האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

שישה כללים כדי למנוע מלוח קצף תרמופלסטי לאסוף מהירות שחול!

שישה כללים כדי למנוע מלוח קצף תרמופלסטי לאסוף מהירות שחול!

שחול קצף מוצלח נראה כמו אמנות. תהליך הקצף האופטימלי באמצעות גזים אינרטיים חוסך חומרים ואנרגיה, מבלי לגרום להתחממות כדור הארץ או לפוטנציאל לדלדול האוזון. עובדות הוכיחו כי שחול קצף תרמופלסטי מועיל לשחול של פרופילים קשיחים, חומרי עץ ויריעות, כמו גם כבלים, צינורות גינה וסרטים. עם זאת, בדרך כלל מתעלמים מששת הכללים הבסיסיים הללו.

פחמן דו חמצני ו/או חנקן המוכנסים באמצעות חומר ניפוח כימי (CFA) או הזרקת גז ישירה (לעיתים משמשת בשילוב) הוא אחד מני גזים רבים. גזים אלו הם בדרך כלל הבחירה הראשונה לקצפים בצפיפות בינונית וצפיפות גבוהה מכיוון שהם אינם מאכלים, לא רעילים ואינם דליקים. גם אם גזים אלו מקדמים הפחתת צפיפות מתונה, הם יכולים גם לחסוך בעלויות. החשוב שבהם הוא שניתן להפחית משמעותית את צריכת האנרגיה על ידי אופטימיזציה של תהליך שחול הקצף.

במאמר זה, העורך של Xianji.com יתמקד בהקצפה הכימית של לוחות בצפיפות גבוהה.

1. בחר את המוצר המתאים לעבודה

לא כל ה-CFA עומדים בכל התקנים עבור כל הפולימרים. טמפרטורת הפירוק של CFA חייבת להיות קרובה לטמפרטורת העיבוד של הפולימר. הגז חייב להשתחרר בטווח טמפרטורות ספציפי, צר למדי, וצריך להיות בעל נפח גדול מספיק, וניתן לשלוט בו על ידי טמפרטורה ולחץ. הגז חייב להספיק להתפזר לחלוטין בפולימר. האקסטרודר עם L/D של 24:1 הוא האורך המינימלי המותר.

קצב הדיפוזיה של הגזים המשתחררים במהלך פירוק ה-CFA בפולימר חייב להיות נמוך כך שהם יישארו בגוש הפלסטיק מספיק זמן כדי לאפשר לו להתקרר ולהתקשות. חשוב גם שהשרף הנשא שמתערבב עם ה-CFA המאסטר-batch יכול להיות מתערבב עם השרף הנבחר. בדרך כלל, טמפרטורת טיפול של כ-25-35 מעלות צלזיוס גבוהה יותר מטמפרטורת ההתחלה של פירוק CFA תבטיח הפעלה מלאה ופיזור מלא ללא צבירה ומבנה תאים לא סדיר. מבני סוללה פגומים עלולים לגרום לתרמופורמציה לקויה, מה שעלול להוביל לפינות מוחלשות ולהגביל את עומק ההרחבה.

2. הרבה פחות

לעתים קרובות מובן שגוי שאם 1% מ-CFA נתון משיג הפחתה של 15% בצפיפות, אז 2% מאותו מוצר אמורים להביא להפחתה של 30% בצפיפות, אבל זה בדרך כלל לא המקרה. למעשה, ככל שהצפיפות גדלה, ככל שתוסיף יותר, כך אתה עשוי להיות רחוק יותר מהמטרה. אתה יכול להגיע במהירות לנקודה של צמיחה בלתי נשלטת של הבועות כשהן עוזבות את הקובייה, מה שגורם לקובייה להתרחב ולקו המתאר לא לשמור על צורתו הצפויה.

לחלופין, בועות עלולות לצמוח יתר על המידה בהמסה, ובכך ליצור נקבוביות פתוחות היכן שצריך לסגור אותן. לאחר מכן הבועות יתלכדו ויתפוצצו, וכתוצאה מכך צפיפות גבוהה מהצפוי או הרצוי. בסופו של דבר, החלק לא יקבל את המראה או הביצועים כפי שתוכנן. עדיף לקבוע את רמת ה-CFA שניתן להזין באופן אחיד ולהשיג ביצועים מבוקרים של הציוד.

