפול מקדים לציפוי אלקטרוליטי אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

2.2 חסרונות בתהליך הקדם-טיפול המסורתי

1. זרימת תהליכים ארוכה ופרוצדורות רבות.

2. התהליך מורכב, טווח הפעולה צר, ויש לשלוט בקפדנות על פרמטרי התהליך.

3. טווח היישום של התהליך אינו רחב, ותהליך הטיפול המקדים של דרגות שונות של סגסוגת אלומיניום אינו יכול להיות זהה, ויש להתאים את תהליך הטיפול המקדים בהתאם לדרגת סגסוגת האלומיניום.  

4. תחת הנחת היסוד של פיקוח קפדני על תהליך הטיפול המקדים, שיעור המעבר של מוצרי ציפוי אלקטרוני נמוך מאוד, שיעור המעבר של ציפוי אלקטרוליטי רגיל הוא 85%~90%, ושיעור המעבר של ציפוי אלקטרוניקה הוא 60%~70 %.  

5. חיי היישום של כל פתרון תהליך קצרים, ומחזור העיבוד קצר.

מכיוון שהטיפול המקדים המסורתי של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום מסכים שהחסרונות הנ"ל קיימים בדרך כלל, יש לשפר אותו.

3. תהליך טיפול מקדים של אלומיניום וסגסוגת אלומיניום משופר לשימוש כללי

הסרת שומנים דו-באחד ותחריט אלקליין-כביסה-כבישה-כביסה-הסרת-כביסה-הפעלה אלקלית-טבילה-כביסה-ציפוי ניקל ניטרלי-שטיפה-ציפוי אלקטרו-לאחר מכן.

4. סיכום תרגול

התהליך החדש מכוון לפגמים בפועל של ציפוי סגסוגת האלומיניום הנוכחית, בשילוב עם התכונות הפיזיקליות והכימיות המיוחדות של סגסוגת האלומיניום עצמה, ומשופר על בסיס התהליך המקורי. היתרונות הספציפיים הם כדלקמן:

1. זרימת התהליך קצרה, וטוהר משטח סגסוגת האלומיניום משתפר על ידי המסה סלקטיבית של מתכות אחרות בשכבת פני השטח של סגסוגת האלומיניום, מה שמשפר את כוח ההדבקה של הציפוי.  

2. שימוש מוקדם בהפעלה אלקליין במקום תהליך הפעלה חומצי להסרה מלאה של שאריות הסיליקון והסיליקה ג'ל על פני הסגסוגת במהלך תהליך הטיפול המקדים של הציפוי, ולשפר ביעילות את כוח ההדבקה של הציפוי.  

3. לאחר הפעלה אלקלית מטבלים את האבץ ישירות ללא כביסה, מה שיכול למנוע היווצרות שכבת תחמוצת בחשיפה לאוויר בעת הפעלת החומצה ולאחר מכן נשטף במים ולאחר מכן טבילה אבץ בפעם השנייה.  

4. מספיקה רק גלוון טבילה פשוט אחד, וכוח ההדבקה של הציפוי הוא ללא ספק טוב יותר מהגלוון הכפול ותהליך טבילת הציאניד המורכבת.

5. הרבגוניות של התהליך היא רחבה, וניתן להשתמש בו כמעט לכל טיפול מקדים של ציפוי סגסוגת אלומיניום.

6. שיעור המעבר החד פעמי של ציפוי מוצר גבוה משמעותית מזה של הטכנולוגיה המסורתית. אם חוזק ההדבקה של הציפוי מוערך לבדו, שיעור המעבר של המוצר קרוב ל-100%.

7. פעולת התהליך בייצור בפועל פשוטה ונוחה.

8. הייצור בפועל של קו הייצור האוטומטי בקנה מידה גדול לטווח ארוך הוכיח שהטיפול המקדים של ציפוי סגסוגת אלומיניום המשופר החדש יציב מאוד.

9. זה נוח לשיפור תהליך על בסיס תהליך ציפוי סגסוגת אלומיניום מסורתי.

10. השימוש באספקת כוח תחמוצת אלומיניום של Haocheng יכול להגביר במהירות את מהירות הצילום, לקצר את זמן הצילום, לחסוך במשאבים ולהשיג את האפקט של חיסכון בעלויות.

קישור למאמר זה: שיפור תהליך טיפול מקדים לציפוי אלקטרוליטי אלומיניום וסגסוגת אלומיניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


שיפור תהליך טיפול מקדים לציפוי אלקטרוליטי אלומיניום וסגסוגת אלומיניוםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.