שישה כללים כדי למנוע מלוח קצף תרמופלסטי לאסוף מהירות שחול!

3. עקומת טמפרטורה בצורת פעמון

כאשר מוחלף עם חומר ניפוח בלחץ חבית פנימי מספיק, הוא יוריד את טמפרטורת מעבר הזכוכית (Tg) של הפולימר. בדרך כלל קשה להעביר עובדה זו לאנשים שלא התחילו, אבל הגז המשתחרר על ידי CFA (CO2 או N2) פועל כחומר פלסטי, ומפחית את הצמיגות של הפולימר. לדוגמה, יריעת PE לא מוקצפת עשויה להוציא את כל הפרופיל במהירות של 400 F. עם זאת, במהלך תהליך ההקצפה, הפרופיל של אותו פולימר (מאזור ההזנה לתבנית) עשוי להיות 340, 360, 380, 400 , 380F.

שימו לב ל"פרופיל הפעמון". על ידי שליחתו לאזור קריר, תוכלו למנוע קצף מוקדם, שעלול לגרום לבריחת גז מגרון ההזנה. באזור 4, הפעלת את ה-CFA במלואו. ובאמצעות יציאת התבנית כבר יצרתם את היריעה בזמן התחלת תהליך הקירור. יש לייעל את טמפרטורת ההיתוך ביציאה כך שההרחבה לא תתעוות.

4. ברגים ללא מחסומים

הבורג הוא השיטה העיקרית לשאיבת שרף ו-CFA והפיכתם להמסה הומוגנית. ברגים קונבנציונליים מחולקים לשלושה חלקי עבודה שונים: חלק ההזנה, חלק המעבר וחלק המדידה.

לעתים משתמשים בברגי מרווח למניעת זרימת חומר חזרה לאזור ההזנה, אך הם עלולים לעכב את תהליך ההקצפה שלך. שכבת המחסום תפעל כאזור דקומפרסיה, שיוביל לאובדן גז או לייצור מוקדם של סוללה, וכתוצאה מכך הפחתת צפיפות לקויה או פליטה מכוערת מפני השטח של הסדין. מאותה סיבה, נא לסגור את פתח האוורור של המכבש.

5. משוך את המסך

או לפחות להשתמש במסך מחוספס. מסכים משמשים בדרך כלל להגברת הלחץ ו/או מניעת התגבשות, אך לרוב אין צורך בתהליך ההקצפה. מסך עדין מדי יקרע את התאים ויהרוס את מבנה הבועות. ניתן להסיר את המסך לחלוטין, אך אם יש להשתמש במסך, רשת 20/40/20 מקובלת בדרך כלל.

6. מייעלים את תבנית הקצף

כאשר השרף מועבר לאורך הבורג, עיצוב התבנית הופך למרכיב מרכזי בייצור קצף איכותי. עבור חומרי גיליון, בדרך כלל משתמשים בתבניות חריצים עם סעפות "קולב". בתהליך האקסטרודציה הסטנדרטי שאינו מקציף, תפקידה העיקרי של התבנית הוא לעצב את האקסטרודט לאחר הפלסטיזציה (התכה). אבל במהלך תהליך ההקצפה, תפקידה של התבנית משתנה כדי למנוע מהקצף להתרחב לפני יציאתו, ורק כדי להנחות את הצורה הכללית שהוגדרה על ידי המכייל.

זווית תבנית הקצף ואורך קצה החיתוך הותאמו כדי למזער את ירידת הלחץ שעלולה לגרום להקצפה מוקדמת. יציאת תבנית הקצף קטנה בדרך כלל מגודל החלק המוגמר, כך שהיא צומחת כלפי חוץ כאשר היא עוזבת את התבנית. אם המטרה היא להפחית את הצפיפות ב-20%, התבנית צריכה להיות קטנה ב-20% מהצורה הסופית הצפויה. כאשר הסדין נכנס לשלב הקירור, שטח התבנית הקצר יותר יאפשר התפשטות מהירה אחת. קירור הולם לאחר הרחבה יצמצם את פיזור הגז וימצק את היריעה לגודלה המיועד.

קישור למאמר זה: 

שישה כללים כדי למנוע מלוח קצף תרמופלסטי לאסוף מהירות שחול! 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


שישה כללים כדי למנוע מלוח קצף תרמופלסטי לאסוף מהירות שחול!דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.